Desfasurare - Cei mai mari 3 pesti - balta Lazar

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Încuiat
Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Desfasurare - Cei mai mari 3 pesti - balta Lazar

Mesaj de popescu59 »

Nu mai fiti suparati pentru nereusita voastra , e clar voi ati pescuit in alta apa nu in balta Lazar locul vostru de pescuit nu a fost pe balta Lazar si e normal sa fiti suparati . Cind un organizator face un concurs cauta sa echilibreze toate locurile ca toate locurile sa fie egale sa dea sanse la toti participanti cam la fel . Erea normal ca celui mai bun loc de pe balta sa i se caute o varianta sa ajunga la sanse egale cu toate locurile , asa ce ar fi insemnat ? Cistigati voi concursu cu un loc de pescuit de 250 m si restul cu locuri de pescuit de 60 m ar fi zis exact ce spuneti voi acum . Deci cum ai fi dat-o nu ar fi fost bine . Ca la fiecare concurs sunt multumiti si nemultumiti , cei multumiti sunt cei care cistiga iar cei nemultumiti sunt cei ca voi. Asa sa considerat ca se poate echilibra balta si se pot da sanse la toti participanti si e clar la toate concursurile organizatorul face standurile nici decum participantii. Stam sa o frecam de garduri aici ati avut loc de pescuit egal ca toate standurile intre 50-60 m si acolo erea normal sa pescuiti . Ca va convenit sau nu e treaba voastra dar ala este cel mai bun loc de pe balta , ca nu ati stiut sa profitati de acel loc este cu totul alta problema si chiar daca ati fi avut si loc in fata la 250 m tot la fel ati fi pescuit si tot la fel ati fi prins peste .Deci cel mai corect e sa acceptati infringerea si sa nu mai gasiti motive .Am fost si eu la citeva concursuri in care am fost nepregatit si la fel am patit, dupa care am tot dat vina pe ala pe ala etc , dar de fapt concluzia erea clara , nu am stiut sa abordez acea partida si gata .
Si inca ceva v-am oferit varianata simpla de la inceput sa facem schimb de standuri si dupa 3 zile la fel SI NU ATI VRUT ca voi ati sperat ca veti cistiga de pe acel loc findca auziseti si voi ca locul vostru erea cel mai bun. Nu aveati cum sa prindeti peste in felul cum ati pescuit voi si nu locul a fost problema la voi nu nu .Locul a fost este si va fi cel mai bun loc de pe balta LAZAR doar ca abordarea partidei a fost gresita .Daca ati fi cistigat concursul de pe acel loc tot la fel ati fi vorbit ? Nu nu ati fi dat-o la intors ca ca etc.Asa ca am inteles Nae este vinovat ca nu ati cistigat voi si asta este .
Imi pare rau dar am recunoscut frumos ca s-au facut si citeva greseli .Repet nu poti impaca pe toata lumea la toate concursurile sunt multumiti si nemultumiti.

Iacob Cristian
Mesaje: 369
Membru din: Lun Apr 23, 2012 16:33
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare - Cei mai mari 3 pesti - balta Lazar

Mesaj de Iacob Cristian »

