Desfasurare,amnare, anulare Senior Trophy ??

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Desfasurare,amnare, anulare Senior Trophy ??

Mesaj de RazvanG »

VREAU SA SE INTELEAGA CEVA...ORICE AR FI PE LUMEA ASTA,TANCABESTI A FOST,ESTE SI VA FI BALTA MEA DE SUFLET
ASTA NU INSEAMNA CA NU PUTEM AVEA PARERI DESPRE POPULATIA PISCICOLA SI FELUL CUM ESTE ADMINISTRATA
Nume utilizator schimbat din shimanobig in RazvanG

Avatar utilizator
Dragos Sinca
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 446
Membru din: Mar Ian 12, 2010 8:59

Re: Desfasurare,amnare, anulare Senior Trophy ??

Mesaj de Dragos Sinca »

Andrei I scrie:
Dragos Sinca scrie:Prezenti si noi. As propune sa ramana premii in bani doar pentru locul 1 si eventual contravaloarea taxei pentru captura.

In situatia in care suntem mai putine echipe vor ramane locurile mai bune in concurs, deci sunt sanse mari sa fie un concurs echilibrat.
Dragos ...care e pozitia finala a echipei voastre???? Tu ai anuntat ce scrie mai sus apoi BD anunta ca daca nu se voteaza varianta lui va retrageti....deci?
E o situatie speciala cu acest concurs (a se citi cam de kkt) dar ori veniti indiferent de premii ori veniti doar daca se face cum vrea maimutoiu... hotarati-va si e ok. Sincer pe mine personal ma deranjeaza atitudinea asta ..ori faceti ca mine ori nu vin..ca zic si eu : dac se voteaza ca maimutoiu eu zic pas...cum vi se pare?

P.S. eu urmeaza sa fac naveta si tot vin.
Si eu voi face naveta Andrei. Noi am prefera varianta 1 cu toti banii la premiul 1 deoarece s-a tot insistat ca acest concurs are un regulament nou pentru a fi echilibrat si a se lupta multe echipe la locul 1. Ma gandesc ca in conditiile astea speciale ( de kkt :) ) macar ai un premiu pentru care sa lupti. Si asa se imparte la 4 oameni...

Oricum noi concurentii nu avem nicio vina pentru situatia asta.

Concluzie: Preferam varianta 1, insa daca nu se poate mergem si pe varianta 2. Varianta 3 eu unul nu o agreez.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Desfasurare,amnare, anulare Senior Trophy ??

Mesaj de Vladut Mateianu »

@dragos, andrei, razvan

Apreciez pozitiile voastre, atat referitoare la participare cat si la viitorul Tancabestiului.
Aceste randuri le citeste si Vlad, o sa vorbeasca deschis despre asta la startul concursului.... despre ce ,vom vedea atunci.

Totusi sa nu uitam ca datorita voua, a celor corecti si seriosi, acest concurs se va desfasura . Respectele mele domnilor.

Totusi, va rog sa va concentrati putin si asupra propunerii de sectorizare, nu sunt sigur daca este cea mai buna varianta ! Astept si parerile voastre, ale participantiilor.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Dragos Sinca
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 446
Membru din: Mar Ian 12, 2010 8:59

Re: Desfasurare,amnare, anulare Senior Trophy ??

Mesaj de Dragos Sinca »

Vladut, din propunerea ta referitoare la sectoare, sa inteleg ca este ok de pescuit la Vaci 0, da? Care este acum pozitia plaurului din spate?

Oricum, cu 18 locuri, eu sunt convins ca va fi un concurs frumos si se va prinde mult mai bine decat in concursurile precedente.

Avatar utilizator
vali s.
Mesaje: 450
Membru din: Mie Noi 04, 2009 17:51
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare,amnare, anulare Senior Trophy ??

Mesaj de vali s. »

Noi, cei de la pozitia 17, suntem pentru varianta nr 1 de premiere. Oricum, ne vom supune majoritatii. Cat despre standur avem indoieli in privinta p4. Ca stand in concurs , nu in sector.
Mr. Fish

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: Desfasurare,amnare, anulare Senior Trophy ??

Mesaj de Alexandru Mihai »

VARIANTA 1

LOC 1 -10.000 LEI
CAPTURA - 3.200 LEI

Aleg aceasta varianta pentru ca o echipa se poate desprinde in castigatoare dupa 3-4 etape iar ceilalti stau si se uita in zare...asa lupta pentru premiul pentru captura ramane deschisa pana la final.
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Desfasurare,amnare, anulare Senior Trophy ??

