Desfasurare,amnare, anulare Senior Trophy ??

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
amg_heatza32
Mesaje: 4
Membru din: Lun Apr 29, 2013 17:11

Re: Desfasurare,amnare, anulare Senior Trophy ??

Mesaj de amg_heatza32 »

Nelepcu Cristian jucam .
.....Daca tot se tine concursul de ce se micsoreaza doar premiile concurentilor....nu si chiria baltii...sau altele.

p.aryss
Mesaje: 170
Membru din: Mie Noi 17, 2010 20:37
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare,amnare, anulare Senior Trophy ??

Mesaj de p.aryss »

:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :| :mrgreen: cam asa ceva o sa fie
Smiley fish....

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Desfasurare,amnare, anulare Senior Trophy ??

Mesaj de Vladut Mateianu »

amg_heatza32 scrie:Nelepcu Cristian jucam .
.....Daca tot se tine concursul de ce se micsoreaza doar premiile concurentilor....nu si chiria baltii...sau altele.
s-a micsorat si chiria baltii, am si postat mai sus. cu toate ca nu este treaba lui vlad cate echipe suntem noi, el ne-a inchiriat toata balta, nu o portiune...

ps eu sustin varianta 3, chiar daca simt ca echipa mea va castiga... :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Dan Badarcea
Mesaje: 881
Membru din: Lun Mai 19, 2008 11:19
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare,amnare, anulare Senior Trophy ??

Mesaj de Dan Badarcea »

Vladut Mateianu scrie:
amg_heatza32 scrie:Nelepcu Cristian jucam .
.....Daca tot se tine concursul de ce se micsoreaza doar premiile concurentilor....nu si chiria baltii...sau altele.
s-a micsorat si chiria baltii, am si postat mai sus. cu toate ca nu este treaba lui vlad cate echipe suntem noi, el ne-a inchiriat toata balta, nu o portiune...

ps eu sustin varianta 3, chiar daca simt ca echipa mea va castiga... :D
asta sustin si eu. cum treaba lui nu este cate echipe ne stangem,tot asa nu este treaba lui sa ne impuna regulamentul :wink:
e ca si cum ne inchiriaza o masina,cu care nu avem voie sa mergem. :D
Ovidius Constanta

Remus Munteanu
Mesaje: 195
Membru din: Lun Mai 17, 2010 8:19

Re: Desfasurare,amnare, anulare Senior Trophy ??

Mesaj de Remus Munteanu »

Sau sa-ti impuna limitare de viteza la 20 pe ora pe o autobanda in prima banda din stanga in Germania.. :lol:
Epacat ,dar asta e... :?

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Desfasurare,amnare, anulare Senior Trophy ??

Mesaj de RazvanG »

Trist este faptul ca,organizatorul nu vine sa spuna direct celor implicati,platitori,participanti s.a.m.d din ce cauze sau cauza,s-a trecut la acest regulament.
S-a vazut si la festivitatea de premiere de la Cupa Seniorilor,faptul ca Vladut a fost deranjat de numarul mic de pesti care s-a prins pe balta insa in diplomatia si in interesul lui.....a preferat doar sa intepe putin si sa mearga mai departe.
Vladutze,ai curajul,tu care spui tuturor pe fata ceea ce te doare,sa spui si acum motivul pentru care ai trecut asa subit,la acest criteriu destul de precar,de departajare.
Unde sunt concursurile cu care ne-ai obisnuit de ani de zile in care cantitatea+calitatea ,te duceau direct pe locul 1 pe balta de pe un loc dat ca fiind gherla.
Ma uit doar la concursul de acum 2 ani,in care Maimutoiul a pierdut Senior Trophy in ultima noapte.
Ma uit la Cupa Seniorilor de anul trecut ,in care Johann mai avea cateva kg sa treaca de o tona.Acest lucru s-a intamplat deja de foarte mult timp pe inca 3 piste de concurs din Romania si anume:Sarulesti,Moara si Doripesco.
Cum sa stam pasivi la aceste probleme ?
Cum sa rezolvam aceste probleme?
Cum sa inghitim aceste vrajeli ieftine cand stim cu totii ca Tancabesti-ul este balta de suflet a tuturor pescarilor de crap din Romania.
Va rog sa ma credeti,eram in primavara pe Rainbow si abia asteptam sa ajung in tara sa vin pe Tancabesti la o partida de placere.
Pe Tancabesti am prins primul meu peste overten,pe Tancabesti am avut cele mai frumoase concursuri,am petrecut cele mai frumoase clipe din viata mea de pescar si pe Tancabesti ma aflam cand nevasta a plecat de acasa si ne-am despartit.....pe Tancabesti ma vad si la 70 de ani in mortii mei ,stand pe pontonul 1 si asteptand un run frumos.....
Trist,Trist,Trist.......
Nume utilizator schimbat din shimanobig in RazvanG

