se pot face greseli ireparabile daca nu sunt atenti arbitrii si martorii la ce cantaresc..
de accea propun ca , cantarele sa fie obligatoriu cu martor , tara sa fie luata dupa fiecare cantarire si un lucru foarte important sa fie interzisa circulatia masinilor pe sectoare ...
o problema o sa o avem si cu tenii , daca s-ar scadea limita greutatii tenului la extracantar sa fie de 8 kg .. sub acest prag cred ca nu mai tine nimeni la sac vreun ten ...
un program se poate de desfasurare ?
la ce ora este adunarea si tragerea ? unde anume ?
poate scrie pe undeva, dar la cate pagini sunt nu mai recitesc tot ....
8.30 am: Intalnirea participantilor la Balon - la intrarea in comuna Corbu, pe stanga;
9.30 am: Trageri la sorti;
10.00 am: Deplasarea pe sectoare;
12.00 am: Semnalul de incepere a concursului.
Duminica, 20 August 2017:
12.00 am: Incheierea concursului;
14.00 am: Festivitatea de premiere - Hotel Central Mamaia.
1. Club Crap Corbu CCC: Florin Carstocea + parteneri - achitat integral cu chit. nr. 0140/15.05.2017 si chit/04.08.2017.
2. Valentin Darie + parteneri - achitat integral cu chit. 0141/16.05.2017 si chit/27.07.2017
3. Babus Constantin + parteneri - achitat integral cu chit. 0142/17.05.2017
4. Club Tomis Carp 1: Nitu Teodor Stefan + parteneri - achitat integral prin transfer BRD nr. 11164099/17.05.2017
5. Abbara 2: Catalin Borcan + Dorel Dutu + Florin Petcu - achitat integral cu OP 229 302/18.05.2017
6. Stefan Fasie + parteneri - achitat integral cu OPH15551385/18.05.2017
7. Carp United 2: Repciuc Neculai + parteneri - achitat INTEGRAL cu OP 90109/19.05.2017 si OPH 15309024270635/23.05.2017
8. Bucovala Stelian + parteneri - achitat avans cu chit nr. 0143/22.05.2017
9. Adi Mihalache + Bogdan Ungureanu + Dan Uta - achitat integral cu OP 63 302/22.05.2017 si OP 63 304/24.07.2017
10. Speed Carp Team: Gheorghe Stefan + Batica Ciprian + Ratunzeanu Ionut - achitat integral cu OP 890301/23.05.2017
11.Vali Ionita + Marius Barbu - achitat integral cu OP/31.05.2017 si OP/03.08.2017
12. Mivado Carp Team Bistrita: Lechintan Vasile - Marian + Micu Ioan - Octavian + Stanescu Claudiu - achitat integral cu OP 64/09.06.2017 si OP/28.07.2017
13. Arc Brasov: Roman Andrei + parteneri - achitat integral cu OP 13 309/15.06.2017
14. Like Fish Carp Tim Cluj: Alin Salagean - achitat integral cu OP 869 301/15.06.2017
15. Ionut Boicu + Radu Rascanu + Ciprian Talpau + Dănuț Constantin - achitat integral cu OP 409 305/22.06.2017 si OP 409 303/12.07.2017
16. Fair Play Fishing Club - Radu Cristi + Claudiu Cioaba + Daniel Banu + Mihai Daniel - achitat integral 760 303/22.06.2017
17. George Galita + Florin Gherghel - achitat integral cu OP 422 303/26.06.2017
18. Alex Negoita + Anton Ciprian + Dan David + Guilescu Alin - achitat integral cu OP 15 304/26.06.2017
19. Carping1: Cristi Rudeanu + Manuel Chejnoiu + Cristian Gherman - achitat integral cu OP 94595680/29.06.2017 si OP 1257660000/14.07.2017
20. Carping 2: Valentin Dumitru + Gabriel Stanciu + George Bratianu - achitat integral cu OP 94595680/29.06.2017 si OP 1257660000/14.07.2017
21. Cretu Cristian + Zangolea Cristian + Mitricoaia Mihai - achitat avans cu OP/29.06.2017
22. Remetter Sylvain + Cezar Posea + Rascol Robert - achitat integral CU OP/03.07.2017
23. Lazopulu Bogdan + Razvan marinescu - achitat avans cu OP 859 304/04.07.2017
24. The One Team 1 - achitat integral cu OP/05.07.2017
25. The One Team 2 - achitat integral cu OP/05.07.2017
26. The One Team 3 - achitat integral cu OP/05.07.2017
27. The One Team 4 - achitat integral cu OP/05.07.2017
28. Draganoiu Dorulet + Pantea Constantin + parteneri - achitat integral cu chit/10.07.2017 si OP/31.07.2017
29. Green Lake - Dan Draguloiu + Daniel Ene + Iulian Petre - achitat integral online /12.07.2017
