Desfasurare Cupa Claumar Insoft - Hermes Peris 2014

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Claumar Insoft - Hermes Peris 2014

Mesaj de petre iulian »

Radule nu e vorba de zeci ,cateva sute de grame ...eroare la cantar la un peste ca nu sunt absurd ..... e vorba ca la un peste de 11.800 arata 10,500 si in loc de 7.500 kg arata 6,800 acel cantar defect . Daca era o eroare mica nu ziceam nimic dar asa .... acel cantar pot considera ca a viciat rezultatul final .

Fa tu socoteala ce inseamna asta la un concurs ca asta in care a fost si de calitate ....unde cateva zeci de grame fac diferenta :wink:

Sunt curios daca organizatorul (inca nu stiu cine a fost) zice ca-s nebun si-am avut toti halucinatii de la caldura sau cere scuze .....
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

florin masu
Mesaje: 145
Membru din: Mar Ian 29, 2013 15:43

Re: Desfasurare Cupa Claumar Insoft - Hermes Peris 2014

Mesaj de florin masu »

Se pare ca in timp s-au format mai multe locuri cu agatatura de care noi nu am stiut. Pe viitor o sa remediem aceasta problema.

Avatar utilizator
Daniel Ene
pescar de competitie
Mesaje: 1151
Membru din: Joi Noi 18, 2010 9:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare Cupa Claumar Insoft - Hermes Peris 2014

Mesaj de Daniel Ene »

Cantarul respectiv indica mai putin !!!!!
De la primele cantariri le-am zis colegilor de echipa ca mi se pare cam mica greutatea pestilor fata de cum ii simteam in mana si fata de dimensiuni.
Cantarul cu care echipa se deplasa dinspre A2 indica mai putin.
Am pescuit pe B20 si echipele de arbitrii se intalneau cam pe acolo . Am beneficiat si de doua cantariri facute de echipa cu cantarul corect.
Ar trebui verificate cele doua cantare si daca se doreste se poate remedia aceasta eroare:
- daca eroarea este proportionala cu greutatea este matematica simpla
- daca eroarea nu variaza liniar cu greutatea se pot face simulari cu greutati similare cu ale pestilor cantariti si adauga gramele lipsa.
Urata treaba asta, dar trebuie rezolvata.
http://www.naviscarpo.ro
NAVIS CARPO - bait boats

Avatar utilizator
iohann
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 3183
Membru din: Dum Noi 01, 2009 11:06
Puncte: 0

Re: Desfasurare Cupa Claumar Insoft - Hermes Peris 2014

Mesaj de iohann »

Felicitari castigatorilor si participantilor!
Felicitari RBbaits pt cele 5 trofee obinute in acest concurs!


vreau sa-mi cer scuze participantilor pt problemele aparute pe parcursul acestui concurs si anume:
1.cantarele!am 2 cantare chub si 2 trepiede cumparate de la marele pescar, cumparate anul acesta, care de altfel au si fost folosite la toate concursurile, mai putin acum cand unul s-a stricat si un trepied avea lipsa un surub.am inlocuit cantarele cu 2 foxuri si le-am verificat la inceput, in prezenta mai multor persoane si n-au fost probleme.daca se cantarea cu cate un cantar pe sector, nu mai apareau probleme.
2.cand sponsorul Claumar-Insoft, a suplimentat concursul cu 5000 de lei, am uitat sa specific ca nu se vor mai da pachetele de nada.
3.gratarul nu stiam nici eu ca nu va fi...
4.masinile nu aveau ca sa caute pe balta, dar eu fiind in stand... :oops:
5.greseala mea ca n-am ramas doar la organizare.

niciodata, atat timp cat voi mai organiza vreun concurs, nu voi mai participa ca si concurent.
vinovat sunt doar eu si-mi asum asta...


petre iulian,
diferenta dintre cantare, a axistat, dar nu cum ai exagerat tu!
tu nu mi-ai dat nimic!trepied mi-a dat Mihai!
problema agataturilor din apa, nu sunt ale organizatorului.balta are multe structuri si praguri.
problema ta daca nu mai vi la concursuri pe Hermes!
esti un pervers care in fata razi si pe la spate bagi cutitul.puteai sa vorbesti dim cand am trecut pe la voi :oops:

Avatar utilizator
Daniel Ene
pescar de competitie
Mesaje: 1151
Membru din: Joi Noi 18, 2010 9:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare Cupa Claumar Insoft - Hermes Peris 2014

