CUPA INTERCLUBURI-DARVARI

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

Vali Vesa scrie:
O parere personala : nu e totusi prea lung concursul ?????? Sau ma rog, propunerea de concurs ???
Nu cred ca este prea lung concursul ,daca tinem cont ca trebuie eliminat complet hazardul .La un concurs de 116 ore fiecare echipa trebuie sa stie sa dozeze efortul ,tactica de nadire ,rezistenta la stres,orice peste in plus sau in minus te poate urca sau cobora in clasament avand in vedere ca nu sunt pesti mici la Darvari .Eu am sa propun sa se puncteze pestele de peste 4 kg iar daca reprezentantii cluburilor vor fi de acord este O.K .




CEA MAI MARE REALIZARE A DIAVOLULUI ESTE ACEEA CA A CONVINS LUMEA CA NU EXISTA .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

LISTA INSCRIERI

1 PELICANUL
2 CLUBUL PESCARILOR
3 CRAPU
4 OVIDIUS ?
5 AQUAMANIA
6 ???????????????????????????????? :lol: :lol:





CEA MAI MARE REALIZARE A DIAVOLULUI A FOST ACEEA CA A CONVINS LUMEA CA NU EXISTA
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Mai am o intrebare. Daca sunt 10 cluburi participante, inseamna 10 echipe de club la concurs. Clubul Senzor detine asa ceva, la fel si APCR-ul ! Si (poate) si Pelicanul.
Dar cu restul ce facem nea Victore ? :roll:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

o conditie: inscrierea in concurs sa se faca pe baza CIS - ului fiecarui club sportiv.
The One Team

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

@Vladut

Din surse sigure stiu ca nu sunt mai mult de 7 cluburi ,cu pescar 4 ever cu tot ,dar acestia nu au destui competitori .
Pelicanul poate participa cu mai mult de 35 echipe ,dar nu cred ca mai sunt cluburi infiintate :lol: :lol: :lol:

@Andrei

Cluburile se inscriu pe baza de C I S ,iar membrii se legitimeaza pe baza cererii de adeziune si a legitimatiei eliberata de club ANTERIOR DATE DE 15 SEPTEMBRIE 2007




CEA MAI MARE REALIZARE A DIAVOLULUI A FOST ACEEA CA A CONVINS LUMEA CA NU EXISTA .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

romica
Mesaje: 40
Membru din: Mie Ian 04, 2006 3:07

Mesaj de romica »

eu v-as sugera sa faceti loturi de cate 3 echipe, iar concursul sa se desfasoare pe trei sectoare, astfel incat fiecare lot sa aiba o echipa intr-un sector. la fel de bine se pot face loturi de cate 4 sau 5, dar numarul lor trebuie stabilit inainte.

daca sunt cluburi unde sunt mai mult de 3 echipe interesate sa se inscrie mai multe loturi, de ex: pelicanul 1, pelicanul 2, pelicanul 3....

altfel nu veti putea sa-l tineti cum vreti, prentu ca sunt convins ca unele cluburi au 3 echipe, altele 5 sau poate 10.

Vizitator

Am si eu o parere

Mesaj de Vizitator »

Echipa Boss Carp Team va finaliza un club in cateva saptamani problema este ca un concurs reusit este pe echipe de 3 ca si la campionatul mondial.
Adica 3 sectoare cu 3 echipe complete 2+ rezerva. e ca si cum maine vremsa jucam un fotbal 44 la 44 nu merge.


Radu Badica

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Eu consider ca ,cu cat sunt mai multe echipe care reprezinta un club cu atat mai edificator va fi rezultatul final, adica se va vedea daca in clubul respectiv sunt multi pescari valorosi sau doar 2-3 echipe si restul sunt ..seminte.
:wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

romica
Mesaje: 40
Membru din: Mie Ian 04, 2006 3:07

Mesaj de romica »

partial de acord cu tine, numai ca daca voi hotarati sa inscrieti 10 echipe in concurs, nu veti mai gasi alte cluburi care sa poata inscrie tot 10 :lol:

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

@romica

nu sunt mai mult de 6 cluburi,deci fiecare club va inscrie 6 echipe ,iar daca sunt 5 cluburi fiecare club va inscrie 5 echipe .
Dreptate cred ca are Mateianu ,cu cat mai multe echipe are un club ,cu atat este mai puternic.
cu cat mai multe echipe de la fiecare club ,cu atat mai greu este concursul pentru clubul respectiv,dar si LAUDELE DE LA SFARSIT SUNT IN AFARA DE ORICE DUBIU .
Este singurul fel de concurs unde se eliminA DEFINITIV NON-COMBATUL .
Cat despre valoarea loturilor ,la cat de impartiti sunt pescarii de crap din Romania ,cred ca va fii cel mai echilibrat concurs din cate au fost ,pentru ca sunt si pescari buni ,si mai putin buni ,sunt si locuri bune si mai putin bune ,sunt si grile bune si mai putin bune ,sunt si pescari seriosi si mai putin seriosi ,sunt si pescari norocosi si mai putin norocosi .
Sa vezi dupa aia discutii ca daca nu-l luam pe ala si i-l luam pe alalalt ,daca nu pierdea ala pestele ,daca nu se-mbata ala ,daca daca daca




CEA MAI MARE REALIZARE A DIAVOLULUI A FOST ACEEA CA A CONVINS LUMEA CA NU EXISTA
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”