popescu59 scrie:Nu mai fiti suparati pentru nereusita voastra , e clar voi ati pescuit in alta apa nu in balta Lazar locul vostru de pescuit nu a fost pe balta Lazar si e normal sa fiti suparati . Cind un organizator face un concurs cauta sa echilibreze toate locurile ca toate locurile sa fie egale sa dea sanse la toti participanti cam la fel . Erea normal ca celui mai bun loc de pe balta sa i se caute o varianta sa ajunga la sanse egale cu toate locurile , asa ce ar fi insemnat ? Cistigati voi concursu cu un loc de pescuit de 250 m si restul cu locuri de pescuit de 60 m ar fi zis exact ce spuneti voi acum . Deci cum ai fi dat-o nu ar fi fost bine . Ca la fiecare concurs sunt multumiti si nemultumiti , cei multumiti sunt cei care cistiga iar cei nemultumiti sunt cei ca voi. Asa sa considerat ca se poate echilibra balta si se pot da sanse la toti participanti si e clar la toate concursurile organizatorul face standurile nici decum participantii. Stam sa o frecam de garduri aici ati avut loc de pescuit egal ca toate standurile intre 50-60 m si acolo erea normal sa pescuiti . Ca va convenit sau nu e treaba voastra dar ala este cel mai bun loc de pe balta , ca nu ati stiut sa profitati de acel loc este cu totul alta problema si chiar daca ati fi avut si loc in fata la 250 m tot la fel ati fi pescuit si tot la fel ati fi prins peste .Deci cel mai corect e sa acceptati infringerea si sa nu mai gasiti motive .Am fost si eu la citeva concursuri in care am fost nepregatit si la fel am patit, dupa care am tot dat vina pe ala pe ala etc , dar de fapt concluzia erea clara , nu am stiut sa abordez acea partida si gata .
Si inca ceva v-am oferit varianata simpla de la inceput sa facem schimb de standuri si dupa 3 zile la fel SI NU ATI VRUT ca voi ati sperat ca veti cistiga de pe acel loc findca auziseti si voi ca locul vostru erea cel mai bun. Nu aveati cum sa prindeti peste in felul cum ati pescuit voi si nu locul a fost problema la voi nu nu .Locul a fost este si va fi cel mai bun loc de pe balta LAZAR doar ca abordarea partidei a fost gresita .Daca ati fi cistigat concursul de pe acel loc tot la fel ati fi vorbit ? Nu nu ati fi dat-o la intors ca ca etc.Asa ca am inteles Nae este vinovat ca nu ati cistigat voi si asta este .
Imi pare rau dar am recunoscut frumos ca s-au facut si citeva greseli .Repet nu poti impaca pe toata lumea la toate concursurile sunt multumiti si nemultumiti.
Nae, daca un pescar adevarat ar fi zis ca nu am stiut sa pescuim ,am fi acceptat asta ca pe o invatatura,nu ca pe o ofensa.Dar venind din partea ta ,e fix Zero .Daca si tu ai ajuns sa dai lectii de pescuit,ar trebui sa ne orientam spre zaruri.
In alta ordine de idei ,cum sa fac schimb de standuri,asa se procedeaza la un concurs ???17 echipe pot pescui pe malul din fata,una nu are nici macar 1 m de mal ??? Daca am fi stiut cui sa ne adresam poate dadeam si noi pe malul din fata ? Ce trebuia sa facem,sa ne rugam sa ne lasati sa pescuim ?Pai nu am platit aceiasi taxa ca toti sau am venit ca pomanagii,pe gratis ?
Si mai ales : CAND NE-AI PROPUS SA NE DAI BANII INAPOI ???

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Desfasurare - Cei mai mari 3 pesti - balta Lazar

Mesaj de popescu59 »

Prima discutie a fost clara cind iti iesise ochii din orbite ti-am spus ca iti poti lua banii inapoi dar in disperarea ta ca nu ai stuf in fata nu mai stii ce ai spus .
Am intrebat ai pescuit pe alta balta ? Si inca un amanunt nu am spus niciodata ca sunt pescar si ca dau lectii cuiva dar atita timp cit ati pescuit in aceasi apa ca are locul stuf in fata sau nu TREBUIA SA DEMONSTRATI .
Am recunoscut si o fac din nou eu sunt singurul vinovat pentru nereusitele si nemultumirile participantilor .

Marian Tomescu
Mesaje: 321
Membru din: Lun Noi 12, 2012 17:49
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Desfasurare - Cei mai mari 3 pesti - balta Lazar

Mesaj de Marian Tomescu »

Diagnostic:
....


Sent from my iPhone using Tapatalk
I don't need GOOGLE, my wife knows everything!

valiauto68
Mesaje: 507
Membru din: Dum Feb 13, 2011 13:25
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare - Cei mai mari 3 pesti - balta Lazar

Mesaj de valiauto68 »

Cu asta nu o scoateti la capat! Oricat l-ai bate tot vine inapoi... Ar fi trebuit sa boicotati concursul si sa plecati acasa, sigur castiga si el si era fericit!

Nae e unic in prostia lui! Dracu a mai vazut concurs organizat de cel mai .... pe forum si sa iasa si bine!

cata grasu
Mesaje: 57
Membru din: Lun Mai 12, 2008 21:03

Re: Desfasurare - Cei mai mari 3 pesti - balta Lazar

Mesaj de cata grasu »

popescu59 scrie:Prima discutie a fost clara cind iti iesise ochii din orbite ti-am spus ca iti poti lua banii inapoi dar in disperarea ta ca nu ai stuf in fata nu mai stii ce ai spus .
.
sa zica mercic concurentii ca au scapat nebatuti ! naie, data viitoare sa nu mai scape vreunul fara vanatai si ochi bulbucati , aratale tu cine esti si cum sa stea cand vin la tine la balta :!:
SREVNI ETSETIC !

