Desfasurare Boiliesmania 2013

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
iuuli
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Mai 07, 2011 17:53

Re: Desfasurare Boiliesmania 2013

Mesaj de iuuli »

equinox scrie:M-am hotarat greu sa scriu deoarece risc sa supar ceva lume si nu prea imi sta in fire.Am fost mandru ca am avut ocazia sa particip la un concurs cu "staif" in lista lunga de concursuri ce se organizeaza in momentul asta in Romania.Si inca sunt si sper sa mai pot participa!Dar.....sa o luam in ordine...:
- se incearca cu disperare sa se creeze un regulament care sa egalizeze standurile de pe Tancabesti....s-au incercat de-a lundul timpului mai multe variante...varianta asta BEST 5 ,2 manse cu schimbare de locuri este de departe cea mai nefericita primavara si toamna cand tenul nu conteaza.Ai sansa sa treci pe la Pilhan,Vaci 1 sau Avicola 1 ,necanibalizata de Bodo....intri pe podium....restul sunt cotizanti platitori...carne de tun, indiferent cat de valoroase sunt echipele.La concursul asta s-a vazut asta foarte clar.Daca se mergea totusi pe varianta calitate-cantitate ar fi intrat si alte echipe in calculul pentru podium,echipe care treceau pe la P0,Gorgan,St.Gorgan,Vaci3,Planet,Scaldatoare s.a.m.d. si ar fi insemnat ceva si pestii prinsi in sect.B...asa toata lumea astepta cu ochii mari tragerea de pe sect A sa vada daca are vreo sansa.Sunt curios cum ar fi aratat clasamentul daca se mergea pe sistemul calitatate-cantitate.Departe de mine gandul de a minimaliza meritele castigatorilor.Ii felicit sincer si sunt onorat ca am putut pescui alaturi de ei.Probabil ca va ramane ideea...nu iti place regulamentul...nu participi.
- am fost uimit de incalcarea flagranta a regulamentului...pct 8,9,10 parca...mai ales cel referitor la circulatia masinilor pe timp de noapte...era meci sau nu era....circulatie mai dihai ca pe DN1.Pai ce peste sa mai prinzi tu la P 2,Rapa,P1 in conditiile in care toata noaptea se frasuie jeep-urile cu motoarele turate la maxim la 25 m de montura ta..mai iese crocodilu de sub plaur?Cum spunea marele Toma Caragiu...Canci!Si prin spate la fel......poti dormi?Canci!Dai apa la moara celor care soptesc ca daca vrei sa faci rost de un peste...... ai putea?Da!Vrei sa vezi meciu'...vino tata pe jos...ca nu mori...sau stai acasa.Permisivitatea asta a asigurat si conditiile incidentului cu Iohann.Daca se respecta regulamentul ....nu se intampla nimic.Cu Iohannn..ar fi multe de spus!Raman totusi fanul lui.
In rest....ii multumesc lui Dan ca a indurat alaturi de mine capriciile Mamei Natura....din pacate cea adevarata nu cea de la Tv.Multumesc Robert si Laurentiu pt.sprijin.
Multumesc George si Lucian.
Multumesc Vlad si Ovidiu.
Sa ne vedem cu bine la concursurile de la anul!
Pacat ca a trebuit sa treaca doua-trei zile ca cineva sa aiba curajul sa zica ceea ce a scris mai sus.
Respectele mele

MILLY
Mesaje: 519
Membru din: Mie Sep 05, 2012 21:18
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Desfasurare Boiliesmania 2013

Mesaj de MILLY »

Si respectele mele,Tancabestiul nu mai e balta de alta data,pe vremuri tata nitu prindea 1 tona de peste la un concurs iar acum se prinde un peste de 2 sau 3 ori intr-un concurs
Ar fi pacat sa se piarda o astfel de balta
SILVIAN DUMITRESCU
CARP LEGION

Pescar de competitie

"E mai bine sa esuezi in conditii normale
decat sa reusesti prin frauda"

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Boiliesmania 2013

Mesaj de cornelserbu »

MILLY scrie:Si respectele mele,Tancabestiul nu mai e balta de alta data,pe vremuri tata nitu prindea 1 tona de peste la un concurs iar acum se prinde un peste de 2 sau 3 ori intr-un concurs
Ar fi pacat sa se piarda o astfel de balta
pe care vremuri ????
in 2004 la boiliesmania s-au prins putin peste 20 de pesti pe toata balta, dar atmosfera de concurs a fost una de vis...nu exista atata incrancenare si conta foarte putin cat este balta de echilibrata, nu existau sectoare si...stati linistiti, premiile erau la fel de mari, sau poate mai mari ca acum...oamenii erau altii, puneau pasiunea inaintea oricarui interes.
totul s-a schimbat, in bine in rau, nu conteaza, timpul merge inainte iar noi nu ne putem opune, doar comentam... din pacate multi comenteaza in necunostinta de cauza, doar pentru a se afla in treaba...pacat !!!
concursul a fost de nota 10 si cu ocazia asta ii felicit si eu pe castigatori.
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Daniel D
Mesaje: 304
Membru din: Dum Noi 25, 2007 18:51
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare Boiliesmania 2013

Mesaj de Daniel D »

La sfarsitul concursului am vrut sa intrebam organizatorii si administratorul balti un singur lucru : Anul viitor Boilesmania va insemna cei mai mari 3 pesti ? Nu vreau sa fiu absolut deloc ironic , dar asta ar urma.....a fost 10...7....5.....la anul 3. Insa tinand cont de evenimentele petrecute am zis sa nu mai alimentam si mai mult tensiunea existenta. Cu toate ca era momentul cel mai potrivit.
Pentru ca nu vreau sa stric cumva topicul acesta , ma opresc si spun un singur lucru: pacat de ce se intampla cu Tancabesti.
P.S. Felicitari tuturor participantilor, arbitrilor, felicitari George.......
Nume utilizator schimbat din Dani D

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Desfasurare Boiliesmania 2013

Mesaj de eugen dragnea »

Cred ca era mai indicat sa se foloseasca varianta punctajului pe mansa/sectoare cu cei mai mari 5 pesti si in caz de egalitate sa se departajeze prin total cantitate mansa 1+2 (10 pesti maxim),sunt curios care ar fi fost ordinea pe podium in varianta asta!
Si mai este ceva de luat in calcul la concursurile desfasurate in 2 manse: interzicerea nadirii de orice fel cu X ore inainte de finalul primei manse fiind permisa doar nadirea prin meltex sau saculet la carlig.

P.S: Iohan,asa cum ai avut puterea sa te afirmi sunt sigur ca vei avea puterea sa te reabilitezi in fata tuturor,oricum ar fi nu mai lasa alcoolul sa te bea sau daca accidental se intampla asta asigura-te ca ai un prieten de nadejde langa tine care sa te faca pachet si sa te bage la culcare cand sari calul :wink:
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”