CUPA FANTANELE 14-17 APR

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
a1mer
Mesaje: 250
Membru din: Sâm Mar 17, 2007 2:31
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: CUPA FANTANELE 14-17 APR

Mesaj de a1mer »

Aceeasi parere o am si eu despre balta...chiar mi-a placut foarte mult locatia.Probabil undeva in luna Iunie daca era acest concurs programat ar fi stat altfel situatia.
Echipa din stanga noastra...adica cei de pe standul 16 chiar au prins un ciortan de 800 gr iar noi in schimb am prins 4 kg de caras la 200 gr si chiar 2 peste 500gr la bila tare.
La plastice si porumb nu am avut nici un beep...iar la bila cu pop-up f multe trasaturi...de caras.
Am pescuit si in 70m si in 140 m...rezultatul acelasi.
Apa la 40 m avea 3.5 m si ajungea si la 5 m la 140 m.
Daca patronul s-ar ocupa de aceasta balta si ar popula-o ar deveni o pista foarte apreciata de pescarii de crap de competitie si nu numai.
Una peste alta mie mi-a placut si as mai reveni odata in luna Iulie--August....am auzit eu ceva de la cei din standul 16 care pescuiesc acolo de 9 ani :mrgreen:
Trofim Cristian

CS Green Lake

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: CUPA FANTANELE 14-17 APR

Mesaj de Vladut Mateianu »

De ce sa nu fie finala pe aceasta balta ? Daca sunteti siguri ca in vara mananca pestele ! Cel putin sunt locurile egale, pescarii facnd diferenta si nu locul tras la sorti ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CUPA FANTANELE 14-17 APR

Mesaj de cornelserbu »

Dan Badarcea scrie:cornele,oricum tu te-ai nascut sa nu intelegi. :lol: :lol:
ps.partea rosie e pentru adulti :wink: :wink:
mda...ai perfecta dreptate, eu si inca vre-o 6 miliarde de oameni, n-am nascut sa nu intelegem ce spune unul dan badarcea :lol: :lol: :lol:

iti dau un sfat, exista doctori specializati care-i inteleg pana si pe astia neintelesi :lol: :lol: :lol: ...programeaza-te sa nu astepti prea mult
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
Dan Badarcea
Mesaje: 881
Membru din: Lun Mai 19, 2008 11:19
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: CUPA FANTANELE 14-17 APR

Mesaj de Dan Badarcea »

cornelserbu scrie:
Dan Badarcea scrie:cornele,oricum tu te-ai nascut sa nu intelegi. :lol: :lol:
ps.partea rosie e pentru adulti :wink: :wink:
mda...ai perfecta dreptate, eu si inca vre-o 6 miliarde de oameni, n-am nascut sa nu intelegem ce spune unul dan badarcea :lol: :lol: :lol:
nu ma mir de ce este lumea cu curu-n sus
iti dau un sfat, exista doctori specializati care-i inteleg pana si pe astia neintelesi :lol: :lol: :lol: ...programeaza-te sa nu astepti prea mult
doctorul pe care mi l-ai recomandat mi-a spus sa nu te bag in seama. :wink:
Ovidius Constanta

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CUPA FANTANELE 14-17 APR

Mesaj de cornelserbu »

Dan Badarcea scrie:doctorul pe care mi l-ai recomandat mi-a spus sa nu te bag in seama. :wink:
ei, probabil o sa-ti spuna multe lucruri care la prima vedere o sa-ti para bizare...tu asculta-l ca sti el ce sa le spuna la neintelesi...apropo, nu ti-a dat si o camasa mai speciala din care nu-ti ieseau mainile din maneci ??? :lol: ...vezi ca nu merge papillon la ea :wink:

hai, gata ca am strict topicul baltii asteia :mrgreen:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

s0rynelu
Mesaje: 130
Membru din: Sâm Ian 15, 2011 19:00
Puncte: 0
Localitate: Craiova

Re: CUPA FANTANELE 14-17 APR

Mesaj de s0rynelu »

Dan Badarcea scrie:
s0rynelu scrie:Ca balta e super ...e f.frumoasa...pe data de 18 iulie pana pe 20 iulie eu personal am facut o partida de 48 h am incercat sa prind la toate nadele posibile ,am plantat,am nadit,etc...nu am vazut culoare la peste,apa era super cred ca avea 20 grade..am si eu 1 intrebare merita 3 mil pe o partida???e super balta pt gratare ,betii,sa faci baie
te rog sa ma scuzi. nu am stiut ca tu ai pescuit acolo 48h si nu ai prins nimic.
citez: la toate nadele posibile.
dar acum am si eu 1 intrebare: ti s-a mai intamplat treaba asta undeva?
nu nu sa mai intamplat la o partida de 48 asa ceva...
Imagine

