CUPA CARP FINDER ED. 4 PLANTAT HERMES PERIS

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
razvan r.
Mesaje: 30
Membru din: Lun Sep 21, 2015 10:50
Puncte: 0
Localitate: Fetesti

Re: CUPA CARP FINDER ED. 4 PLANTAT HERMES PERIS

Mesaj de razvan r. »

Poate ar fi mai corecta varianta in care sectoarele sa se diferentieze doar din numarul de pesti din care se face media , iar pe podium sa urce cele mai mari 3 medii de pe toata balta , indiferent de pe ce sector vin .

Pentru ca in varianta actuala , cineva cu o medie de 11 kg de pe sector C si care isi castiga sectorul cu 1 punct , sa urce pe podium desi alta echipa pe sector B , cu o medie de 12,5 kg face doar 2 pe sector .

Poate mai sunt si alte pareri ...

istratealexandru
Mesaje: 423
Membru din: Vin Feb 20, 2015 18:26

Re: CUPA CARP FINDER ED. 4 PLANTAT HERMES PERIS

Mesaj de istratealexandru »

Salut ! La concursul respectiv , nu poti juca pe puncte !!! Esti doar calitate , ca sa faci departajarea , ori fiecare echipa care castiga sectorul , merge la general , departajarea fiind media ... ori varianta 2 , direct media pestilor , si aici in cazul asta pot fii mai multe echipe pe podium din acelasi sector !
Punctajul in cazul asta este nul :)

Dan Draguloiu
Mesaje: 658
Membru din: Lun Apr 29, 2013 17:53
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CUPA CARP FINDER ED. 4 PLANTAT HERMES PERIS

Mesaj de Dan Draguloiu »

istratealexandru scrie:Salut ! La concursul respectiv , nu poti juca pe puncte !!! Esti doar calitate , ca sa faci departajarea , ori fiecare echipa care castiga sectorul , merge la general , departajarea fiind media ... ori varianta 2 , direct media pestilor , si aici in cazul asta pot fii mai multe echipe pe podium din acelasi sector !
Punctajul in cazul asta este nul :)

Si ca sa dai sanse tuturor media pestilor sa fie facuta din numar diferit de pesti din fiecare sector ex: sect A 8 pesti, sect B 6 pesti si sect C 4 pesti (numarul de pesti din care se face media pe fiecare sector poate fi altul este doar un exemplu)
danezu
Nume utilizator schimbat din drdan

Avatar utilizator
yuuhuu
Mesaje: 465
Membru din: Mie Ian 21, 2015 14:16
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

CUPA CARP FINDER ED. 4 PLANTAT HERMES PERIS

Mesaj de yuuhuu »

Asa cum am zis si eu si a subliniat si Alex regulamentul se bate cap un cap.
Iulian comunici un regulament negru pe alb ??? deoarece vad ca nu prea ai luat de seama ce am spus ...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Avatar utilizator
Simu Alexandru
Mesaje: 699
Membru din: Vin Oct 03, 2014 8:59
Puncte: 0
Localitate: Bragadiru

Re: CUPA CARP FINDER ED. 4 PLANTAT HERMES PERIS

Mesaj de Simu Alexandru »

yuuhuu scrie:Asa cum am zis si eu si a subliniat si Alex regulamentul se bate cap un cap.
Iulian comunici un regulament negru pe alb ??? deoarece vad ca nu prea ai luat de seama ce am spus ...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
mai ai de asteptat cip:)))
Nu este atat de grav daca vorbesti singur...Mai nasol este daca vorbesti singur si afli noutati!!!
Imagine
CarpBait Fishing Club
Nume utilizator schimbat din SEPY31

Iulian Dogaru
Mesaje: 313
Membru din: Vin Ian 08, 2016 18:38

Re: CUPA CARP FINDER ED. 4 PLANTAT HERMES PERIS

Mesaj de Iulian Dogaru »

