Cupa Primaverii Moara Vlasiei 2013 -proiect

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Cupa Primaverii Moara Vlasiei 2013 -proiect

Mesaj de gor965 »

Dan Mitranescu scrie:
vioril scrie:iar ca totul sa fie cat mai bine securizat (strict in favoarea competitiei in sine ) consider ca ar putea fi un plus sa nu se afiseze sau sa se comunice nici un clasament provizoriu , decat la finalul concursului . Concurentii pot sa-si verifice si singuri rezultatul din fisele de arbitraj .
... se duce tot farmecul competitiei si pentru concurenti cat si pentru cei de acasa .
Farmecul e nimic...asa ceva e impotriva spiritului de competitie, sporind neincrederea, suspiciunile, dezvoltand "scenarita", etc. In ziua de azi informatia e vitala in orice domeniu si e f. important sa beneficiezi de ea in timpul cat mai scurt posibil !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Cupa Primaverii Moara Vlasiei 2013 -proiect

Mesaj de Dan Mitranescu »

Jucand pe grile si cantitate toate echipele concureaza cu toate echipele in acelasi timp pe toata perioada concursului.

La ultimul concurs castigatorii au batut echipa noastra de ne-au zvantat ( privind clasamentul ) , dar noi nu am concurat cu ei nicio secunda ... Este normal ?

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Cupa Primaverii Moara Vlasiei 2013 -proiect

Mesaj de gor965 »

Dan Mitranescu scrie:Jucand pe grile si cantitate toate echipele concureaza cu toate echipele in acelasi timp pe toata perioada concursului.

La ultimul concurs castigatorii au batut echipa noastra de ne-au zvantat ( privind clasamentul ) , dar noi nu am concurat cu ei nicio secunda ... Este normal ?
Date fiind conditiile de desfasurare in acest tip de concurs, normal nu va fi niciodata ...ptr. ca nu ai standuri de aceiasi valoare si ptr. ca balta nu se comporta la fel de pe o zi pe alta ! Si daca faci grilele cat crezi de egale, tot vei avea echipe care vor considera ca une grile sunt mai bune decat altele !... si la fel vor spune si cei care pierd...pai uite noi n-am pescuit nici la padure si nici la dig !...e normal ?
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Cupa Primaverii Moara Vlasiei 2013 -proiect

Mesaj de Dan Mitranescu »

gor965 scrie:
Dan Mitranescu scrie:Jucand pe grile si cantitate toate echipele concureaza cu toate echipele in acelasi timp pe toata perioada concursului.

La ultimul concurs castigatorii au batut echipa noastra de ne-au zvantat ( privind clasamentul ) , dar noi nu am concurat cu ei nicio secunda ... Este normal ?
Date fiind conditiile de desfasurare in acest tip de concurs, normal nu va fi niciodata ...ptr. ca nu ai standuri de aceiasi valoare si ptr. ca balta nu se comporta la fel de pe o zi pe alta ! Si daca faci grilele cat crezi de egale, tot vei avea echipe care vor considera ca une grile sunt mai bune decat altele !... si la fel vor spune si cei care pierd...pai uite noi n-am pescuit nici la padure si nici la dig !...e normal ?
Da George , dar normalul asta este mai normal decat normalul celalalt . :D

Cei care vor pescui la padure vor avea pe grila inca doua locuri proaste. Crezi ca o sa spuna cineva cu parere de rau ca nu a pescuit la padure? Eu nu cred...

P.S. incercam sa inbunatatim sistemul , ideal nu o sa reusim niciodata sa il facem.