Avatar utilizator
Dan Badarcea
Mesaje: 881
Membru din: Lun Mai 19, 2008 11:19
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: CUPA FANTANELE 14-17 APR

Mesaj de Dan Badarcea »

cornelserbu scrie:
Dan Badarcea scrie:doctorul pe care mi l-ai recomandat mi-a spus sa nu te bag in seama. :wink:
ei, probabil o sa-ti spuna multe lucruri care la prima vedere o sa-ti para bizare...tu asculta-l ca sti el ce sa le spuna la neintelesi...apropo, nu ti-a dat si o camasa mai speciala din care nu-ti ieseau mainile din maneci ??? :lol: ...vezi ca nu merge papillon la ea :wink:

hai, gata ca am strict topicul baltii asteia :mrgreen:
mi-a dat cornele si mi-a spus sa am grija cum te imbrac,ca ai mai scapat odata din ea :lol: :lol:
Ovidius Constanta

Avatar utilizator
Dan Badarcea
Mesaje: 881
Membru din: Lun Mai 19, 2008 11:19
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: CUPA FANTANELE 14-17 APR

Mesaj de Dan Badarcea »

s0rynelu scrie:
Dan Badarcea scrie:
s0rynelu scrie:Ca balta e super ...e f.frumoasa...pe data de 18 iulie pana pe 20 iulie eu personal am facut o partida de 48 h am incercat sa prind la toate nadele posibile ,am plantat,am nadit,etc...nu am vazut culoare la peste,apa era super cred ca avea 20 grade..am si eu 1 intrebare merita 3 mil pe o partida???e super balta pt gratare ,betii,sa faci baie
te rog sa ma scuzi. nu am stiut ca tu ai pescuit acolo 48h si nu ai prins nimic.
citez: la toate nadele posibile.
dar acum am si eu 1 intrebare: ti s-a mai intamplat treaba asta undeva?
nu nu sa mai intamplat la o partida de 48 asa ceva...
inseamna ca nu ai pescuit indeajuns :wink:
Ovidius Constanta

Avatar utilizator
doru_croc
pescar de competitie
Mesaje: 2433
Membru din: Dum Aug 30, 2009 10:01
Puncte: 0
Localitate: Alexandria

Re: CUPA FANTANELE 14-17 APR

Mesaj de doru_croc »

Doru Ionica scrie:
doru_croc scrie:
nyerjakromeo scrie:Da asa este, pana azi, la ora 15:30 nu s-a prins nici un crap.
Concurentilor li s-a returnat suma de 700 lei din taxa de concurs, cei care doresc pot sa ramana pana la capat, cei care nu, merg spre casa.
Nasoala treaba.
Cred ca au ramas majoritatea echipelor pana la sfarsit :lol:
Eu le-as fi cerut si despagubiri materiale si morale. Ce s-a intamplat acolo e mai rau ca ..de mama.
P.S. Propun inchiderea topicului de la "Balti" - Fantanele - Dolj. Este o ofensa adusa pescarilor care navigheaza pe acest forum....Parerea mea :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Adevaratii pescari care navigheaza pe acest forum au fost pe balta.Tu de ce esti ofensat ...micule hitler :twisted: :twisted: Ce-ai cu topicul ??
Cum nu ma consider un pescar adevarat, prefer sa stau pe forum si comentez, lasandu-le altora placerea de a admira peisajul de la Fantanele. :lol: :lol: :lol:
Cat despre topic...ma enerveaza si atat. :lol:
Pentru unii umorul este ca si o limba straina: fara subtitrare nu inteleg nimic!
Este de o mie de ori mai bine să fii optimist şi să te înşeli, decât să fii pesimist şi să ai dreptate.

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: CUPA FANTANELE 14-17 APR

Mesaj de oanavictor »

@Badarcea

Daca i-ti plac asa de mult peisajele ..........DE CE NU TE-AI FACUT PICTOR SAU FOTOGRAF ''PEISAJIST'' :!: :idea: :lol: :lol:
Cred ca ar trebui sa ramai doar la acea indeletnicire de ''consumator de fasui ''si cand mai ai pofta .......tusti in masina .........600 km pana la Fantanele ..........si in aceeasi zi te intorci in ''REPUBLICA PODU'GRAND :lol: :lol:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”