Campionatul Mondial Africa

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

cornelserbu scrie:oricum, adevarul este undeva la mijloc, dar cred ca ce spune victor oana e mai aproape de ideea de competitie sportiva intre oameni normali si nu cei 8 robotei pe care-i indrageste andrei vladeanu atat de mult si la care conteaza doar performantele tehnice ale acumulatorilor si a programului implementat de inginerul de sistem (recte capitanul de echipa)

andrei, te stiu un tip inteligent si pragmatic, dar nu int-atat icat sa fi adeptul "globalizarii" doar pentru a castiga un campionat mondial de pescuit la crap cu niste masinarii in loc de pescari asa cum se pare ca au facut-o africanii ... eu nu vad nimic spectaculos in ceea ce faceau ei in standuri, mi se pare prea putina inteligenta si prea mult automatism, dar daca scopul scuza mijloacele, atunci n-ai decat sa-i admiri pe "tipii" astia in continuare...

croatia este cea mai medaliata tara din istoria campionatelor mondiale.
(apropo, pe 2 italia, iar pe 3 romania!)
iar croatii au implementat acest sistem, catalogat de tine ca "departe de competitia sportiva"
campionatele mondiale se disputa pe puncte. din pacate, nu se puncteaza si gradul de spectaculozitate al pescarilor. (la sarituri in apa sau la patinaj mai exista, intr-adevar, si impresia artistica)
eu stiu ca nicky dumitriu spunea ca "mai bine o bara frumoasa, decat un gol urat"
fanus neagu spunea ca suporterii rapidului dormeau pe stadion si isi lipeau urechile de gradene sa asculte cum creste iarba pe care calca niky dumitriu.
acum supoorterii vor, in primul rand, rezultate.
iar la pescuit e la fel.
in africa de sud s-au organizat calificari anul trecut. apoi, un an intreg, ce 6 care au stat acum in standuri, au facut sala, alergari, pregatire fizica. au intrat intr-un program special de alimentatie, avand la dispozitie un nutritionist.
spectaculosi sau nu, robotei, masinarii, lipsiti de inteligenta, ei sunt campionii mondiali! iar la individual sunt medaliati cu aur, argint si bronz.

sa-ti mai spun ceva. iar despre acest lucru poti sa-i intrebi si pe baietii din echipa.
acum stim si noi cum trebuie pescuit pe acest lac. stim nada si momeala.
daca ar incepe maine din nou concursul, am lupta cu sanse considerabile pt locul 2. indiferent ce grila de concurs ar trage africa de sud.

vremea fotbalului jucat cu basca in cap si marul in buzunar a trecut.
nici in pescuitul competional la crap lucrurile nu stau pe loc.
The One Team

Daniel D
Mesaje: 304
Membru din: Dum Noi 25, 2007 18:51
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Daniel D »

andrei vladeanu scrie:
cornelserbu scrie:oricum, adevarul este undeva la mijloc, dar cred ca ce spune victor oana e mai aproape de ideea de competitie sportiva intre oameni normali si nu cei 8 robotei pe care-i indrageste andrei vladeanu atat de mult si la care conteaza doar performantele tehnice ale acumulatorilor si a programului implementat de inginerul de sistem (recte capitanul de echipa)

andrei, te stiu un tip inteligent si pragmatic, dar nu int-atat icat sa fi adeptul "globalizarii" doar pentru a castiga un campionat mondial de pescuit la crap cu niste masinarii in loc de pescari asa cum se pare ca au facut-o africanii ... eu nu vad nimic spectaculos in ceea ce faceau ei in standuri, mi se pare prea putina inteligenta si prea mult automatism, dar daca scopul scuza mijloacele, atunci n-ai decat sa-i admiri pe "tipii" astia in continuare...

acum stim si noi cum trebuie pescuit pe acest lac. stim nada si momeala.
daca ar incepe maine din nou concursul, am lupta cu sanse considerabile pt locul 2. indiferent ce grila de concurs ar trage africa de sud.

