Desfasurare Cupa Doctor Fishing - 24-27 Octombrie 2013

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Avatar utilizator
Calin Visoianu
Mesaje: 279
Membru din: Sâm Oct 22, 2011 15:46

Re: Desfasurare Cupa Doctor Fishing - 24-27 Octombrie 2013

Mesaj de Calin Visoianu »

Va multumim frumos pentru aprecieri. Ele reprezinta in mod sigur cea mai valoroasa rasplata pentru noi.

Felicitam toti Participantii la aceasta competitie si le multumim pentru prezenta. Multumesc in mod special echipelor care au batut drum lung venind din Ardeal pana la noi, dar si pitestenilor care sunt nelipsiti la fiecare editie.
Multumim Administratiei Lacului Teiu care ne-a sprijinit, cum a facut-o de altfel in fiecare an, in vederea organizarii acestui concurs.
Multumim sponsorilor : Maver, Carp Zoom, MG Carp, Carping si CPK, pentru ca ne-a oferit posibilitatea sa acordam premii si celor care nu s-au aflat pe o treapta a podiumului.
Multumesc colegilor mei Marian Chelaru si Ciprian Cramer, care au asigurat arbitrajul, pentru prestatie si efortul fizic depus.

Felicitari Castigatorilor, felicitari Tuturor!
Va multumesc,
Calin Visoianu
Ultima oară modificat Lun Oct 28, 2013 9:46 de către Calin Visoianu, modificat 1 dată în total.
Doctor Fishing

Avatar utilizator
iohann
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 3183
Membru din: Dum Noi 01, 2009 11:06
Puncte: 0

Re: Desfasurare Cupa Doctor Fishing - 24-27 Octombrie 2013

Mesaj de iohann »

felicitari Ovidius pt locul 2!
felicitari nota 11 pt podium si captura!
felicitari echipei de pe primul loc, participantilor si organizatorilor!


Maxx, capul sus :wink: .ati demonstrat ca sunteti pescari f buni!

MarianC
Mesaje: 215
Membru din: Sâm Mar 31, 2012 11:55
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare Cupa Doctor Fishing - 24-27 Octombrie 2013

Mesaj de MarianC »

Ungureanu Bogdan scrie:Eu stiu despre ce este vorba dar si tu sti si mai multi.
Nu asta asteptam de la tine.vreau o parere serioasa si corecta din punctul vostru de vedere,pt ca omul crede ca am nadit in ultimele ore sa nu mai prinda el.
Bogdane nu stiu ce asteptai tu de la mine, dar trebuie sa intelegi ca daca Maxx considera ca ai nadit foarte mult in ultima noapte tocmai ca sa-l tai pe el (cel putin asta am inteles), atunci nu stiu ce treaba am eu care am fost arbitru. Am spus-o si o mai spun odata nu s-a incalcat regulamentul.

Avatar utilizator
Ungureanu Bogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2792
Membru din: Joi Oct 29, 2009 15:09
Puncte: 0
Localitate: PITESTI

Re: Desfasurare Cupa Doctor Fishing - 24-27 Octombrie 2013

Mesaj de Ungureanu Bogdan »

Va multumim si noi pentru organizarea perfecta ,intelegerea de are ati dat dovada, ospitalitate etc...
Oricand vom raspunde cu placere la acest eveniment.
Nu in ultimul rand vreau sa felicit atat castigatorii, participantii, cat si partenerii mei-Madalin si Dragos, fara de care nu am fi reusit acest rezultat.
Am avut un loc foarte bun in opinia mea(MAI ALES CAND AM EXTRAS STANDUL), un loc intens pescuit de noi pe care il cunosteam foarte bine.am dat tot ce am putut din noi, nu a stat nimeni degeaba nici 5 minute chiar daca nr de kg nu atesta asta.
Apa crescuta ne-a jucat feste, pestele ne-a circulat dincolo de cracile din fata noastra, creandu-se astfel ca un fel de bariera peste care nu puteai sa pescuiesti si am evitat asta sa nu lasam fire inaintas acolo.
UNA PESTE ALTA, NE-AM SIMTIT EXXXTRAORDINAR! :)
catch&release