Mesaj de Daniel Ene »

petre iulian scrie:
pgabriel28 scrie:Felicitari CLAUMAR INSOFT.Pescuit si atat...........
--------
bine zis ...alta data pescuiti si atat :wink:
Noroc cu nada data la inceput ca alfel nu mai prindeam asa mult peste ....si gratarul de sfarsit a fost foarte bun....
in concluzie lasati pe altii sa organizeze concursuri daca nu `va tine :oops:

Acum sa vedeti dracia dracului :

Am pescuit pe un stand in care de data asta am lasat doar in jur de 500 metrii de inaintasi cu `jdemii de monturi .
Sunt norocos ca data trecuta am lasat aproape dublu :shock:
Dupa ce ca eram plin de spume ca scoteam un peste din 10 , ieri seara la cantar am avut o suspiciune dupa ce mi-a fost cantarit un peste care nu parea asa mic ca ,cantarul arbitrilor nu functioneaza bine ,asa ca dimineata am cantarit pestele inainte cu cantarul meu ....Cantaresc pestele prins cu tara facuta si arata 11,800kg ,vine cantarul si la ei arata 10,500 ... :oops: . Cantaresc iar cu cantarul meu pestele si arata iar 11,800 si cantaresc iar cu cantarul lor si arata acum mai putin 10,300 :shock: .... Prima data am zis ca-i cantarul meu de vina dar am scos din geanta inca un cantar fox si-am cantarit cu ambele cantare ale noastre o galeata cu pasta si ambele aratau 7,500 kg si-mi dau seama ca ,cantarul meu care cantarisem pestele era bun .Astept prima brigada de arbitrii care cantarea pe zona din fata si cantaresc cu cantarul lor galeata care o cantarisem noi inainte si arata la fel cum cantarisem noi adica 7,500 kg ..Bun ..si acum bomba ..vine cealalta brigada de arbitrii si cantaresc aceeas galeata si le arata 6,800 kg....dupa ceva timp cat discutam noi incepea sa creasca greutatea din ce in ce mai mult ,dar la cantarire nu statea cate 5 minute la cate un peste sa-si revina cantarul buclucas . .In concluzie toate cantarele facute cu acest cantar buclucas au fost gresite si mai grav este ca nu a fost cantarul buclucas doar pe un sector anume si nu toti au fost pagubiti la fel ....Eu oricum nu eram in `carti dar altii au pierdut podiumul numai din cauza acestui cantar buclucas sa nu zic ca vecinii nostrii au prins un peste pe care la cantarit sa vada daca cere extracantar (adica daca are peste 15 kg ) si le arata cantarul lor cu tara facuta peste 16 kg si dupa 10 minute cand au ajuns arbitrii avea sub 15 kg si a trebuit sa-l bage inapoi la sac . Oare cat avea de fapt acel peste ??? peste 16 cum cantarisera participantii sau sub 15 cum arata cantarul defect ?

Eu am peste 100 de concursuri la activ si am vazut multe dar asa ceva n-am mai intalnit . Ca sa nu mai fac scandal si valva nici nu am mai stat la festivitatea de premiere si mi-am jurat sa nu mai calc la concursuri pe aceasta balta niciodata si sa nu mai merg niciodata la concursuri organizate de incepatori .Arbitrii nu au nici o vina , ca ei au cantarit cu ce le-a dat organizatorul , dar saracul organizator nu avea 2 cantare asa ca a cerut la participanti si asa de saraci sunt ca a trebuit sa le dam noi trepied de cantarire ca nici asta nu aveau .Rusine domnilor .. :oops: :oops: in loc sa fiti si organizatori si participanti ,trebuia din taxa aia care ar fi trebuit s-o platiti la acest concurs ,sa cumparati 2 cantare si doua trepiede si sa aveti grija de buna desfasurare a concursului ca ne-a umplut de praf cate masini treceau pe langa noi ,masini care nu aveau ce cauta pe balta .. :oops:

o zi buna tuturor si aveti grija la ce concursuri va inscrieti ...
Iulian, din masuratorile pe care le-ai facut se pare ca avem o erore in jurul la 10%.
http://www.naviscarpo.ro
NAVIS CARPO - bait boats

Avatar utilizator
CLAUMAR PESCAR
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 500
Membru din: Dum Sep 06, 2009 9:46

Re: Desfasurare Cupa Claumar Insoft - Hermes Peris 2014

Mesaj de CLAUMAR PESCAR »

Cu toate aceste mici nereguli rezultatul final nu s-ar fi schimbat in nici un fel.

