Cupa Clubul Pescarilor ed. a III-a TANCABESTI 2007

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Stiu Florentine, dar cred ca pe locul ala puteai sa ai si mama bilelor si tot nu treceai de 100 de kg....nu uita ca pe noi ne-au ridicat tenii lui Mircica ! :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ Vladut

stiam c-o sa traga Florentin la padure si d-aia l-am bagat :lol: :lol: :lol:

atunci am abandonat ca aveam pantecaraie...na, esti multumit :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Gabi Tomulescu »

ahaaaaaaaaa...deci lucrul cel mai important in pescuitul la crap este nada....
ai nada buna prinzi peste oriunde...s-ar spune cum spun majoritatea pescarilor...
sint de acord ca boilies-urile trebuie sa aiba anumite calitati, proprietati, dimensiuni, culori si multe, multe alte "variabile", pentru ca rezultatele unui pescuit, fie el de competitie sau de relaxare, sa fie bune sau foarte bune...dar mai luati in considerare cateodata si locul productiv sau nu in care pescuiti cu aceste boiliesuri.

Hai sa facem un experiment....luam cele mai bune boiliesuri existente la ora actuala in Romania (si pentru asta supunem la vot)...mergem pe orice balta cu densitate mare de crap si dam drumul la treaba.

nadim din larg pina aproape de mal si plasam montura pe mal la 10 cm de apa. daca exista cel putin un crap dispus sa iasa din apa ca sa haleasca bila cu montura cu tot inseamna ca nada face minuni...daca nu...mai avem de munca la descoperirea nadei care sa ne scoata castigatori de pe orice loc si in orice situatie.

Fir Intins!!!
The One Team Romania
Event Promoter IBCC

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@gabi

eu cred ca cel mai mult conteaza increderea pe care o ai in nada cu care pescuiesti . Aceasta incredere te face sa nu te lasi batut si sa incerci sa o scoti la capat si pe locuri proaste . Cind nu ai incredere in ce arunci in garla atunci o comiti rau de tot .

Avatar utilizator
sandu p
Mesaje: 175
Membru din: Sâm Feb 18, 2006 20:24
Puncte: 0

Mesaj de sandu p »

parerea mea ca locul de la parcare a fost mai prost decat cel de la padure,am pescuit acolo si stiu ce spun...,daca va aduceti aminte,cand Tancabesti-ul nu se impartea pe sectoare,la padure se lua locul doi pe general de o echipa din ploiesti aproape necunscuta atunci...
de parcare nu se poate spune acelasi lucru...,poate acum!
CARP IS NOT CRAP.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Sandu, locul numit "la padure" nu este locul unde au pescuit Ghita cu Cosmin( de altfel deloc "necunoscuti", chiar una din echipele pe care le apreciez !) sau Vali Vesa cu Sandel !
Locul este mai in dreapta, astfel incat butucii din fata-stanga nu mai apartin de acest loc, ci tin de scaldatoare !
Asa ca .....mai gandeste-te.

PS La parcare , in 2002 , Nitu Ion si Lupsan Vasile au castigat Crapmania. (cu 1 crap si 1 ten) :D :roll: :wink: Sau nu erai cu pestele pe atunci ? :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
George Slave
Mesaje: 168
Membru din: Dum Aug 19, 2007 13:57

Mesaj de George Slave »

Daca este sa vorbim de locuri atunci nici pontonul 4 nu este loc de setor A, pentru ca daca vezi la open echipa care a castigat acum a prins pe acest loc aprox.50kg in 94 de ore cu aceleasi bile iar eu cu bilelele care am prins la open aprox.280 kg ,in acest loc am prins tot 50 kg P.S. Stiu ca cineva o sa-mi spuna ,,Da dar aici a castigat Iorgos",pe care cu aceasta ocazie i-l mai felicit odata si-i multumesc frumos.

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Gabi Tomulescu »

@val pangica

val eu sint unul care am incredere 100 % in nada pe care o preparam singurei...
si sunt de acord cu tine...incerci toate locurile care le ai in dreptul tau... dar raman la parerea mea ca daca nu gasesti o "portita" un loc de hranire sau macar unul de trecere esti vandut garantat...
este adevarat ca asta e foarte putin probabil ca in spatiul (pe apa) aferent locului de pescuit pe care-l exploatezi sa nu gasesti nimic...

ca tot vorbiti despre parcare...
sa va explic... imi permit sa vorbesc pentru ca am fost de 3 ori pe acest loc ...de doua ori in concurs si odata la liber....de fiecare data am luat in jur de 1oo kg ba chiar in ultimul concurs 154 kg..
locul e bun daca pescuiesti la distanta...chiar mare distanta...dar incepi si prinzi bine dupa care incet incet mai rupi un inaintas, doi ...samd si la revedere peste...fara inaintes nu ai cum sa arunci ACOLO...asa ca...,si nici daca incerci sa-l tragi mai aproape nu vine...iar cind se cantoneaza la haleala prin alte locuri mai comode pentru el...nici ca mai trece pe acolo...in rest locul misto ,larg ,apa adanca la mal :D :D :D umbra pe caldurile insuportabile...

important e ca ai ceva variante ...deci prinzi peste.
acum depinde ce prind si ceilalti de la tine din sector...pentru ca potential prea mare nu are

personal sper sa mai pic acolo
The One Team Romania
Event Promoter IBCC

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@gabi
personal sper sa mai pic acolo
eu nu !

Inca ma taie salele de la aruncari ! :lol: :lol: :lol:

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

Turbojet = Cristi Yamaha?

Ca eu din ce imi aduc aminte el v-a calificat in ultima dimineatza inter 10.00 si 10.30 prinzand 5 pesti si ne-a depasit cu 12kg.

sau

Turbojet = Razvan Porc care seara a avut 2 crapi de cantar unu de 5 si unu de 3 si dimineatza a ramas cu unu de 2.2 ca ala de 5 cu coltzii de fier a ros un sac si a scapat......


Ca astea doua actiuni v-au calificat.


Turbojet = bilele care l-au batut pe cipica la SARULESTI cu - 500kg


Radu Badica


PS vanzator de bile = Rautacios :)))))

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”