Desfasurare Carp United Masters 3in1 Cup 21-24 aprilie 2016

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
razvanbr
Mesaje: 99
Membru din: Mar Apr 24, 2012 21:03
Puncte: 0
Localitate: Braila

Re: Desfasurare Carp United Masters 3in1 Cup 21-24 aprilie 2

Mesaj de razvanbr »

Felicitari organizatorilor concursului pentru munca depusa si pentru ca au reusit sa creeze prin adunarea celor 72 de echipe, o adevarata atmosfera de competitie de calibru, care pentru incepatori a inseamnat increderea de care au avut nevoie pentru a trage pana la final, avand posibilitatea sa surclaseze pe oricare din greii pescuitului nostru la crap. Am avut ce invata.
Bravoo pentru initiativa !!!!
Vreau sa multumesc membrilor clubului pentru sustinerea acordata si lui Razvan Gheorghe, CarpBait pentru nada care ne-a tinut in urmarirea plutonului fruntas.
Felicitari RemixFishing pentru felul in care au pescuit.
Felicitari tuturor participantilor.

Felicitari Rig Service pentru o pista de concurs extraordinara !

Razvan Plopeanu
EnjoyFishing Club
Enjoy fishing!

Avatar utilizator
romanraul
Mesaje: 541
Membru din: Mar Sep 10, 2013 23:41
Puncte: 0
Localitate: Focsani

Re: Desfasurare Carp United Masters 3in1 Cup 21-24 aprilie 2

Mesaj de romanraul »

Stefan B scrie:Iata s-a incheiat si acest concurs asteptat de toata lumea !

Felicitari castigatorilor !
Felicitari tuturor participantilor !
Felicitari arbitrilor !
Felicitari organizatorilor !
Felicitari Rig Service pentru pista Corbu (cea mai "capabila" pentru orice tip de concurs !)


O sa va fac o mica prezentare si la felul cum s-au desfasurat lucrurile .....din punctual meu de vedere ....pe sect B

La tragerea la sorti multe echipe ..din cele consacrate, din cele debutante, locale (Constanta), etc ....o atmosfera frumoasa ...dar incrincenata .....din debut ....multe vorbe ...urite ...la tragerea la sorti ....prin grupurile mai putin titrate ...se vedea ca nu prea au cu EI fair play-ul ....(pesemne pe mine nu ma cunosteau si atunci vb la liber ...era doar un inceput din ceea ce urma prin standuri)

S-a intamplat eroarea cu B 26, dar aici vina revine si celor din Administratia Corbu ...prezenti la tragerea la sorti, implicati si in prelegeri si care i-au adus la cunostinta echipei organizatorice sa scoata B1 ca s-a mai facut o casuta ....dar au uitat sa le zica ca nu exista B 26, doar ca exista doua B1 si de aici disconfortul cu mutatul dupa ce ai inceput despachetarea !!!

Ce nu mi-a placut a fost incrincenarea si rautatea anumitor echipe care nu stiau sa dea dovada de fair play, ne lasandu-te sa scoti pestele din fata lor ....taindu-si firele unii la altii ....ceva de nedescris ....cu injurii si amenintari ....invidie ca unii prind si altii nu .....fix HAIDUCIE ! Fratilor mai aveti de invatat .....nu asa faceti performanta .....invatati sa prindeti voi mai mult decat vecinii .... !!!
(nu discut aici de vecinii mei ...sa se inteleaga clar ...au fost niste oamenii mai mult decat ok ...n-am inteles f bine - dar ce va povestesc se auzea pana la noi in stand din stanga noastra)

Pacat ca nu a existat mediatizarea acestui evenimente prin poze ....si aici ma refer sa fi existat cate o persoana pe fiecare sector, chiar dotata si doar cu un telefon ....sa mearga cu cantaru sa faca cateva poze ...

Festivitatea de premiere ....o atmosfera Trista ....din cele 72 echipe nu cred ca au fost mai mult de 15 echipe ....cu castigatori cu tot, cu cei din cluburile celor care au castigat ...si nici din aceia nu au venit toti ...sa-si aplaude colegii !

