CALIFICARI 2006

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Vali,
Premiile au rolul de a motiva lupta pina in ultima etapa.
Pe urma cei ce se califica au nevoie de echipament adevarat.
Iar lotul indiferent care va fii acela va avea absolut totul asigurat. Da fapt intreaga delegatie.

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

[quote="cornel rosioru"]Vali,
Premiile au rolul de a motiva lupta pina in ultima etapa.
Pe urma cei ce se califica au nevoie de echipament adevarat.
Iar lotul indiferent care va fii acela va avea absolut totul asigurat. Da fapt intreaga delegatie.[/quote]

ok, atunci sa se imparta premiile egal la toate cele 18 echipe calificate. de ce sa fie privilegiate numai primele 9 echipe ???
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Daniel Costache,
Daca lungim prea mult preselectiile, s-ar putea sa ne apuce toamna si trece CM. :lol:

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Pai Vali daca tot iau un ban cu locul 18 de ce trebuie sa ma mai omor ?

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

[quote="cornel rosioru"]Pai Vali daca tot iau un ban cu locul 18 de ce trebuie sa ma mai omor ?[/quote]

din (sa spunem) 40 echipe, nu e de colea sa iesi pe 18.

dar, parerea mea e ca ori nu se dau premii (si in cazul asta scade taxa de inscriere) ori se dau si se inpart egal la 18 in asa fel ca toate echipele sa se poata dota corespunzator pentru etapele finale. e totusi o cheltuiala destul de mare, nada pentru 3 etape si asta e valabil si pentru echipa de pe locul 18. daca se vor sanse egale, asa ar trebui sa fie.
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
Cezar Bibu
Mesaje: 553
Membru din: Lun Ian 10, 2005 10:34
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Mesaj de Cezar Bibu »

Cu riscul de a deveni antipatic domnului Hentiu, ii raspund ca evident ca toti pescuim din placere, insa nu-i totuna cu a face parte dintr-un lot national. Asta e subiectul topicului. Cit despre mofturile crapilor de la Hobaia ,ele sunt identice cu cele ale crapilor de Surduc, de exemplu. Apropo de frustrari...

Avatar utilizator
Cezar Bibu
Mesaje: 553
Membru din: Lun Ian 10, 2005 10:34
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Mesaj de Cezar Bibu »

@vali,
asta da propunere !

adigogo
Mesaje: 124
Membru din: Mie Mai 18, 2005 20:48

Mesaj de adigogo »

Sistemul propus mi se pare foarte atractiv si cred ca vor fi totusi foarte multe echipe participante.
Cu 500 de euro participi la un concurs de calificari, daca treci de prima mansa mai concurezi inca 3 etape si daca ai sansa sa castigi cel putin locul 9, iti recuperezi si taxa de inscriere, nemaivorbind de celelalte premii, mai mari. De asta cred ca vor fi multi cei care isi vor incerca norocul! E bine? e rau? nu imi dau seama.
E tare greu sa fii in pielea organizatorilor unei asemenea competitii!

iulian staicu
Mesaje: 186
Membru din: Lun Ian 10, 2005 15:20
Puncte: 0
Localitate: constanta

Mesaj de iulian staicu »

eu probabil voi participa ,dar din motiv de slujba nu cred ca voi putea din trei in trei saptamini sa-mi iau liber .solutia in cazul meu cred ca este cooptarea in echipa ( dupa prima faza , daca reusesc sa trec de eliminatorii ) a inca un om ,care sa participe la cel putin una din ultimile etape.
daca, sunt bun si merit echipa nationala , va merge echipa in componenta in care a trecut de eliminatorii.
personal , consider ca onorant si participarea la calificarii , chiar daca nu te califici in cadrul echipei , eu oricum ca "particuler" pot cel putin sa sper.
chiar asa ,VALI si DAN COSTACHE ,ne lasam , sau HAI FARU?

iulian

adigogo
Mesaje: 124
Membru din: Mie Mai 18, 2005 20:48

Mesaj de adigogo »

Bine pusa problema Iulian, dar va fi permis pana la urma asa ceva?

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”