Cupa Doctor Fishing-19-22 aprilie Lacul Teiu

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Marius Georgescu
Mesaje: 199
Membru din: Lun Ian 17, 2011 17:59
Puncte: 0
Localitate: CRAIOVA

Re: Cupa Doctor Fishing-19-22 aprilie Lacul Teiu

Mesaj de Marius Georgescu »

-Singurele nade premise sunt boilies-urile tari si solubile, peletele si pasta solubila (ELIMINARE).....asta eu o vad o aberatie.Mai aveti putin si ne impuneti marca,producatorul si magazinul de unde sa le procuram.Concurs inseamna excluzand nada vie,toate combinatiile si secretele de retete de nada,bile,sparturi,mixuri,boabe,seminte,prafuri...e.t.c.Nu spomb,nu bulgari,nu nada colantata,nu seminte,nu porumb,nu boabe,nu .......Doar bile,pelete si pasta.Va rog respectuos,daca regulamentul este postat cu un copy paste dintr-un alt regulament din anul 2182 d.Hr. sa-l reanalizati cu atentie ca unele aliniamente nu sunt ok.Nu vreau sa fiu ironic dar REGULAMENTUL are cel mai evidentiat,clar si des intalnit cuvantul ELIMINARE.DATI MAI MULTE DETALII SI RASPUNDETI-NE LA NECLARITATI SI LAMURIRI.DE CE V-AM SUNA PE TELEFONUL DE PE SITE-UL DVS DACA DVS SUNTETI ASA RETINUTI LA CATEVA FRAZE PE FORUM?
Urat mi-a fost de omul de langa mine:...." lasa-l,lasa-l,trage-l,telfu,rupe-l,da-i aer,da-i fir,........lasa-ma frate sa-l aduc eu pe mal ca de-aia platesc balta,scule,nade,.....

Marius Georgescu
Mesaje: 199
Membru din: Lun Ian 17, 2011 17:59
Puncte: 0
Localitate: CRAIOVA

Re: Cupa Doctor Fishing-19-22 aprilie Lacul Teiu

Mesaj de Marius Georgescu »

SebastienG scrie:se mai tine concursul acesta ??? daca da as dori si eu informatii de cum si unde putem face inscrierea ... Echipa Sejho Management - Fratii Gui
SUNATI-I DVS CERETI MAI MULTE DETALII SI POSTATI-LE SI PENTRU NOI PE FORUM.VA MULTUMIM.
Urat mi-a fost de omul de langa mine:...." lasa-l,lasa-l,trage-l,telfu,rupe-l,da-i aer,da-i fir,........lasa-ma frate sa-l aduc eu pe mal ca de-aia platesc balta,scule,nade,.....

Avatar utilizator
CatalinLadescu
Mesaje: 144
Membru din: Vin Mai 06, 2011 14:40
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: Cupa Doctor Fishing-19-22 aprilie Lacul Teiu

Mesaj de CatalinLadescu »

florian scrie:detalii despre balta?
http://www.youtube.com/watch?v=7fTeBrbf ... y5XP4ckOk=
cred ca ai aici detaliile baltii
Nume utilizator schimbat din Dudebune

Avatar utilizator
Calin Visoianu
Mesaje: 279
Membru din: Sâm Oct 22, 2011 15:46

Re: Cupa Doctor Fishing-19-22 aprilie Lacul Teiu

Mesaj de Calin Visoianu »

stan madalin scrie:1. -Nadirea se va face doar cu ajutorul rachetei sau a bastoanelor de nadire.

SPOMB-ul este considerat racheta de nadire ?
Intre ce ore poate fi folosita racheta de nadire ?

2. Din regulamentul de pe site-ul Doctor Fishing : - Nu sunt permise pungile sau saculetii PVA ( ELIMINARE ) .

S-a renuntat la aceasta regula ?

