Desfasurare Cupa Claumar Insoft - Hermes Peris 2014

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Desfasurare Cupa Claumar Insoft - Hermes Peris 2014

Mesaj de gor965 »

fish5fun scrie:Ce s'a intamplat pe standul A31? Au renuntat baietii la concurs sau?
...sau !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Desfasurare Cupa Claumar Insoft - Hermes Peris 2014

Mesaj de gor965 »

Final :


Imagine
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

pgabriel28
Mesaje: 16
Membru din: Joi Ian 16, 2014 0:43

Re: Desfasurare Cupa Claumar Insoft - Hermes Peris 2014

Mesaj de pgabriel28 »

Felicitari CLAUMAR INSOFT.Pescuit si atat...........

RB Baits
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 794
Membru din: Dum Oct 03, 2010 10:30

Re: Desfasurare Cupa Claumar Insoft - Hermes Peris 2014

Mesaj de RB Baits »

multumim pentru Felicitari CLAUMAR INSOFT confirma din nou din 5 concursuri nici unu fara podium si acum nada RB Baits Competition 2 -Frankfurther Spices by Claumar obtine 5 podiumuri din 7 posibile locul 1 sector A Captura Competitiei din nou si locurile 1 2 si 3 pe sector B.

Avatar utilizator
Daniel Ene
pescar de competitie
Mesaje: 1151
Membru din: Joi Noi 18, 2010 9:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare Cupa Claumar Insoft - Hermes Peris 2014

Mesaj de Daniel Ene »

Este o greseala in clasament:
La B20 nu este adaugat ultimul catar cu 3 pesti
http://www.naviscarpo.ro
NAVIS CARPO - bait boats

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Claumar Insoft - Hermes Peris 2014

Mesaj de petre iulian »

pgabriel28 scrie:Felicitari CLAUMAR INSOFT.Pescuit si atat...........
--------
bine zis ...alta data pescuiti si atat :wink:
Noroc cu nada data la inceput ca alfel nu mai prindeam asa mult peste ....si gratarul de sfarsit a fost foarte bun....
in concluzie lasati pe altii sa organizeze concursuri daca nu `va tine :oops:

Acum sa vedeti dracia dracului :

Am pescuit pe un stand in care de data asta am lasat doar in jur de 500 metrii de inaintasi cu `jdemii de monturi .
Sunt norocos ca data trecuta am lasat aproape dublu :shock:
Dupa ce ca eram plin de spume ca scoteam un peste din 10 , ieri seara la cantar am avut o suspiciune dupa ce mi-a fost cantarit un peste care nu parea asa mic ca ,cantarul arbitrilor nu functioneaza bine ,asa ca dimineata am cantarit pestele inainte cu cantarul meu ....Cantaresc pestele prins cu tara facuta si arata 11,800kg ,vine cantarul si la ei arata 10,500 ... :oops: . Cantaresc iar cu cantarul meu pestele si arata iar 11,800 si cantaresc iar cu cantarul lor si arata acum mai putin 10,300 :shock: .... Prima data am zis ca-i cantarul meu de vina dar am scos din geanta inca un cantar fox si-am cantarit cu ambele cantare ale noastre o galeata cu pasta si ambele aratau 7,500 kg si-mi dau seama ca ,cantarul meu care cantarisem pestele era bun .Astept prima brigada de arbitrii care cantarea pe zona din fata si cantaresc cu cantarul lor galeata care o cantarisem noi inainte si arata la fel cum cantarisem noi adica 7,500 kg ..Bun ..si acum bomba ..vine cealalta brigada de arbitrii si cantaresc aceeas galeata si le arata 6,800 kg....dupa ceva timp cat discutam noi incepea sa creasca greutatea din ce in ce mai mult ,dar la cantarire nu statea cate 5 minute la cate un peste sa-si revina cantarul buclucas . .In concluzie toate cantarele facute cu acest cantar buclucas au fost gresite si mai grav este ca nu a fost cantarul buclucas doar pe un sector anume si nu toti au fost pagubiti la fel ....Eu oricum nu eram in `carti dar altii au pierdut podiumul numai din cauza acestui cantar buclucas sa nu zic ca vecinii nostrii au prins un peste pe care la cantarit sa vada daca cere extracantar (adica daca are peste 15 kg ) si le arata cantarul lor cu tara facuta peste 16 kg si dupa 10 minute cand au ajuns arbitrii avea sub 15 kg si a trebuit sa-l bage inapoi la sac . Oare cat avea de fapt acel peste ??? peste 16 cum cantarisera participantii sau sub 15 cum arata cantarul defect ?

