CONCURSURI PE ACTIUNI

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: CONCURSURI PE ACTIUNI

Mesaj de oanavictor »

Urmeaza concursuri in rate ,concursuri cu camata [garantie imobiliara ] si concursuri pe bunuri casnice [mobila frigider ,televizor ,masina de spalat :lol: :lol: ]
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
ValiRom
Mesaje: 350
Membru din: Mar Feb 24, 2009 14:52

Re: CONCURSURI PE ACTIUNI

Mesaj de ValiRom »

Deci pana la urma totul se rezuma la bani ? cam de rahat :evil:

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: CONCURSURI PE ACTIUNI

Mesaj de Dan Mitranescu »

oanavictor scrie:Urmeaza concursuri in rate ,concursuri cu camata [garantie imobiliara ] si concursuri pe bunuri casnice [mobila frigider ,televizor ,masina de spalat :lol: :lol: ]
Daca termenul este deranjant se poate schimba oricand . Daca vreti pe jetoane nu am nimic impotriva.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: CONCURSURI PE ACTIUNI

Mesaj de Dan Mitranescu »

ValiRom scrie:Deci pana la urma totul se rezuma la bani ? cam de rahat :evil:
Poti sa formulezi altfel :

Cu bani se scapa de "rahat" !

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: CONCURSURI PE ACTIUNI

Mesaj de Andrei I »

Dane ideea e interesanta dar ... oare cine "se agata" sa organizeze? :wink:

Lipsa participantilor de anul asta nu are nici o legatura cu criza financiara ... ci cu explozia de concursuri, timpul liber din pacate nu a crescut si el proportional. Suntem tot aia (+ - 10%) si de vreo 4 ori mai multe concursuri.

LATER EDIT:
Si inca ceva vis-a-vis de observatia ta cu selectia concurentilor ... ca unii prefera sa se "arunce" pe mai multi bani ... cred ca motivul real este altul. La acele concursuri nu risca sa aiba vecini veniti la primul lor concurs, toata lumea pescuieste cam cu aceleasi arme...
Milionar excentric

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: CONCURSURI PE ACTIUNI

Mesaj de Dan Mitranescu »

Andrei I scrie:Dane ideea e interesanta dar ... oare cine "se agata" sa organizeze? :wink:

Lipsa participantilor de anul asta nu are nici o legatura cu criza financiara ... ci cu explozia de concursuri, timpul liber din pacate nu a crescut si el proportional. Suntem tot aia (+ - 10%) si de vreo 4 ori mai multe concursuri.
Nu trebuie organizat un concurs separat .

Acest sistem se poate aplica orcarui concurs existent deja.

Primul avantaj ,de la care am si plecat, este acela ca da posibilitatea unei participari mai ample in functie de situatia financiara. Se stie ca sunt concurenti care merg numai la concursurile cu multi bani si in acelasi timp sunt concurenti care merg numai la cele ieftine. Asa se pot intersecta spre avantajul tuturor.

Acest gen de concurs se apropie de pariurile sportive ,ca si structura, unde poti sa intri si cu 10 ron ,dar si cu 10.000 ron.

P.S. Eu am participat anul acesta la 7 concursuri si numai 3 au fost cu "casa inchisa" ...

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: CONCURSURI PE ACTIUNI

Mesaj de Andrei I »

Dan Mitranescu scrie: Asa se pot intersecta spre avantajul tuturor.
...
Oare? eu zic ca nu toti isi doresc sa se intersecteze....am editat primul meu mesaj si am explicat acolo de ce.
Milionar excentric

Avatar utilizator
Saky
Mesaje: 872
Membru din: Mar Apr 01, 2008 0:10
Puncte: 0
Localitate: ARAD

Re: CONCURSURI PE ACTIUNI

Mesaj de Saky »

Andrei I scrie:Dane ideea e interesanta dar ... oare cine "se agata" sa organizeze? :wink:

Lipsa participantilor de anul asta nu are nici o legatura cu criza financiara ... ci cu explozia de concursuri, timpul liber din pacate nu a crescut si el proportional. Suntem tot aia (+ - 10%) si de vreo 4 ori mai multe concursuri.

LATER EDIT:
Si inca ceva vis-a-vis de observatia ta cu selectia concurentilor ... ca unii prefera sa se "arunce" pe mai multi bani ... cred ca motivul real este altul. La acele concursuri nu risca sa aiba vecini veniti la primul lor concurs, toata lumea pescuieste cam cu aceleasi arme...
CORECT !

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: CONCURSURI PE ACTIUNI

Mesaj de Dan Mitranescu »

Andrei I scrie:
LATER EDIT:
Si inca ceva vis-a-vis de observatia ta cu selectia concurentilor ... ca unii prefera sa se "arunce" pe mai multi bani ... cred ca motivul real este altul. La acele concursuri nu risca sa aiba vecini veniti la primul lor concurs, toata lumea pescuieste cam cu aceleasi arme...
Eu cred ca este de preferat sa existe standuri cu incepatori care platesc catre fondul de premiere decat standuri goale care creeaza avantaje clare si premii la jumatate fata de cele concepute initial.

Un "incepator" poate sa fie adus pe drumul cel bun oricand de catre arbitrii , dar un stand gol nu se umple niciodata ! In plus nu-mi aduc aminte ca incepatorii sa fie asa deranjanti ...

P.S. Pana la urma unde-ti doresti sa cazi intr-un concurs ? Langa niste incepatori sau langa Maty ca nu mai inteleg nimic ? :D

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: CONCURSURI PE ACTIUNI

Mesaj de Andrei I »

Pai Dane, eu am facut o observatie zic eu obiectiva privind din afara. Asa mi se pare mie ca unii pescari vechi prefera sa se duca la un concurs tot cu prietenii lor vechi ca si competitori. Evident ca nu incepatorii ar fi deranjati sa se afle printre ei ci invers.

Unde prefer eu sa pic? Langa Maty asa cum am picat si la MV in primavara (atunci cand erai tu negru la festivitate :lol: ) pentru ca mai invat si eu cate ceva cand stau langa un pescar adevarat.

Dar tu ce preferi? sai ai 2 vecini slabi si sa castigi concursul detasat si sa te stie lumea ca nr1. intr-un concurs cu multi incepatori sau sa te afli intre 2 somitati in carpfishing si sa te clasezi cateva sute de grame in spatele lor...chiar daca pierzi podiumul...si sa te stie lumea ca cel care ar fi putut sa-i bata pe Grabmayer si SAKAL :D ?
Milionar excentric

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”