Desfasurare,amnare, anulare Senior Trophy ??

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Andrei G
Mesaje: 663
Membru din: Mie Noi 10, 2010 16:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare,amnare, anulare Senior Trophy ??

Mesaj de Andrei G »

shimanobig scrie:
Vladut Mateianu scrie:Razvan, eu iti inteleg oful, dar in unele privinte exagerezi.... "Interesul" meu care este ? O sa vezi si la acest concurs, dar si la concursurile viitoare de pe Tancabesti lista cu cheltuielile si vei constata ca ceea ce fac eu se numeste munca patriotica... De ce o fac ? Poate din respect ptr Vlad si ptr munca depusa de el si de Ovidiu la Tancabesti, poate din respect ptr pescarii care mi-au fost alaturi la multe concursuri si pe care nu am dorit sa-i dezamagesc...
Inchei acest an si apoi am pus punct acestui capitol, numit organizare de concursuri. Si vreau sa o fac cu fruntea sus, Tancabestiul nu va muri niciodata...chiar daca unii abia asteapta sa vina acel moment.. :(

PS Referitor la regulile mele, nu fac rabat la ele niciodata, indiferent despre cine este vorba. Concurentii care se retrag pe ultima suta de metri si pun in pericol desfasurarea unui concurs nu mai au pe viitor ce cauta la concursurile organizate de mine. Si isi primesc si banii inapoi.... probabil ca acum se vede a o suta oara de ce insist ca taxele sa fie achitate in termen de toata lumea, asa nu s-ar mai ajunge la retrageri, probleme inventate peste noapte, etc...
Nu Vladut,nu cred ca sunt pescari care doresc ca Tancabesti-ul sa moara ( aia nu se numesc pescari )
Nu are absolut nimeni nimic de spus referitor sa la munca pe care Vlad si Ovidiu o depun acolo...
Pericolul legat de desfasurarea unui concurs,nu se stia in primavara cand au fost achitate avansurile la concursuri ( asa cum am facut si eu cu Robert anul trecut) ca pe Tancabesti nu se va mai prinde peste.
Pescarii chiar daca te-au injurat si te-au barfit,tot la concursurile tale au venit si sti de ce?ptr ca ai stiut sa pastrezi atmosfera de odinioara,atmosfera pe care eu si multi altii nu o stim decat din povesti,povesti spuse de tine,Tataie,Vladeanu,Maimutoiu,Nae Badulescu si multi altii
Nu avem cum sa spunem :pe viitor acesti concurenti nu vor mai calca la concursuri.Din fericire ptr tine si pentru toata lumea care face un business,banii tai,ai mei si ai tuturor care vand servicii,se afla la clienti in buzunare :wink: este de datoria noastra sa-i informam si sa le dam explicatii.ca pentru acei bani pe care i-au platit nu vor mai avea acelasi satisfactii.Eu trebuie sa merg la client si sa-l lamuresc ca piesa ptr care a platit il va tine putin timp deoarece este after market si nu o piesa originala,tu trebuie sa le spui celor care au platit concursurile ....din ce cauza nu se mai prinde.Este simplu!!!
Taxele trebuiesc platite in ultima zi Vladute,nu sa platim cu 10 luni inainte si sa prindem somni.Te rog sa ma crezi,daca vreau sa prind somn,ma costa fix cat taxa la Senior Trophy,3 zile pe Ebro cu avion,taxa de pescuit,ghid,nada si arsenal.
Este decizia fiecarui individ,sponsor ,pescar sau simplu cotizant,sa decida ce crede de cuvinta si cum crede el pe banii lui.
Cand se cer banii cu 6 luni inainte,se cer ptr populari....BUUUUNNNNN
Cand ne judecam cu Mantale,vrem suport moral,logistic si ce mai trebuie...BUUUUNNN
Cand ne judecam cu zlobozitu ala de Valvis.....vrem sa avem sprijin...BUUUUNNN
Cand vrem sa ajutam sinistratii,vrem donatii.....BUUUNNN

DAR CAND VREM CA SOMNII SA NU NE MAI TERORIZEZE SI SA MAI RARIM DIN EI SA AVEM SI NOI PARTE DE CONCURSURI LA CRAP.....CE PRIMIM? MASU PE SCALDATOARE 10 BUCATI
JOHANN PE PLANET 2 BUCATI
ANDREI GAVANESCU PE STANGA SALCIE 2 BUCATI
EU PE AVICOLA 3 UNA BUCATA SI UNA A TREBUIT SA STRANG FRANA SA POATA SCAPA
SI 90 % DIN STANDURI CATE UN SOMN


PAI ORI SUNTEM GOLANI ORI NUMAI SUNTEM?????????
Am luat 5 bucati nu 2 dintre care unul mai impanat ;) semnat Giovanescu
WLC Carp Club

Avatar utilizator
gabrielcalin
Pescar de competitie
Mesaje: 350
Membru din: Mie Aug 29, 2012 10:29
Puncte: 0
Localitate: PLOIESTI

Re: Desfasurare,amnare, anulare Senior Trophy ??