Cristiac
Mesaje: 7
Membru din: Mie Iul 09, 2014 9:42

Re: Desfasurare Cupa Claumar Insoft - Hermes Peris 2014

Mesaj de Cristiac »

Vreau sa precizez inca odata ca organizarea concursului nu a apartinut CI Carp Team.
Clubul doar a sponsorizat concursul cu sumele mentionate de Claudiu mai sus.
Asa ca nu inteleg de ce trebuie sa ne cerm scuze pentru ceva ce nu a fost in sarcina noastra.
Life sucks....and then u die!!!
www.ci-carpteam.ro

Avatar utilizator
laurentiu sarghie
Mesaje: 362
Membru din: Lun Iun 08, 2009 6:52

Re: Desfasurare Cupa Claumar Insoft - Hermes Peris 2014

Mesaj de laurentiu sarghie »

Iulica, asa cum ti-am spus si in stand, s-a intamplat , s-a intamplat. Nu a dorit nimeni sa se intample acest lucru. Noi care am pierdut captura ce sa mai zicem? Are cineva vreo vina, noi trebuia sa sesizam acest lucru cand am avut cea mai mica suspiciune. Rezultatul nu a fost viciat voit. Ce trebuia sa fac? Sa ma duc la Max sa-i zic ca de fapt acel trofeu imi apartine mie? Ce vina avea el?
Lucrurile nu se pot schimba, timpul nu se poate da inapoi. Hai sa vedem si partea buna a lucrurilor, oamenii aia s-au chinuit sa creeze un carpodrom, sa aduca pesti mari, sa ia masuri sa nu plece pestele de acolo etc etc. Nimeni nu e perfect.
Am vazut cum te-ai chinuit cu agatatura, dar asta e ghinionul trasului la sorti, daca pescuiai de Sarulesti aveai pretentia ca Raduta sa-ti scoata biserica din fata???? Asta e pescuitul, cu bune , cu mai putin bune.... nimeni nu e perfect, hai sa felicitam pe toata lumea implicata in acest concurs.... Hermesul va avea multe de spus....parerea mea !

pgabriel28
Mesaje: 16
Membru din: Joi Ian 16, 2014 0:43

Re: Desfasurare Cupa Claumar Insoft - Hermes Peris 2014

Mesaj de pgabriel28 »

Infrangerile sunt dureroase si provoaca frustrari de regula......

bogdan5
pescar de competitie
Mesaje: 1020
Membru din: Vin Iun 20, 2014 18:02
Puncte: 0
Localitate: 44°26′7″N 26°6′10″E

Re: Desfasurare Cupa Claumar Insoft - Hermes Peris 2014

Mesaj de bogdan5 »

laurentiu sarghie scrie:Iulica, asa cum ti-am spus si in stand, s-a intamplat , s-a intamplat. Nu a dorit nimeni sa se intample acest lucru. Noi care am pierdut captura ce sa mai zicem? Are cineva vreo vina, noi trebuia sa sesizam acest lucru cand am avut cea mai mica suspiciune. Rezultatul nu a fost viciat voit. Ce trebuia sa fac? Sa ma duc la Max sa-i zic ca de fapt acel trofeu imi apartine mie? Ce vina avea el?
Lucrurile nu se pot schimba, timpul nu se poate da inapoi. Hai sa vedem si partea buna a lucrurilor, oamenii aia s-au chinuit sa creeze un carpodrom, sa aduca pesti mari, sa ia masuri sa nu plece pestele de acolo etc etc. Nimeni nu e perfect.
Am vazut cum te-ai chinuit cu agatatura, dar asta e ghinionul trasului la sorti, daca pescuiai de Sarulesti aveai pretentia ca Raduta sa-ti scoata biserica din fata???? Asta e pescuitul, cu bune , cu mai putin bune.... nimeni nu e perfect, hai sa felicitam pe toata lumea implicata in acest concurs.... Hermesul va avea multe de spus....parerea mea !
Scurt, concis si la obiect.
Toata stima Laurentiu !!
Crede în cel ce caută Adevărul,
Fereşte-te de cel ce l-a găsit.
(A.Gide)
Sinceritatea nu te lasa fara prieteni. Ii triaza.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”