Concurs / orase

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

tsigalko06
Mesaje: 6
Membru din: Joi Mar 30, 2006 15:02
Puncte: 0
Localitate: instabila

Mesaj de tsigalko06 »

Da de ce nu faceti direct campionat? ca la fotbal.. cu etape.. numai cupe si iar cupe? dupa parerea mea , in competitiile de pescuit nu exista nici un fel de organizare, n-au pic de logica. Fiecare organizeaza concurs cum poate si cand poate!! Ar trebui sa existe o competitie majora de lunga durata (daca se poate chiar pe tot sezonul de pescuit, in mai multe etape) si aia sa fie baza, reperul.. Acolo sa se stabileasca cine e cel mai bun, cine e cel mai prost.. Nu stiu ce sa zic.. Trebuie o minte limpede care sa organizeze ceva klumea! Mai ganditi-va...
In viata, cel mai mare risc e sa nu risti..

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Peste tot in lume, o asociatie, club sau detinator de balta organizeaza un concurs.
Unele sunt mai cunoscute(cum sunt cele2 din Ungaria unde participa si echipe Romanesti)altele nu.
Valoarea unui concurs este data de participarea echipelor puternice.
Anul acesta se organizeaza Campionatul National, care se intinde pe o perioada destul de lunga si cuprinde 4 manse.
Ce altceva s-ar mai putea organiza deocamdata?
Pescarii de competitie si asa au un program f. incarcat. Pe linga concursurile din tara, mai fac 3-4 iesiri la concursurile de afara.
Majoritatea au familii iar sotiile lor vor sa mearga in vacanta. Ce concursuri sa mai inventam?
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

Vine unu ,are o singura postare ,si a umplut forumul de sfaturi si sugestii,dar daca i-l intrebi decand nu a mai fost la pescuit ,sigur i-ti va raspunde ca nu i-l lasa nevasta ,ca trebuie sa duca copilul la gradinita ,ca seful nu i-i da liber sambata ,etc :lol: :lol:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

Si daca-i doctor, in ziua concursuli are programat un pacient :lol: :lol: :lol:

@ Cornel Rosioru

spune-i tipului ca ai nevoie de un consilier, sa vedem daca mai are idei si daca are, tare-s curios cum le-ar pune in practica???
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ tsigalko 06 (mi sau incurcat degetele pe tastatura)

Intr-adevar, cu rabdare pre multa ajungi incet, incet un invins. Ca sa fi invingator cred totusi ca-ti trebuie mai multa actiune decat rabdare (chiar si-n a invinge animalul de la capatul firului...sa nu-mi spui ca-ti trebuie rabdare ca sa-l astepti, ca te inseli, il vei prinde numai actionand)
Cornel Serbu
Friends Carp Team

tsigalko06
Mesaje: 6
Membru din: Joi Mar 30, 2006 15:02
Puncte: 0
Localitate: instabila

Mesaj de tsigalko06 »

cornelserbu scrie:@ tsigalko 06 (mi sau incurcat degetele pe tastatura)

Intr-adevar, cu rabdare pre multa ajungi incet, incet un invins. Ca sa fi invingator cred totusi ca-ti trebuie mai multa actiune decat rabdare (chiar si-n a invinge animalul de la capatul firului...sa nu-mi spui ca-ti trebuie rabdare ca sa-l astepti, ca te inseli, il vei prinde numai actionand)


N-a fost bine inteles mesajul meu. Nu ma refeream la rabdarea aceea de a astepta ore in sir pestele pe malul baltii..normal! asta e o atitudine pierzatoare. Ma refeream la acea rabdare din afara partidei de pescuit. Atunci cand esti acasa si te gandesti cum o sa pregatesti partidele urmatoare. Ce sa faci, ce metode si momeli sa mai testezi, ce sa mai inventezi..Nu devii pescar in 2 luni oricati bani ai avea! Ca sa fii pescar bun, trebuie sa pescuiesti mult, sa gandesti mult, adica sa ai rabdare..
In viata, cel mai mare risc e sa nu risti..

tsigalko06
Mesaje: 6
Membru din: Joi Mar 30, 2006 15:02
Puncte: 0
Localitate: instabila

Mesaj de tsigalko06 »

oanavictor scrie:Vine unu ,are o singura postare ,si a umplut forumul de sfaturi si sugestii,dar daca i-l intrebi decand nu a mai fost la pescuit ,sigur i-ti va raspunde ca nu i-l lasa nevasta ,ca trebuie sa duca copilul la gradinita ,ca seful nu i-i da liber sambata ,etc :lol: :lol:
:lol: Vine altul, scrie o singura fraza, si a umplut forumul de greseli gramaticale, iar daca il intrebi de cand nu a mai fost la pescuit, sigur te prapadesti de ras numai cand te gandesti la ce o sa-ti raspunda.. :D N-am mai ras de mult in halul asta:))))))))))

PS. Amice, nu riposta ca esti penibil, crede-ma!
In viata, cel mai mare risc e sa nu risti..

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

Suntem pe un site de pescuit ,nu pe site-ul ACADEMIEI ROMANE :twisted:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

@ oanavictor
subscriu la asta cu academia...dpmdv, sa ma pot face inteles in cat mai putine cuvinte...nu am niciodata timp liber cat as vrea, daca as mai sta sa scriu nume proprii cu litera mare si toate alea ....mai bine ma las si de pescuit.... :lol:

tsigalko06
Mesaje: 6
Membru din: Joi Mar 30, 2006 15:02
Puncte: 0
Localitate: instabila

Mesaj de tsigalko06 »

florin plesu scrie:@ oanavictor
subscriu la asta cu academia...dpmdv, sa ma pot face inteles in cat mai putine cuvinte...nu am niciodata timp liber cat as vrea, daca as mai sta sa scriu nume proprii cu litera mare si toate alea ....mai bine ma las si de pescuit.... :lol:


Vine unu ,are o singura postare ,si a umplut forumul de sfaturi si sugestii,dar daca i-l intrebi decand nu a mai fost la pescuit ,sigur i-ti va raspunde ca nu i-l lasa nevasta ,ca trebuie sa duca copilul la gradinita ,ca seful nu i-i da liber sambata ,etc

Nu vroiam sa insist f mult pe tema asta, ca nu asta e cel mai important, dar pescarii astia...parca a tras carasu' si i-a dus cu pluta.. una e sa scrii incorect gramatical ca sa economisesti timp si asta presupune sa nu mai pui cratime, sa scrii nume cu litera mica, sa nu pui virgula etc...si alta e sa inventezi cratime sau sa le pui total aiurea, sa unesti cuvinte distincte, adica pur si simplu sa n-ai nici o legatura cu limba romana. Eu n-am vazut asa ceva in viata mea, bate prea rau la ochi, e insuportabil!

Intrebare pt Florin Plesu: tu chiar ai crezut in ce ai postat mai sus sau ai spus doar asa ca sa te pui bine cu "Nea Victor", ca am vazut ca asa i se spune pe forum ?
In viata, cel mai mare risc e sa nu risti..

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”