Desfasurare CUPA PESCARILOR, Ed. a VI-a - Hermes Peris 2016

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Desfasurare CUPA PESCARILOR, Ed. a VI-a - Hermes Peris 2

Mesaj de gor965 »

drdan scrie:Iohann sunt curios, daca clasamentul ramane asa cum dai locul 3……..sper ca te-ai pregatit cu cupe….ha, ha, ha…..
Se trage la sorti ...am mai facut o data asta la Moara, cand a venit iarna peste cei de pe balta si s-a prins peste doar pe primul ponton. In continuare eu cred ca pestele intra la iernat...ptr. ca fata de anii precedenti temperaturile sunt mult scazute. Nu e primul an de concursuri la Peris iar peste era "terorizat" si in vara ...singura diferenta vizibila ptr. mine ramane temperatura foarte scazuta din ultimile zile. Daca anul trecut aveam 15-20 grade maxima acum avem 8-10 grade. Solul s-a racit extrem de repede, coborand de la 30 la 0 grade in cateva zile.
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Dan Draguloiu
Mesaje: 658
Membru din: Lun Apr 29, 2013 17:53
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare CUPA PESCARILOR, Ed. a VI-a - Hermes Peris 2

Mesaj de Dan Draguloiu »

gor965 scrie:
drdan scrie:Iohann sunt curios, daca clasamentul ramane asa cum dai locul 3……..sper ca te-ai pregatit cu cupe….ha, ha, ha…..
Se trage la sorti ...am mai facut o data asta la Moara, cand a venit iarna peste cei de pe balta si s-a prins peste doar pe primul ponton. In continuare eu cred ca pestele intra la iernat...ptr. ca fata de anii precedenti temperaturile sunt mult scazute. Nu e primul an de concursuri la Peris iar peste era "terorizat" si in vara ...singura diferenta vizibila ptr. mine ramane temperatura foarte scazuta din ultimile zile. Daca anul trecut aveam 15-20 grade maxima acum avem 8-10 grade. Solul s-a racit extrem de repede, coborand de la 30 la 0 grade in cateva zile.
George nu stiu ce sa spun, dar ma gandesc cu groaza la urmatorul concurs, la cel care urmeaza sa particip, cel de la sfarsitul saptamanii……...
danezu
Nume utilizator schimbat din drdan

dedeciu mihai-paul
Mesaje: 141
Membru din: Mie Mai 04, 2011 19:54

Re: Desfasurare CUPA PESCARILOR, Ed. a VI-a - Hermes Peris 2

Mesaj de dedeciu mihai-paul »

Hai sa nu ne mai ascundem dupa deget, nu temperatura este vinovata. De ce la Moara se prinde bine? Orice minune dureaza 3 zile,multi crapi mari au plecat anul acesta spre alte destinati, fie casa fie alte balti. Grav este ca in cardasie cu paza. Dar ce sa faci cand patronu este in club si balta nu este pe inventar?

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Desfasurare CUPA PESCARILOR, Ed. a VI-a - Hermes Peris 2

Mesaj de gor965 »

drdan scrie:
gor965 scrie: George nu stiu ce sa spun, dar ma gandesc cu groaza la urmatorul concurs, la cel care urmeaza sa particip, cel de la sfarsitul saptamanii……...
Nu stiu ce sa zic...la un moment dat o sa va treziti ca ingheata apa pe lac si voi tot o sa va inscrieti la concursuri ! :lol:
p.s.
Eu am cam incheiat sezonul ! :)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Desfasurare CUPA PESCARILOR, Ed. a VI-a - Hermes Peris 2

Mesaj de gor965 »

dedeciu mihai-paul scrie:.....multi crapi mari au plecat anul acesta spre alte destinati, fie casa fie alte balti. Grav este ca in cardasie cu paza...
Daca vrei sa te faci util, poti sa dai niste date exacte ...cine, cand, cum, unde ?
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

martinik
Mesaje: 248
Membru din: Mie Iul 09, 2008 20:30
Puncte: 0
Localitate: buc

Re: (

Mesaj de martinik »

dani dan scrie:din pacate...trebuie sa recunoastem ca nr concursurilor,firele din apa si multe altele isi spun cuvantul :!:
pacat :!:
am crezut ca vom avea cea mai buna pista de concurs dar...m-am inselat...pestele nu mai stie ce se intampla...
pacat :!:
in loc sa ia in greutate,pestii slabesc...e un semnal de alarma...pacat :!:
in ungaria(pe ozetanya)se tin SASE concursuri pe an,(pe harsany)cam tot asa :wink:
la peris...NON STOP :shock:
cred ca trebuie revizuita strategia :wink:

E DOAR O PARERE,SPER SA NU SUPAR MULTA LUME :wink:
Asta e singurul motiv pentru care pestele nu mananca pe Hermes la aceasta data.....va spune unu, care saptamana trecuta a fost pe Hermes si acum, la ora asta tot aici sunt.....!!!!

