Desfasurare Cupa Primaverii MV 2

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
florin pocris
pescar de competitie
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Sep 28, 2007 20:43
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Primaverii MV 2

Mesaj de florin pocris »

Felicitari tuturor participantilor si in special CASTIGATORILOR si organizatorilor si administratiei lacului.
Felicitari echipelor GREEN LAKE care au luptat cat au putut si ne-au adus in vitrina clubului o cupa de loc pe sector.

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Desfasurare Cupa Primaverii MV 2

Mesaj de RazvanG »

Felicitari tuturor concurentilor precum si organizatorilor,un concurs in care s-a dovedit inca o data( ptr a cata oara?) ca locul face pescarul.Oricum Vladutz sper ca pe cei care au fost pe pontonul nr 2 sa nu-i mai primesti la concursuri.Cred ca au dezechilibrat total acea portiune de balta si implicit rezultatul final.Nu vreau sa fiu inteles gresit si sa se spuna ca am ceva cu cei de la Brasov,departe de mine.Ba din ontra trebuiesc apreciati deoarece sunt foarte valorosi.
Nume utilizator schimbat din shimanobig in RazvanG

Avatar utilizator
viorel dulamita
pescar de competitie
Mesaje: 1087
Membru din: Joi Noi 20, 2008 20:00
Puncte: 0
Localitate: dej

Re: Desfasurare Cupa Primaverii MV 2

Mesaj de viorel dulamita »

Felicitari TUTUROR !
Felicitari Dan, Nelu, Radu(in ordinea virstei), mai mult nu puteati face :wink: .
Felicitari Energy, nu credeam ca aveti atita energie sa-mi stricati pronosticul :wink: :D .
George, pe tine nu te mai felicit, pt ca ramii in aceeiasi nota, adica 10+.
Felicitari Genes&Co; ai aratat ca pe linga un bun poet esti si un foarte bun pescar :wink: :D .
Duminica placuta!

Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare Cupa Primaverii MV 2

Mesaj de arsinel »

Avem un filmulet ceva de la premiere cum am avut la tragerea la sorti ?
Felicitari echipei GL pt locul 3 pe sector!
Slave chiar imi pare rau pt voi a-ti condus concursul aproape 80% din timp !
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

Avatar utilizator
Razvan Paunoiu
Mesaje: 135
Membru din: Mar Noi 27, 2007 20:52

Re: Desfasurare Cupa Primaverii MV 2

Mesaj de Razvan Paunoiu »

250 kg intre cantarul de seara si dimineata standul 3...asta da desfasurare de forte...felicitari tuturor participantilor, frumos concurs, buna ideea cu sectorizarea.....ne-a tinut in priza pana la sfarsit.....250 / 12 = apr 20 kg pe ora..aprox...4-5 pesti pe ora....fratilor n-ati dormit de loc...
Nume utilizator schimbat din Friday

iavindan
Mesaje: 50
Membru din: Vin Feb 11, 2011 23:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti, Sector 6

Re: Desfasurare Cupa Primaverii MV 2

Mesaj de iavindan »

Felicitari OVERTEN !!!!!!!! :D

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Desfasurare Cupa Primaverii MV 2

Mesaj de gor965 »

arsinel scrie:Avem un filmulet ceva de la premiere cum am avut la tragerea la sorti ?
Erau destule camere de filmare in zona asa ca am preferat sa fac poze...cu siguranta toti premiantii se vor vedea la emisiunile tv de specialitatae !...pana la urma , trebuie sa manance si ei o paine ! :lol:
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Desfasurare Cupa Primaverii MV 2

Mesaj de gor965 »

Madalin007 scrie:
Vladut Mateianu scrie:Eu zic ca tot George Slave castiga ! :wink:
Vladut,am vazut ieri cand am fost invizita ca baietii de pe standul 1 pescuiau cu 2 lansete stanGa 90 grade,este permis asa ceva daca esti cap de stand..... asemenea directii?
Daca-ti aduci aminte , anul trecut , la fel (aproape) a pescuit si Dan M. ...iar intrebarea ta o punea Catalin Duta ! Raspunsul este acelasi...nu se pescuieste in culoar ci pe o zona , iar in fata pontonului 1 pescuia de fapt pontonul 2 , astfel ca zona care-i revenea acestuia (ponton 1) era toata partea cu deversorul ! Sa nu crezi ca lui Slave i-a fost usor (si bine) sa vada ca dupa vantul ala turbat, apa din toata partea stanga batuse malul si era cafea cu lapte (apa murdara si mai slab oxigenata) si nu mai tinea peste !
p.s
Si sa nu uitam ca directiile de pescuit pe zona de la inceputul baltii sunt convergente !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
Cristi Matei
pescar de competitie
Mesaje: 1246
Membru din: Dum Sep 23, 2007 20:44
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Primaverii MV 2

Mesaj de Cristi Matei »

si nu in ultimul rand toate zonele de pescuit au fost discutate la fata locului cu echipele participante inainte de startul concursului.

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Desfasurare Cupa Primaverii MV 2

Mesaj de gor965 »

arsinel scrie:.....Cum este posibil ca o echipa sa puna lansetele pe mal (sa nu mai pescuiasca) sa plece seara de pe balta,sa revina dimineata si sa aiba voie sa ramana in concurs ? Este permis asta ?
Nu vreau sa supar pe nimeni dar sa intamplat si chiar nu stiu,nu cunosc reculamentul .
Pai daca o sa citesti regulamentul o sa vezi ca nu exista sanctiuni ptr. Non combat (eventual, Abandon)! Este aproape imposibil sa cuprinzi in regulament toate variantele posibile de cazuri de Noncombat si e destul de greu sa-l definesti cu exactitate pe fiecare caz in parte (nici CIPS FIPS nu face treaba asta )...daca lasau betele in apa , fara momeala , si apoi se culcau in cort crezi ca nu era acelasi drac ?
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”