30. Multi Crap Team Brasov - achitat integral cu OP 409304/13.07.2017
31. Traian Petrar + partenri - achitat integral cu OP 367 303/25.07.2017
32. Nota 11 - Ionescu Florian + Dragomir Sorin + Buse Ionut - achitat integral cu OP/26.07.2017
33. Abbara 1 - Adel Abbara + Aly Motaz + Vasile Ivan - achitat integral cu OP 1/26.07.2017
34. Ghita Adrian + Zetec Nicu - achitati integral cu OP /27.07.2017
35. Abbara 3 - Paraschiv + Capitanu + Mirea - achitat integral cu chit /28.07.2017
36. Senzor 1 - George Slave + Grajdan Adrian Hassan + Nicu Cioara + Vladut Mateianu - achitat integral cu chit/28.07.2017
37. Carp United 1 - achitat integral cu OP 112/28.07.2017
38. Energy 1 - achitat integral cu OP 4/31.07.2017
39. X-treme Baits - Marian Constantin + Oane Mugurel -achitat integral cu OP/31.07.2017
40. GNS Hook - achitat integral cu OP/31.07.2017
41. Jugaru Cristian - achitat integral cu OP/31.07.2017
42. Ghita Costin + Tudor Cosmin - achitat integral cu OP/31.07.2017
43. WLC Carp - Dragos Sinca - achitat integral cu OP/31.07.2017
44. Catalin Ureche + Catalin Chiscari + Marian Vrincianu - achitat avans cu OP/01.08.2017
45. Trastikovo Lake Bulgaria - achitat integral cu OP/01.08.2017
46. Club Crap Corbu CCC - Felix Roman - achitat integral cu chit/01.08.2017
47. Gott Carp - Tata Nitu + Spatariu Stefan - achitat integral cu OP/04.08.2017
48. Gabi Zotic + Iancu Florin - achitat integral cu OP/07.08.2017
49. Razvan Nafornita - achitat integral cu chit/07.08.2017
50. Adrian Seni + parteneri - achitat integral cu chit/14.08.2017
51. Fair Play Fishing: Dorin Delca + parteneri
52. Enjoyfishing - Plopeanu Razvan + Balaitza Virgil + Verbuncu Adrian.
53. Carp Plus: Lukacs Claudiu + parteneri
54. WLC Carp: Florin Mihalache
55. Aquaventura Carp Team- Mocanu Raul
56. Manu Florin + parteneri
57. WLC Carp Ionut Nica
58. Green Lake - Alexandru Mihai + Tudor Paunescu
59. Hydra 1
60. Carp of the secret
61. Friends Carp Team
62. Maracineanu Eugen
Pentru a ne putea incadra in perioada de timp de 1 minut alocata fiecarei echipe pentru alegerea standurilor, se va efectua tragerea la sorti la ora 9.00 am.
Program desfasfasurare CUPA RIG, ed. a XXII - a:
Miercuri, 16 August 2017:
8.30 am: Intalnirea participantilor la Balon - la intrarea in comuna Corbu, pe stanga;
9.00 am: Trageri la sorti;
10.00 am: Deplasarea pe sectoare;
12.00 am: Semnalul de incepere a concursului.
Duminica, 20 August 2017:
12.00 am: Incheierea concursului;
14.00 am: Festivitatea de premiere - Hotel Central Mamaia.
1. Club Crap Corbu CCC: Florin Carstocea + parteneri - achitat integral cu chit. nr. 0140/15.05.2017 si chit/04.08.2017.
2. Valentin Darie + parteneri - achitat integral cu chit. 0141/16.05.2017 si chit/27.07.2017
3. Babus Constantin + parteneri - achitat integral cu chit. 0142/17.05.2017
4. Club Tomis Carp 1: Nitu Teodor Stefan + parteneri - achitat integral prin transfer BRD nr. 11164099/17.05.2017
5. Abbara 2: Catalin Borcan + Dorel Dutu + Florin Petcu - achitat integral cu OP 229 302/18.05.2017
6. Stefan Fasie + parteneri - achitat integral cu OPH15551385/18.05.2017
7. Carp United 2: Repciuc Neculai + parteneri - achitat INTEGRAL cu OP 90109/19.05.2017 si OPH 15309024270635/23.05.2017
8. Bucovala Stelian + parteneri - achitat avans cu chit nr. 0143/22.05.2017
9. Adi Mihalache + Bogdan Ungureanu + Dan Uta - achitat integral cu OP 63 302/22.05.2017 si OP 63 304/24.07.2017
10. Speed Carp Team: Gheorghe Stefan + Batica Ciprian + Ratunzeanu Ionut - achitat integral cu OP 890301/23.05.2017
11.Vali Ionita + Marius Barbu - achitat integral cu OP/31.05.2017 si OP/03.08.2017
12. Mivado Carp Team Bistrita: Lechintan Vasile - Marian + Micu Ioan - Octavian + Stanescu Claudiu - achitat integral cu OP 64/09.06.2017 si OP/28.07.2017