Sa ne vedem cu bine la alte competitii de pe Corbu.....
Si pentru noi cei din Enjoy Fishing care am participat anul trecut cu 2 echipe la un concurs pe Corbu s-a intamplat fix acelas lucru... Incrancenare, injurii si multa rautate. Fire taiate la fiecare peste care se agata sau intra la vecini si nu numai la noi... Nu dau nume ce echipe sau din ce cluburi faceau parte dar invatati fratilor ce inseamna FAIR PLAY !!!!
Daca nu aveti habar ce semnifica pescuit sportiv stati acasa... Nu mergi pe balta sa te injuri sau sa te iei la bataie...
Membru Fondator - Enjoy Fishing Team
Web : www.enjoyfishing.ro
Facebook : Enjoyfishingclub

stefan pena
Mesaje: 105
Membru din: Lun Apr 25, 2016 9:49
Puncte: 0
Localitate: jilava

Re: Desfasurare Carp United Masters 3in1 Cup 21-24 aprilie 2

Mesaj de stefan pena »

pacat ca nu sa prins capturi mari in rest foarte frumos :D

Avatar utilizator
surgeon
Mesaje: 519
Membru din: Vin Sep 05, 2014 23:58
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Desfasurare Carp United Masters 3in1 Cup 21-24 aprilie 2

Mesaj de surgeon »

Felicitari organizatorilor si RIG service!
Felicitari participantilor!
Cat despre rautate si fair-play...acele cluburi atat de consacrate sa invete sa isi faca drillul din standul propriu, daca sunt atat de experimentati, nu sa agate in mod repetat 8-9 ori lansetele vecinilor din stanga (cate 2-3 lansete), sa invete sa respecte regulamentul care nu permite parasirea standului si intrarea in standul vecinilor, drill de la acestia in stand decat cu acordul lor, fire taiate, monturi pierdute, lansete tinute afara din apa aproape jumatate de zi din cauza unuia care nu este in stare sa faca un drill si sa scoata un peste de la el din stand, plus incercarea de fura din standul vecinilor, lansand peste acestia...si multe altele care, cred, ca i-a facut pe vecinii lor din dreapta sa paraseasca concursul cu o zi mai devreme. Dar se pare ca asta este lumea carp-fishingului romanesc, dezvoltata in jurul acestor cluburi consacrate.
Multumim Bogdan, Marius si Culita pentru rabdare si pentru ca ne-ati explicat ca asta este pescuitul competitional "fair-play".
Felicitari Mirel & Co pentru frumosul rezultat!
Sanatate tuturor!
Sa va dea Dzeu sanatate!

Lucian Bindea
Mesaje: 32
Membru din: Lun Mai 28, 2012 18:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare Carp United Masters 3in1 Cup 21-24 aprilie 2

Mesaj de Lucian Bindea »

Bine Punctat!

Stefan B scrie:Iata s-a incheiat si acest concurs asteptat de toata lumea !

Felicitari castigatorilor !
Felicitari tuturor participantilor !
Felicitari arbitrilor !
Felicitari organizatorilor !
Felicitari Rig Service pentru pista Corbu (cea mai "capabila" pentru orice tip de concurs !)


O sa va fac o mica prezentare si la felul cum s-au desfasurat lucrurile .....din punctual meu de vedere ....pe sect B

La tragerea la sorti multe echipe ..din cele consacrate, din cele debutante, locale (Constanta), etc ....o atmosfera frumoasa ...dar incrincenata .....din debut ....multe vorbe ...urite ...la tragerea la sorti ....prin grupurile mai putin titrate ...se vedea ca nu prea au cu EI fair play-ul ....(pesemne pe mine nu ma cunosteau si atunci vb la liber ...era doar un inceput din ceea ce urma prin standuri)

S-a intamplat eroarea cu B 26, dar aici vina revine si celor din Administratia Corbu ...prezenti la tragerea la sorti, implicati si in prelegeri si care i-au adus la cunostinta echipei organizatorice sa scoata B1 ca s-a mai facut o casuta ....dar au uitat sa le zica ca nu exista B 26, doar ca exista doua B1 si de aici disconfortul cu mutatul dupa ce ai inceput despachetarea !!!

Ce nu mi-a placut a fost incrincenarea si rautatea anumitor echipe care nu stiau sa dea dovada de fair play, ne lasandu-te sa scoti pestele din fata lor ....taindu-si firele unii la altii ....ceva de nedescris ....cu injurii si amenintari ....invidie ca unii prind si altii nu .....fix HAIDUCIE ! Fratilor mai aveti de invatat .....nu asa faceti performanta .....invatati sa prindeti voi mai mult decat vecinii .... !!!
(nu discut aici de vecinii mei ...sa se inteleaga clar ...au fost niste oamenii mai mult decat ok ...n-am inteles f bine - dar ce va povestesc se auzea pana la noi in stand din stanga noastra)

Pacat ca nu a existat mediatizarea acestui evenimente prin poze ....si aici ma refer sa fi existat cate o persoana pe fiecare sector, chiar dotata si doar cu un telefon ....sa mearga cu cantaru sa faca cateva poze ...

