CIR 2011-CUPA INTERNATIONALA A ROMANIEI- Sarulesti

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

George Tite
pescar de competitie
Mesaje: 1853
Membru din: Lun Mai 31, 2010 18:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CIR 2011-CUPA INTERNATIONALA A ROMANIEI- Sarulesti

Mesaj de George Tite »

Azi fiind pe la Darvari pentru a sponsoriza captura cu produse SBS la concursul organizat de Victor Oana, am vazut in jur de 30-40 kg bile pentru Sarulesti la uscat, asa ca eu cred ANDREI VLADEANU ca Victor va fi prezent. :D

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: CIR 2011-CUPA INTERNATIONALA A ROMANIEI- Sarulesti

Mesaj de oanavictor »

George Tite scrie:Azi fiind pe la Darvari pentru a sponsoriza captura cu produse SBS la concursul organizat de Victor Oana, am vazut in jur de 30-40 kg bile pentru Sarulesti la uscat, asa ca eu cred ANDREI VLADEANU ca Victor va fi prezent. :D
George .....numai bile visezi .....erau prune culese din livada ,afumate si apoi puse la uscat pentru la iarna ........sunt bune cu orez...........in zilele de post cand nu se mananca de dulce :lol: :lol:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

George Tite
pescar de competitie
Mesaje: 1853
Membru din: Lun Mai 31, 2010 18:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CIR 2011-CUPA INTERNATIONALA A ROMANIEI- Sarulesti

Mesaj de George Tite »

Am uitat ca tu suferi de colesterol : :) :)

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CIR 2011-CUPA INTERNATIONALA A ROMANIEI- Sarulesti

Mesaj de andrei vladeanu »

oanavictor scrie:
andrei vladeanu scrie:“Avem un reprezentant pentru Ungaria şi România, care este PVTV şi toate problemele referitoare la World Carp Classic 2012 trebuie să fie canalizate prin intermediul acestuia. Inclusiv sponsorizarile şi – bineinteles – echipele care doresc să participe la eveniment. In 2012 pescarii de cetatenie romana sau maghiara care vor ajunge la World Carp Classic o vor face prin PVTV si calificarile pe care le organizeaza.”

Ross Honey
Prin aceste calificari se urmareste cresterea valorii concurentilor ,astfel incat sa nu mai poata participa niste neica nimeni care merg an de an si nu prind nici un peste !
nu.
PVTV (radu morar) a incheiat un contract un ross honey prin care a cumparat drepturile pentru Romania si Ungaria ale WCC, eveniment crapist mondial care creste de la an la an.
acesta este motivul real si serios pentru care se organizeaza calificari.

desigur ca acest lucru nu este placul celor care s-au obisnuit sa mearga an de la an la WCC printr-o simpla achitare a taxei de 1200 lire si prin urmare fac tot posibilul ca evenimentul de la sarulesti din 3-8 octombrie sa nu se desfasoare.

CIR se va desfasura, va avea premiile anuntate iar primele 7 echipe din clasamentul general vor avea loc gratuit la WCC 2012 - italia - bolsena.

in cateva zile, pe crapmania, un amplu material despre fabulosul lac din italia, gazda WCC 2012.
The One Team

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: CIR 2011-CUPA INTERNATIONALA A ROMANIEI- Sarulesti

Mesaj de oanavictor »

1 de ce se numeste CIR daca participa numai pescari din Romania !
2 de ce nu mai participa pescarii din Ungaria !
3 de ce romania are acelasi numar de locuri ca Ungaria ,desii numarul concurentilor din Ungaria este nesemnificativ in ecuatia WCC ca participare in ultimii ani !
4 Tata Nitu a achitat taxa pentru anul viitor din premiul pe care trebuia sa-l primeasca ,deci in mod normal trebuiau sa fie tot 8 locuri pentru Romania !
5 esti sigur ca cei care vor castiga cele 7 locuri vor avea si banii necesari deplasarii in Italia ? SAU VOR VINDE LOCURILE LA SUPRAPRET SAU SUB PRETUL LOR ........DEPINDE DE CERERE SI OFERTA !!!!!!!!

MOTIVUL PENTRU CARE NU SE INGHESUIE PESCARII LA ACEST CONCURS ESTE TAXA FOARTE MARE ,SI NICIDECUM CA AR PUNE CINEVA BETE-N ROATE DESFASURARII LUI ,EU PERSONAL CAUTAND IN CADRUL CLUBULUI POSIBILI CONCURENTI SI PRIMIND INVARIABIL ACELASI RASPUNS ........BANII ,CANTITATEA DE NADA NECESARA PENTRU SARULESTI DAR .........SI FAPTUL CA PENTRU CELE 10.000 EURO SE BAT DOAR 2 LOCURI [TURNUL DE APA SI BUNKARUL ]........POATE SE GANDESTE CINEVA SA LE SCOATA PENTRU A SE MAI ECHILIBRA BALTA .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
SebastienG
Mesaje: 109
Membru din: Mie Sep 07, 2011 0:34
Puncte: 0
Localitate: Mangalia
Contact:

Re: CIR 2011-CUPA INTERNATIONALA A ROMANIEI- Sarulesti

Mesaj de SebastienG »

