DESFASURARE CUPA MINCINOSII Editia I BALTA LAZAR ALEXANDRIA

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Ari GOLD
Mesaje: 127
Membru din: Vin Apr 01, 2011 11:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DESFASURARE CUPA MINCINOSII Editia I BALTA LAZAR ALEXAND

Mesaj de Ari GOLD »

felicitari pentru concurs exceptia facand unele standuri care nu trebuiau facute in rest un concurs frumos cu un peste foarte , foarte mofturos

Avatar utilizator
stress
pescar de competitie
Mesaje: 1056
Membru din: Lun Aug 24, 2009 8:50
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: DESFASURARE CUPA MINCINOSII Editia I BALTA LAZAR ALEXAND

Mesaj de stress »

doru_croc scrie:
Dan Badarcea scrie:doru,sandu,stefan ce faceti?
luati pastilele!!! :lol: :lol:
Am luat, dar nu au efect. Am trimis dupa pastile de putut. :lol:
Nu stiu ce pastile mi-ai dat Dane, dar acum nu mai pot fara ele... ma simt ciudat :lol: :lol:
stefan avram

Avatar utilizator
drevil71
Mesaje: 94
Membru din: Mie Iul 21, 2010 10:06

Re: DESFASURARE CUPA MINCINOSII Editia I BALTA LAZAR ALEXAND

Mesaj de drevil71 »

Referitor la standuri.

atat delimitarea si stabilirea standurilor cat si culoarele de pescuit au fost facute "la misto" fara sa se tina seama de faptul ca totusi unii au stat boiereste cu distante apreciabile intre standuri iar altii si aici ma refer strict la standurile 16- 17 -18 - 19 si 20 unde distanta intre standuri a fost maxi o lungime de lanseta. In afara de asta nici culoarele de pescuit nu au fost stabilite cum trebuie deoarece 3 standuri au avut culoare incalecate. Nu mai vorbim aici de zona neutra si alte alea. Coco si Teo....sunteti pescari trebuia sa va ganditi la asta inainte nu sa ne chinuiti ca si conditii de pescuit. Nu vorbim aici de confort ca nu am venit la hotel dar macar pentru lipsa acestuia cele 2 foisoare ar fi fost ok sa gazduiasca maxim 3 standuri nu 5.

Poate la editiile viitoare in care nu doar banu' sa conteze.

Cu stima,

Claudiu Spinu(stand 18)
Succesul reprezintă abilitatea de a trece de la un eşec la altul fără sa îţi pierzi entuziasmul. Winston Churchill

Avatar utilizator
THL
Mesaje: 449
Membru din: Dum Noi 22, 2009 19:05
Puncte: 0

Re: DESFASURARE CUPA MINCINOSII Editia I BALTA LAZAR ALEXAND

Mesaj de THL »

drevil71 scrie:Referitor la standuri. Atat delimitarea si stabilirea standurilor cat si culoarele de pescuit au fost facute "la misto" fara sa se tina seama de faptul ca totusi unii au stat boiereste cu distante apreciabile intre standuri iar altii si aici ma refer strict la standurile 16- 17 -18 - 19 si 20 unde distanta intre standuri a fost maxi o lungime de lanseta. In afara de asta nici culoarele de pescuit nu au fost stabilite cum trebuie deoarece 3 standuri au avut culoare incalecate. Nu mai vorbim aici de zona neutra si alte alea. Coco si Teo....sunteti pescari trebuia sa va ganditi la asta inainte nu sa ne chinuiti ca si conditii de pescuit. Nu vorbim aici de confort ca nu am venit la hotel dar macar pentru lipsa acestuia cele 2 foisoare ar fi fost ok sa gazduiasca maxim 3 standuri nu 5. Poate la editiile viitoare in care nu doar banu' sa conteze. Cu stima, Claudiu Spinu(stand 18)
Nu am cum sa neg evidenta, adica sa spun ca nu au fost standuri inghesuite, dar nu pot fi de acord cu afirmatia ca au fost facute "la misto". Am tratat cat se poate de serios acest concurs si - cum cine nu munceste nu greseste - se pare ca am dat si noi putin in bara. Am pus 5 standuri in acea zona pentru ca patronul lacului si pescari cu state vechi pe balta Lazar ne-au spus ca este o zona excelenta, care tine peste mult de tot si in cazul in care lasam acolo 2-3 echipe acestea vor fi singurele care se vor lupta pentru podium. Am mers pe incredere si iata ca ne-am inselat. In conditiile in care la acest concurs au fost cele mai mari premii din acest an (peste 15.000 ron) nu stiu - sincer - la ce te referi in ultima afirmatie!...