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Desfasurare,amnare, anulare Senior Trophy ??

Mesaj de RazvanG »

Daca s-a inceput ca pe Tancabesti sa se propuna 3 variante de premiere ca lumea sa vina la concurs....concurs care se tinea cu casa inchisa....este de plans
Daca ajungem sa mergem la Sarbi,sa le bagam bani in buzunare ...este de plans
Daca ajungem sa spunem unor oameni care si-au platit concursurile pe Tancabesti ,inca din primavara,ca pe viitor nu mai au ce cauta la concursuri,doar ptr faptul ca se retrag din concurs si se duc la alte concursuri unde sunt cu adevarat premii.....este de plans
Nume utilizator schimbat din shimanobig in RazvanG

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Desfasurare,amnare, anulare Senior Trophy ??

Mesaj de Vladut Mateianu »

Razvan, eu iti inteleg oful, dar in unele privinte exagerezi.... "Interesul" meu care este ? O sa vezi si la acest concurs, dar si la concursurile viitoare de pe Tancabesti lista cu cheltuielile si vei constata ca ceea ce fac eu se numeste munca patriotica... De ce o fac ? Poate din respect ptr Vlad si ptr munca depusa de el si de Ovidiu la Tancabesti, poate din respect ptr pescarii care mi-au fost alaturi la multe concursuri si pe care nu am dorit sa-i dezamagesc...
Inchei acest an si apoi am pus punct acestui capitol, numit organizare de concursuri. Si vreau sa o fac cu fruntea sus, Tancabestiul nu va muri niciodata...chiar daca unii abia asteapta sa vina acel moment.. :(

PS Referitor la regulile mele, nu fac rabat la ele niciodata, indiferent despre cine este vorba. Concurentii care se retrag pe ultima suta de metri si pun in pericol desfasurarea unui concurs nu mai au pe viitor ce cauta la concursurile organizate de mine. Si isi primesc si banii inapoi.... probabil ca acum se vede a o suta oara de ce insist ca taxele sa fie achitate in termen de toata lumea, asa nu s-ar mai ajunge la retrageri, probleme inventate peste noapte, etc...
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Desfasurare,amnare, anulare Senior Trophy ??

Mesaj de RazvanG »

Vladut Mateianu scrie:Razvan, eu iti inteleg oful, dar in unele privinte exagerezi.... "Interesul" meu care este ? O sa vezi si la acest concurs, dar si la concursurile viitoare de pe Tancabesti lista cu cheltuielile si vei constata ca ceea ce fac eu se numeste munca patriotica... De ce o fac ? Poate din respect ptr Vlad si ptr munca depusa de el si de Ovidiu la Tancabesti, poate din respect ptr pescarii care mi-au fost alaturi la multe concursuri si pe care nu am dorit sa-i dezamagesc...
Inchei acest an si apoi am pus punct acestui capitol, numit organizare de concursuri. Si vreau sa o fac cu fruntea sus, Tancabestiul nu va muri niciodata...chiar daca unii abia asteapta sa vina acel moment.. :(

