CUPA IERNII -MV 2- 2014

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Mesaje: 3266
Membru din: Lun Feb 15, 2010 22:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CUPA IERNII -MV 2- 2014

Mesaj de Marian Constantin »

gabi1 scrie:
Marian Constantin scrie:
Dan Mitranescu scrie: Asa ca propun ca dupa etapa 2 sa nu se faca publice rezultatele !
Sustin aceasta propunere ... este cea mai buna entru a elimina non combatul si de a forta echipele sa lupte pana la final ..
Toate echipele isi vor tine evidenta si pot face schimb de informatii intre ele in functie de prietenii/ afinitati.
O sa stie doar rezultatele lor nu si tot sectorul ..
X-treme Baits
https://www.facebook.com/XtremeBaits2013?ref=hl
Campion National 2015 la individual
Powered by Shimano

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: CUPA IERNII -MV 2- 2014

Mesaj de gabi1 »

O sa stie doar rezultatele lor nu si tot sectorul ..
La cantar nu asista si participanti adversi ?
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

florian
Mesaje: 832
Membru din: Mar Feb 26, 2008 18:48
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CUPA IERNII -MV 2- 2014

Mesaj de florian »

Daca nu de vor afisa rezultatele nu va exista suspiciunea de frauda?cum iti vei verifica daca ce este trecut pe fisa se ragaseste si in clasament?

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: CUPA IERNII -MV 2- 2014

Mesaj de gabi1 »

florian scrie:Daca nu de vor afisa rezultatele nu va exista suspiciunea de frauda?cum iti vei verifica daca ce este trecut pe fisa se ragaseste si in clasament?
Intortocheate sunt caile Domnului. :idea:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

RB Baits
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 794
Membru din: Dum Oct 03, 2010 10:30

Re: CUPA IERNII -MV 2- 2014

Mesaj de RB Baits »

Pozitia 30 - CI Carp Team 3

CRISTIAN SILVIU
Mesaje: 47
Membru din: Lun Dec 11, 2006 18:42

Re: CUPA IERNII -MV 2- 2014

Mesaj de CRISTIAN SILVIU »

10 grile valorice
- prima zi se baga 30 bile in urna numerotate de la a1 la c10
- tragi spre ex. A4 , automat ai tras si grila din care face parte si sectorul pe care pescuiesti prima zi
A doua zi , extragi dintr-o urna unde exista doar 2 bile( b si c). Daca ai ales b, Vladut iti comunica locul tau de pe b conform grilei alese din prima zi ( trebuie tinut cont ca se dubleaza alegatorii pe un sector, dar stiti voi cum sa o rezolvati ca si data trecuta)
-sau "mergi catre dreapta":adica daca pleci cu b-urile te duci pe c si a sau daca pleci cu c urmeaza a si b( se elimina si extragerea a doua)
- la finalul mansei a doua, Vladut iti comunica locul tau de pe c ,aferent grilei (asa scutim timp la a treia extragere)


Se mai poate coafa!!!
O seara buna

claudiupascu
Mesaje: 361
Membru din: Mar Iul 14, 2009 22:55

Re: CUPA IERNII -MV 2- 2014

Mesaj de claudiupascu »

CRISTIAN SILVIU scrie:10 grile valorice
- prima zi se baga 30 bile in urna numerotate de la a1 la c10
- tragi spre ex. A4 , automat ai tras si grila din care face parte si sectorul pe care pescuiesti prima zi
A doua zi , extragi dintr-o urna unde exista doar 2 bile( b si c). Daca ai ales b, Vladut iti comunica locul tau de pe b conform grilei alese din prima zi ( trebuie tinut cont ca se dubleaza alegatorii pe un sector, dar stiti voi cum sa o rezolvati ca si data trecuta)
-sau "mergi catre dreapta":adica daca pleci cu b-urile te duci pe c si a sau daca pleci cu c urmeaza a si b( se elimina si extragerea a doua)
- la finalul mansei a doua, Vladut iti comunica locul tau de pe c ,aferent grilei (asa scutim timp la a treia extragere)


Se mai poate coafa!!!
O seara buna
Dupa ce tragi in a doua zi stii unde vei fi in ultima fara sa-l mai astepti pe Vladut sa-ti comunice :D

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: CUPA IERNII -MV 2- 2014

Mesaj de gor965 »

A incercat cineva sa faca 30 de grile diferite ?
Am facut eu 30 de grile oarecum diferite (ma rog, nu exista grile identice dar unele se aseamana in 2 standuri din 3) si imi apare o problema legata de o dubla vecinatate in mansa a 3-a (sunt cate 2 echipe pe fiecare sector care se invecineaza din nou in mansa a 3-a) de care mi-e greu sa scap (cred ca din cauza ca pe un sector nu avem numar egal de standuri valorice...3-3-4). Nu stiu cat ar dura sa incerc sa fac grile diferite si fara invecinari si nici nu stiu daca treaba asta e posibila matematic. :?
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

CRISTIAN SILVIU
Mesaje: 47
Membru din: Lun Dec 11, 2006 18:42

Re: CUPA IERNII -MV 2- 2014

Mesaj de CRISTIAN SILVIU »

@claudiupascu
Corect,dar eu credeam ca e vorba de echilibrarea baltii si scutim si timp
Cat despre eliminarea favorurilor sau defavorurilor parerea mea este ca nu se prea poate,iar daca o sa fie eu cred ca este posibila doar cu inceperea ultimei manse si doar echipele invecinate.
Daca tu pescuiesti un stand bine trebuie o sa o faci pana la final chiar daca dupa tine vine o echipa "prietena"(ma refer la mansa a doua cand toata lumea trage si e in carti) nu cred ca ai timp sa-l strici.
Dar daca ne gandim numai la regii si tot felul de combinatii ne cam abatem de la subiectul principal

Avatar utilizator
Neacsu Mircea
Mesaje: 517
Membru din: Joi Mar 24, 2011 19:56

Re: CUPA IERNII -MV 2- 2014

Mesaj de Neacsu Mircea »

la o cupa a primaveria cam acum 2 ani lam avut vecin de stand 3 manse pe dan mitranescu mereu in dreapta mea
Vice Campion National 2014

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”