COMPETITII LACUL CORBU

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Avatar utilizator
pharaoh
pescar de competitie
Mesaje: 1174
Membru din: Mar Aug 03, 2010 16:12
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: COMPETITII LACUL CORBU

Mesaj de pharaoh »

Cred ca este optiunea celor de acolo sa organizeze cum cred concursurile lor. Se pot organiza concursuri pe cantitate sau cu diferite alte reguli de catre alti organizatori. Vezi Carping cu ultimele concursuri anuntate.
Marius Sârbu

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: COMPETITII LACUL CORBU

Mesaj de oanavictor »

si eu sunt adeptul concursurilor cu pesti mari ,nu cred ca se numeste pescuit la crap sa prinzi 400 de buc de ten de 1,5 kg si sa arunci in apa 200 kg de prafuri si porumb uscat asa cum a fost etapa de cn .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

MILLY
Mesaje: 519
Membru din: Mie Sep 05, 2012 21:18
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: COMPETITII LACUL CORBU

Mesaj de MILLY »

oanavictor scrie:si eu sunt adeptul concursurilor cu pesti mari ,nu cred ca se numeste pescuit la crap sa prinzi 400 de buc de ten de 1,5 kg si sa arunci in apa 200 kg de prafuri si porumb uscat asa cum a fost etapa de cn .
Bravo nea Victor,perfect de acord :D :D :D
SILVIAN DUMITRESCU
CARP LEGION

Pescar de competitie

"E mai bine sa esuezi in conditii normale
decat sa reusesti prin frauda"

Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: COMPETITII LACUL CORBU

Mesaj de Madalin Dirla »

Nea Victor,nu zice nimeni sa nu faci concursuri pe calitate,dar anunti un concurs cu un regulament si pe urma schimbi regulamentul :( ???
Mai nou am constatat ca toate concursurile organizate de Rig sunt doar pe calitate :( .
P.S.Pai astia de la CIPS-FIPS de ce s-au gandit sa faca regulament cu punctare de la 1.5 kg?nu cumva sa elimine BULANUL???
oanavictor scrie:si eu sunt adeptul concursurilor cu pesti mari ,nu cred ca se numeste pescuit la crap sa prinzi 400 de buc de ten de 1,5 kg si sa arunci in apa 200 kg de prafuri si porumb uscat asa cum a fost etapa de cn .

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: COMPETITII LACUL CORBU

Mesaj de oanavictor »

[quote="Madalin Dirla"
P.S.Pai astia de la CIPS-FIPS de ce s-au gandit sa faca regulament cu punctare de la 1.5 kg?nu cumva sa elimine BULANUL???
oanavictor scrie:si eu sunt adeptul concursurilor cu pesti mari ,nu cred ca se numeste pescuit la crap sa prinzi 400 de buc de ten de 1,5 kg si sa arunci in apa 200 kg de prafuri si porumb uscat asa cum a fost etapa de cn .
[/quote]

Madalin ,problema cu cips-ul nu e chiar asa ,initial pana in 2002 se puncta de la 2 kg ,dar nu au mai avut balti pentru ca se prindea foarte mult nepunctabil [portugalia ,italia ,franta iar portugalia si iar italia ......lacuri sau rauri naturale si salbatice cu peste foarte mic ,unde prindeai si nu punctai deloc ........eu in portugalia din 37 de pesti abia m punctat cu 1 ,in italia pe raul arno din minim 80 pesti am punctat 2 iar in franta din peste 100 pesti nici unul nu a avut 2 kg ,sectorul castigandu-se cu un singur peste de 2,800]iar cand au avut posibilitatea au facut si in belgia cu pesti de peste 10 kg ......
parerea mea este ca nu prea ar trebui intepati pestii astia mici si stresati degeaba si pe urma sa ne mai miram ca au crescut cu gura stramba ,sau fara solzi ......dar problema calitatii versus cantitate se poate rezolva prin metoda se puncteaza de la 5kg ,de la 7 kg si nicidecum cei mai mari 5 sau 10 pesti
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”