Desfasurare Best 10 WLC Carp Moara Vlasiei 2

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Cazac666
Mesaje: 36
Membru din: Joi Mai 22, 2014 17:05
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Desfasurare Best 10 WLC Carp Moara Vlasiei 2

Mesaj de Cazac666 »

Bravo Bucovina! Felicitari si celorlalti participanti!
Bucovina Carp Baits

Avatar utilizator
Alex Coclet
Mesaje: 241
Membru din: Lun Noi 08, 2010 15:31
Puncte: 0
Localitate: 1 Decembrie Green City

Re: Desfasurare Best 10 WLC Carp Moara Vlasiei 2

Mesaj de Alex Coclet »

Felicitari castigatorilor si tuturor participantilor!
Felicitari WLC pentru organizare!
Felicitari D-ului Petcu pentru balta!

Cateva impresii la cald:
Desi a fost un concurs pe calitate s-au prins cantitati industriale de peste. Balta aerisita si un pescuit "curat" (fara nadiri cu bulgari si seminte) au dus la o colaborare imediata a pestelui pe toate standurile.
Noi pe Pontonul 4 cred am eliberat peste 30 de bucati intre 10 si 12 kg, nu mai vorbesc de cei sub 10kg. La 2 bile tari de 20 aveam si triplu drill, selectia facandu-se doar din frecventa.
Acelasi lucru s-a intamplat si la celelalte pontoane.
Pe scurt unul dintre cele mai frumoase concursuri la care am participat, unde concurentii au "tras" pana la final, unde miza nu a fost data de premii, ci de ce pesti pe care ii puteai prinde.

Felicitari inca o data castigatorilor, administratiei si organizatorilor!

Avatar utilizator
George Raceanu
Mesaje: 200
Membru din: Lun Noi 26, 2012 14:28
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare Best 10 WLC Carp Moara Vlasiei 2

Mesaj de George Raceanu »

bax scrie:Felicitari castigatorilor!Felicitari d-lui Petcu pentru carpodrom!
Felicitari Cristian Alexandrescu si Dany pt rezultatul obtinut de pe un loc modest si mai ales ca ati dus tot concursul in 2, o daruire si o munca dusa la extrem.respect.Bv Razvan Gheorghe pt bile.

Felicitari Cristi si Dan, si sincer imi pare rau ca nu am fost langa voi!!!

Felicitari si Razvan pt bile!!!

Felicitari Dl Petcu pt Balta MV2!!!

Si nu in ultimul rand felicitari castigatorilor si organizatorilor!!!
Nume utilizator schimbat din aprilie1972

vamesu
Mesaje: 20
Membru din: Dum Ian 16, 2011 13:35

Re: Desfasurare Best 10 WLC Carp Moara Vlasiei 2

Mesaj de vamesu »

Rezultatele vorbesc singure, Moara Vlasiei este de departe numarul 1 in capturi, la Hermes erau anul trecut multi crapi mari dar multi mancatori de pomana in jurul tanarului si neexperimentatului patronas, si asa au luat pestii drumul Bucurestiului si al provinciei!
Cu toate cu nu il simpatizez pe Victor Petcu trebuie sa recunosc ca implicarea lui a dat roade si a creat ceva de senzatie pentru pescari. Felicitari sincere.

Avatar utilizator
stress
pescar de competitie
Mesaje: 1056
Membru din: Lun Aug 24, 2009 8:50
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Best 10 WLC Carp Moara Vlasiei 2

Mesaj de stress »

Victoras Petcu scrie:
florian scrie:
stress scrie:"comparam pestii peste 10kg,sunt de 3 ori mai multi la moara ca in alta parte" :D

Dl Dumitrache, ati remarcat foarte bine !!!
Asta este realitatea care nu se poate pune la indoiala !!!
Cand au loc doua concursuri pe doua balti in aceeas perioada: 14.04. - 17.04.2016, si rezultatele sunt cele care sunt se vede clar diferenta dintre ele si cu asta punct !!! Am spus si repet, ca este usor daca te tine buzunarul sa faci o balta de top, dar este foarte greu sa o mentii in top............. !!!
O singura remarca vreau sa fac si eu fata de ce a fost spus pana acum
Concursurile sunt total diferite si atunci si strategiile sunt altele pe MV2 este un concurs best 10 ( doar boilies si vizezi capturi mari), iar Perisul are un concurs best 10 plus cantitate ( naditor si boilies)


Nu are nici o legătură strategia . Pe MV2 sunt pești mai multi și mai mari. Asta este realitatea.



Dl "stress", tatal meu saracu avea vorba asta "mie imi spui ca rata impunge, cand ea macane si fuge?" !!!
In ceea ce priveste, cantitatea de peste eliberata la acest concurs pe M.V.2 (crapii care nu s-au luat in evidenta la cantar) a fost mai mare decat cantitatea de crapi care s-a luat in evidenta !!! :wink:
[/quote]

Domnule Petcu, nu am facut aceasta remarca pentru a defaima sau a incerca sa va aduc vreo leziune morala. Ci doar am vrut sa subliniez faptul ca sunt doua concursuri total diferite dpdv Strategie si nada.
stefan avram

claudiupascu
Mesaje: 361
Membru din: Mar Iul 14, 2009 22:55

Re: Desfasurare Best 10 WLC Carp Moara Vlasiei 2

Mesaj de claudiupascu »

vamesu scrie:Rezultatele vorbesc singure, Moara Vlasiei este de departe numarul 1 in capturi, la Hermes erau anul trecut multi crapi mari dar multi mancatori de pomana in jurul tanarului si neexperimentatului patronas, si asa au luat pestii drumul Bucurestiului si al provinciei!
Cu toate cu nu il simpatizez pe Victor Petcu trebuie sa recunosc ca implicarea lui a dat roade si a creat ceva de senzatie pentru pescari. Felicitari sincere.
Deci asta ai dedus tu din cele doua conc.Ca Hermes Peris a ramas fara peste din cauza proastei organizari.Ai fost tare la faza cu patronasul si mancatorii de pomană.

Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Desfasurare Best 10 WLC Carp Moara Vlasiei 2

Mesaj de Madalin Dirla »

Felicitari castigatorilor cat si invinsilor.
Felicitari organizatorilor si arbitrilor.
Felicitari Victoras!

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: Desfasurare Best 10 WLC Carp Moara Vlasiei 2

Mesaj de Victoras Petcu »

Dumitrache scrie:"Le a dat cu moara'n cap" :lol:
Cred ca e cea mai buna medie din instorie pe mv. :D
E greu sa i ajunga"vecinii"...comparam pestii peste 10kg,sunt de 3 ori mai multi la moara ca in alta parte :D


Multumesc pentru "comparatie" !!!
Victoras Petcu

Crapmania.ro
Pescar de competitie
Mesaje: 252
Membru din: Lun Oct 11, 2010 12:35

Re: Desfasurare Best 10 WLC Carp Moara Vlasiei 2

Mesaj de Crapmania.ro »

:D
Fişiere ataşate
CAPTURI-RECORD-MV2.jpg
CAPTURI-RECORD-MV2.jpg (118.09 KiB) Vizualizat de 1520 ori

siso
Mesaje: 31
Membru din: Lun Feb 04, 2013 7:24
Puncte: 0
Localitate: moreni

Re: Desfasurare Best 10 WLC Carp Moara Vlasiei 2

Mesaj de siso »

Felicitari pentru balta DL Petcu.Nu cred ca a mai fost in Romania un concurs cu o asemenea densitate de dulapi .Ati dovedit ca MV2 a ramas cea mai tare balta rupand gura carcotasilor care anul trecut o ingropase....

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”