Desfasurare Cupa Revansa Iernii 2012

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Revansa Iernii 2012

Mesaj de Vladut Mateianu »

petre iulian scrie:La Cupa primaverii sa/mi arati si mie cum dai 134 de metrii cu cobra :wink: .

Acel stand are o singura zona in care prinzi si daca nu o dibuiesti nu prinzi :wink: . Zona este in partea dreapta a standului la limita intre standuri . adica cum vedeai tu cand te uitai in dreapta un stuf ,un golf in pamant (deca stiai ca exista ) si pe urma stalpul de lumina .De la jumatatea stufului pana la golf nu sunt mai mult de 6 metrii si acolo trebuia sa dai .Daca vecinii din dreapta s/au urcat peste tine si ti/au "furat zona fierbinte " au prins :wink: .Ei cum au prins nu te intrebi ? Marian Constantin care este un pescar cu experienta si stie bine MOara sunt sigur ca si/a ajutat colegii de club cu informatii ca stia acest lucru cu zona fierbinte . La cupa Iernii ,pe acel stand a pescuit Mary si eu in locul tau si stia perfect de unde am prins toti pestii mari :wink:

Data viitoare sa ma intrebi de stand ca eu nu sunt secretos si te ajut daca pot si cine ma cunoaste poate confirma acest lucru
Pacat ca nu i-ai dat cateva bile de carlig sa prinda si el 5 baboi, Nae era printre singurii cu bile la punga de pe balta... :D Pacat, locul promitea, la fel si pescarul....sau poate ma insel eu ? :roll: :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Revansa Iernii 2012

Mesaj de petre iulian »

Dragoi Adrian scrie:exact cum zice mary...dar am vazut unde arunca nae popescu si va garantez ca nu a pescuit langa stuf, a incercat sa arunce dar nu a reusit nici cu plumb, dupa am vazut ca trecut pe momitor si dadea pe la mijloc unde si nadea cu cobra. La sfarsitul concursului am vazut cand noi strangeam ca incerca sa arunce doar cu plumbul pe linie si a aruncat undeva la 10-15m de mal.
.................

zece metrii de mal este mult de tot :wink: .Noi ca sa prindem ,dadeam pe semn si daca intindeam putin lanseta in fata cadea direct pe stuf . In golfuletz era mai greu ca aveam maxim doi metrii patrati si daca nu dadeai in el cadea pe mal .Locul este bun dar si greu si daca nu esti un aruncator bunsi nu cunosti standul nu prinzi mai nimic .

felicitari pentru locul doi :wink:
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Revansa Iernii 2012

Mesaj de petre iulian »

RSC scrie:
petre iulian scrie:.... ca eu nu sunt secretos si te ajut daca pot si cine ma cunoaste poate confirma acest lucru
Pana una-alta ...spune-ne ce aprins azi Arsinel pe MV2 :?:
..................

parca in ciuda noastra , a inceput sa manance iar pestele bine . Trasaturile sunt puternice pe baitruner si pestii de talie mare .Au reusin in noaptea asta sa prinda peste doua zeci de bucati din care cinci pesti intre zece si treisprezece kg .

poate mai apuc sa fac o iesire :wink:
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

lorenzo_n
Pescar de competitie
Mesaje: 306
Membru din: Dum Apr 15, 2012 4:45
Puncte: 0
Localitate: navodari

Re: Desfasurare Cupa Revansa Iernii 2012

Mesaj de lorenzo_n »

E normal sa manince acum.. S a terminat cu presiunea concursului..:))E nadit..

Avatar utilizator
Dragoi Adrian
Mesaje: 612
Membru din: Mie Noi 03, 2010 16:16
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Revansa Iernii 2012

Mesaj de Dragoi Adrian »

petre iulian scrie:
Dragoi Adrian scrie:exact cum zice mary...dar am vazut unde arunca nae popescu si va garantez ca nu a pescuit langa stuf, a incercat sa arunce dar nu a reusit nici cu plumb, dupa am vazut ca trecut pe momitor si dadea pe la mijloc unde si nadea cu cobra. La sfarsitul concursului am vazut cand noi strangeam ca incerca sa arunce doar cu plumbul pe linie si a aruncat undeva la 10-15m de mal.
.................

zece metrii de mal este mult de tot :wink: .Noi ca sa prindem ,dadeam pe semn si daca intindeam putin lanseta in fata cadea direct pe stuf . In golfuletz era mai greu ca aveam maxim doi metrii patrati si daca nu dadeai in el cadea pe mal .Locul este bun dar si greu si daca nu esti un aruncator bunsi nu cunosti standul nu prinzi mai nimic .

felicitari pentru locul doi :wink:
da stiu ce zici...ms pt felicitari
CARP MANIACS TEAM

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Revansa Iernii 2012

Mesaj de petre iulian »

ma refeream la ce ziceai ca Popescu arunca la zece metrii de mal ....cu plumbul :wink:
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
Neacsu Mircea
Mesaje: 517
Membru din: Joi Mar 24, 2011 19:56

Re: Desfasurare Cupa Revansa Iernii 2012

Mesaj de Neacsu Mircea »

Vladut Mateianu scrie:
petre iulian scrie:La Cupa primaverii sa/mi arati si mie cum dai 134 de metrii cu cobra :wink: .

