Cum sa faci 2000 EUR in 2 zile ?!

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

@daniel
ai dreptate partial. afirmatia "poti invanta si ca spectator sau arbitru" o contrazic categoric. foarte bine ai spus ca la orice concurs te duci sa castigi!
@killere(n-ai schimbat nick-ul?!)
si tu la fel. partial ai dreptate. la o intalnire prieteneasca poti invata multe lucruri, asa este. dar aici discutam despre competitii. la o intalnire prieteneasca nu poti invata pescuitul sub presiune. (tu probabil imi vei raspunde ca nici nu vrei, dar asta e cu totul o alta discutie). strategia unui concurs tine foarte mult de psihic.
hai sa-ti dau un exemplu, valabil in orice intrecere, nu numai in pescuitul de competitie:
daca mergem noi doi pe un lac si ne intrecem prieteneste pe un suc, tu vei avea sanse mult mai mari sa ma bati decat daca miza intre noi ar fi 10.000 de euro(am fortat putin). crede-ma.
iar asta e doar un aspect.
in fine, nu dezvolt prea mult subiectul pentru ca intentionez sa scriu un articol al ALP (de fapt m-a rugat Dragoi) exact pe aceasta tema.
The One Team

turlostanu
Mesaje: 27
Membru din: Mar Sep 27, 2005 2:26

Mesaj de turlostanu »

Avem voie sa mergem la concurs daca nu ne cunoaste patronul? :)

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

"Dar la cum evolueaza fenomennul competitional vom fi pusi in fata unui alt pericol: non-valori cu bani se vor intrece cu cei buni, iar cei cu buget relativ limitat (eu mi-am pus frana anul asta la 500$/concurs/partea mea) vor ramane sa sparga seminte acasa. Din punctul asta de vedere am fost foarte dezamagit de ceea ce am vazut anul competitional trecut. Eu nu tin am nimic de impartit cu nimeni, ii respect pe toti si de aceea mi se pare buna ideea lui Ilie."
citat daniel costache
nu-i chiar asa, daniele
la cum evolueaza sistemul competional suntem pusi in fata urmatorului fenomen: cluburi, magazine, si firme care activeaza in domeniu selecteaza pescari de crap talentati pentru a-i reprezenta. sunt de acord ca un concurs ieftin este ocazia ideala pentru un pescar bun, dar cu posibilitati financiare modeste, sa- si demonstreze valoarea si - implicit - sa intre in vizorul acestora din urma. numai ca:
ideea lui ilie e proasta! de ce? pentru ca nimeni nu e interesat de o echipa de pescari care prind cei mai mari pesti, ci de cei care prind CANTITATE! pentru ca asa sunt toate concursurile in lumea asta! sa nu mai vorbim de durata prea mica...
The One Team

Dani Hentiu
Mesaje: 303
Membru din: Mie Aug 31, 2005 20:02
Puncte: 0
Localitate: Deva
Contact:

Mesaj de Dani Hentiu »

cu durata pre mica ai dreptate .....era mai bine daca era cam 4 zile
in legatura cu cantitatea nu stiu ce sa zic....daca era si pe cantitate si pe marime era poate mai bine

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mirceaef »

carpkiller scrie: Pe asta cu "la concurs inveti" nu o cred deloc....
Alex, tu ai avut si ghinionul draku sa pici la primul tau concurs pe un loc de tot rahatul. Pe de alta parte daca in aceste conditii ai fi reusit sa pui macar doi pesti pe mal, de fapt cu atat mai mult in aceste conditii, ai fi gandit cu totul altfel acum. Zic io ....

Parerea mea este ca la un concurs inveti mai mult decat in orice alta imprejurare, cu o precizare, nu inveti sa legi o montura sau cum sa dai cu batul in balta, astea sunt ustensilele cu care se presupune ca vii de acasa, fie ele mai bune sau mai proaste. La un concurs inveti cum sa prinzi peste .... in orice conditii. Bine, nu e obligatoriu .... daca vrei .... daca poti ...
Epure-Fusu Mircea
Carping Club

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mirceaef »

Daniel Costache scrie: Dar la cum evolueaza fenomennul competitional vom fi pusi in fata unui alt pericol: non-valori cu bani se vor intrece cu cei buni....
Daniele, non valorile cu bani nu se intrec cu nimeni .... sunt buni doar la fondul de premiere .... si fii atent, ca daca te mai iei de mine .... ma enervezi cumplit :lol: :lol:
Epure-Fusu Mircea
Carping Club

Avatar utilizator
Daniel Costache
Mesaje: 122
Membru din: Vin Ian 14, 2005 20:10
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Daniel Costache »

Andrei
ceea ce spui stu este adevarat, numai ca aceste cluburi sunt numai in Bucuresti. Deocamdata in zona mea nu exista magazine care sa aiba macar jumatate din ce am eu in casa, sa nu mai vorbesc de Vali :lol: :lol: :lol:
Pe langa faptul ca nu sunt aprovizionati nici macar nu au nivelul teoretic necesar pentru a putea face o comanda serioasa distribuitorilor.
Eu ma bucur ca s-a ajuns la acest nivel, ca a aparut o concurenta serioasa intre voi, concurenta care a dus la preturi mai mici pentru noi, si ca din profitul vostru ati ales probabil cea mai buna modalitate de a va promova.
Traim in lumi diferite si este greu sa tragem concluzii unii pentru ceilalti.
Oricum eu astept sa se organizeze si alte concursuri din-astea cu tematica, iar pe acest forum au fost cateva idei interesante, mai ales cea despre concursul intre orase. Poate o puneti si voi de o intrecere amicala cu miza simbolica. As veni cu placere.
Fire intinse!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

@daniel
Crezi ca daca APCR ar organiza un concurs asemanator pe Hobaia, cu taxa mica(adica plata inchirierii baltii) si premii simbolice, ar fi concurenti dornici ?
Eu cred ca toti pescarii din tara au auzit de Hobaia si ar vrea sa pescuiasca acolo. Mai ales intr-un concurs !
Astept pareri si propuneri de la pescari.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Dani Hentiu
Mesaje: 303
Membru din: Mie Aug 31, 2005 20:02
Puncte: 0
Localitate: Deva
Contact:

Mesaj de Dani Hentiu »

klar ca daca ar fi la o suma modica ar veni multi dar locurile ar fi limitate si cei care vin pt prima data ar putea sa prinda microbul concursurilor
daca vrei sa discutam pe tema asta eu sunt de acord si cred ca o sa imi dai dreptate
ma uit de ani de zile in reviste si vad cum concursurile costa o gasca de bani iar cei care le cistiga sunt aceasi ( senzor, big fish si inca citiva) ce crezi ca mie imi vine sa mai merg?....nu prea. Dar daca s-ar lua mai usor cei care sunt tentati sa participe atunci si acestia ar putea in viitor sa prinda incredere in ei si sa faca eforturi mai mari pt a participa.

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Mesaj de Cristi Y »

@Dani Hentiu

Daca urmaresti moto GP ai vazut probabil ca de vreo 5 ani e unul de-i zice Valentino Rossi care castiga de fiecare data
Al dracului italian nu se gandeste de loc la cei care ies in coada sa-i mai lase si pe ei sa guste din fructul victoriei
Si ca sa-l citez pe un contemporan de-al nostru "de cand s-au inventat banii" lupta-i stransa prietene pentru cascaval :lol:
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”