Cupa Chiroiu - editia I-a 5-9 Mai 2009

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cupa Chiroiu - editia I-a 5-9 Mai 2009

Mesaj de andrei vladeanu »

pe mine m-a distrat postarea initiala in care cineva (cine?) spunea ca pestele nu a cooperat pt ca se afla la bataie. pt exemplificare respectivul a atasat o poza cu un pichet plin de icre.
revin si va atrag atentia ca nu crapii aseaza bilutele acelea pe pichetii vostri, ci broastele. probabil ca orbiti de focul competitiilor de cel mai inalt nivel nu mai aveti timp si de astfel de amanunte minore...
The One Team

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Cupa Chiroiu - editia I-a 5-9 Mai 2009

Mesaj de cornel rosioru »

Lucrurile au luat-o razna si e normal, fiecare tabara are dreptate.
Dar hai sa gindim putin la rece.
A gresit Florentin, dar va asigur ca nu cu intentie. El a gresit pt. ca inca de acum citeva luni cind a anuntat concursul trebuia sa posteze ca premiile sunt asigurate NUMAI daca se ocupa toate locurile.
In felul acesta nu mai erau acum discutii.

Pe urma carp zone este un club tinar care nu are experienta organizarii concursurilor. Anul viitor greselile facute vor fi evitate cu siguranta.

Au citiva pescari buni, care firesc vin la concurs sa cistige.
Au citeva podiumuri cistigate, evident, atrag atentia adversarilor si invidia multora. (nu stiu de ce dar mi se pare cunoscut fenomenul)

Inteleg si inversumarea oponentilor. E in firea omului sa-l atace pe cel puternic. Nu mai dau exemple din sport ca au devenit banale.
Fara acesta inclestare nu ar exista competitie.

La fel de bine inteleg dezamagirea cistigatorilor cind nu li sa dat premiul promis.(personal am trecut prin experienta asta si pe sume mult mai mari.)
E adevarat, si pt. mine importanta era cupa aia ieftina, bani cum spune sacalu e o chestie de principiu.
Dar daca e asa, sacale, chiar crezi ca facea Florentin motz mare cu 3000 de lei nenorociti.

Sa nu fiu inteles gresit nu iau apararea nimanui. Am evidentiat greseala lui Florentin si pt. asta sia luat-o. Dar nici nu pot sa-l acuz ca si-a umflat buzunarele.

Am tot respectul pt. pescarii din ardeal si banat. Sunt printre putini care i-am sustinut tot timpul, iar anul acesta impreuna cu Andrei ne-am pus lumea in cap sustinid implicarea Ardealului in turneu.

Fac precizarile acestea pt. a nu fi banuit de partinire.
Repet, ambele parti au dreptate din punctul lor de vedere.

Daca eu am putut face pace cu Victor Oana de nu ati putea si voi :D
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14739
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Cupa Chiroiu - editia I-a 5-9 Mai 2009

Mesaj de gor965 »

andrei vladeanu scrie:pe mine m-a distrat postarea initiala in care cineva (cine?) spunea ca pestele nu a cooperat pt ca se afla la bataie. pt exemplificare respectivul a atasat o poza cu un pichet plin de icre.
revin si va atrag atentia ca nu crapii aseaza bilutele acelea pe pichetii vostri, ci broastele. probabil ca orbiti de focul competitiilor de cel mai inalt nivel nu mai aveti timp si de astfel de amanunte minore...
In postarea initiala (care-mi apartine) am specificat sus ,sursa si autorul materialului postat (care nu-mi apartin ) .Erau poze interesante si-am zis sa le includ "la pachet" ! Icrele ,ca sunt de broasca ,sau nu , sugerau faptul ca pe balta vietuitoarele acvatice aveau alte preocupari in acea perioada !...cel putin eu asta am inteles (nicaieri in postul respectiv nu scrie "icre de crap" )
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
Saky
Mesaje: 872
Membru din: Mar Apr 01, 2008 0:10
Puncte: 0
Localitate: ARAD

Re: Cupa Chiroiu - editia I-a 5-9 Mai 2009

Mesaj de Saky »

FA PLATA FLORENTINE !!!!!!!!!!!!!!

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Cupa Chiroiu - editia I-a 5-9 Mai 2009

Mesaj de Dan Mitranescu »

Sakal scrie: FA PLATA FLORENTINE !!!!!!!!!!!!!!

Banii sunt la mine !!!!!!!!!!

