Desfasurare Cupa Iernii 2013

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Iernii 2014

Mesaj de Vladut Mateianu »

petre iulian scrie:nu sunt avocatul nimanui mai ales celor care ne/au jignit :(
echipa de pe locul 4 au terminat cu 9 puncte (6 +1+2 ) si cu un total calitate /cantitate acumulate pe 3 manse (13+2+3=18 puncte )

Daca scadem un punct la calitate in prima mansa rezulta (12+2+3=17 puncte )

locul 3 a castigat cu 9 puncte si calitate/cantitate acumulate pe 3 manse =17 puncte

Se intra la egalitate de puncte avand ambele echipe 9 puncte (17 pe general ) si castiga ce/a cu cantitatea mai mare adica
Mitranescu =621 kg
Rapciuc =638 kg

in cazul asta castiga echipa Rapciuc

Vina este a concurentilor care nu au verificat listele ,se fac greseli la 10 tone de crap cantarite ....

o zi buna si George Iorga sa mai faca odata calculele dar .....sunt bine facute de mine :?
Asa este Iulica, exact cum ai calculat si tu.....
Din pacate, cum am spus si mai sus, nu se mai poate face nimic, conform regulamentului orice contestatie trebuie facuta in maximum 2 ore dupa terminarea concursului.
Totusi, ma voi ocupa personal ca echipa in cauza sa primeasca si cupele meritate (voi face altele), clasamentul general ramanand cel postat oficial. Sa nu uitam ca nu este vina echipei lui Dan, probabil ca ei nici nu au stiut de aceasta mica eroare de calcul care modifica podiumul ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Iernii 2014

Mesaj de petre iulian »

12 puncte / 11,5 puncte tot acelas rezultat da si anume locul 3 :wink:
noi am pierdut un punct la prima mansa la 10 grame si la mansa doi am pierdut un punct la 50 grame si in ultima mansa aveam 7 puncte in loc de 5 :oops:

ghinion clar .....60 grame si eram pe podium daca nu trageam gherla sectorului B dar m/am bucurat ca am tras-o noi si a ramas B1 pentru cealalta echipa care a si castigat :D
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
Dan Savin
Mesaje: 126
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:55
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare Cupa Iernii 2014

Mesaj de Dan Savin »

din cate am inteles din regulament, clasamentul sa facut cu punctele obtinute in urma locului de pe sector in tabelul cu clasamentul final la TOTAL GENERAL coloana cu LOC SECTOR trebuia inlocuita cu PUNCTE SECTOR ,deci clasamentul nu se modifica in urma acelei greseli .

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Mesaje: 3266
Membru din: Lun Feb 15, 2010 22:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Iernii 2014

Mesaj de Marian Constantin »

petre iulian scrie:12 puncte / 11,5 puncte tot acelas rezultat da si anume locul 3 :wink:
corect ....
X-treme Baits
https://www.facebook.com/XtremeBaits2013?ref=hl
Campion National 2015 la individual
Powered by Shimano

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Desfasurare Cupa Iernii 2014

Mesaj de Dan Mitranescu »

petre iulian scrie:12 puncte / 11,5 puncte tot acelas rezultat da si anume locul 3 :wink:
noi am pierdut un punct la prima mansa la 10 grame si la mansa doi am pierdut un punct la 50 grame si in ultima mansa aveam 7 puncte in loc de 5 :oops:

ghinion clar .....60 grame si eram pe podium daca nu trageam gherla sectorului B dar m/am bucurat ca am tras-o noi si a ramas B1 pentru cealalta echipa care a si castigat :D
De 4 ani imi bat gura degeaba cu "calitatea" . Pentru ca unii viseaza ca stiu ei sa prinda pesti mari ne batem joc de pescuit.
Pe sectorul C ,sau de ce nu pe toate, o sa se ajunga ca la pestii pe care vrem sa ii bagam la "captura" sa le introducem preventiv cate un supozitor de 100g .
Am luat locul 3 la 10 g si am pierdut locul 2 la 20g . ( a se vedea clasamentul de "calitate" din ultima mansa de pe "c"-uri ). Asta este pescuit ?

Trebuie sa stau sa cer fisele tuturor concurentilor care m-au intrecut la calitate sa le fac calculul , poate exista o gresala de cateva grame ce ma subclaseaza ?
Orice cifra modificata de la zecimale schimba un clasament intreg !

Uite si fisa mea semnata si parafata . Mai trebuia o singura "scapare" mai mult sau mai putin voita a arbitrilor sau a celor care detineau fisele ( puteam sa o cer si eu ca "verificare" ) si gata 100 milioane in buzunar . Trebuie sa traiescu cu increderea ca nu face nimeni asa ceva pentru suma asta ?

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Desfasurare Cupa Iernii 2014

Mesaj de Dan Mitranescu »

Calitatea este cu 80g mai mare ca in clasament. Automat trecem pe 2 .
Asta pentru un zero facut opt ( 5,81 ) .
Un zero de 60 milioane !
Fişiere ataşate
fisa C.jpg
fisa C.jpg (62.62 KiB) Vizualizat de 839 ori

Rep
Mesaje: 160
Membru din: Mar Mai 01, 2012 17:09

Re: Desfasurare Cupa Iernii 2014

Mesaj de Rep »

De ce pentru 22,16 kg Slave primeste 5 puncte iar noua ne dai ba 7, ba 6 si nu tot 5! Vladut - scuze dar...
Fişiere ataşate
IMG_20131105_0001-2.jpg
IMG_20131105_0001-2.jpg (104.73 KiB) Vizualizat de 838 ori

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Desfasurare Cupa Iernii 2014

Mesaj de Dan Mitranescu »

Si astea sunt ultimile nenorociri care se pot face pe sistemul de punctare a calitatii .
Sunt altele care distrug tot ce mai insemna amicitie pescareasca si frumusete a concursului.
Pacat .

Cel putin la acest ultim concurs am avut mari deceptii in privinta oamenilor si a omeniei.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Iernii 2014

Mesaj de Vladut Mateianu »

Rep scrie:De ce pentru 22,16 kg Slave primeste 5 puncte iar noua ne dai ba 7, ba 6 si nu tot 5! Vladut - scuze dar...
Vladut Mateianu scrie: CUPA IERNII MOARA VLASIEI 2 -EDITIA A 7-A


In caz de egalitate, primul criteriu de departajare va fi cumulul de puncte obtinut in clasamentul de sector (cantitate+calitate), pe fiecare mansa in parte. Daca egalitatea se mentine, al doilea criteriu de departajare aplicat va fi dat de cantitatea totala de peste capturat !

Si cu 7 puncte erati tot pe 3 la final..... Am scris mai sus destul de clar.
Am si explicat care sunt cauzele pentru care clasamentul ramane cel oficial.
Cand cantaresti 4 tone de peste, nu este chiar inevitabila o greseala umana ! De aceea fiecare concurent are fisa proprie si primeste clasamentul la sfarsitul mansei, ca sa verifice situatia proprie.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Mesaje: 3266
Membru din: Lun Feb 15, 2010 22:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Iernii 2014

Mesaj de Marian Constantin »

Rep scrie:De ce pentru 22,16 kg Slave primeste 5 puncte iar noua ne dai ba 7, ba 6 si nu tot 5! Vladut - scuze dar...
corect este 5,5 la ambele echipe .....
X-treme Baits
https://www.facebook.com/XtremeBaits2013?ref=hl
Campion National 2015 la individual
Powered by Shimano

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”