Ce v-a impiedicat sa aflati acest lucru cu 2-3 luni inainte :?:

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

distanta f mare si teama pentru o tara considerata f periculoasa.
era obligatoriu un antrenament acolo. aici am gresit.
The One Team

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

cornelserbu scrie:o tii leandra cu ce-o sa faca altii la anul fara sa te gandesti nicio clipa ca federatia e formata din cluburi sportive care, probabil vor avea fiecare cate o idee...la voi era simplu...apcr = senzor = organizator = lotul national = o singura idee, asa ca mai scuteste-ma cu taxatul ala, caci situatiile sunt incomparabile
continui, cornel, pt ca lucrurile sunt legate

intr-adevar noi aveam o singura idee: modelul croat
voi catre ce vreti sa va indreptati?
The One Team

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Daca ar fii sa vorbim strict si pasiune - ce model isi poate alege o echipa din Romania - decit modelul Senzor ? La posibilitatile actuale aceasta echipa in aproape aceeasi alcatuire a castigat cam tot ptin tara si a adus si multe medalii internationale .
Asa cum orice echipa de fotbal vede in Steaua un model ( zic eu care sunt dinamovist - dar asta e adevarul ) , asa si noi ar trebuii sa aspiram la concetatenii nostrii care au dovedit real talent si organizare pina acum .
Ca sa se poata vorbi de un model din strainatate ar trebuii intii sa-i vezi la treaba .

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Mesaj de petre iulian »

eu citesc ,citesc,citesc,citesc....si inafara de acuze si critici nu vad altceva....mai bine pt. ca sa faceti ceva bun pt. a nu se repeta unele greseli (daca au fost) va puneti toti la masa si discutati ce sa faceti IN VIITOR.....ca ce a fost a fost si e usor sa judeci daca nu esti acolo.


ps. NU fac parte din APCR-PELICANUL-CASA PESCARULUI....dar vreau sa particip la CALIFICARI si vreau unele corecte in care sa plece cine E CEL MAI BUN.

dan _city_center

Mesaj de dan _city_center »

petre iulian scrie:eu citesc ,citesc,citesc,citesc....si inafara de acuze si critici nu vad altceva....mai bine pt. ca sa faceti ceva bun pt. a nu se repeta unele greseli (daca au fost) va puneti toti la masa si discutati ce sa faceti IN VIITOR.....ca ce a fost a fost si e usor sa judeci daca nu esti acolo.


ps. NU fac parte din APCR-PELICANUL-CASA PESCARULUI....dar vreau sa particip la CALIFICARI si vreau unele corecte in care sa plece cine E CEL MAI BUN.
chiar daca nu faci parte din cele mai bune cluburi cum ar fi Pelicanul,Clubul Pescarului,Senzor..............poti participa ca arbitru la CALIFICARI :!: intradevar VOR PLECA CEI MAI BUNI :wink:
Ultima oară modificat Mie Noi 05, 2008 18:21 de către dan _city_center, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

andrei vladeanu scrie: croatia este cea mai medaliata tara din istoria campionatelor mondiale.
(apropo, pe 2 italia, iar pe 3 romania!)
iar croatii au implementat acest sistem, catalogat de tine ca "departe de competitia sportiva"
campionatele mondiale se disputa pe puncte. din pacate, nu se puncteaza si gradul de spectaculozitate al pescarilor. (la sarituri in apa sau la patinaj mai exista, intr-adevar, si impresia artistica)
eu stiu ca nicky dumitriu spunea ca "mai bine o bara frumoasa, decat un gol urat"
fanus neagu spunea ca suporterii rapidului dormeau pe stadion si isi lipeau urechile de gradene sa asculte cum creste iarba pe care calca niky dumitriu.
acum supoorterii vor, in primul rand, rezultate.
iar la pescuit e la fel.
in africa de sud s-au organizat calificari anul trecut. apoi, un an intreg, ce 6 care au stat acum in standuri, au facut sala, alergari, pregatire fizica. au intrat intr-un program special de alimentatie, avand la dispozitie un nutritionist.
spectaculosi sau nu, robotei, masinarii, lipsiti de inteligenta, ei sunt campionii mondiali! iar la individual sunt medaliati cu aur, argint si bronz.