Mai dam o chermeza in seara asta !!!!!!!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cupa Chiroiu - editia I-a 5-9 Mai 2009

Mesaj de cornelserbu »

nu inteleg ce atatea discutii cu icrele alea...cine a umblat intr-adevar pe balti, nu se poate sa nu i se fi intamplat sa gaseasca pichetii plini de icre de broasca...crapului, din cate stiu eu ii trebuie o iarba putin speciala si niciodata nu va depune in aproprierea celui mai mic zgomot.

tipului care baga pozele cu icre de broasca aprope de eclozare si tinute-n mana, ar tebui sa i se spuna ca timpul este ireversibil... :lol: :lol: :lol:

dupa parerea mea, singura "colaborare" dintre crap si pescar, de fapt singura data cand vor amandoi acelasi lucru, este in timpul eliberarii... :D :D :D
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Cupa Chiroiu - editia I-a 5-9 Mai 2009

Mesaj de cornel rosioru »

cornel rosioru scrie:Lucrurile au luat-o razna si e normal, fiecare tabara are dreptate.
Dar hai sa gindim putin la rece.
A gresit Florentin, dar va asigur ca nu cu intentie. El a gresit pt. ca inca de acum citeva luni cind a anuntat concursul trebuia sa posteze ca premiile sunt asigurate NUMAI daca se ocupa toate locurile.
In felul acesta nu mai erau acum discutii.

Pe urma carp zone este un club tinar care nu are experienta organizarii concursurilor. Anul viitor greselile facute vor fi evitate cu siguranta.

Au citiva pescari buni, care firesc vin la concurs sa cistige.
Au citeva podiumuri cistigate, evident, atrag atentia adversarilor si invidia multora. (nu stiu de ce dar mi se pare cunoscut fenomenul)

Inteleg si inversumarea oponentilor. E in firea omului sa-l atace pe cel puternic. Nu mai dau exemple din sport ca au devenit banale.
Fara acesta inclestare nu ar exista competitie.

La fel de bine inteleg dezamagirea cistigatorilor cind nu li sa dat premiul promis.(personal am trecut prin experienta asta si pe sume mult mai mari.)
E adevarat, si pt. mine importanta era cupa aia ieftina, bani cum spune sacalu e o chestie de principiu.
Dar daca e asa, sacale, chiar crezi ca facea Florentin motz mare cu 3000 de lei nenorociti.

Sa nu fiu inteles gresit nu iau apararea nimanui. Am evidentiat greseala lui Florentin si pt. asta sia luat-o. Dar nici nu pot sa-l acuz ca si-a umflat buzunarele.

Am tot respectul pt. pescarii din ardeal si banat. Sunt printre putini care i-am sustinut tot timpul, iar anul acesta impreuna cu Andrei ne-am pus lumea in cap sustinid implicarea Ardealului in turneu.

Fac precizarile acestea pt. a nu fi banuit de partinire.
Repet, ambele parti au dreptate din punctul lor de vedere.

Daca eu am putut face pace cu Victor Oana de nu ati putea si voi :D
In postarea de mai sus am avut un punct de vedere neutru.

Acum insa intervin In calitate de presedinte APCR.
Vreau sa va reamintesc ca APCR este cea mai mare si puternica asociatie din tara. Aceasta a dat 9 cluburi si a consiliat inca vo' 5 prin tara, a caror membri sunt si membrii APCR. (membri Carp Zone sunt si ei membri APCR)
Acesti oameni pot fi acuzati de orice, dar nu pot fi acuzati ca aranjeaza concursuri sau ca se imbogatesc din organizarea lor.

APCR e o asociatie cit o federatie. Membri acestei asociatii au pus bazele competitiei in RO.
Din aceste motive CER sa acordati un minim respect acestor oameni.