florinio2006
Mesaje: 200
Membru din: Sâm Feb 13, 2010 16:25
Puncte: 0
Localitate: București

Re: DESFASURARE CUPA MINCINOSII Editia I BALTA LAZAR ALEXAND

Mesaj de florinio2006 »

felicitari castigatorilor si celor care au rezistat pana la final in acele conditii extreme caniculare!
cauzele care cred ca au dus la rezultate atat de slabe au fost>
1. standurile extrem de apropiate *toate*.......nu se putea vorbi de pat de nada personal sau driluri in dreptul standului personal, balta suporta doar 15 standuri dupa parerea mea
2. nadirea masiva facuta de majoritatea echipelor
3. vremea caniculara
4. densitatea mica de peste

iar balta trebuia sectorizata in 2 sectoare!
despre capatul baltii la apa mica s-a vorbit f frumos*ca tine peste mult*, dar de celalalt capat?



poate data viitoare......

Avatar utilizator
THL
Mesaje: 449
Membru din: Dum Noi 22, 2009 19:05
Puncte: 0

Re: DESFASURARE CUPA MINCINOSII Editia I BALTA LAZAR ALEXAND

Mesaj de THL »

@florinio - Cred ca exagerezi putin cand spui ca TOATE standurile au fost apropiate, dar... fiecare cu opinia lui. Primele 3 standuri au avut aceleasi referinte excelente si ma gandesc ca pescarii de pe 1 - pescari de competitie, dealtfel - au avut pesti pierduti si un "dulap" pe care l-au parcat vis-a-vis pentru ca nu au putut sa-l contreze deloc cu fir de 0,25... asta mi-au spus chiar ei. Daca se scoteau 75% din toti pestii "comicariti" se dubla (cel putin) cantitatea totala.

Avatar utilizator
doru_croc
pescar de competitie
Mesaje: 2433
Membru din: Dum Aug 30, 2009 10:01
Puncte: 0
Localitate: Alexandria

Re: DESFASURARE CUPA MINCINOSII Editia I BALTA LAZAR ALEXAND

Mesaj de doru_croc »

Teo, felicitari pentru organizare.
Eu care cunosc bine balta nu am nimic de reprosat. S-a vrut un concurs intre gentelmeni si pana la urma s-a reusit. Chiar daca am venit mai tarziu si stiam ce ma asteapta nu am lasat garda jos pentru ca este o balta atat de surprinzatoare, de nu va puteti imagina. Sper sa fie o data viitoare si atunci veti sti cum sa o pescuiti.
O seara buna baieti. (Joi sunt pe balta si va tin la curent).
Pentru unii umorul este ca si o limba straina: fara subtitrare nu inteleg nimic!
Este de o mie de ori mai bine să fii optimist şi să te înşeli, decât să fii pesimist şi să ai dreptate.

Avatar utilizator
drevil71
Mesaje: 94
Membru din: Mie Iul 21, 2010 10:06

Re: DESFASURARE CUPA MINCINOSII Editia I BALTA LAZAR ALEXAND

Mesaj de drevil71 »