sa-ti mai spun ceva. iar despre acest lucru poti sa-i intrebi si pe baietii din echipa.
acum stim si noi cum trebuie pescuit pe acest lac. stim nada si momeala.
daca ar incepe maine din nou concursul, am lupta cu sanse considerabile pt locul 2. indiferent ce grila de concurs ar trage africa de sud.

vremea fotbalului jucat cu basca in cap si marul in buzunar a trecut.
nici in pescuitul competional la crap lucrurile nu stau pe loc.
stop asa si nu misca...Emil Dumitriu a fost un idol pentru rapid, dar dupa el a aparut gascanul care a fost un idol pentru Romania, iar mai tarziu a aparut Hagi care a fost un idol interntional. Oamenii prefera, cred eu, talentul si tehnica inaintea fortei si a puterii de lupta. Rezultatele in fotbal, as spune ca aduc doar bani, mai ales pentru investitori, suporterii, in schimb, prefera un joc frumos presarat pe alocuri cu executii tehnice de exceptie.

crezi ca se poate uita golul lui Ronaldinio pe care i la dat lui Peter Cech dupa fenta aia de vis ???...iti spun eu ca nu, dar scorul...zau nu mi-l mai aduc aminte ...

si acum sa trecem la pescuit. Toata pregatirea pe care a facut-o echipa SA, nu facea doi bani pe o balta ca cea de la CM din Belgia. Parerea mea este ca se aleg prost pistele de concurs pentru CM...Englezii ne-au invatat altceva despre carpfishing si uite ca acum se dedau si ei la concursuri din astea de viteza. Inteleg foarte bine ce-ai vrut sa-mi spui, dar mi-e greu sa accept ce se-ntampla...pana si fotbalul s-a cam uratit de cand e asa de tacticizat.

intrbarea mea era, cum de-i admiri tocmai tu asa de mult pe robotei ???
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

andrei vladeanu scrie:
cornelserbu scrie:o tii leandra cu ce-o sa faca altii la anul fara sa te gandesti nicio clipa ca federatia e formata din cluburi sportive care, probabil vor avea fiecare cate o idee...la voi era simplu...apcr = senzor = organizator = lotul national = o singura idee, asa ca mai scuteste-ma cu taxatul ala, caci situatiile sunt incomparabile
continui, cornel, pt ca lucrurile sunt legate

intr-adevar noi aveam o singura idee: modelul croat
voi catre ce vreti sa va indreptati?
nu tie-ti spuneam, ci lui Cornel dupa afirmatia cu latratul, care nu cred ca-si avea locul aici. In ce priveste "voi" asta, nu-i prea vad rostul...n-am inteles eu bine, oare nu va avea fiecare cate un cuvant de spus ???...de ce esti asa de convins ca nu va fi adoptat tot modelul Croatia ?
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

petre iulian scrie:eu citesc ,citesc,citesc,citesc....si inafara de acuze si critici nu vad altceva....mai bine pt. ca sa faceti ceva bun pt. a nu se repeta unele greseli (daca au fost) va puneti toti la masa si discutati ce sa faceti IN VIITOR.....ca ce a fost a fost si e usor sa judeci daca nu esti acolo.


ps. NU fac parte din APCR-PELICANUL-CASA PESCARULUI....dar vreau sa particip la CALIFICARI si vreau unele corecte in care sa plece cine E CEL MAI BUN.
daca ai avea minte, ai vedea si altceva in afara de acuze si critici...

ba, cred ca faci parte din "casa pescarului", fiindca nici macar nu sti sa citesti :evil:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”