CEI MAI MARI 3 PESTI - BALTA LAZAR - 3-6 IULIE 2014

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
adi_gorosss
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Mai 31, 2014 12:09

Re: CEI MAI MARI 3 PESTI - BALTA LAZAR - 3-6 IULIE 2014

Mesaj de adi_gorosss »

eu sunt deacord.chiar este foarte corect.acele locuri sunt chiar rele,si este foarte corect cum ai gandit.iar locul de la mijloc chiar super.

viorel doloc
pescar de competitie
Mesaje: 1327
Membru din: Mar Iun 26, 2007 20:59
Puncte: 0
Localitate: SIBIU

Re: CEI MAI MARI 3 PESTI - BALTA LAZAR - 3-6 IULIE 2014

Mesaj de viorel doloc »

Servus.
Suntem perfect de acord si noi...e mai bine cu 18 echipe.
Berbecut la gratar... se zvoneste ceva??? :D :D :D
O zi buna.
Carp Passion

Avatar utilizator
boilescarp
Mesaje: 38
Membru din: Mie Iun 11, 2014 22:59

Re: CEI MAI MARI 3 PESTI - BALTA LAZAR - 3-6 IULIE 2014

Mesaj de boilescarp »

cred ca se face si berbecut.......cand am vb eu cu sebi propietaru balti i am zis ca am vazut ca e pus pe net concurs la balta lazar si a zis omu ba nu am facut nimic pana acum dar o sa se faca berbecut vedem noi atunci asa a zis acum daca se schimba planu asta e :) :) acum 2 ani sa zis ca se da bere gratis la dozator si sa carat in nesimtire venea cu cate 2 bidoane de 5L sa ia bere de la dozator ia frate o sticla la 2L cand termini vino iar nu asa a paguba

valiauto68
Mesaje: 507
Membru din: Dum Feb 13, 2011 13:25
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: CEI MAI MARI 3 PESTI - BALTA LAZAR - 3-6 IULIE 2014

Mesaj de valiauto68 »

Daca locurile erau nasoale de ce nu ai facut concursul cu mai putine locuri? Aia care picau acolo nu erau din start perdanti?
De ce faceti concursuri cu un numar prea mare de concurenti? primeaza doar interesul financiar?

Fire intinse si vreme buna!

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: CEI MAI MARI 3 PESTI - BALTA LAZAR - 3-6 IULIE 2014

Mesaj de popescu59 »

Am rugamintea sa nu incepem polemica aici , ii rog pe cei care nu se regasesc in lista de participanti sa nu faca comentarii

Organizatorul a stabilit 18 locuri , adica cei care sunt in lista .S-au scos 3 locuri de la plauri de pe coada si au ramas pe coada 5 locuri foarte bune de pescuit care la ora concursului vor arata impecabil , deci avem 12 locuri pe fata ( 9 locuri la casute + 3 la foisoare) 1 loc la mijlocul baltii si 5 locuri pe coada .

In urma acestei decizii premiile se vor acorda dupa cum urmeaza

locul 1- 3300 lei + 3 cupe + 3 diplome

locul 2- 2000 lei + 3 cupe + 3 diplome

locul 3- 1200 lei + 3 cupe + 3 diplome

Captura competitiei - 1 vaporas de plantat marca Delfin + 3 cupe + 3 diplome

locul 4- premiu sponsorizat in produse

In timpul trageri la sorti avem inca 4 premii sponsorizate in produse Baboieru ( Vasile Ivan)

Multumim pe acesta cale sponsorilor concursului nostru Mironov Ion Valentin alias jonny_23
(http://www.barcute-plantat.com) si lui Vasile Ivan alias Baboieru.

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: CEI MAI MARI 3 PESTI - BALTA LAZAR - 3-6 IULIE 2014

Mesaj de popescu59 »

La casuta 7 avem la antrenament 2 echipe care vor participa la acest concurs .
Iata citeva poze cu citiva pesti .
Fişiere ataşate
008.jpg
008.jpg (56.15 KiB) Vizualizat de 1420 ori
005.jpg
005.jpg (51.69 KiB) Vizualizat de 1420 ori
004.jpg
004.jpg (33.2 KiB) Vizualizat de 1420 ori

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: CEI MAI MARI 3 PESTI - BALTA LAZAR - 3-6 IULIE 2014

Mesaj de popescu59 »

Sotiile sau prietenele concurentilor pot ramine alaturi de concurenti pe toata perioada concursului.
Vizitatori au acces la standuri intre orele 8-21 dar numai pe jos , masinile acestora vor ramine in parcarea de la intrarea pe balta .
Concurenti care stiu ca au nevoie sa se deplaseze cu masina in timpul concursului vor parca masinile in parcarea de la intrarea pe balta pentru a se putea deplasa ori de cite ori au nevoie fara sa deranjeze ceilalti concurenti.
Pe toata perioada desfasurari concursului in incinta balti LAZAR nu se poate deplasa cu masina decit administratia balti LAZAR , dar si acesti vor evita la maxim deplasarea cu masina pentru a nu deranja concurenti.

Avatar utilizator
boilescarp
Mesaje: 38
Membru din: Mie Iun 11, 2014 22:59

Re: CEI MAI MARI 3 PESTI - BALTA LAZAR - 3-6 IULIE 2014

Mesaj de boilescarp »

Ce greutate are tenu?

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: CEI MAI MARI 3 PESTI - BALTA LAZAR - 3-6 IULIE 2014

Mesaj de popescu59 »

Romanescul a avut 17,4 kg iar tenul a avut 15,2 kg

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: CEI MAI MARI 3 PESTI - BALTA LAZAR - 3-6 IULIE 2014

Mesaj de popescu59 »

Concurenti care vor trage locurile de pe spate sau la foisoare vor putea in cursul zilei sa foloseasca dusurile de la casute pentru a se spala si racori .
Am urmarit meteo si am vazut ca vom avea parte de 3 zile calde care necesita macar un dus pe zi .Deci cu acordul concurentilor care vor avea norocul sa traga la casute se vor putea folosi de dus si cei care vor trage locurile fara casute.
Organizatorul reaminteste celor care vor trage locurile de la casute ca aceia vor trebui sa inchirieze si casuta pe toata perioada concursului suma care trebuie platita pentru cele 3 zile este 150 lei toata perioada concursului.
S-a pus problema de catre concurenti ce pot face daca li se blocheaza barcuta in stuf ?
Organizatorul va pune la locul de cazare al arbitrilor 1 barca pneumatica , in cazul cind iti ramine barcuta in stuf te adresezi unui arbitru dupa care cu acea barca vei intra pe culoarul tau de pescuit si iti vei recupera barcuta din stuf dupa care barca pneumatica se va intoarce la locul stabilit.
La locurile de pescuit de pe spate vor fi trase citeva prize cu triplu stecher pentru incarcarea bateriilor barcutelor . E recomandat ca fiecare concurent sa aiba in dotare in triplu stecher cu un cablu daca se poate cit mai lung care se poate sa ii ajunga pina la locul de pescuit , asta find la alegerea pescarului.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”