CALIFICARI 2006

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Nu cred ca e vorba de bani de nada si de sume exagerate . Platesti odata 500 EUR ( cam 18 milioane ) - un pic mai mult de cit o taxa la concursurile de anul asta de la Tincabesti sau Darvari ( primavara ) . Ce obtii ?
- daca nu intri in primii 18 - posibil o experienta in plus si regrete eterne :lol:
- daca intrii in primii 18 - obtii 3 concursuri tari , gratuit . Banii pe care i-ai fi folosit ca taxa sa platesti participarea la inca 3 concursuri ii poti aloca linistit pentru o nada mai multa sau mai hoatza , pentru aceste 3 etape .
- daca intrii si in primii 9 iti si recuperezi banii investiti initial drept taxa de participare

Motivatia exista de la etapa la etapa si asta e bine pentru ca tine lumea pe baricade . Trebuie sa existe o motivatie financiara solida la etapele de calificare , tocmai pentru a se evita jocuri de table , carti sau scaldat in ultima etapa . Pe bani , toata lumea trage !

Dani Hentiu
Mesaje: 303
Membru din: Mie Aug 31, 2005 20:02
Puncte: 0
Localitate: Deva
Contact:

Mesaj de Dani Hentiu »

domnule Bibu nu imi deveniti antipatic deloc pt ca respect mult rezultatele dv si va respect opinia
imi dadeam si eu cu parerea , asta nu inseamna automat ca am dreptate ci doar ca asa vad eu lucrurile
sa dea Dumnezeu sa reusesc vin si eu la aceste calificari sa ne incrucisam lansetele si sa bem o bere dupaia :wink:

Avatar utilizator
Cezar Bibu
Mesaje: 553
Membru din: Lun Ian 10, 2005 10:34
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Mesaj de Cezar Bibu »

Doamne fereste sa ne incrucisam lansetele, adica firele, ca mi-a ajuns acum doua saptamini la Dirvari ! :D Cit despre bere, frate, ori un Jack, ori o Cola ! :D Berea te baloneaza !

Dani Hentiu
Mesaje: 303
Membru din: Mie Aug 31, 2005 20:02
Puncte: 0
Localitate: Deva
Contact:

Mesaj de Dani Hentiu »

Jack cu cola sa fie !!! :lol:

adigogo
Mesaje: 124
Membru din: Mie Mai 18, 2005 20:48

Mesaj de adigogo »

Mai este o problema! Cred ca aceste calificari (4 concursuri efectiv) trebuie cumva intercalate in circuitul competitional din Romania. Pana acum avem urmatoarele concursuri certe:

-2 PERIS
-2 sau 3 TANCABESTI
-1 HOBAIA
-1 SARULESTI
-1 DARVARI
-1 sau 2 CRAP4EVER
-1 GREACA
Scuze daca am uitat sau gresit ceva.

Sunt mai mult sau mai putin : 10 concursuri + 4 calificari = 14 competitii in aproximativ 24 de saptamani sezon. Cum se vor impaca toate astea? Vor mai putea participa cele 18 echipe calificate dupa eliminatorii, la celelalte concursuri?

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

[quote="adigogo"]... Cum se vor impaca toate astea? Vor mai putea participa cele 18 echipe calificate dupa eliminatorii, la celelalte concursuri?[/quote]

SIMPLU, cine se califica renunta (cu sau fara parere de rau) la alte concursuri :lol:
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

@adigogo.
Pentru unii selectiile sunt prioritare. pentru altii concursurile. Depinde ce vizezi.

Avatar utilizator
Daniel Costache
Mesaje: 122
Membru din: Vin Ian 14, 2005 20:10
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Daniel Costache »

cornel rosioru scrie:Daniel Costache,
Daca lungim prea mult preselectiile, s-ar putea sa ne apuce toamna si trece CM. :lol:
Pai cine zice sa le lungim????
In loc sa se treaca de la 40-50 de echipe direct la 18 trecerea sa se faca teptat procentual pana se ajunge la 18. Si in felul acesta s-ar lupta mult mai intens. Mult mai interesant este sa fii mereu sub presiunea rezultatului si alta e sa stii ca te-ai calificat si mergi pe burta 3 etape.
Fire intinse!

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Pai daca te-ai calificat cum mergi pe burta? Tocmai atunci incepe balul.
Si sa ma ierte dumnezeu, dar daca nu esti in stare sa te clasifici in primii 18 cum sa aspiri sa reprezinti Romania?

Dani Hentiu
Mesaje: 303
Membru din: Mie Aug 31, 2005 20:02
Puncte: 0
Localitate: Deva
Contact:

Mesaj de Dani Hentiu »

sunt deacord cu Daniel Costache , ca sa nu mai vb ca poti sa cazipe un loc rau la prima etapa si nu mai ai sansa sa recuperezi
la urma urmei cred ca nici nu ar trebui sa fie nimic eliminatoriu ca sa iti poti juca sansa pina la sfirsit

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”