13. Arc Brasov: Roman Andrei + parteneri - achitat integral cu OP 13 309/15.06.2017
14. Like Fish Carp Tim Cluj: Alin Salagean - achitat integral cu OP 869 301/15.06.2017
15. Ionut Boicu + Radu Rascanu + Ciprian Talpau + Dănuț Constantin - achitat integral cu OP 409 305/22.06.2017 si OP 409 303/12.07.2017
16. Fair Play Fishing Club - Radu Cristi + Claudiu Cioaba + Daniel Banu + Mihai Daniel - achitat integral 760 303/22.06.2017
17. George Galita + Florin Gherghel - achitat integral cu OP 422 303/26.06.2017
18. Alex Negoita + Anton Ciprian + Dan David + Guilescu Alin - achitat integral cu OP 15 304/26.06.2017
19. Carping1: Cristi Rudeanu + Manuel Chejnoiu + Cristian Gherman - achitat integral cu OP 94595680/29.06.2017 si OP 1257660000/14.07.2017
20. Carping 2: Valentin Dumitru + Gabriel Stanciu + George Bratianu - achitat integral cu OP 94595680/29.06.2017 si OP 1257660000/14.07.2017
21. Cretu Cristian + Zangolea Cristian + Mitricoaia Mihai - achitat avans cu OP/29.06.2017
22. Remetter Sylvain + Cezar Posea + Rascol Robert - achitat integral CU OP/03.07.2017
23. Lazopulu Bogdan + Razvan marinescu - achitat avans cu OP 859 304/04.07.2017
24. The One Team 1 - achitat integral cu OP/05.07.2017
25. The One Team 2 - achitat integral cu OP/05.07.2017
26. The One Team 3 - achitat integral cu OP/05.07.2017
27. The One Team 4 - achitat integral cu OP/05.07.2017
28. Draganoiu Dorulet + Pantea Constantin + parteneri - achitat integral cu chit/10.07.2017 si OP/31.07.2017
29. Green Lake - Dan Draguloiu + Daniel Ene + Iulian Petre - achitat integral online /12.07.2017
30. Multi Crap Team Brasov - achitat integral cu OP 409304/13.07.2017
31. Traian Petrar + partenri - achitat integral cu OP 367 303/25.07.2017
32. Nota 11 - Ionescu Florian + Dragomir Sorin + Buse Ionut - achitat integral cu OP/26.07.2017
33. Abbara 1 - Adel Abbara + Aly Motaz + Vasile Ivan - achitat integral cu OP 1/26.07.2017
34. Ghita Adrian + Zetec Nicu - achitati integral cu OP /27.07.2017
35. Abbara 3 - Paraschiv + Capitanu + Mirea - achitat integral cu chit /28.07.2017
36. Senzor 1 - George Slave + Grajdan Adrian Hassan + Nicu Cioara + Vladut Mateianu - achitat integral cu chit/28.07.2017
37. Carp United 1 - achitat integral cu OP 112/28.07.2017
38. Energy 1 - achitat integral cu OP 4/31.07.2017
39. X-treme Baits - Marian Constantin + Oane Mugurel -achitat integral cu OP/31.07.2017
40. GNS Hook - achitat integral cu OP/31.07.2017
41. Jugaru Cristian - achitat integral cu OP/31.07.2017
42. Ghita Costin + Tudor Cosmin - achitat integral cu OP/31.07.2017
43. WLC Carp - Dragos Sinca - achitat integral cu OP/31.07.2017
44. Catalin Ureche + Catalin Chiscari + Marian Vrincianu - achitat avans cu OP/01.08.2017
45. Trastikovo Lake Bulgaria - achitat integral cu OP/01.08.2017
46. Club Crap Corbu CCC - Felix Roman - achitat integral cu chit/01.08.2017
47. Gott Carp - Tata Nitu + Spatariu Stefan - achitat integral cu OP/04.08.2017
48. Gabi Zotic + Iancu Florin - achitat integral cu OP/07.08.2017
49. Razvan Nafornita - achitat integral cu chit/07.08.2017
50. Adrian Seni + parteneri - achitat integral cu chit/14.08.2017
51. Aquaventura Carp Team- Mocanu Raul - achitat integral cu OP/14.08.2017
52. Fair Play Fishing: Dorin Delca + parteneri
53. Enjoyfishing - Plopeanu Razvan + Balaitza Virgil + Verbuncu Adrian.
54. Carp Plus: Lukacs Claudiu + parteneri
55. WLC Carp: Florin Mihalache
56. Manu Florin + parteneri
57. WLC Carp Ionut Nica
58. Green Lake - Alexandru Mihai + Tudor Paunescu
59. Hydra 1
60. Carp of the secret
61. Friends Carp Team
62. Maracineanu Eugen
Buna dimineata!
Martor, ar trebui sa fie obligatoriu, la fiecare cantar.
Trebuie discutat acest aspect, inaintea inceperii concursului.
Premiile se mai respecta, in cazul in care nu suntem 60 de echipe?