Desfasurare BEST TEAM CUP 2014

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Desfasurare BEST TEAM CUP 2014

Mesaj de RSC »

andrei vladeanu scrie: Felicit din suflet ...
.
Care suflet?! ca pe-al tau l-ai vadut diavolului...
"Keep it simple!"

Avatar utilizator
otto_ph
Mesaje: 417
Membru din: Mie Feb 29, 2012 12:33
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: Desfasurare BEST TEAM CUP 2014

Mesaj de otto_ph »

Acestia sunt OAMENII din spatele aparatelor de filmat. Indiferent de vreme sau anotimp sunt mereu prezenti in randurile noastre, suferind alaturi de noi. Unul este George Iorga caruia ai multumim pentru efortul depus si pentru pozele postate. Tot respectul!
Fair Play Fishing Club.

Felicitari tuturor acelora implicati in competitia BEST TEAM 2014.
Otto.
Fişiere ataşate
Copy of DSCN5183.JPG
Copy of DSCN5183.JPG (148.14 KiB) Vizualizat de 1346 ori
Copy of DSCN5182.JPG
Copy of DSCN5182.JPG (162.96 KiB) Vizualizat de 1346 ori
Viata este de unica folosinta, n-o cauta la 38!

- Otto Fishing Team -

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Desfasurare BEST TEAM CUP 2014

Mesaj de Dan Mitranescu »

In primul rand, toata aprecierea mea pentru pescarii care participa la concursuri pe loturi. Este cea mai avansata forma de a echilibra o balta si cine nu se fereste de acest lucru inseamna ca vrea cu adevarat ceva de la pescuitul de competitie, indiferent pe ce loc iese.
Am sa mai scot in evidenta un lucru de care am fost impresionat : lipsa totala a noncombatului, singurul lucru care poate sa umbreasca un concurs pe loturi. Ca a fost lupta stransa pana aproape de final intre multe echipe , ca mentalitatea pescarilor este pe un fagas bun , nu stiu . Cert este ca de "interventii" nu am auzit nici macar in varianta de presupunere.
Si acum cu felicitarile :D :
- Victoras Petcu pentru o balta care da standuri cu peste o tona de peste si care are nu mai putin de 6 ( nu 5 ) recorduri nationale. ( sa nu uitam ca totul a inceput cu Maty cu aprox 400 kg ) Mai multe de spus sunt de prisos .
- Pentru standul A1 care ne-a tinut in tensiune tot concursul si chiar in ultima noapte, cand nu aveau mari sanse ca lot, au spus ca ei trag oricum numai sa fie primii ca echipa.
- Pentru standul C7 care a castigat sectorul dupa un loc mai slab cotat. In plus au dat o lectie colegului Catalin Borcan, vecin de stand cu C7, care dupa primul cantar a spus : " daca la Magura i-am stricat contorul lui Vladeanu, acum i-l faramam de tot" :D . Uite ca lucrurile nu sunt chiar asa si i-a dat Vladeanu sa tina minte. :D . Felicitari WLC si pentru locul 2 la general , pe lot. :wink:
- Pentru arbitrii si pentru George Iorga. O echipa fara de care concursurile nu aveau valoarea actuala.
- Pentru colegii mei ca au scos tot ce se putea din locurile pe care au ajuns .
- Pentru APS ca debutanti pe MV2 si ca lot. Garantez ca ati fost cei mai castigati ca pescari . :wink:
- Imi pare rau ca Hermes si GL au gresit ceva , nu stiu ce , pentru ca lupta era si mai apriga.

Va multumesc pentru ca ne strangem toti in acelasi loc, chiar daca intentiile nu ne sunt atat de prietenesti. :D
In ansamblu totul este frumos si unii fara altii nu se putea.

Avatar utilizator
george tomescu
Mesaje: 972
Membru din: Lun Oct 01, 2012 9:24

Re: Desfasurare BEST TEAM CUP 2014

Mesaj de george tomescu »

Felicitari si din partea Asociatiei Pescar Sportiv:
- castigatorilor
- administratiei MV2
- arbitrilor
- si nu in ultimul rand lui George Iorga
Dan Mitranescu scrie: Si acum cu felicitarile
................

- Pentru APS ca debutanti pe MV2 si ca lot. Garantez ca ati fost cei mai castigati ca pescari . :wink:
Asa este Dane. Dupa multi ani de arbitrat diverse concursuri, de la concursuri private, la CN si CM, ne-am luat inima in dinti si am participat la un concurs pe loturi, alaturi de echipe si pescari de top.
A fost greu, dar, cum spui si tu, a fost un castig imens.
Experienta nu castigi de la tastatura. Pana la urma trebuie sa fii alaturi de pescari de nivel mare daca vrei sa inveti ceva. Altfel nu merge.
Multumim tuturor pentru sfaturi si pentru sprijin.
Cu siguranta ca vom mai participa.
CS APS

Nini
Mesaje: 545
Membru din: Mie Mai 30, 2007 8:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare BEST TEAM CUP 2014

Mesaj de Nini »