THL scrie:
drevil71 scrie:Referitor la standuri. Atat delimitarea si stabilirea standurilor cat si culoarele de pescuit au fost facute "la misto" fara sa se tina seama de faptul ca totusi unii au stat boiereste cu distante apreciabile intre standuri iar altii si aici ma refer strict la standurile 16- 17 -18 - 19 si 20 unde distanta intre standuri a fost maxi o lungime de lanseta. In afara de asta nici culoarele de pescuit nu au fost stabilite cum trebuie deoarece 3 standuri au avut culoare incalecate. Nu mai vorbim aici de zona neutra si alte alea. Coco si Teo....sunteti pescari trebuia sa va ganditi la asta inainte nu sa ne chinuiti ca si conditii de pescuit. Nu vorbim aici de confort ca nu am venit la hotel dar macar pentru lipsa acestuia cele 2 foisoare ar fi fost ok sa gazduiasca maxim 3 standuri nu 5. Poate la editiile viitoare in care nu doar banu' sa conteze. Cu stima, Claudiu Spinu(stand 18)
Nu am cum sa neg evidenta, adica sa spun ca nu au fost standuri inghesuite, dar nu pot fi de acord cu afirmatia ca au fost facute "la misto". Am tratat cat se poate de serios acest concurs si - cum cine nu munceste nu greseste - se pare ca am dat si noi putin in bara. Am pus 5 standuri in acea zona pentru ca patronul lacului si pescari cu state vechi pe balta Lazar ne-au spus ca este o zona excelenta, care tine peste mult de tot si in cazul in care lasam acolo 2-3 echipe acestea vor fi singurele care se vor lupta pentru podium. Am mers pe incredere si iata ca ne-am inselat. In conditiile in care la acest concurs au fost cele mai mari premii din acest an (peste 15.000 ron) nu stiu - sincer - la ce te referi in ultima afirmatie!...
Ultima afirmatie se refer la faptul ca v-ati lacomit la numarul de echipe in conditiile in care trebuia sa se tina seama de capacitatea baltii. CU cateva zile inainte de concurs Coco cred ca raspundea unei intrebari ref la standuri ca s-ar amenaja si pe malul celalalt. Oricum pentru mine sincer este o experienta care ma va face sa refuz sau sa cer banii inapoi la un concurs unde voi mai vedea standuri ca si sardelele in conserva. Asta nu e pescuit nici macar de placere daramite de competitie. Ce paturi de nada se pot face atat timp cat cel din stanga da tot acolo cel din dreapta da tot acolo. E simplu noroc si atat daca prinzi. Dar in fine nu conteaza asta dar ceea ce vreau sa spun ca pentru suma asta per echipa trebuia sa lasati premiile un pic mai jos in favoarea unor locuri (standuri ) aerisite.

Mai gandeste te ca totusi noi am rezistat si in conditiile date iar pe Darvari s-a amanat concursul si pe Moara sti cum a fost. Nu am cedat desi ar fi trebuit sa ne retragem din primul ceas cand am vazut ce standuri ni s-au oferit.

Asta e...pe viitor eu cel putin voi fi mai selectiv in ceea ce priveste concursul si geografia standurilor.Sa nu intelegi de aici ca ma intereseaza in vreun fel premiile puse in joc. Un concurs trebuie dus pana la capat indiferent daca prinzi sau nu. Dar macar un minim de conditii de pescuit trebuie sa ni se asigure.

Sunt convins ca intelegi absolut tot ceea ce ti-am scris pana aici.

CU stima

Claudiu
Succesul reprezintă abilitatea de a trece de la un eşec la altul fără sa îţi pierzi entuziasmul. Winston Churchill

Avatar utilizator
THL
Mesaje: 449
Membru din: Dum Noi 22, 2009 19:05
Puncte: 0

Re: DESFASURARE CUPA MINCINOSII Editia I BALTA LAZAR ALEXAND

Mesaj de THL »

OK, am priceput. Tot e bine daca am creat un "precedent", tot am castigat ceva :wink:

Avatar utilizator
coco carpdiscount
Mesaje: 513
Membru din: Vin Iun 03, 2005 23:14
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DESFASURARE CUPA MINCINOSII Editia I BALTA LAZAR ALEXAND

Mesaj de coco carpdiscount »

Pentru amplasarea standurilor imi asum responsabilitatea si imi cer public scuze pentru greseala facuta. Am facut aceasta greseala din dorinta de a avea participanti multi si premii mari.

La editia urmatoare o sa fiu mult mai atent la amplasarea standurilor.

Multumesc inca odata tuturor participantilor.
Nu bei, nu prinzi !!
Porcul tot porc ramane :) !

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”