Lista FINALA
1. Cristian Mitu - Colonelu
2. Alin Ionita - Auto
3. Raul Stanel - The Baker
4. Cosmin Tudor - Campionul
5. Edoard Mosneanu - Decatlon
6. Marius Alexe - The Godfather
7. Vladut Mateianu - Finu
8. Crau Italianu'"
9. Florica Clampau
10. Petre Meseriasu
11. Iustin Vasile
12. Ion Cristache
13. Florian Dumitru - Koreanu
14. Robert Rotaru - JC Van Damme
15. Pruteanu Alexandru
16. Florea Dragos
17. Ioniță Daniel(bombardierul de la Periș)
18. Răzvan Vasile(Limbuta de la Peris)
19. Nita Cristian(Ana Aslan de la Peris)
20. Gabi Păun (Ochișori de la Peris)
21. Piturca Eustatiu (Gloriosu' de la Lipanesti)
22. DOP cel Mic(Spaima Baraganului)
23. Dinca Laurențiu Ștefan
24. Negoiță Jean
25. Ivanoff Mihai
26. Alexandru Badescu
27. Cristian Badescu
28. Bratulescu Marian
29. Bratulescu Mihaela
30. Dobra Gheorghe
31. Radu Florin
32. Costache victor
33. Toea alex
34. Balan vigi
35. Cristi Cruceru
36. Leon Burlacu
37. Stoenescu Silviu
38. Dima Cosmin
39. ZZocs Valentin
40. Daltin Antonio Viorel
41. Tudorache Florin
42. Dosaru Cristian
43. Ispas Nicolae
44. Militaru Razvan
45. Deliu George
46. Ilie Bogdan
47. Neacsu Dan
48. Gabriel Manolache
49. Calinet Mihai
50. Ilie Ion
51.Stoica Cezar
52.Nitu Liviu
Intalnirea pe balta Duminica ora 9:00 - In stanga la Cabana Administratiei- Masa festiva deschidere- aperitiv traditional Sunca , Ceapa Rosie , Salam Taranesc, Branza de oaie , masline , Zacusca , oua fierte de tara , vin si tuica fiarta , cafea , ceai(terasa inchisa)
Ora 9:30 acreditarea si verificare echipamentului de catre arbitri
Inceperea concursului ora 10:00
Concurentii pot veni oricand la terasa sa se incalzeasca si sa serveasca vin si tuica fiarta
Ora 13:00 - 14:00 se va servi Ciolan cu fasole in paine si muraturi , vin si tuica fiarta (mancare se serveste la terasa, concurentii sunt asteptati la masa sau sa isi ia mancarea pe balta in caserole)
Ora 16:00 final concurs ,masa festiva gratar , mici, carnati de gratar, ciocanele pui, muraturi, vin si tuica fiarta
Festivitatea de premiere ora 16:30 (terasa inchisa)
Desi nu am fost de la inceput, concursul de la Green Paradise a fost o reusita totala: si organizare si atmosfera si concurenti si premii si o gazda impecabila, ca de obicei (Tony care e un baiat de nota 10). Dupa localizare - "vinovat" Vladut Mateianu - (pe balta mare, in zona deversorului, la apa adanca, copcile se pot vedea usor de catre doritori), carasul a oferit un adevarat recital, s-au prins si cate 2-3/min.
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!
Clasament :
Batalia a fost stransa , in ultimele 2 ore carasul a fost localizat , unde 15 participanti au avut sanse de podium , dupa ce veteranul Vladut Mateianu a reusit sa localizeze carasul , zona s-a inpanzit de pescari
Locul I - Cristian Mitu (Colonelu) 1,320 kg
Locul II - Vladut Mateianu 1,270 kg
Locul III - Neacsu Dan - 980 gr
Captura - Stoenescu Silviu - Regina de 120 gr