Cupa Peris Editia II - Rezultate preliminare

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Olandezu'
Mesaje: 34
Membru din: Joi Aug 04, 2005 12:45
Puncte: 0
Localitate: ploiesti

PERIS

Mesaj de Olandezu' »

In primul rind felicitari tuturor participantilor si domnului inginer ALBASTROIU pentru felul cum a organizat acest concurs si pentru balta care neo pune la dispozitie!! Vreau sai multumesc lui ADRIANO MUSARO.consilierul echipei BIG-FISH.impreuna cu care am pregatit o reteta care a dat rezultate bune zic eu(am folosit numai produse BIG-FISH-mix RED-FISH cu arome de squid cu si monster crab)!!! Vreau sai felicit si pe baieti care au pescuit linga noi-ADIGOGOsi VALI pentru felul in care au pescuit si care sunt niste baieti foarte de treaba!!
BIG FISH_CARP TEAM

Avatar utilizator
patabum
Mesaje: 145
Membru din: Mar Ian 11, 2005 9:13

Mesaj de patabum »

Cezar Bibu scrie:...Cu aceasta ocazie, poate n-ar fi lipsit de importanta sa aflam si parerile voastre despre asa ceva...
Pana la anul, ai tot timpul sa aflii parerea celor interesati vis-a-vis de acest subiect :lol: . Avand in vedere insa, ca esti autorul moral al intalnirii de anul trecut a "forumistilor" - gest pentru care imi ridic inca o data palaria - nu vrei sa recidivezi?

Ca tare bine a fost, si vad ca daca nu ai avut initiativa, ca orice lucru laudabil, are toate sansele sa dispara :wink:

Avatar utilizator
patabum
Mesaje: 145
Membru din: Mar Ian 11, 2005 9:13

Mesaj de patabum »

PS: Pozele alea tot la mine sunt :P , ca n-am apucat sa ne vedem! Da' ma uit la ele cu drag cel putin la 3 zile!

PPS: Bre nea' Admin, pune bre la loc editarea aia, ca uite ca unii retinem greu si uitam repede :wink:

CristiN
Mesaje: 13
Membru din: Mar Mar 22, 2005 23:45

Mesaj de CristiN »

Cezar Bibu scrie:Concurs frumos,ca de obicei ! N-au lipsit nici "intepaturile" traditionale,dar eu zic ca a primat buna dispozitie, insotita de vremea buna si de apetitul crapilor,in comparatie cu alte concursuri pe aceasta balta. !
Citesc si nu-mi vine sa cred! Cred atunci, ca sa fiu in ton cu toata lumea, ca lumea s-a distrat si la bataia (pe bune!) dintre Vlad Mateianu si Zvonko. Pescarii s-au bucurat si ei, mai ales atunci cand Vlad Maeianu, sperind sa trimita pestii spre zona lui, a scos ierburile ce barau deversorul, apa scazand rapid. Lucru observat si de altii si reprosat de Zvonko dupa premiera. Un concurs foarte bine organizat, ca multe altele pe aceasta balta, cu apa miscata dupa preferintele unuia si altuia, cu pesti impartiti frateste intre participanti. Cine-i destept sa taca, sa vina si la anul, poate odata si o data va trage si standul 19, castigator ca de obicei.
CristiN

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Uite ca s-a gasit si o trompeta care sa isi dea cu parerea despre ceea ce a auzit el de la precupeatza din Obor . Trebuia sa apara si clientii astia .

Hai sa le luam pe rind :

1. Ce s-a petrecut intre Vladut si Zvonco a fost in afara concursului , dupa festivitatea de premiere , dupa masa festiva , cu mult dupa ce 3/4 din echipe erau pe drumul spre casa si nu a avut de-a face nimic cu concursul propriu zis de la Peris .
2. Plimbatul apei a dezavantajat ambele sectoare . Din discutiile cu dl. Albastroiu se pare ca aceasta scadere si crestere continua au avut un motiv obiectiv si anume infundarea sitelor de la intrarea apei in balta ( lucru remediat dupa prima noapte ) si ploile abundente din vara asta care au tinut balta la nivel de peste "prea-plin" . Oricum realitatea este aceea ca daca la standurile din coada baltii apa a scazut , la cei din fata , la calugar apa a crescut in acelasi timp si cum vorba pescarului spune ca "Apa scade , apa creste .......... peste " nu stiu pina la urma cit s-a influentat rezultatul final . Cind vorbim de rezultat vorbim de o diferenta de vreo 100 kg intre locul 1 si locul 3 !! De restul nu mai vorbim .
3. Reprosurile lui Zvonko de dupa concurs au fost singulare si nu au avut credibilitate din motive pe care nu le comentez aici
4. Pesti impartiti frateste - afirmatia asta e pur si simplu magarie
5. Eu m-am simtit bine si am vazut ca si restul partcipantilor au fost la fel de bucurosi la final , macar pentru faptul ca S-A PRINS PESTE mult si mare . Dar sunt si alti participanti care isi pot da cu parerea despre acest lucru , de aceea nu insist .

Eu zic ca daca scrii ceva despre o competitie macar sa stii despre ce vorbesti daca nu vrei sa fii taxat de rea credinta , mai ales cind te si ascunzi in spatele unui nick-name .

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Ca sa ne simtim bine si in continuare , postez imnul echipei noastre , la Peris :

STO TZIVINO
NAMI DA SA E
MI SE NAI I DE
UNA DAKE O
COMOMUNO NE NI
NEMURE NO NO IO

INAVATO O KU !!!