Mesaj de gabrielcalin »

CITEZ,,1-Nu inteleg de ce se restituie avansul atata timp cat in orice domeniul acesta reprezinta o garantie a angajamentului si el se pierde in cazul nerespectarii conditiilor de catre una din parti.Nu stiu daca este valabil si acum, dar poate ca ar fi bine sa nu se mai "bifeze" avansul pe incredere prin telefon astfel concurentii nu ar mai fi conditionati doar de obraz :roll:,,

In urma cu 2 saptamani am fost nevoit sa ma retrag din motive personale din competitie,parasind doar echipa, motive pe care Vlad nu le-a inteles, nu vreau sa fac un caz din asta dar am convingerea ca oricare dintre voi ar fi procedat la fel (este vorba de o recidiva a unui caz de cancer, fiind nevoit sa deplasez zilnic la sedinte de radioterapie acest membru al familiei), cerand returnatea avansului .
In ceea ce priveste returnarea sau nu a taxei de participare a avansului sau a taxei sunt total impotriva.Exista o intelegere scrisa in acest sens? Oare nu este cumva suficient ca am fost exclus din competitiile organizate de Vlad?
In ceea ce priveste Tancabestiul, a fost si ramane o balta de exceptie dar asa cum au spus si altii, administratorii gresesc si nu numai ei vor fi cei care vor suporta consecintele pe timp scurt sau pe o perioada mai indelungata.
Gabriel Calin Manolache Dobrinescu

Avatar utilizator
iohann
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 3183
Membru din: Dum Noi 01, 2009 11:06
Puncte: 0

Re: Desfasurare,amnare, anulare Senior Trophy ??

Mesaj de iohann »

felicitari Cioara, Razvan si Dani Dan, pt cum ati pus problemele!
din cauza ca s-a ajuns la aproape jumate din nr echipelor anuntate initial, eu cu Dani Dan, am decis sa ne retragem.
fir intins tuturor participantilor, in special lui Radu Badica!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Desfasurare,amnare, anulare Senior Trophy ??

Mesaj de Vladut Mateianu »

Imi pare rau sa aud asemenea vorbe.... chiar simt o usoara satisfactie in anumite postari ca lucrurile nu merg tocmai cum trebuie la Tancabesti... :( Si va vad acum pe multi ca aruncati cu pietre (mai voalat sau nu) in omul care de 15 ani a facut tot ce a putut ca balta Tancabesti sa ajunga la cele mai inalte standarde ! Pacat. Nu uitati ca cei care au furat crapi din Tancabesti sunt colegi de-ai nostri, pescari, unii chiar participanti la concursuri... (apropo, acum poate intelegi mai bine de ce la Moara Vlasiei Victorash nu te lasa cu masina langa tine !)

In incheiere as vrea sa punem capat aici acestor dispute legate de gospodarirea lacului Tancabesti, cred ca ar fi mai indicat sa-i spuneti direct lui Vlad ofurile voastre....

@dani dan

Sunt convins ca maine la ora 10 vei fi prezent la datorie.... :wink: aveam noi o vorba, gura bate cartea.. :D si onoarea mai presus de toate ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
iohann
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 3183
Membru din: Dum Noi 01, 2009 11:06
Puncte: 0

Re: Desfasurare,amnare, anulare Senior Trophy ??

Mesaj de iohann »

Eu am fost alaturi de Vlad Parfene, cum putini au fost si voi fi oricum cand va avea nevoie; este prietenul meu!
Tancabestiul mi-a adus cele mai mari satisfactii, dar daca se vrea altceva acolo, pot sa-i impun eu lu Vlad ce sa faca??!!!! Am vb personal de n ori cu el, si i-am spus toate nenorocirile de care stiu! lucrurile trebuie spuse pe fata, nu doar prin bisericute.
Pescarii nu mai suporta invazia de somn. Cu siguranta daca se mai scoate din somn, crapul va fi mai activ.
Majoritatea doresc concursuri pe calitate-cantitate.
Cred ca este necesara o populare cu crap, care se va face in aceasta toamna, fapt confirmat de Vlad.
Concursuri vor fi in continuare pe Tancabesti, dar trebuie luate masuri, ca sa revina lumea cu drag.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Desfasurare,amnare, anulare Senior Trophy ??