Tin sa multumesc prietenilor mei care au fost alaturi de mine, indiferent de greutatile care au fost !
Indiferent de rezultat, doresc sa le subliniez pe aceasta cale un lucru, care i-l stiu de mult timp: importat este sa te prezinti la un concurs, nu neaparat sa si castigi :wink:

BRAVO PANARAMA PENTRU UN PESTE ASA FRUMOS PE MV - MERITI UN "CEVA" DE LA VICTORAS :lol: :lol: :lol:

Felicitari Senzor pentru munca depusa si rezultat ! Max....sa dormi bine ca ai de recuperat :lol: :lol: :lol:
Felicitari Hermes, GL si Fair PLAY pentru munca depusa!
E frumos sa te mai vedem printre noi AV-ule, Bravo !
Multumim Victoras ca ne pui la dispozitie o balta asa de superba !!!
Multumiri arbitrilor pt munca depusa!

George..ce sa zic..ca de obicei...esti The Best !!!
Propun pe aceasta cale sa facem o CHETA (cine doreste) pentru achizitionarea unui echipament mai performant pentru George. nu vreau sa-l mai aud, ca nu are baterie, ca nu mai are spatiu pe stik etc etc...OMUL asta chiar merita si de ce sa nu facem ceva ???
O sa fac un topic si cine doreste este binevenit sa doneze :D cred ca fiecare dintre noi s-a bucurat de o poza superba facuta de George



detalii gasiti pe: http://www.crapmania.ro/forum/liber-la- ... 31359.html

Nini Horn

bogdanpesc
Pescar de competitie
Mesaje: 396
Membru din: Sâm Iun 23, 2007 18:57

Re: Desfasurare BEST TEAM CUP 2014

Mesaj de bogdanpesc »

respect echipa SENZOR !
respect Dan Mitranescu !

era timpul sa reannodati performantele anterioare si ati facut-o in stil de mari campioni

FELICITARI !
Daca imi pare rau de ceva in viata asta,este ca nu am pescuit cat a vrut sufletul meu

bogdan constantinescu

Adi Forest
Mesaje: 634
Membru din: Vin Noi 15, 2013 10:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare BEST TEAM CUP 2014

Mesaj de Adi Forest »

Felicitări Dan, Cornel si iarasi Dan pentru noul record de pe MV2 !!!
Felicitari echipei conduse de "MAXX" alaturi de Sandu si Mihai !!!
Multumesc celor doi colegi de echipa, Borcan Catalin si Razvan Niculescu pentru cea mai placuta companie de concurs!!
Felicitări tuturor concurenților pentru atmosfera de concurs creata si neviciata de mici aranjamente si prieteni!
Felicitări tuturor colegilor de club care ne-au incurajat pe tot parcursul concursului !
Felicitări organizatorilor și dl-lui Victor Petcu pentru MV2 !!!

Multumim celor care au felicitat clubul Senzor!

bujie
Mesaje: 927
Membru din: Lun Dec 05, 2011 13:11
Puncte: 0
Localitate: București

Re: Desfasurare BEST TEAM CUP 2014

Mesaj de bujie »

Felicitări tuturor celor implicați in acest concurs ,si castigatorilor si lui nea Victor dar ar fi frumos un asemenea concurs pe Loturi numai si numai pe BILE sa vedem atunci cine e mai tare :? :mrgreen:
Campion național 2013
Brăileanu Florin
Buji Baits COMPETITION

Avatar utilizator
addicted
Mesaje: 813
Membru din: Mie Feb 16, 2011 2:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare BEST TEAM CUP 2014

Mesaj de addicted »

Felicitari castigatorilor!
Felicitari tuturor participantilor!
Multumesc colegilor de lot care au fost prezenti chiar daca ne`am adunat in mai putin de o saptamana!
Multumim Victoras pentru balta si pentru sponsorizare mai rar om ca tine!
Felicitari brigazii de arbitrii!
Felicitari Dane pentru noul record pe mv2 in 72 de ore si 24 de echipe,nu 12 sau mai putine!
Felicitari si Toni Comsa&co pentru rezultat si pentru emotiile care le`ati oferit lui Dan!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Desfasurare BEST TEAM CUP 2014

Mesaj de Vladut Mateianu »

bujie scrie:Felicitări tuturor celor implicați in acest concurs ,si castigatorilor si lui nea Victor dar ar fi frumos un asemenea concurs pe Loturi numai si numai pe BILE sa vedem atunci cine e mai tare :? :mrgreen:
Pescarii sunt pescari indiferent de nada si momeala folosita ! Fiecare balta are specificul ei, iar pescarii experimentati stiu mai bine ce stil de pescuit sa abordeze, important este sa prinda cel mai mult....


PS Nada impusa este ca si cum la box ai lasa sa se joace doar cu crosee.... :wink: Eu cred ca trebuie mers pe regulamentul Cips, stiu ei mai bine... :wink:

PS 2 Te astept la Senior Trophy , unde se pescuieste doar pe bile, sa ne arati "ce bile ai" ... :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”