CUPA BUNGET 1,Lac BUNGET 1 perioada 17-19 octombrie 2014

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
george tomescu
Mesaje: 972
Membru din: Lun Oct 01, 2012 9:24

Re: CUPA BUNGET 1,Lac BUNGET 1 perioada 17-19 octombrie 2014

Mesaj de george tomescu »

aurelian vasile scrie:Salut
Mentionez faptul ca nu eu sunt organizatorul concursului, ci doar am postat organizarea concursului de pe contul meu .Stiu (si ceilalti concurenti pot confirma) ca nea Maty a obligat arbitru sa i cantareasca pestele si sa il treaca in foaia de arbitraj.Nu sa luat in calcul crapul de 300 de grame din simplu fapt ca ceilalti concurenti au prins peste mult mai mare si a fost eliberat stiind ca puncteaza doar crapul de peste 1 kg (si eu am eliberat un ciortan de 450 g ,crezand acest lucru)Adevarat nu sa trecut in regulament ce cantitate puncteaza.Organizatorul a fost de acord se primeasca nea Maty loc 1 doar ca ceilalti concurenti au protestat ,astfel ajungand la concluzia ca ar trebui sa se imparta in mod egal cota parte din taxa de concurs.Banii pe care nea Maty ia refuzat in semn de protest au fost impartiti in mod egal catre celelalte echipe!Asta sa intamplat pe Bunget 1.
Sa va fie rusine pentru organizare si pentru tot ce aiuriti pe aici.
Invatati draq, o data, sa respectati ce ati scris. Voi ati facut regulamentul. Concurentii il citesc si il respecta.
Ce daca ai dat drumu pestelui, ca e mic? Ai fost fraier. Cum zicea si arbitrul vostru ... :lol:
Sa va dea Dumnezeu pescari si concurenti cat peste s-a prins in simulacrul asta !!! :twisted:
CS APS

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CUPA BUNGET 1,Lac BUNGET 1 perioada 17-19 octombrie 2014

Mesaj de osc1or »

eu inca astept fotografii de la concurs si clasamentul final ;))
Critic echilibrat

laur ion
Mesaje: 20
Membru din: Joi Mai 12, 2011 22:33

Re: CUPA BUNGET 1,Lac BUNGET 1 perioada 17-19 octombrie 2014

Mesaj de laur ion »

Am pescuit la acest concurs pe standul 1 , am fost singurul care am fost de acord cu Maty. Am văzut participanti care au eliberat pesto fara ca acestia sa fie cintariti(nu depaseau citeva sute de grame.) Greseli mari făcute de către organizator/administrator.
1.organizare de concurs fara pescuit in acelasi stil/loc prealabil competitiei
2.trei cupe ieftine in conditiile in care trebuiau sa ofere trei cupe de echipa.
3. Suna oprita din start fara acordul participantilor,60% din totalul taxei cica pt.deranj
4. In regulament nu scria limita minima de punctaj pentru peste

Avatar utilizator
george tomescu
Mesaje: 972
Membru din: Lun Oct 01, 2012 9:24

Re: CUPA BUNGET 1,Lac BUNGET 1 perioada 17-19 octombrie 2014

Mesaj de george tomescu »

o ciumecăreală ieftină
îmi pare rău pentru echipa Maty & Maty că a trebuit să înghită astfel de mizerii
CS APS

maty
Mesaje: 581
Membru din: Mar Ian 11, 2005 20:37
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CUPA BUNGET 1,Lac BUNGET 1 perioada 17-19 octombrie 2014

Mesaj de maty »

Domnilor va multumesc tuturor ptr. sustinerea aratata(de fapt sustinanduma pe mine ati suatinut fair play ul si respectul de care trebuie sa dam dovada fiecare dintre noi.)
Multumesc deasemenea dlor.Suciu A. si Aurelian V. care au aratat ca au caracter si au reparat ceia ce de fapt a stricat dl. Stelian,arbitrul concursului,cel ce a avut puerea de a decide si a focuto fara a respecta regulamentul de concurs.
Asadar conflictul sa incheiat,voi primi premiul cuvenit si pot sa spun ca nu am nici un fel de resentimente vizavi de dnii. Suciu sau Aurelian,care cred ca au fost bine intentionati dar nu au avut un arbitru competent.
In fine bine ca sa terminat asa ptr. ca sincer chiar daca nu sa prins peste mia placut balta.
ajutorul vine de sus.

codrut floricel
Mesaje: 366
Membru din: Mie Feb 24, 2010 11:00

Re: CUPA BUNGET 1,Lac BUNGET 1 perioada 17-19 octombrie 2014

Mesaj de codrut floricel »

GATA MA !!!!!!!................asa da!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
un fel de OTV
CODRUT FLORICEL
RIPOSTA

Avatar utilizator
iohann
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 3183
Membru din: Dum Noi 01, 2009 11:06
Puncte: 0

Re: CUPA BUNGET 1,Lac BUNGET 1 perioada 17-19 octombrie 2014

Mesaj de iohann »

maty scrie:Domnilor va multumesc tuturor ptr. sustinerea aratata(de fapt sustinanduma pe mine ati suatinut fair play ul si respectul de care trebuie sa dam dovada fiecare dintre noi.)
Multumesc deasemenea dlor.Suciu A. si Aurelian V. care au aratat ca au caracter si au reparat ceia ce de fapt a stricat dl. Stelian,arbitrul concursului,cel ce a avut puerea de a decide si a focuto fara a respecta regulamentul de concurs.
Asadar conflictul sa incheiat,voi primi premiul cuvenit si pot sa spun ca nu am nici un fel de resentimente vizavi de dnii. Suciu sau Aurelian,care cred ca au fost bine intentionati dar nu au avut un arbitru competent.
In fine bine ca sa terminat asa ptr. ca sincer chiar daca nu sa prins peste mia placut balta.
e bine cand totul se termina cu bine :lol:

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: CUPA BUNGET 1,Lac BUNGET 1 perioada 17-19 octombrie 2014

Mesaj de gabi1 »

iohann scrie: e bine cand totul se termina cu bine :lol:
"Ajutoru' vine de sus". :wink: :lol:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

tiberiu31
Mesaje: 9
Membru din: Mie Iul 09, 2014 14:49

Re: CUPA BUNGET 1,Lac BUNGET 1 perioada 17-19 octombrie 2014

Mesaj de tiberiu31 »

Tare concursul asta :))) Un peste de 300 g:))))

ictor_2006
Mesaje: 85
Membru din: Mar Mai 31, 2011 23:02
Puncte: 0
Localitate: ploiesti
Contact:

Re: CUPA BUNGET 1,Lac BUNGET 1 perioada 17-19 octombrie 2014

Mesaj de ictor_2006 »

Un peste de300 gr pt care un mare pescar a luat locul 1 pt ca i se cuvenea.un exemplu demn de urmat.mi-e rusine si nu pot spune ce gust amar mi-a lasat acest concurs,dar asta este mai bn ne luptam pt bani decat pentru frumusetea unei competitii.poate la acel concurs toata lumea a investit bani dar nu asa se castiga acei bani.s-a spus initial ca toti banii sunt la premii dar s- a mai returnat decat 40%dar asta este.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”