Sacale, cu tot respectul ce ti-l port tie si pescarilor ardeleni, termina cu jignirile.
S-au facut greseli, le-ai tras-o, foarte bine. Acum hai sa revenim la ale noastre. La CC ai ocazia sa-l faci pe Mitranescu. :D
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14739
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Cupa Chiroiu - editia I-a 5-9 Mai 2009

Mesaj de gor965 »

cornel rosioru scrie:.........................
La CC ai ocazia sa-l faci pe Mitranescu. :D
...pa' viata si pa' moarte ! ...precum ai mai bravi Mari maestrii ai meditatiei ! :lol: :lol: :lol:
Imagine
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
Saky
Mesaje: 872
Membru din: Mar Apr 01, 2008 0:10
Puncte: 0
Localitate: ARAD

Re: Cupa Chiroiu - editia I-a 5-9 Mai 2009

Mesaj de Saky »

cornel rosioru scrie:
cornel rosioru scrie:Lucrurile au luat-o razna si e normal, fiecare tabara are dreptate.
Dar hai sa gindim putin la rece.
A gresit Florentin, dar va asigur ca nu cu intentie. El a gresit pt. ca inca de acum citeva luni cind a anuntat concursul trebuia sa posteze ca premiile sunt asigurate NUMAI daca se ocupa toate locurile.
In felul acesta nu mai erau acum discutii.

Pe urma carp zone este un club tinar care nu are experienta organizarii concursurilor. Anul viitor greselile facute vor fi evitate cu siguranta.

Au citiva pescari buni, care firesc vin la concurs sa cistige.
Au citeva podiumuri cistigate, evident, atrag atentia adversarilor si invidia multora. (nu stiu de ce dar mi se pare cunoscut fenomenul)

Inteleg si inversumarea oponentilor. E in firea omului sa-l atace pe cel puternic. Nu mai dau exemple din sport ca au devenit banale.
Fara acesta inclestare nu ar exista competitie.

La fel de bine inteleg dezamagirea cistigatorilor cind nu li sa dat premiul promis.(personal am trecut prin experienta asta si pe sume mult mai mari.)
E adevarat, si pt. mine importanta era cupa aia ieftina, bani cum spune sacalu e o chestie de principiu.
Dar daca e asa, sacale, chiar crezi ca facea Florentin motz mare cu 3000 de lei nenorociti.

Sa nu fiu inteles gresit nu iau apararea nimanui. Am evidentiat greseala lui Florentin si pt. asta sia luat-o. Dar nici nu pot sa-l acuz ca si-a umflat buzunarele.

Am tot respectul pt. pescarii din ardeal si banat. Sunt printre putini care i-am sustinut tot timpul, iar anul acesta impreuna cu Andrei ne-am pus lumea in cap sustinid implicarea Ardealului in turneu.

Fac precizarile acestea pt. a nu fi banuit de partinire.
Repet, ambele parti au dreptate din punctul lor de vedere.

Daca eu am putut face pace cu Victor Oana de nu ati putea si voi :D
In postarea de mai sus am avut un punct de vedere neutru.

Acum insa intervin In calitate de presedinte APCR.
Vreau sa va reamintesc ca APCR este cea mai mare si puternica asociatie din tara. Aceasta a dat 9 cluburi si a consiliat inca vo' 5 prin tara, a caror membri sunt si membrii APCR. (membri Carp Zone sunt si ei membri APCR)
Acesti oameni pot fi acuzati de orice, dar nu pot fi acuzati ca aranjeaza concursuri sau ca se imbogatesc din organizarea lor.

APCR e o asociatie cit o federatie. Membri acestei asociatii au pus bazele competitiei in RO.
Din aceste motive CER sa acordati un minim respect acestor oameni.

Sacale, cu tot respectul ce ti-l port tie si pescarilor ardeleni, termina cu jignirile.
S-au facut greseli, le-ai tras-o, foarte bine. Acum hai sa revenim la ale noastre. La CC ai ocazia sa-l faci pe Mitranescu. :D

@ CORNEL ROSIORU

Nea Cornele din respect pentru dumneata eu ma opresc aici !!!!

Dar Florentin Iuga sa tina minte ca are datorii de 3000 de lei prin Banat !!!!!!! :!:
Daca are bun simt si zici ca nu face mare lucru cu 3000 de lei sa se duca la Posta si sa le puna banii
ONELINE la baietii de la Lugoj.

Sanatate si sa traiesti o 100 (unasuta) de ani ! :wink:

Avatar utilizator
Cezar Bibu
Mesaje: 553
Membru din: Lun Ian 10, 2005 10:34
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Cupa Chiroiu - editia I-a 5-9 Mai 2009

Mesaj de Cezar Bibu »

@ Cornele,

O precizare ,ca asa e corect : nu toti membrii Carp Zone sunt membrii APCR, asa cum alti membri Carp Zone nu mai sunt membri APCR, ca nu si-au platit cotizatia !!! Probabil ca nu mai au nevoie de APCR, si-au facut suma, si acum sug din alta parte !! :evil: :evil:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”