Mesaj de Vladut Mateianu »

Dragos Sinca scrie:Vladut, din propunerea ta referitoare la sectoare, sa inteleg ca este ok de pescuit la Vaci 0, da? Care este acum pozitia plaurului din spate?

Oricum, cu 18 locuri, eu sunt convins ca va fi un concurs frumos si se va prinde mult mai bine decat in concursurile precedente.
Corect, Vaci 0 este inca cu probleme ! Asa ca, reconfigurarea traseului.. :D

PROPUNERE SECTOARE :

SECTOR A

1.PONTON 1
2.VACI 1
3.PONTON 0
4.PONTON NAE
5.STANGA PLANET
6.AVICOLA 1

SECTOR B

1.PILHAN
2.GORGAN
3.BRADU
4.PONTON 2
5.SCALDATOARE
6.AVICOLA 2

SECTOR C

1.PONTON 4
2.CORCODUS
3.PARCARE
4.AVICOLA 4
5.VACI 3
6.AVICOLA 3
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
vali s.
Mesaje: 450
Membru din: Mie Noi 04, 2009 17:51
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare,amnare, anulare Senior Trophy ??

Mesaj de vali s. »

Vaci 3 in B
Avicola 2 in C

Parerea mea.
Mr. Fish

Avatar utilizator
addicted
Mesaje: 813
Membru din: Mie Feb 16, 2011 2:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare,amnare, anulare Senior Trophy ??

Mesaj de addicted »

salcia ? :)

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Desfasurare,amnare, anulare Senior Trophy ??

Mesaj de eugen dragnea »

1-Nu inteleg de ce se restituie avansul atata timp cat in orice domeniul acesta reprezinta o garantie a angajamentului si el se pierde in cazul nerespectarii conditiilor de catre una din parti.Nu stiu daca este valabil si acum, dar poate ca ar fi bine sa nu se mai "bifeze" avansul pe incredere prin telefon astfel concurentii nu ar mai fi conditionati doar de obraz :roll:

2-Nu inteleg de ce organizatorul accepta anumite conditii de desfasurare a unei competitii impusa de administratie doar pentru a aduce un plus de imagine pentru propria balta ,dar in detrimentul competitiei si al participantilor.Pe aia cu protectia pestilor nu o inghit;oricand se putea dubla fondul pentru arbitraj fara prea mari eforturi financiare si implicit se dublau numarul de cantariri,ca sa nu mai zic ca la fiecare concurs se prind maxim 10% din pestii prinsi la concursul anterior deci au timp sa-si "linga ranile" !

3-Nu inteleg de ce nu se comunica oficial pretul pentru inchirierea unei balti de catre administratie/organizator,pret care in mod normal ar trebui sa nu depaseasca 50% din totalul locurilor de pescuit pentru concursurile organizate in cursul saptamanii si maxim 75% pentru cele organizate in week-end.In formula actuala fie administratia castiga mult mai bine sa inchirieze toata balta pentru concurs,fie organizatorul ramane cu discountul oferit de administratie...in ambele variante pescarul pierde! :(

4-Nu inteleg de ce organizatorul de concursuri (si aici nu ma refer doar la tine Vladut si sper sa nu ma intelegi gresit!) nu da dovada de transparenta si nu prezinta in regulamentul concursului si pretul estimat pentru fiecare serviciu in parte:
-chirie balta (aici poate sa se jongleze cu sumele cat doreste impreuna cu administratorul)
-arbitraj (sa stie pescarul daca trece cu vederea o greseala minora de arbitraj sau merge pana in panzele albe ca doar a platit pentru arbitraj de lux)
-cupe+diplome (este important sa se stie calitatea/pret a trofeelor pentru ca au fost concursuri la care cupele au fost model extra-mini si diplomele imprimate alb-negru la xerox)
-consumabile,accesorii si alte facilitati oferite (am vazut ca la Cupa Primaverii au iesit discutii cu mancarea deci este bine sa se stie daca este mai rentabil sa se comande catering pe balta sau Baros cu Odiosu isi merita titlul de Master Chef )
-prestari servicii de orice natura,inclusiv partea organizatorului (nimeni nu trebuie sa faca munca patriotica si este mai bine cu cartile pe fata decat sa auzi pe la colturi discutii despre cat ii iese lu X si lu Y dupa un concurs,mai ales ca aici se poate jongla iar cu sumele :wink: )

In speranta ca nu am suparat pe nimeni si ceea ce am scris nu este luat in nume de rau va urez fire intinse si pestele sa fie in acelasi asentiment cu voi la Senior Tropy.
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”