Avatar utilizator
Ungureanu Bogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2792
Membru din: Joi Oct 29, 2009 15:09
Puncte: 0
Localitate: PITESTI

Re: Desfasurare Cupa Doctor Fishing - 24-27 Octombrie 2013

Mesaj de Ungureanu Bogdan »

MarianC scrie:
Ungureanu Bogdan scrie:Eu stiu despre ce este vorba dar si tu sti si mai multi.
Nu asta asteptam de la tine.vreau o parere serioasa si corecta din punctul vostru de vedere,pt ca omul crede ca am nadit in ultimele ore sa nu mai prinda el.
Bogdane nu stiu ce asteptai tu de la mine, dar trebuie sa intelegi ca daca Maxx considera ca ai nadit foarte mult in ultima noapte tocmai ca sa-l tai pe el (cel putin asta am inteles), atunci nu stiu ce treaba am eu care am fost arbitru. Am spus-o si o mai spun odata nu s-a incalcat regulamentul.

:) Nu mai Marian, nota zece pentru tine si organizare, voiam sa precizezi ca am avut la cantarul de final -3 pesti cu care am trecut pe locul 5.
catch&release

Avatar utilizator
stress
pescar de competitie
Mesaje: 1056
Membru din: Lun Aug 24, 2009 8:50
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Doctor Fishing - 24-27 Octombrie 2013

Mesaj de stress »

[quote="Ungureanu Bogdan"]Apa crescuta ne-a jucat feste, pestele ne-a circulat dincolo de cracile din fata noastra, creandu-se astfel ca un fel de bariera peste care nu puteai sa pescuiesti si am evitat asta sa nu lasam fire inaintas acolo.
quote]

mai lasa vrajeala ca ai rupt la monturi in aruncare.... ai lasat fire nu mai vb aiurea :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
stefan avram

ionutb
Mesaje: 21
Membru din: Mar Oct 19, 2010 18:29

Re: Desfasurare Cupa Doctor Fishing - 24-27 Octombrie 2013

Mesaj de ionutb »

Felicitari echipelor de pe locul 1 si 2!!!!
Felicitari echipei DR FISHING pt organizare si arbitrajul impartial!!!Echipa NOTA 11 va raspunde prezent la orice concurs organizat de voi!!!!
Felicitari Alin si Vali Mocanu pt cea mai frumoasa balta din jud.Arges cu cea mai mare densitate de peste!!!si cu capturi frumoase!!!
Multumim tuturor celor care ne-au felicitat cat si celor care NU!!!!
Multumesc coechipierilor mei Puiu si Sorin pt felul cum au pregatit si dus acest concurs!!!BEBE

marius din
Mesaje: 45
Membru din: Mie Apr 16, 2008 14:09
Puncte: 0
Localitate: pitesti
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Doctor Fishing - 24-27 Octombrie 2013

Mesaj de marius din »

Felicit si eu CASTIGATORII , LOC 1. 2. 3.
Felicit ORGANIZATORII SI ARBITRII.
Felicit familia MOCANU.
Felicit toti PARTICIPANTII.
SI IN MOD SPECIAL PE COLEGUL MEU , MARIUS BARBU CARE IN ULTIMILE 24 ORE A PESCUIT SINGUR SI S-A ZBATUT CA UN LEU SA PRINDEM LOCUL 13. :D :D :D :D
MENTIONEZ CA TENTATIILE AU FOST MARI, RULOTA , CALDURA , NEVASTA, LA.LA.LA. :lol: :lol: :lol:
OVIDIUS CONSTANTA

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: Desfasurare Cupa Doctor Fishing - 24-27 Octombrie 2013

Mesaj de Alexandru Mihai »

dragos nistor scrie:Felicitari Dr Fishing pentru organizare si pentru modul in care ne-ati facut sa ne simtim ca acasa pe toata durata concursului.
Felicitari coechipierilor mei, Madalin si Bogdan, pentru rezistenta si pentru faptul ca nu s-au descurajat in nici un moment al acestui concurs.
Felicitari castigatorilor.