Iacob Cristian
Mesaje: 369
Membru din: Lun Apr 23, 2012 16:33
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare - Cei mai mari 3 pesti - balta Lazar

Mesaj de Iacob Cristian »

ESTI MINCINOS NAE ,minti asa cum respiri,ai dat dovada inca odata de lipsa elementara de bun simt la adresa unor oameni care au venit de placere
.Greseala este a noastra ca am participat ,asa cum au mai zis pescarii prezenti pe balta,trebuia sa fi plecat.Tie nu trebuie sa iti DEMONSTREZ NIMIC,ti-am mai zis daca era vorba de pescari adevarati ,aveam ceva de invatat.
Inainte de pescuit suntem oameni dar cum a punctat si cineva mai sus :DACA TE BAGI IN COCINA,TE HALESC PORCII !!!

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Desfasurare - Cei mai mari 3 pesti - balta Lazar

Mesaj de popescu59 »

Se vede ca esti frustrat si maniac .Ai ramas o legenda pe acesta balta, omul care vrea stuffffffff sa pescuiasca in stuffffffffffffff in fata :lol: :lol: :lol: .
La un concurs de orice fel organizatorul face standurile de pescuit exact cum crede el de cuvinta , unul cu stuf altul cu pomi altul mai mic altul mai mare exact dupa loc cit de bun sau slab este .Nu ai nici cel mai mic drept sa ceri ca locul tau sa fie ca si celelate locuri findca ti se pare tie ca locul pe care pescuiesti nu are stuf in fata si are stufffffffffffffffff in stinga , de ce sa aiba stufffffffffff in stinga ca tu vrei si tu cu stuffffffffffffff in fata ce daca stuful din fata este la 250 m si locul ala ar avea de pescuit pe o suprafata de 250 m cind toate locurile au 50 m, ca doar ai platit la fel ca ceilalti.
Daca te inscrii nu ai altceva de facut decit sa respecti conditiile oferite de locul pe care l-ai tras , nu mergi tu la organizator sa il tragi la raspundere de ce locul unde pescuiesti tu nu are STUFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF IN FATA CUM VREI TU :lol: :lol: :lol:
Nu mai cauta nod in papura asa erea facut acel loc si INDIFERENT CINE AR FI TRAS ACEL LOC AR FI PESCUIT EXACT CA SI TINE , deci tu ai venit sa faci legile la acest concurs .Cind ai prins ten de 10 kg a fost bine ???? Daca mai prindeai 7-8 buc la fel erea si mai bine nu iti mai trebuia stufffffffffffffffffffff in fata :lol: :lol: :lol: Sa imi spui si mie un concurs unde vei merge tu si ai sa ceri sa ai locul de pescuit asa cum vrei tu . Pe nici o balta locurile de pescuit nu pot fi identice sau la fel , locurile de pescuit se fac in functie de cit de bun sau slab este locul si in conditiile astea se echilibreaza locurile de pescuit .
Pentru tine orice loc ai fi tras ai fi gasit motiv de scandal .Am simiti ca asta vrei de la inceput si de aceea ti-am facut cea mai onorabila oferta cu stufffffffffffff in fata , ti-am oferit locul meu de pescuit .Dar ai refuzat findca tu nu vroiai sa pescuiesti tu vroiai doar scandal si atit. Daca mai vrei STUFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF spune ca iti trimit prin FAN CURIER , sa ai stuffffffffffffffffffffffffff in fata pentru tot anul.


PS- Mare atentie pentru organizatorii de concursuri , cind vedeti ca sa inscris Iacob Cristian sa ii pregatiti un loc cu stufffffffffffffffffff in fata , altfel e scandal mare . Dar cel mai corect este sa il chemati pe el sa faca locurile de pescuit poate asa e mai ok dar nici atunci nu va fi in regula gaseste el motiv de circota .

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Desfasurare - Cei mai mari 3 pesti - balta Lazar

Mesaj de gabi1 »

Bre nea naie, cand mai multi oameni iti spun ca ai probleme te duci sa te culci sau merji la doctor. O tii ca surda pe mormant. :oops:
Cu asta nu o scoateti la capat! Oricat l-ai bate tot vine inapoi...
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Marian Tomescu
Mesaje: 321
Membru din: Lun Noi 12, 2012 17:49
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Desfasurare - Cei mai mari 3 pesti - balta Lazar

Mesaj de Marian Tomescu »

Diagnostic:
RETAR..!


Sent from my iPhone using Tapatalk
I don't need GOOGLE, my wife knows everything!

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”