Eu am peste 100 de concursuri la activ si am vazut multe dar asa ceva n-am mai intalnit . Ca sa nu mai fac scandal si valva nici nu am mai stat la festivitatea de premiere si mi-am jurat sa nu mai calc la concursuri pe aceasta balta niciodata si sa nu mai merg niciodata la concursuri organizate de incepatori .Arbitrii nu au nici o vina , ca ei au cantarit cu ce le-a dat organizatorul , dar saracul organizator nu avea 2 cantare asa ca a cerut la participanti si asa de saraci sunt ca a trebuit sa le dam noi trepied de cantarire ca nici asta nu aveau .Rusine domnilor .. :oops: :oops: in loc sa fiti si organizatori si participanti ,trebuia din taxa aia care ar fi trebuit s-o platiti la acest concurs ,sa cumparati 2 cantare si doua trepiede si sa aveti grija de buna desfasurare a concursului ca ne-a umplut de praf cate masini treceau pe langa noi ,masini care nu aveau ce cauta pe balta .. :oops:

o zi buna tuturor si aveti grija la ce concursuri va inscrieti ...
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

RB Baits
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 794
Membru din: Dum Oct 03, 2010 10:30

Re: Desfasurare Cupa Claumar Insoft - Hermes Peris 2014

Mesaj de RB Baits »

Se pare ca apa calda, roata si nici macar drumul de acces nu l-am descoperit noi ci doar le utilizam.... In urma cu ceva timp vorbeam la un Best 5 cu Rob Huges despre problema cantaririi (dupa o intreaga scena memorabila cand am facut ca un mare concurs International sa il cantarim cu un singur cantar si ca pesti de 11 kg sa ii cantarim dupa 19 ore cam pe la 9.8kg Mladinovici Mihai isi aduce aminte) imi povestea ca in Anglia in anii 90 au vazut si ei 2 probleme ca 2 cantare nu cantaresc la fel si dupa ce vor cantari la fel in timpul unei competitii este posibil sa se deregleze ori unul ori altul ori amandoua! Cat despre alte lucruri Petrica nu cred ca este rau la inceput de concurs sa iti exprimi ca si sportiv concurent doleantele fata de organizare sau daca ceva nu iti convine sa te retragi din competitie cred ca trebuie in primul rand sa te respecti pe tine dar si pe noi sa nu ne contesti rezultatele daca Hermes Peris nu iti convine nu mai veni dar nu inseamna ca acolo cine castiga nu a meritat rezultatul!

Radu Badica
Peste 50 de trofee personale peste 100 cu nada membru al echipei nationale din 2001!
La alte intrebari raspund pe mail Bodyghostt@yahoo.com

Avatar utilizator
CLAUMAR PESCAR
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 500
Membru din: Dum Sep 06, 2009 9:46

Re: Desfasurare Cupa Claumar Insoft - Hermes Peris 2014

Mesaj de CLAUMAR PESCAR »

Ca sa ne intelegem de la bun inceput, clubul Claumar-Insoft nu s-a ocupat de organizarea acestui concurs, ci doar a sponsorizat concursul cu 5000 lei si vochere de de nada de 4500 lei, deci un total de 9500 lei, de aceea s-a numit astfel concursul. De aceea am sinparticipat la acest concurs, pt ca nu am aviut nici o legatura cu organizarea.
Nu ne asumam nici o greseala de organizare!!!

voicu ionut
Mesaje: 37
Membru din: Dum Oct 26, 2008 17:49

Re: Desfasurare Cupa Claumar Insoft - Hermes Peris 2014

Mesaj de voicu ionut »

Ne cerem scuze pt disconfortul creat. O sa remediem problema agataturilor.
Atenție!!! Balta Hermes Peris nu a avut nicio legătura cu organizarea acestui concurs.
"Nu sunt destept,dar cand privesc in jur prind curaj."

Avatar utilizator
doru_croc
pescar de competitie
Mesaje: 2433
Membru din: Dum Aug 30, 2009 10:01
Puncte: 0
Localitate: Alexandria

Re: Desfasurare Cupa Claumar Insoft - Hermes Peris 2014

Mesaj de doru_croc »

Stefane, ia-l pe Razvan si bagati o bauta. Merita. :))
Pentru unii umorul este ca si o limba straina: fara subtitrare nu inteleg nimic!
Este de o mie de ori mai bine să fii optimist şi să te înşeli, decât să fii pesimist şi să ai dreptate.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”