PS Referitor la regulile mele, nu fac rabat la ele niciodata, indiferent despre cine este vorba. Concurentii care se retrag pe ultima suta de metri si pun in pericol desfasurarea unui concurs nu mai au pe viitor ce cauta la concursurile organizate de mine. Si isi primesc si banii inapoi.... probabil ca acum se vede a o suta oara de ce insist ca taxele sa fie achitate in termen de toata lumea, asa nu s-ar mai ajunge la retrageri, probleme inventate peste noapte, etc...
Nu Vladut,nu cred ca sunt pescari care doresc ca Tancabesti-ul sa moara ( aia nu se numesc pescari )
Nu are absolut nimeni nimic de spus referitor sa la munca pe care Vlad si Ovidiu o depun acolo...
Pericolul legat de desfasurarea unui concurs,nu se stia in primavara cand au fost achitate avansurile la concursuri ( asa cum am facut si eu cu Robert anul trecut) ca pe Tancabesti nu se va mai prinde peste.
Pescarii chiar daca te-au injurat si te-au barfit,tot la concursurile tale au venit si sti de ce?ptr ca ai stiut sa pastrezi atmosfera de odinioara,atmosfera pe care eu si multi altii nu o stim decat din povesti,povesti spuse de tine,Tataie,Vladeanu,Maimutoiu,Nae Badulescu si multi altii
Nu avem cum sa spunem :pe viitor acesti concurenti nu vor mai calca la concursuri.Din fericire ptr tine si pentru toata lumea care face un business,banii tai,ai mei si ai tuturor care vand servicii,se afla la clienti in buzunare :wink: este de datoria noastra sa-i informam si sa le dam explicatii.ca pentru acei bani pe care i-au platit nu vor mai avea acelasi satisfactii.Eu trebuie sa merg la client si sa-l lamuresc ca piesa ptr care a platit il va tine putin timp deoarece este after market si nu o piesa originala,tu trebuie sa le spui celor care au platit concursurile ....din ce cauza nu se mai prinde.Este simplu!!!
Taxele trebuiesc platite in ultima zi Vladute,nu sa platim cu 10 luni inainte si sa prindem somni.Te rog sa ma crezi,daca vreau sa prind somn,ma costa fix cat taxa la Senior Trophy,3 zile pe Ebro cu avion,taxa de pescuit,ghid,nada si arsenal.
Este decizia fiecarui individ,sponsor ,pescar sau simplu cotizant,sa decida ce crede de cuvinta si cum crede el pe banii lui.
Cand se cer banii cu 6 luni inainte,se cer ptr populari....BUUUUNNNNN
Cand ne judecam cu Mantale,vrem suport moral,logistic si ce mai trebuie...BUUUUNNN
Cand ne judecam cu zlobozitu ala de Valvis.....vrem sa avem sprijin...BUUUUNNN
Cand vrem sa ajutam sinistratii,vrem donatii.....BUUUNNN

DAR CAND VREM CA SOMNII SA NU NE MAI TERORIZEZE SI SA MAI RARIM DIN EI SA AVEM SI NOI PARTE DE CONCURSURI LA CRAP.....CE PRIMIM? MASU PE SCALDATOARE 10 BUCATI
JOHANN PE PLANET 2 BUCATI
ANDREI GAVANESCU PE STANGA SALCIE 2 BUCATI
EU PE AVICOLA 3 UNA BUCATA SI UNA A TREBUIT SA STRANG FRANA SA POATA SCAPA
SI 90 % DIN STANDURI CATE UN SOMN


PAI ORI SUNTEM GOLANI ORI NUMAI SUNTEM?????????
Nume utilizator schimbat din shimanobig in RazvanG

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare,amnare, anulare Senior Trophy ??

Mesaj de Andrei I »

Dragos Sinca scrie:Prezenti si noi. As propune sa ramana premii in bani doar pentru locul 1 si eventual contravaloarea taxei pentru captura.

In situatia in care suntem mai putine echipe vor ramane locurile mai bune in concurs, deci sunt sanse mari sa fie un concurs echilibrat.
Dragos ...care e pozitia finala a echipei voastre???? Tu ai anuntat ce scrie mai sus apoi BD anunta ca daca nu se voteaza varianta lui va retrageti....deci?
E o situatie speciala cu acest concurs (a se citi cam de kkt) dar ori veniti indiferent de premii ori veniti doar daca se face cum vrea maimutoiu... hotarati-va si e ok. Sincer pe mine personal ma deranjeaza atitudinea asta ..ori faceti ca mine ori nu vin..ca zic si eu : dac se voteaza ca maimutoiu eu zic pas...cum vi se pare?

P.S. eu urmeaza sa fac naveta si tot vin.
Milionar excentric

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”