Cupa primaverii editia a VIII-a Moara Vlasiei 2014

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Cupa primaverii editia a VIII-a Moara Vlasiei 2014

Mesaj de gor965 »

Dan Mitranescu scrie:.........
Stiu, "este imposibil sa faci 1-1"... :) ....
Nu e ca la CN si evident nu e imposibil sa faci 1-1 ... treaba e ca sunt cel putin 9 echipe care teoretic pot sa faca acelasi rezultat (cate 3 dintre ele putand pescui pe acelasi loc).
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Cupa primaverii editia a VIII-a Moara Vlasiei 2014

Mesaj de Dan Mitranescu »

gor965 scrie: Nu e ca la CN si evident nu e imposibil sa faci 1-1 ... treaba e ca sunt cel putin 9 echipe care teoretic pot sa faca acelasi rezultat (cate 3 dintre ele putand pescui pe acelasi loc).
Este ca la CN 2012 faptul ca se pleaca dupa o etapa cu "golaverajul" .
Dupa etape, in orice sport, se pleaca cu diferente egale ca punctaj intre locuri.
Daca o echipa face 1-1 pe un loc f. bun , celelalte se bat intre ele si pot face la rand 6 , 6.5 , 7 puncte , ....
De ce intre prima clasata intr-o etapa si urmatoarea clasata sa fie 4 puncte , iar pe urma diferentele sa fie de jumatate de punct ?
Nu insist pentru ca am scris acum 3 ani suficient. Pescuitul trebuie sa ramana frumos. :D

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Cupa primaverii editia a VIII-a Moara Vlasiei 2014

Mesaj de gor965 »

Nici eu nu vreau sa ma lungesc intr-o discutie sterila (s-a anuntat asa concursul, s-au platit taxele, asa ramane) insa vreau sa subliniez ca tot timpul s-a incercat ca prin sistemul de punctare sa se echilibreze sansele tuturor echipelor, tinand cont de tipologia baltii. Fata de anii cand se castiga la cantitate de pe locurile din capete, acum avem sectorizare, avem schimbare de stand, avem 2 clasamente separate (calitate, cantitate) si un punctaj care doreste sa mentina lupta mai stansa(sau ma rog, mai mult timp).

p.s.
Tot acum 2 sau 3 ani am spus ca dupa mine, un sistem care sa mentina "suspansul" cat mai mult ar trebui sa faca clasamentul pe sectoare, la finalul celor 3 manse. Pana cand nu ai si ultima cantarire, nu o sa stii niciodata ce loc ai in clasamentul unui sector. Dupa 3 manse , contabilizezi rezultatele obtinute de toate echipele pe fiecare sector in parte si apoi faci clasamentul final (aici se poate discuta daca se socotesc punctele sau locul obtinut pe sector).
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Cupa primaverii editia a VIII-a Moara Vlasiei 2014

Mesaj de Dan Mitranescu »

gor965 scrie:..................
Tot acum 2 sau 3 ani am spus ca dupa mine, un sistem care sa mentina "suspansul" cat mai mult ar trebui sa faca clasamentul pe sectoare, la finalul celor 3 manse. Pana cand nu ai si ultima cantarire, nu o sa stii niciodata ce loc ai in clasamentul unui sector. Dupa 3 manse , contabilizezi rezultatele obtinute de toate echipele pe fiecare sector in parte si apoi faci clasamentul final (aici se poate discuta daca se socotesc punctele sau locul obtinut pe sector).
Ce spui tu este perfect si rezolva "conbinatiile" , numai ca organizatorul si arbitrii isi asuma pastrarea secreta a rezultatelor.
Ies discutii sigur.
In plus "frumusetea" rasturnarilor de situatii dispare. Poate asta conteaza cel mai mult in competitii .
Asa ca ... ne vedem joi. :D

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Cupa primaverii editia a VIII-a Moara Vlasiei 2014

Mesaj de gor965 »

Dan Mitranescu scrie:......
Ce spui tu este perfect si rezolva "conbinatiile" , numai ca organizatorul si arbitrii isi asuma pastrarea secreta a rezultatelor.
Ies discutii sigur.
Pai nu e nimic secret ! Adica, se publica rezultatele dupa fiecare cantarire dar casamentul se face la final dupa ce fiecare echipa a terminat de concurat pe fiecare sector.
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

RB Baits
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 794
Membru din: Dum Oct 03, 2010 10:30

Re: Cupa primaverii editia a VIII-a Moara Vlasiei 2014

Mesaj de RB Baits »

Nu cred ca se lasa loc de suspiciuni dar eu personal nu sunt de acord sa nu avem clasamente in timp real!

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Cupa primaverii editia a VIII-a Moara Vlasiei 2014

Mesaj de Dan Mitranescu »

gor965 scrie:
Dan Mitranescu scrie:......
Ce spui tu este perfect si rezolva "conbinatiile" , numai ca organizatorul si arbitrii isi asuma pastrarea secreta a rezultatelor.
Ies discutii sigur.
Pai nu e nimic secret ! Adica, se publica rezultatele dupa fiecare cantarire dar casamentul se face la final dupa ce fiecare echipa a terminat de concurat pe fiecare sector.
Nu inteleg. Daca dai rezultatele, cei interesati pot sa faca imediat clasamentul.
Este adevarat, daca pana acum doi pescuiau si unul facea matematica, acum o sa pescuiasca numai unul si ceilalti doi fac socoteli. :D Este bine si asa. Macar sa le dam de lucru. :D

Ideea este buna.
Macar la ultima mansa sa nu se mai cantareasca intermediar . :wink:

nicudinescu
Mesaje: 90
Membru din: Lun Apr 01, 2013 20:21

Re: Cupa primaverii editia a VIII-a Moara Vlasiei 2014

Mesaj de nicudinescu »

Cel mai bine ar fi sa ajungem acasa si sa ne sunati sa ne spuneti ca am castigat :lol: :lol:

Avatar utilizator
Dan Badarcea
Mesaje: 881
Membru din: Lun Mai 19, 2008 11:19
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Cupa primaverii editia a VIII-a Moara Vlasiei 2014

Mesaj de Dan Badarcea »

nicudinescu scrie:Cel mai bine ar fi sa ajungem acasa si sa ne sunati sa ne spuneti ca am castigat :lol: :lol:
Stai linistit Niculae,la tine nu o sa fie nevoie sa te intorci din drum :D :D
Ovidius Constanta

Avatar utilizator
iohann
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 3183
Membru din: Dum Noi 01, 2009 11:06
Puncte: 0

Re: Cupa primaverii editia a VIII-a Moara Vlasiei 2014

Mesaj de iohann »

nicudinescu scrie:Cel mai bine ar fi sa ajungem acasa si sa ne sunati sa ne spuneti ca am castigat :lol: :lol:
ti-am zis ca steroizii afecteaza neuronii :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”