Acel stand are o singura zona in care prinzi si daca nu o dibuiesti nu prinzi :wink: . Zona este in partea dreapta a standului la limita intre standuri . adica cum vedeai tu cand te uitai in dreapta un stuf ,un golf in pamant (deca stiai ca exista ) si pe urma stalpul de lumina .De la jumatatea stufului pana la golf nu sunt mai mult de 6 metrii si acolo trebuia sa dai .Daca vecinii din dreapta s/au urcat peste tine si ti/au "furat zona fierbinte " au prins :wink: .Ei cum au prins nu te intrebi ? Marian Constantin care este un pescar cu experienta si stie bine MOara sunt sigur ca si/a ajutat colegii de club cu informatii ca stia acest lucru cu zona fierbinte . La cupa Iernii ,pe acel stand a pescuit Mary si eu in locul tau si stia perfect de unde am prins toti pestii mari :wink:

Data viitoare sa ma intrebi de stand ca eu nu sunt secretos si te ajut daca pot si cine ma cunoaste poate confirma acest lucru
Pacat ca nu i-ai dat cateva bile de carlig sa prinda si el 5 baboi, Nae era printre singurii cu bile la punga de pe balta... :D Pacat, locul promitea, la fel si pescarul....sau poate ma insel eu ? :roll: :D

De acolo sa castigat cupa prmimaveri si sa luat locul locul 2 pe sector C la cupa ierni deci nu te inseli Vladute
Vice Campion National 2014

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Revansa Iernii 2012

Mesaj de petre iulian »

Kyra scrie:
Vladut Mateianu scrie:
petre iulian scrie:La Cupa primaverii sa/mi arati si mie cum dai 134 de metrii cu cobra :wink: .

Acel stand are o singura zona in care prinzi si daca nu o dibuiesti nu prinzi :wink: . Zona este in partea dreapta a standului la limita intre standuri . adica cum vedeai tu cand te uitai in dreapta un stuf ,un golf in pamant (deca stiai ca exista ) si pe urma stalpul de lumina .De la jumatatea stufului pana la golf nu sunt mai mult de 6 metrii si acolo trebuia sa dai .Daca vecinii din dreapta s/au urcat peste tine si ti/au "furat zona fierbinte " au prins :wink: .Ei cum au prins nu te intrebi ? Marian Constantin care este un pescar cu experienta si stie bine MOara sunt sigur ca si/a ajutat colegii de club cu informatii ca stia acest lucru cu zona fierbinte . La cupa Iernii ,pe acel stand a pescuit Mary si eu in locul tau si stia perfect de unde am prins toti pestii mari :wink:

Data viitoare sa ma intrebi de stand ca eu nu sunt secretos si te ajut daca pot si cine ma cunoaste poate confirma acest lucru
Pacat ca nu i-ai dat cateva bile de carlig sa prinda si el 5 baboi, Nae era printre singurii cu bile la punga de pe balta... :D Pacat, locul promitea, la fel si pescarul....sau poate ma insel eu ? :roll: :D

De acolo sa castigat cupa prmimaveri si sa luat locul locul 2 pe sector C la cupa ierni deci nu te inseli Vladute
............

locul doi pe sector dar unu la calitate
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Desfasurare Cupa Revansa Iernii 2012

Mesaj de popescu59 »

Corect tot ce ati spus si recunosc ca asa este pestele erea pe un singur canal dar am o mare nelamurire eu ce ar fi trebuit sa fac? Sa dau peste vecini de stand fiindca canalul erea prins la ei . Noi cap de stand in dreapta am avut limita in st stilpului 5 m si cum canalu erea in dreapta stilpului eu ce trebuia sa fac sa arunc peste vecini de stand. Oricum am aflat tirziu ca pestele sta numai si numai in 2 m patrati si acest loc erea in standul vecinilor.Ar fi insemnat sa trecem la altele sau ce trebuia sa fac?
Referitor la aruncat am aruncat si cu p[umbul si cu momitorul pe malul de vis a vis am pierdut destule monturi lasate in stuful acela, cu cobra e clar ca nu aveam cum sa aruncam pina acolo dar nici cum vb vecini ca aruncam la jumatate . Am aruncat intradevar si la jumatate dind in scara si incercind toata zona poate poate .Multumesc oricum pentru sfaturi si mai ales multumesc pentru critici,
Este al doilea concurs la care participam pe Moara deci mai avem destule sa invatam. Oricum ...uie Johan ..uie johan hei hei.

Avatar utilizator
iohann
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 3183
Membru din: Dum Noi 01, 2009 11:06
Puncte: 0

Re: Desfasurare Cupa Revansa Iernii 2012

Mesaj de iohann »

popescu59 scrie:Corect tot ce ati spus si recunosc ca asa este pestele erea pe un singur canal dar am o mare nelamurire eu ce ar fi trebuit sa fac? Sa dau peste vecini de stand fiindca canalul erea prins la ei . Noi cap de stand in dreapta am avut limita in st stilpului 5 m si cum canalu erea in dreapta stilpului eu ce trebuia sa fac sa arunc peste vecini de stand. Oricum am aflat tirziu ca pestele sta numai si numai in 2 m patrati si acest loc erea in standul vecinilor.Ar fi insemnat sa trecem la altele sau ce trebuia sa fac?
Referitor la aruncat am aruncat si cu p[umbul si cu momitorul pe malul de vis a vis am pierdut destule monturi lasate in stuful acela, cu cobra e clar ca nu aveam cum sa aruncam pina acolo dar nici cum vb vecini ca aruncam la jumatate . Am aruncat intradevar si la jumatate dind in scara si incercind toata zona poate poate .Multumesc oricum pentru sfaturi si mai ales multumesc pentru critici,
Este al doilea concurs la care participam pe Moara deci mai avem destule sa invatam. Oricum ...uie Johan ..uie johan hei hei.
cata vulgaritate!!!rusine :lol: :lol: :lol:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”