Vizavi de problema ridicata de Maxx, tin sa mentionez urmatoarele:
- echipa noastra a pescuit pe toata durata concursului respectand strategia pe care am stabilit-o de la inceput.
- am consumat in jur de 15 kg de bile, tari si solubile, pe toata durata acestui concurs. Din 15 kg, 12 au fost aruncate in apa in primele 48 de ore de concurs. Daca Maxx considera ca 3 kg de bile solubile aruncate in apa in ultimele 24 de ore in standul nostru, au facut ca pestele sa se mute dintr-un stand in altul, inseamna ca am gresit noi cu nada de la inceput, trebuia sa nadim doar cate 3 kg de solubile si in primele zile si aveam alt rezultat
- DAR ceea ce cred ca ar trebui sa se inteleaga este faptul ca niciodata nu o sa ma dau la o parte, si o sa renunt sa pescuiesc cat pot de bine, pentru a favoriza pe cineva, un vecin sau alta echipa de pe balta. Din postarea lui Maxx inteleg ca ar fi trebuit sa renunt sa nadesc, sa renunt sa schimb lansete si sa ma apuc de jucat table.
Noi am vrut sa fim cat mai sus in clasament, aveam o micuta rafuiala cu Marius Barbu, si am pescuit pt locul 5, mai sus era greu, primele 4 echipe avand o diferenta destul de mare fata de noi.
In rest, sa auzim numai de bine si sa ne vedem sanatosi pe balta la urmatoarea editie a Cupei Dr. Fishing pe Teiu.
Nu am lasat sa se inteleaga acest lucru...ce ma frapat pe mine a fost faptul ca voi ati inceput un pescuit foarte agresiv sa ii zic asa de sambata seara, dupa ce ati realizat ca cei dupa Standul 1 nu au cum sa ma ajunga pescuind doar ei...asta este 1 la mana...
Era 11:45 duminica si voi dadeati cu cobra, nadeati, schimbati lansetele de parca erati pe locul 2 si vroiati locul 1...asta este 2 la mana...
Sambata seara mi-ati spus ca voi trageti la podium...:(...voi trebuia sa luati peste noapte un minim de 70 de kg sa va ridicati cu pretentii la podium...duminica dimineata aveati 5 pesti la saci si nici o sansa la podium dar ati continuat sa pescuti agresiv...asta este 3 la mana...
Stau si ma intreb daca tot aveati polite de platit unuia si altuia de ce nu ati pescuit asa agresiv de joi...sau de vineri dimineata cand ati simtit balta...ca experienta aveti...asta este 4 la mana...

Stiti cum se intampla de obicei in Romania...daca este un concurs in afara Bucurestului sa zic asa toti cei din zona respectiva fac tot ce le este cu putinta sa castige ei sau ai sai respectivul concurs, asta cand este si un intrus, in special de la Bucuresti, pentru ca este vorba de mandrie...sau sa ma exprim mai plastic..."ce bah vine ala de la Bucuresti sa ne ia banii"...asta este 5 la mana...si am terminat.

Nu mai doresc sa continui aceasta discutie pe forum si nici in afara lui.

ps: daca pescuiati de joi de la 12 cum ati facut-o de sambata seara sigur erati pe podium.
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

Avatar utilizator
Ungureanu Bogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2792
Membru din: Joi Oct 29, 2009 15:09
Puncte: 0
Localitate: PITESTI

Re: Desfasurare Cupa Doctor Fishing - 24-27 Octombrie 2013

Mesaj de Ungureanu Bogdan »

stress scrie:
Ungureanu Bogdan scrie:Apa crescuta ne-a jucat feste, pestele ne-a circulat dincolo de cracile din fata noastra, creandu-se astfel ca un fel de bariera peste care nu puteai sa pescuiesti si am evitat asta sa nu lasam fire inaintas acolo.
quote]

mai lasa vrajeala ca ai rupt la monturi in aruncare.... ai lasat fire nu mai vb aiurea :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:shock: :shock: nu eu!!!
ai mei colegi din lansare,dar nu s-au dus tocmai acolo.eu am parcat doar 2 acolo,dupa care am dat mai incet de frica sa nu stric locul.
stress,ce faci, dai din casa? :lol: te spun lu madalin :mrgreen:
catch&release

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”