Buna seara la toata lumea, imi cer scuze ca nu pot raspunde imediat ..
Comform regulamentului postat de catre mine , deja s-a facut odata diferentierea intre sectoare .
ex. A 6 pesti, B 5 pesti, C 4 pesti.
Daca cel din sectorul A face cei 6 pesti care are un handicap face de cei din sectorul B si C, va merge la General unde se va bate cu cei din sectorele B si C unde au un nr mai mic de pesti din care sa-si faca calitatea.
Nr . de pesti pe sector reflecta usurinta de a face o medie cat mai mare sau mai mica in functie de sectorul de care vb .
Din punctul meu de vedere sectorizarea prin nr de pesti echilibreaza concursul , totodata prin media obtinuta pe sector se bate la general , in funtie de medie se claseaza pe podium. Fara lipsa de respect sau modestie mie unul persona mi se pare foarte echilibrat.

Iulian Dogaru
Mesaje: 313
Membru din: Vin Ian 08, 2016 18:38

Re: CUPA CARP FINDER ED. 4 PLANTAT HERMES PERIS

Mesaj de Iulian Dogaru »

Dar daca la sedinta tehnica din naintea competitiei se stabileste altceva dar trebuie sa fie toata lumea de acord 100% eu nu am nici o problema .
Echipele care s-au inscris pana acum s-au in scris pe un regulament. Nu se poate modifica regulamentul dupa bunul plac al fiecaruia .
Va multumesc pentru intelegere.

tutica.constantin
Mesaje: 14
Membru din: Mar Iun 19, 2018 16:20

Re: CUPA CARP FINDER ED. 4 PLANTAT HERMES PERIS

Mesaj de tutica.constantin »

Este simplu domnilor, in clasamentul general intra echipa cu cea mai buna medie din fiecare sector.

istratealexandru
Mesaje: 423
Membru din: Vin Feb 20, 2015 18:26

Re: CUPA CARP FINDER ED. 4 PLANTAT HERMES PERIS

Mesaj de istratealexandru »

Iulian , nu vreau sa fiu rautacios , sau sa iti schimb tie regulamentele la concursuri !
Ai dreptate ,ne-am inscris in baza unui regulament , dar daca este eronat scris/compus , trebuie sa iti spunem pentru a remedia !

MODALITATE DE JURIZARE - Concurs bazat pe calitate facuta din CEI MAI MARI 6 PESTI SECTORUL A , 5 PESTI SECTORUL B, 4 PESTI SECTORUL C
SECTORIZARE -Trei sectoare .A,B,C FIECARE SECTOR VA ACUMULA PUNCTE IN FUNCTIE DE MEDIA CELOR MAI MARI PESTI PE SECTOR, CU PUNCTELE ACUMULATE VOR MERGE LA GENERAL .
CEA MAI MARE MEDIE VA OBTINE UN PUNCT .
ECHIPA CARE VA OBTINECELE MAI PUTINE PUNCTE VA CASTIGA SECTORUL IMPLICIT VA MERGE LA PODIUM . IN CAZ DE EGALITATE DE PUNCTE VA CASTIGA CEL CARE ARE MEDIA MAI MARE .DIN CEI 6,5,4 PESTI IN FUNCTIE DE SECTOR .


Este total gresit , care puncte ? Ce egalitate ? Nu modifici regulamentul dupa bunul plac al nimanui , ci doar il corectezi ca sa intelegem ! Danezu si cu mine nu am facut altceva decat sa te ajutam si sa echilibram , ca sa inteleaga toata lumea !
O zi buna si sa ne vedem sanatosi .

istratealexandru
Mesaje: 423
Membru din: Vin Feb 20, 2015 18:26

Re: CUPA CARP FINDER ED. 4 PLANTAT HERMES PERIS

Mesaj de istratealexandru »

Am uitat sa te intreb , de ex , pe sec a , o echipa are media de 15.4 , castiga sectorul ! Urm echipa , tot din sec a , clasata pe locul 2 , are o medie de 15. 2 !
In sec b , castigatoarea sectorului are o medie de 14.75 , iar castig sec c , are o medie de 14.63 , cine merge la general pe locul 2 ? Ca locul 1 il i-a media de 15.4 ! Asta nu s-a inteles !

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”