Avatar utilizator
iohann
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 3183
Membru din: Dum Noi 01, 2009 11:06
Puncte: 0

Re: Desfasurare CUPA PESCARILOR, Ed. a VI-a - Hermes Peris 2

Mesaj de iohann »

in primul rand, aveam pretentii de la cei cu ani in spate de concursuri!!!
trebuie sa intelegeti un lucru:Hermes-Peris este inainte de toate o afacere!cum fiecare are ceva sau lucreaza undeva, etc, asa si aici administratia face cum crede!fiecare e liber sa mearga unde doreste!singurul care a inteles care este treaba, este George Iorga!pestele nu se mai hraneste, din cauza temperaturilor scazute!ce legatura au concursurile?!balta este oricum plina aproape mereu!daca nu aveti idee de investitile facute acolo, vorbiti cu Florin si poate o sa intelegeti situatia.
am prins multe concursuri pe diverse balti pe timp rece si la unele chiar nu am prins niciun peste!
totul se datoreaza temperaturilor scazute si credeti-ma ca am dreptate!

Avatar utilizator
iohann
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 3183
Membru din: Dum Noi 01, 2009 11:06
Puncte: 0

Re: Desfasurare CUPA PESCARILOR, Ed. a VI-a - Hermes Peris 2

Mesaj de iohann »

drdan scrie:Iohann sunt curios, daca clasamentul ramane asa cum dai locul 3……..sper ca te-ai pregatit cu cupe….ha, ha, ha…..
curiosule :D
in aceste cazuri, locul 3 se trage la sorti!
am patit o la un concurs pe moara, unde doar o echipa a punctat.

claudiupascu
Mesaje: 361
Membru din: Mar Iul 14, 2009 22:55

Re: Desfasurare CUPA PESCARILOR, Ed. a VI-a - Hermes Peris 2

Mesaj de claudiupascu »

dedeciu mihai-paul scrie:Hai sa nu ne mai ascundem dupa deget, nu temperatura este vinovata. De ce la Moara se prinde bine? Orice minune dureaza 3 zile,multi crapi mari au plecat anul acesta spre alte destinati, fie casa fie alte balti. Grav este ca in cardasie cu paza. Dar ce sa faci cand patronu este in club si balta nu este pe inventar?
Tocmai ce s-a terminat saptamana trecuta un concurs cand s-au prins aproape doua tone de peste iar echipa castigatoare la calitate a avut in sase pesti 84 kg!
Iar exemplul tau cu Moara este total neinspirat .Ai cateva topicuri deschise de o luna unde se cauta explicatii de ce nu se prinde pe Moara.

florin masu
Mesaje: 145
Membru din: Mar Ian 29, 2013 15:43

Re: Desfasurare CUPA PESCARILOR, Ed. a VI-a - Hermes Peris 2

Mesaj de florin masu »

Referitor la concursuri, sunt de acord ca am făcut o greșeală care nu se va mai repeta. Intr-adevăr, au fost prea multe! Intenția noastră a fost, bineînțeles, sa mulțumim pe toată lumea și, cu toate ca am încercat sa explicam multora ca sunt prea multe concursuri, reacțiile au fost negative, creându-se aceasta aglomerare.
De asemenea, nu pot fi ignorate nici fenomenele care au contribuit la aceasta situație - temperaturile foarte scăzute pentru aceasta perioada a anului și faptul ca balta Hermes are mult mai mult peste mare decât mic. După cum se știe, peștele mic se agita foarte mult, agitându-l și pe cel mare.
Va asigur ca anul viitor situația va fi diferită. Vom stabili un număr limitat de concursuri - pana la sfârșitul lunii vom anunța datele disponibile pentru competiții (bineînțeles, mult mai putine decât anul acesta) și sub nicio forma nu se vor mai suplimenta.
Din nou, vom avea destul de multe perioade in care balta va fi închisă. In acest fel, peștele va putea sa se liniștească.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”