Festivitatea de premiere ....o atmosfera Trista ....din cele 72 echipe nu cred ca au fost mai mult de 15 echipe ....cu castigatori cu tot, cu cei din cluburile celor care au castigat ...si nici din aceia nu au venit toti ...sa-si aplaude colegii !

Sa ne vedem cu bine la alte competitii de pe Corbu.....
Fabrica de Nada

Tere
Mesaje: 43
Membru din: Vin Apr 19, 2013 14:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare Carp United Masters 3in1 Cup 21-24 aprilie 2

Mesaj de Tere »

surgeon scrie:Felicitari organizatorilor si RIG service!
Felicitari participantilor!
Cat despre rautate si fair-play...acele cluburi atat de consacrate sa invete sa isi faca drillul din standul propriu, daca sunt atat de experimentati, nu sa agate in mod repetat 8-9 ori lansetele vecinilor din stanga (cate 2-3 lansete), sa invete sa respecte regulamentul care nu permite parasirea standului si intrarea in standul vecinilor, drill de la acestia in stand decat cu acordul lor, fire taiate, monturi pierdute, lansete tinute afara din apa aproape jumatate de zi din cauza unuia care nu este in stare sa faca un drill si sa scoata un peste de la el din stand, plus incercarea de fura din standul vecinilor, lansand peste acestia...si multe altele care, cred, ca i-a facut pe vecinii lor din dreapta sa paraseasca concursul cu o zi mai devreme. Dar se pare ca asta este lumea carp-fishingului romanesc, dezvoltata in jurul acestor cluburi consacrate.
Multumim Bogdan, Marius si Culita pentru rabdare si pentru ca ne-ati explicat ca asta este pescuitul competitional "fair-play".
Felicitari Mirel & Co pentru frumosul rezultat!
Sanatate tuturor!

Motivul plecarii celor din B16 a fost unul obiectiv, deces in familie. Ca s-a intamplat ca B15 sa vina de cateva ori la noi in stand, a fost cu acceptul nostru prevenind astfel ruperea firelor. Chiar s-a intamplat sa incurce doua linii dar au stat peste jumatate de ora sa le descurce, chiar nu vad unde este problema. Asa ca lasati rautatile si fiti oameni inainte de toate...

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare Carp United Masters 3in1 Cup 21-24 aprilie 2

Mesaj de Stefan B »

surgeon scrie:Multumim Bogdan, Marius si Culita pentru rabdare si pentru ca ne-ati explicat ca asta este pescuitul competitional "fair-play".
Mi-e greu sa cred ca asa v-au invatat cei enumerati de tine ...

Eu nu i-am vazut niciodata comportandu-se asa .....in nici o etapa de CN, finala, concursuri private, etc .....dar poate s-au schimbat ei cu anu asta .....

Ii cunosc personal de ceva ani ....si ceva competitii, CN, etc

stefan pena
Mesaje: 105
Membru din: Lun Apr 25, 2016 9:49
Puncte: 0
Localitate: jilava

Re: Desfasurare Carp United Masters 3in1 Cup 21-24 aprilie 2

Mesaj de stefan pena »

multumim lui culita ,dragan si rig service pentru organizare si FIR INTINS

Avatar utilizator
pharaoh
pescar de competitie
Mesaje: 1174
Membru din: Mar Aug 03, 2010 16:12
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Desfasurare Carp United Masters 3in1 Cup 21-24 aprilie 2

Mesaj de pharaoh »

Daca ma intrebati pe mine, as interzice folosirea firelor mai subtiri de 0,25 in orice concurs pe Corbu. Se mai evita din neplaceri.
Marius Sârbu

Remus Drobota
Mesaje: 555
Membru din: Vin Feb 11, 2011 13:52
Puncte: 0
Localitate: Galati

Re: Desfasurare Carp United Masters 3in1 Cup 21-24 aprilie 2

Mesaj de Remus Drobota »

Felicitari Remix Fishing Team pentru locul 3 si captura de pe sectorul A de pe un loc slab !!!
Felicitari tuturor castigatorilor si tuturor participantilor !!!
Felicitari organizatorilor si administratiei Corbu!!! (Speram ca nu se inchide la anul cum se zvoneste)
Drobota Remus-Mihai
EnjoyFishingClub

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”