Mesaj de Vladut Mateianu »

Iohhan, tu anul trecut ai castigat 10.000 de euro la Best 5, cu regula actuala, adica cu cei mai mari 5 crapi prinsi....
Atunci era buna ? :roll:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
gabrielcalin
Pescar de competitie
Mesaje: 350
Membru din: Mie Aug 29, 2012 10:29
Puncte: 0
Localitate: PLOIESTI

Re: Desfasurare,amnare, anulare Senior Trophy ??

Mesaj de gabrielcalin »

nu asta este singura problema, sunt mult mai multe si Vlad le stie.
Le stie si de la mine atunci cand l-am anuntat ca nu imi voi mai achizitiona abonament pe Tancabesti.
Cred ca voi renunta la concursuri si ma intorc la braile, ,,Marea Balta a brailei", satisfactii si liniste.....
Gabriel Calin Manolache Dobrinescu

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Desfasurare,amnare, anulare Senior Trophy ??

Mesaj de RazvanG »

Vladut Mateianu scrie:Imi pare rau sa aud asemenea vorbe.... chiar simt o usoara satisfactie in anumite postari ca lucrurile nu merg tocmai cum trebuie la Tancabesti... :( Si va vad acum pe multi ca aruncati cu pietre (mai voalat sau nu) in omul care de 15 ani a facut tot ce a putut ca balta Tancabesti sa ajunga la cele mai inalte standarde ! Pacat. Nu uitati ca cei care au furat crapi din Tancabesti sunt colegi de-ai nostri, pescari, unii chiar participanti la concursuri... (apropo, acum poate intelegi mai bine de ce la Moara Vlasiei Victorash nu te lasa cu masina langa tine !)

In incheiere as vrea sa punem capat aici acestor dispute legate de gospodarirea lacului Tancabesti, cred ca ar fi mai indicat sa-i spuneti direct lui Vlad ofurile voastre....

@dani dan

Sunt convins ca maine la ora 10 vei fi prezent la datorie.... :wink: aveam noi o vorba, gura bate cartea.. :D si onoarea mai presus de toate ! :wink:
Vladut,ma vad nevoit sa intervin si eu datorita postarii tale.Nimeni inafara de Valvis si Mantale,nu vrea ca Tancabesti sa dispara.Asa cum am mai spus,Tancabesti este balta de suflet a tuturor pescarilor din Bucuresti si nu numai.Sunt doar niste ofuri spuse de noi cei care participam la concursuri si care chiar ne pasa de Tancabesti.Nimeni nu arunca cu pietre in Vlad,ba din contra cred ca toata lumea a sarit in ajutor de fiecare data cand s-a cerut si absolut toata lumea stie cat de mult doreste Vald ,ca Tancabesti-ul sa fie fie number one.
Nume utilizator schimbat din shimanobig in RazvanG

Avatar utilizator
iohann
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 3183
Membru din: Dum Noi 01, 2009 11:06
Puncte: 0

Re: Desfasurare,amnare, anulare Senior Trophy ??

Mesaj de iohann »

Vladut Mateianu scrie:Iohhan, tu anul trecut ai castigat 10.000 de euro la Best 5, cu regula actuala, adica cu cei mai mari 5 crapi prinsi....
Atunci era buna ? :roll:

era si este buna, ai inteles?cum si anul asta particip la best five, boilesmania,concursuri exclusiv pe boiles(CRAP).
la concursurile pe boiles, cu sectorizare, merge varianta calitate, dar sunt pescari care vor sa arate ca prind si o cantitate semnificativa de peste.
eu am spus ce contesta majoritatea, inclusiv eu!
ai uitat dupa crapmania, la fest de premiere, cand toti care eram acolo, am cerut a nu stiu cata oara schimbarea regulamentului?!
nu ti se pare normal, ca noi, participantii sa ne facem regulile noastre?!
de ce sa nu-i spunem lui Vlad ce nu ne convine, din moment ce dorim sa venim pe balta!
apropo, tu de cate ori ai fost la Tancabesti cand a fost nevoie si Vlad a apelat la noi (proteste,etc)?! :roll:


si, stai linistit, ca nu exista vreunul din noi sa se bucure pt situatia actuala, tocmai d-aia s-a ajuns la asemenea discutii!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Desfasurare,amnare, anulare Senior Trophy ??

Mesaj de Vladut Mateianu »

civilizat era sa-i spui personal ce ai sa-i reprosezi..... eu cel putin asa as fi procedat....
in fine, nu te obliga nimeni sa participi pe viitor, regulile raman cele stabilite la inceput de an.

PS intrebarea cu "de cate ori ai fost tu..." ma fac ca nu o vad, altfel riscam sa degenereze discutia... :oops:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”