Cupa Clubul Pescarilor ed. a III-a TANCABESTI 2007

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Vizitator

Mesaj de Vizitator »

Daca locul dintre scaldatoare si parcare este fostul loc DR Scaldatoare
loc greu eu nu am reusit sa pescuiesc bine pe el nu am reusit sa ma plasez decat pe locul 8 - in conditziile la scaldatoare Senzor a castigat cu 180 si ceva kile si st pompe a facut 100 si ceva kile - gabi.

Daca e locul pe care a pescuit Gabi - nu e loc rau dar nici sa faca spectacol - doar Mayer din zona aceea a facut 413 kg - la open in rst loc de sector intre 5-7


Radu Badica]

PS Nu bilele sunt totul conteaza si pescarul - cand o sa devin pescar o sa scot si locul 1



:)

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Si iata cum o discutie interesanta esueaza datorita frustrarilor personale a domnului Badica...... :oops: :cry:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Gabi Tomulescu »

asa e Radule ...parcarea e un loc care nu face spectacol... anul trecut cind am fost la primul concurs la parcare s-a prins un peste tot concursul (Tomi si Dorin), la urmatorul concurs a picat Meleg si dupa o zi jumate a abandonat (prinsese un peste de 3 kg)
despre Cristi Maier care a prins 4oo si ceva de kile acolo este alta poveste..
din ce am citit eu despre concursurile de la Tancabesti am vazut ca Cristi Maier a castigat vreo 4 sau 5 din ele...deci Tancabestiul pentru el nu mai are secrete...iar daca mai pui si ca la Euroconcurs a pescuit fara pescar in stanga pina la Scaldatoare, iar locul de la dreapta pompe era mult mai spre avicola 5 o sa-ti dai seama ca acolo era o mica balta numai a lui...dar nimic de contestat...

acum ...dreapta pompe, loc de cacat, spune lumea... Ghita si cu Gabi au luat acolo 200 si ceva de kile, locul doi pe sector si la general
sau uite la noi unde la concursul trecut Boscu a prins 277 kile noi am prins 93, iar la corcodus Cipica a prins 380 kile iar acum s-au prins 113 kile...

Locurile se sucesc cu exceptia a doua sau trei...care sint vesnic amenintatoare ... mai conteaza si cine pescuieste pe ele...

Oricum Tancabesti e o balta a naibii de grea...mai ales acum cind media de greutate a pestilor prinsi in concursuri a mai scazut...cu mici exceptii (avicola)
The One Team Romania
Event Promoter IBCC

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@gabi

acum nu vreau sa spun ca locul asta e nemaipomenit - ca nu este ! - e de cacat - dar noi am avut o medie de vreo 6 kg . Asta pentru ca am dat cu "cap de mitza" ! Daca tot puneam ceva pe mal macar sa fie mai imbracat , plus ca nu ne gindeam la locul 2 decit spre ultimele 24 ore - cind am vazut ca altii tac si noi prindem :lol: :lol: :lol:

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Gabi Tomulescu »

pai ala e secretul val sa dai cu "cap de matza" sau mai mare putin..
si sa prinzi bucati mai impanate...numa ca daca ai numa ciortani pe acolo si dai cu cap de ce vrei tu s-ar putea sa ai numa beep-uri si cateva ...foarte putine prezentari..
oricum nu se discuta locul de la parcare e slab...dar a fost pe stilul meu...daca la concursul trecut prindeam la fel cum am inceput produceam surpriza...n-a fost sa fie
The One Team Romania
Event Promoter IBCC

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”