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Cupa Primaverii Moara Vlasiei 2013 -proiect

Mesaj de eugen dragnea »

Sa inteleg ca ideal ar fi pe loturi, cu grile bine echilibrate , si fara schimbare de locuri ,iar varianta 2 ar fi prin rotatie de locuri, cu grile secrete foarte bine pastrate ? :wink:
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Cupa Primaverii Moara Vlasiei 2013 -proiect

Mesaj de popescu59 »

M-ati facut sa rid cu grilele bine securizate . Fratilorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr ati uitat cum se cheama tara asta? Asa se pare, se cheama tara tuturor posibilitatilor . Grile secrete ? :lol: Singura varianta in care ar functiona ar fi concurs fara premii in bani atunci ar fi chiar secrete.
Dar cum majoritatea pescarilor de top doresc si cer premii cit mai mari in bani asta cu securizarea merge in Kosovo nu la noi.Ati uitat cumva ca banul este ochiul dracului?
Asa ca hai sa ne gindim la ceva cit mai simplu fiindca sunt convins ca si la ultimul concurs destui participanti nu au inteles nici acum cum a fost cu punctarea.

Avatar utilizator
iohann
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 3183
Membru din: Dum Noi 01, 2009 11:06
Puncte: 0

Re: Cupa Primaverii Moara Vlasiei 2013 -proiect

Mesaj de iohann »

varianta de la cupa iernii,a fost cea mai buna de pana acum!
se poate si mai bine,doar daca se joaca pe loturi,alta solutie mai buna nu vad.
conteaza si norocul tragerii la sort,ca nu ai cum sa echilibrezi niciodata un sector 100%!
o sa vedeti ca la concursul din vara,o sa se prinda pe toata balta bine,iar atunci se poate face doar pe cantitate,dar tot sectorizat sau pe loturi cu grile.e f greu oricum sa strangi 7,8 sau 9 loturi.
sectorizarea,indiferent daca e sau nu cu schimbare de locuri,este necesara.

cel.mai.tare
Mesaje: 7
Membru din: Joi Oct 18, 2012 17:26

Re: Cupa Primaverii Moara Vlasiei 2013 -proiect

Mesaj de cel.mai.tare »

popescu59 scrie:M-ati facut sa rid cu grilele bine securizate . Fratilorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr ati uitat cum se cheama tara asta? Asa se pare, se cheama tara tuturor posibilitatilor . Grile secrete ? :lol: Singura varianta in care ar functiona ar fi concurs fara premii in bani atunci ar fi chiar secrete.
Dar cum majoritatea pescarilor de top doresc si cer premii cit mai mari in bani asta cu securizarea merge in Kosovo nu la noi.Ati uitat cumva ca banul este ochiul dracului?
Asa ca hai sa ne gindim la ceva cit mai simplu fiindca sunt convins ca si la ultimul concurs destui participanti nu au inteles nici acum cum a fost cu punctarea.

Frateeeeeeeleeee meuuuuu...nu mai baga in seama cu pescarii....aici discuta pescariiiiiii de toppppp...nu ageamii ca tine...care nu stiu sa lege 2 carlige si inaintasul....vorbesti numai prostii...
PARTENERUL LUI cel mai bun

Avatar utilizator
Neacsu Mircea
Mesaje: 517
Membru din: Joi Mar 24, 2011 19:56

Re: Cupa Primaverii Moara Vlasiei 2013 -proiect

Mesaj de Neacsu Mircea »

varianta de la cupa iernii a fost cea mai buna
conteaza si norocul tragerii uni au alti au nevoie asta este
Vice Campion National 2014

Avatar utilizator
DAVID NICU
Mesaje: 482
Membru din: Sâm Ian 31, 2009 20:26

Re: Cupa Primaverii Moara Vlasiei 2013 -proiect

Mesaj de DAVID NICU »

Domnilor atata timp cat intr-un concurs se vor premia 3,5,7.....locuri vor fi si discuti interminabile

Parerea mea este ca inainte de a ne inscrie intr-o competiti sa citim foarte bine regulamentul ei ca sa putem vedea daca aceea competitie ne multumeste sa nu.

Cu alte cuvinte luati in calcul si locul prost tras,multe echipe,calitatea lor,sportivitatea lor......si abia atunci sa va prezentati la start.
Pt ca dupa atate analize si combinati de org a unui concurs lasati impresia ca ati uitat ca in orice competitie poti sa si pierzi nu numai sa castigi.
BARICADA CRAP CLUB TEAM DAVID

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”