Multumim .
Nu va fi permisa utilizarea Spomb-ului si nici a pungilor sau saculetilor PVA. In schimb veti putea utiliza banda sau firul solubil. Se urmareste tocmai ca participantii sa nu fie tentati sa foloseasca nada pe baza de porumb, seminte, groundbait sau nada vie. Densitatea foarte mare de peste din lacul Teiu ne-a oferit, din fericire, posibilitatea organizarii acestui concurs, unde se va utiliza ca nada numai boilies-urile, peletele si pasta solubila.

Nadirea cu racheta va fi permisa numai in intervalul orar 8.00-18.00
Doctor Fishing

Avatar utilizator
Calin Visoianu
Mesaje: 279
Membru din: Sâm Oct 22, 2011 15:46

Re: Cupa Doctor Fishing-19-22 aprilie Lacul Teiu

Mesaj de Calin Visoianu »

Marius Georgescu scrie:-Singurele nade premise sunt boilies-urile tari si solubile, peletele si pasta solubila (ELIMINARE).....asta eu o vad o aberatie.Mai aveti putin si ne impuneti marca,producatorul si magazinul de unde sa le procuram.Concurs inseamna excluzand nada vie,toate combinatiile si secretele de retete de nada,bile,sparturi,mixuri,boabe,seminte,prafuri...e.t.c.Nu spomb,nu bulgari,nu nada colantata,nu seminte,nu porumb,nu boabe,nu .......Doar bile,pelete si pasta.Va rog respectuos,daca regulamentul este postat cu un copy paste dintr-un alt regulament din anul 2182 d.Hr. sa-l reanalizati cu atentie ca unele aliniamente nu sunt ok.Nu vreau sa fiu ironic dar REGULAMENTUL are cel mai evidentiat,clar si des intalnit cuvantul ELIMINARE.DATI MAI MULTE DETALII SI RASPUNDETI-NE LA NECLARITATI SI LAMURIRI.DE CE V-AM SUNA PE TELEFONUL DE PE SITE-UL DVS DACA DVS SUNTETI ASA RETINUTI LA CATEVA FRAZE PE FORUM?
Departe de intentia de a fi aberanti, organizam competitia in aceste conditii datorita populatiei mare de peste din acest lac, populatie care cuprinde multe exemplare peste 10 kg, cateva peste 15kg, dar din nefericire si mult peste de talie mica ,(1-2kg), care ar fi fost primul la semnat condica de prezenta la o nadire cu porumb, seminte,sparturi ,etc
Boilies-urile, credem noi, vor face cu siguranta o selectie astfel incat sa aveam de-a face cu exemplarele ceva mai mari.

Sanctiunile,(Avertisment sau Eliminare), sunt amintite la fiecare conditie din regulamentul concursului, tocmai din dorinta de a exclude interpretarile. Vrem sa asistam la o competitie corecta si cu sanse egale intre concurenti.
Oricum, va multumim pentru punctul dumneavoastra de vedere.
Doctor Fishing

Avatar utilizator
Calin Visoianu
Mesaje: 279
Membru din: Sâm Oct 22, 2011 15:46

Re: Cupa Doctor Fishing-19-22 aprilie Lacul Teiu

Mesaj de Calin Visoianu »

SebastienG scrie:se mai tine concursul acesta ??? daca da as dori si eu informatii de cum si unde putem face inscrierea ... Echipa Sejho Management - Fratii Gui
Asa cum am mentionat pe site-ul nostru, inscrierile se fac la sediul Magazinului Doctor Fishing din Pitesti, str. Ghe Doja 20B.
Ne puteti suna pentru orice alte lamuriri la numerele de telefon afisate pe www.doctorfishing.ro
In acest moment mai sunt libere 2 locuri.
Va multumim.
Doctor Fishing

Avatar utilizator
Calin Visoianu
Mesaje: 279
Membru din: Sâm Oct 22, 2011 15:46

Re: Cupa Doctor Fishing-19-22 aprilie Lacul Teiu

Mesaj de Calin Visoianu »

patraulea scrie:O lista cu participantii se poate vedea? Multumiiiiim!
Echipele participante sunt din Pitesti, Bucuresti,Targoviste, Craiova si Constanta. Printre ei se numara Marius Din, Marius Barbu si Vali Bonto. Nu am publicat lista nominala datorita faptului ca in cadrul echipelor inca se mai fac modificari.
Doctor Fishing

Avatar utilizator
Calin Visoianu
Mesaje: 279
Membru din: Sâm Oct 22, 2011 15:46

Re: Cupa Doctor Fishing-19-22 aprilie Lacul Teiu

Mesaj de Calin Visoianu »

maxx1979 scrie:Concursul este in aprilie sau septembrie...ca eu vad ca incepe in aprilie si se termina in septembrie...???

