CTENOMANIA EDITIA -I- 18-21 IULIE 2013 PESCARIUM-CORBEANCA

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: CTENOMANIA EDITIA -I- 18-21 IULIE 2013 PESCARIUM-CORBEAN

Mesaj de popescu59 »

Sunt 2 probleme destul de mari , baltile care tin peste nu isi fac reclama de genul de mai sus,la fel a fost un concurs de curind in care se afisau la fel poze cu peste mare iar in concurs media a fost 1,5 kg deci deci decit sa te scuzi dupa concurs cu fel de fel de scuze mai bine lasi sa te laude concurenti.A doua problema este taxa , nu e normal mai ales cid vrei sa promovezi o balta ca profitul sa fie impartit in doua .Sa faci atit profit pe baza unor poze e prea de tot.Asteptam noua taxa .

Avatar utilizator
Pro Team
Mesaje: 264
Membru din: Mar Mar 25, 2008 12:58
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CTENOMANIA EDITIA -I- 18-21 IULIE 2013 PESCARIUM-CORBEAN

Mesaj de Pro Team »

Am participat la "N" concursuri, cu rezultate bune si mai putin bune...stiu exact ce isi doreste un pescar de competitie si fac tot posibilul ca sa se inteleaga ca balta are potential mare, nu pentru a fi promovata ci pentru placerea pescarului.
Nici vorba de scuze... in nici intr-un caz media nu va fi de 1-2 kg.
Manitiu Razvan
PRO
Team®[/b]

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: CTENOMANIA EDITIA -I- 18-21 IULIE 2013 PESCARIUM-CORBEAN

Mesaj de popescu59 »

Dupa mine la ce premii sunt o taxa mai mare de 500 ron nu se justifica . Asa ca mai analizati taxa de participare .

Avatar utilizator
Pro Team
Mesaje: 264
Membru din: Mar Mar 25, 2008 12:58
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CTENOMANIA EDITIA -I- 18-21 IULIE 2013 PESCARIUM-CORBEAN

Mesaj de Pro Team »

@ Popescu

Nici dupa mine nu se justifica 30000 euro pt un Mercedes 500, care consuma de 20% :lol:
Mai analizam...
Manitiu Razvan
PRO
Team®[/b]

Avatar utilizator
Pro Team
Mesaje: 264
Membru din: Mar Mar 25, 2008 12:58
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CTENOMANIA EDITIA -I- 18-21 IULIE 2013 PESCARIUM-CORBEAN

Mesaj de Pro Team »

1. Geonea Alin + parteneri
2. Alexandru Pop + parteneri
3. SOLOMON CLAUDIU + parteneri
4. Cosmin Serbanescu + Patrascu Constantin + Toader Nicolae
5. Alex Matea +parteneri
Manitiu Razvan
PRO
Team®[/b]

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: CTENOMANIA EDITIA -I- 18-21 IULIE 2013 PESCARIUM-CORBEAN

Mesaj de popescu59 »

Asta cu mai analizam e partiala , suntem la 1 Iulie din 15 iulie 50 la suta din populatie este in CO deci 75 la suta din pescari sunt la MARE si MUNTE asa ca speri mata dar speri degeaba pe 10 iulie se poate sa nu ai mai mult de 10-12 inscrisi si atunci cu durere in suflet vei anunta incetarea din viata a acestui concurs .Asa ca fa taxa 5 mil ca premiile alea afisate pentru taxa asta sunt si vei vedea ca vei avea succes , succesul consta in participare si reclama facuta balti . Daca balta este cum ai prezentato aici iti garantez ca va veni si profitul imediat , daca e cum e de obicei, balta numai de reclama atunci si profitul va fi pe masura.Asa ca analizeaza rapid daca o mai plimbi citeva zile trebuie sa anunti decesul concursului.

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CTENOMANIA EDITIA -I- 18-21 IULIE 2013 PESCARIUM-CORBEAN

Mesaj de osc1or »

Vad o noua moda.. administratorii de balti organizeaza competitii pentru promovarea baltilor proprii dar au fond de premiere mai mic decat un organizator care este doar organizator la o competitie pe o balta deja consacrata...
Au pretentii sa aibe castig si in calitate de organizator concurs, nu numai de administrator balta...
Cand iti promovezi balta, poti suporta pretul a 2-3 arbitrii.. cel putin asa cred...
Critic echilibrat

Avatar utilizator
vsy
Mesaje: 31
Membru din: Sâm Ian 05, 2013 15:52

Re: CTENOMANIA EDITIA -I- 18-21 IULIE 2013 PESCARIUM-CORBEAN

Mesaj de vsy »

daca se schimba ceva in regulament,gen taxa,premii,pescuit doar la ten....poate ma bag si eu la acest concurs.astept noua reglementare....
only god can judge me!

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: CTENOMANIA EDITIA -I- 18-21 IULIE 2013 PESCARIUM-CORBEAN

Mesaj de eugen dragnea »

Mda,o dam de gard ca mai umblam la bani de parca ar fi cine stie ce balta renumita si suprapopulata...purceaua e moarta-n cotet si tu faci reclama sustinuta ca poate-poate se mai gasesc cativa fraieri cotizanti...pe ce pusca mea cereti voi o gramada de bani pe o balta care nu are sistem C&R?sau participantii pleaca acasa cu ceea ce prind...in limita cantitatii admise? :lol:
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: CTENOMANIA EDITIA -I- 18-21 IULIE 2013 PESCARIUM-CORBEAN

Mesaj de popescu59 »

Eugen eu cred ca tu nu ai vazut pozele cu pestii, numai si numai capturi . Si cind te duci pe balta se invoca vechile scuze , e luna plina , a batut vintul , pestele e la apa mica etc.Eu i-am spus la om ca in 2 saptamini maxim anunta decesul acestui concurs .

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”