( SI L-AM PRINS CHIAR ACU !!!!! )

BD la munte si la mare - melodia "Nici o lacrima!" ( prin amabilitatea lui Ciurlau )

Ne -am distrat copios si eu si Cezar , la acest concurs ! Asta in conditiile in care am luat totusi locul 5 , adica munca frate pe malul opus stavilarului . Si acum ma ustura talpile si merg in poante prin casa ca nu s-au descleiat gleznele de la 45 grade .

CristiN
Mesaje: 13
Membru din: Mar Mar 22, 2005 23:45

Mesaj de CristiN »

Administrator scrie: Oricum realitatea este aceea ca daca la standurile din coada baltii apa a scazut , la cei din fata , la calugar apa a crescut in acelasi timp si cum vorba pescarului spune ca "Apa scade , apa creste .......... peste " nu stiu pina la urma cit s-a influentat rezultatul final . Cind vorbim de rezultat vorbim de o diferenta de vreo 100 kg intre locul 1 si locul 3 !! De restul nu mai vorbim .
3. Reprosurile lui Zvonko de dupa concurs au fost singulare si nu au avut credibilitate din motive pe care nu le comentez aici
4. Pesti impartiti frateste - afirmatia asta e pur si simplu magarie
5. Eu m-am simtit bine si am vazut ca si restul partcipantilor au fost la fel de bucurosi la final , macar pentru faptul ca S-A PRINS PESTE mult si mare . Dar sunt si alti participanti care isi pot da cu parerea despre acest lucru , de aceea nu insist .

Eu zic ca daca scrii ceva despre o competitie macar sa stii despre ce vorbesti daca nu vrei sa fii taxat de rea credinta , mai ales cind te si ascunzi in spatele unui nick-name .
La calugar poarta era deschisa total. Daca deversorul era blocat (de plante si alte alea) apa incepea sa scada. Cand deversorul era eliberat, apa intra mai repede decat putea "calugarul" sa preia. Asta cu apa scade sau creste ... peste,este valabil pentru ceilalti, care erau pe malul de vizavi, chiar si pt tine, care cat de cat te-ai clasat mai mult decat meritoriu pt. locul acela. Dar in conditiile de variatie brusca, capetele, adica Mateescu si Big Fish erau net avantajate, plus cei de pe "albia" respectiva. Ca l-ar fi avantajat pe Vladut vreo miscare nici eu nu sint sigur, pt ca Maty nu l-ar fi lasat sa lanseze in stanga. Eventual poate sa-i scoata pestele de acolo si sa-l dirijeze catre deversor, dar aici avea de castigat Big Fish, adica echipa lui Adriano care numai prieten nu este cu Senzor. Dar exista un pariu intre cele doua echipe , ale lui Vladut si Coco - Pork contra lui Zvonko. 1000 de euro nu-s de colea. Zici ca reprosurile lui Zvonko nu au avut credibilitate. Comenteaza-le, de ce te feresti. Nae la vazut pe Vladut si i-a zis-o atunci sa plece de la deversor, cu o gramada de bipuri. Auzite de toata lumea, si acolo, si povestite azi intr-un magazin de pescuit.
CristiN

Avatar utilizator
musaro adriano
Mesaje: 154
Membru din: Lun Ian 10, 2005 21:14
Puncte: 0
Localitate: torino/ploiesti

Mesaj de musaro adriano »

Baieti, eu sincer nu stiu ce sa intamplat acolo si nici vreau sa stiu, vreau sa felicit pe baieti mei de la ploiesti Bogdan si ionut ,care, indiferent de cum a "umblat" apa (adica crestea sau scadea) au prins costant si au luptat ca doi "doberman" deslantuiti (deslantuiti de mine :lol: :lol: ), pentru a castiga. Aprecies eforturile lor si a lui adi gogo care nu cred ca au fost avantajati de loc, dimpotriva, baieti (cum poate sa confirme toata lumea) si sfatuit de mine ca cunosc balta Peris cat de cat :lol: au pescuit foarte departe de mal si de deversor, adica peste (peste.. ca lumea)100 de m. (locul de baieti mei daca vrem sal zicem toata, nu a prins niciodata un loc pe podium...asa ca informatie) Daca echipe langa deversor erau advantajate, cum este ca echipa de la alp a luat 5 pesti in trei zile de concurs? Felicit iaras baieti pentru ca oricum indiferent de situatie sau confruntat cu pescari destul de conoscuti si cu mare experienta si pentru al doila oara (iata ce noroc..) au luat podium pe balta peris. Atunci felicitari tuturor si...tot inainte asa!!! numai bine si fir intins tuturor
ps. Sunt ferm convins ca o sa ausim in viitor de dobermani acesti, acuma iam dat cateva zile de concediu :wink: dar imi pare bine un lucru: a inceput sa se simte miros de aer proaspeta!!!
@cristin: Nu stiu ce vrei sa demonstrezi, si nu vreau sa ma amestec, dar nu scotem din meritele la anumite persoane care au lucrat foarte mult si onest. merci, numai bine.
RESPECT, Musaro Adriano

Avatar utilizator
Sharky
Mesaje: 435
Membru din: Dum Ian 09, 2005 11:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Sharky »

@ Cezar si Val
Acum la rece puteti aprecia cati din crapii de peris au strungareata? :D
Dan Petre aka Sharky

iulian staicu
Mesaje: 186
Membru din: Lun Ian 10, 2005 15:20
Puncte: 0
Localitate: constanta

Mesaj de iulian staicu »

@sharky
din punctul meu de vedere cel putin 6.

iulian

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”