PROGRAMUL COMPETITIEI :
Joi 19.04.2012
08.00 – 09.00 : intalnirea la cabana lacului.
09.00 – 10.00 : tragerea la sorti a standurilor si sedinta tehnica.
10.00 – 10.30 : deplasarea la standuri si descarcarea bagajelor.
10.30 – 12.00 : pregatirea materialului de concurs ,campare ,etc.
12.00 : semnalul arbitrului principal care marcheaza inceputul competitiei.
Joi, vineri , sambata, duminica : competitie in desfasurare.
Duminica 16.09.2012
12.00 : semnalul arbitrului principal care marcheaza sfarsitul competitiei .
Caz exceptional , daca o echipa agata un peste inaintea semnalului de sfarsit, va avea la dispozitie inca 15 minute pentru a scoate pestele.
13.00 – 14.00 : adunarea la cabana
14.00: Festivitatea de premiere
Va multumim ca ati sesizat greseala din text. Este o eroare de redactare si ne apartine in totalitate.
Bineinteles ca nu este vorba de duminica 16.09 , ci de 22.04.
Doctor Fishing

Avatar utilizator
SebastienG
Mesaje: 109
Membru din: Mie Sep 07, 2011 0:34
Puncte: 0
Localitate: Mangalia
Contact:

Re: Cupa Doctor Fishing-19-22 aprilie Lacul Teiu

Mesaj de SebastienG »

daca mai sunt 2 locuri libere unul il dorim noi cu siguranta Sejho Management Fratii Gui cu atat mai mult cu cat sponsor vad ca este Mircea Gheran si Magic Baits cu care noi am discutat si ne va sustine cu nada pentru concursurile la care suntem inscrisi si la care vom participa.
cu inscrierea este f greu sa ajung in pitesti acum noi fiind din constanta asa ca ne-ar fi util un cont pentru a putea pune bani. Oricum voi suna in cursul zilei de azi dar as dori o rezervare ferma pentru loc (se poate intreba Mircea despre seriozitatea si corectitudinea noastra)
daca este urgent pot fi gasit la tel 0749626846
multumim anticipat

Avatar utilizator
Calin Visoianu
Mesaje: 279
Membru din: Sâm Oct 22, 2011 15:46

Re: Cupa Doctor Fishing-19-22 aprilie Lacul Teiu

Mesaj de Calin Visoianu »

Astazi , 19 aprilie , ora 12 , s-a dat startul la Cupa Doctor Fishing , editia a I-a , desfasurata pe lacul Teiu.La start s-au aliniat urmatoarele echipe:

1. Rainea Alin/ Dinu Dragos/ Rainea Cristi
2. Barbu Marius/ Dochia Dan/ Ionita Valentin
3. Din Marius/ Bonto Valentin/ Jurebie Alexandru
4. Georgescu Cosmin/ Corbu George/ Nastase Gabriel
5. Gui Sebastien/ Gui Emilian/ Dorneanu Mugur
6. Din Ionut/ Tanase Valentin/ Nuta Marius
7. Buse Ionut/ Ionescu Puiu/ Dragomir Sorin
8. Gheorghe Ionut/ Stan Madalin / Guta Nicolae
9. Petroaica Adrian/ Brebu Cristian/ Fanica Gabriel
10. Coman Cosmin/ Tircovnicu Vlad / Patru Corneliu

Echipa Doctor Fishing ureaza "Fir intins!" tuturor participantilor la aceasta competitie.
Doctor Fishing

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”