Daca e sa fie corect avand in vedere ca Tata Nitu (pe care il respect) are deja locul rezervat la WCC ar fi ca indiferent de pozitia ocupata de dansul sa se dea celelalte 7 locuri ex: Tata Nitu loc 2 Sarulesti, premiate cu loc la WCC ar urma sa fie pozitiile 1, 3, 4, 5, 6, 7 si 8 in opinia mea ... Aici ma refer strict la locurile WCC si nu la premiile de la Sarulesti in bani si produse de la sponsori ... stima

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CIR 2011-CUPA INTERNATIONALA A ROMANIEI- Sarulesti

Mesaj de andrei vladeanu »

SebastienG scrie:Daca e sa fie corect avand in vedere ca Tata Nitu (pe care il respect) are deja locul rezervat la WCC ar fi ca indiferent de pozitia ocupata de dansul sa se dea celelalte 7 locuri ex: Tata Nitu loc 2 Sarulesti, premiate cu loc la WCC ar urma sa fie pozitiile 1, 3, 4, 5, 6, 7 si 8 in opinia mea ... Aici ma refer strict la locurile WCC si nu la premiile de la Sarulesti in bani si produse de la sponsori ... stima
e f logic si corect ce spui, insa tata nitu nu (cred ca) participa la concurs. e in america.
The One Team

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CIR 2011-CUPA INTERNATIONALA A ROMANIEI- Sarulesti

Mesaj de andrei vladeanu »

oanavictor scrie:1 de ce se numeste CIR daca participa numai pescari din Romania !
2 de ce nu mai participa pescarii din Ungaria !
3 de ce romania are acelasi numar de locuri ca Ungaria ,desii numarul concurentilor din Ungaria este nesemnificativ in ecuatia WCC ca participare in ultimii ani !
4 Tata Nitu a achitat taxa pentru anul viitor din premiul pe care trebuia sa-l primeasca ,deci in mod normal trebuiau sa fie tot 8 locuri pentru Romania !
5 esti sigur ca cei care vor castiga cele 7 locuri vor avea si banii necesari deplasarii in Italia ? SAU VOR VINDE LOCURILE LA SUPRAPRET SAU SUB PRETUL LOR ........DEPINDE DE CERERE SI OFERTA !!!!!!!!j.
1. deoarece pot participa pescari din toata lumea. vine o echipa din ungaria (imperial), remetter (franta), poate zvonko, etc.
2. am mai explicat. pt ca se inscrisesera numai 7 echipe, iar radu morar a luat decizia sa separe cele 2 calificari si sa organizeze pt. unguri anul viitor la ei acasa.
3. nu stiu sa raspund
4. nu stiu exact. radu morar a luat aceasta decizie.
5. am anuntat de la inceput, locurile sunt transmisibile. daca vor sa le vanda sau sa le faca cadou o pot face.

oanavictor scrie:MOTIVUL PENTRU CARE NU SE INGHESUIE PESCARII LA ACEST CONCURS ESTE TAXA FOARTE MARE ,SI NICIDECUM CA AR PUNE CINEVA BETE-N ROATE DESFASURARII LUI ,EU PERSONAL CAUTAND IN CADRUL CLUBULUI POSIBILI CONCURENTI SI PRIMIND INVARIABIL ACELASI RASPUNS ........BANII ,CANTITATEA DE NADA NECESARA PENTRU SARULESTI DAR .........SI FAPTUL CA PENTRU CELE 10.000 EURO SE BAT DOAR 2 LOCURI [TURNUL DE APA SI BUNKARUL ]........POATE SE GANDESTE CINEVA SA LE SCOATA PENTRU A SE MAI ECHILIBRA BALTA .
buncarul si turnul de apa vor fi scoase, mai ales ca numarul mai mic de echipe va permite acest lucru.

p.s. rog organizatorii concursului din delta de la mila 23 (concurs anuntat ulterior si pus peste CIR!) sa nu mai sune concurentii inscrisi la sarulesti sa-i anunte ca acest eveniment nu se va desfasura. multumesc.
The One Team

Avatar utilizator
coco carpdiscount
Mesaje: 513
Membru din: Vin Iun 03, 2005 23:14
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CIR 2011-CUPA INTERNATIONALA A ROMANIEI- Sarulesti

Mesaj de coco carpdiscount »

O lista cu echipele inscrise se poate??
Nu bei, nu prinzi !!
Porcul tot porc ramane :) !

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CIR 2011-CUPA INTERNATIONALA A ROMANIEI- Sarulesti

Mesaj de andrei vladeanu »

Achitat avans:
1 Gita Costin
2 Razvan Alexe
3 Alex Lazar
4 Bencze Arpad
5 Cristi Vaileanu
6 Toto MCC
7 Einstein
8 Pena Stefan
9 Imperial HU
10 Nicu Grasu
11 S. Remetter
12 Baboieru
13 Radu Badica
14 Vlad Parfene
15 Lukacs claudiu
16 Costin Enuta
17 Tite George
18 Pasa
19 Gica Galita
20 Florin Murgeanu, Vitali Bujinov
The One Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”