Desfasurare Cupa Revelionul Pescarilor - MV2 -2014

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Desfasurare Cupa Revelionul Pescarilor - MV2 -2014

Mesaj de gor965 »

Rămâne valabil ultimul clasament ... cu toate ca s-au mai prins câțiva pești de 15, 17,13, 14, 21,18 kg, care erau novaci !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de osc1or »

Ati inceput sa ii vedeti novaci acum?? :)
Critic echilibrat

trandafir
Mesaje: 421
Membru din: Dum Ian 29, 2012 13:11
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: Desfasurare Cupa Revelionul Pescarilor - MV2 -2014

Mesaj de trandafir »

Dar ce novaci nu sant tot pesti :D

Avatar utilizator
jdmishere
Mesaje: 714
Membru din: Dum Mai 01, 2011 11:50
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare Cupa Revelionul Pescarilor - MV2 -2014

Mesaj de jdmishere »

Doar 13.56 media...sincer ma asteptam la mai mult....se vede ca s-a navodit :)
Dragos MARDARE
CS APS

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: Desfasurare Cupa Revelionul Pescarilor - MV2 -2014

Mesaj de Victoras Petcu »

jdmishere scrie:Doar 13.56 media...sincer ma asteptam la mai mult....se vede ca s-a navodit :)

Cum ti-ai dat seama ca s-a navodit ? Ai vazut navodul sau apa scazuta ?
Victoras Petcu

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Revelionul Pescarilor - MV2 -2014

Mesaj de osc1or »

petcuvictor scrie:
jdmishere scrie:Doar 13.56 media...sincer ma asteptam la mai mult....se vede ca s-a navodit :)

Cum ti-ai dat seama ca s-a navodit ? Ai vazut navodul sau apa scazuta ?
din ce inteleg, a vazut media capturilor :))

Si acum serios vorbind, se mai baga plasele si saptamana viitoare? sambata vrem sa venim pe balta.
Critic echilibrat

Avatar utilizator
jdmishere
Mesaje: 714
Membru din: Dum Mai 01, 2011 11:50
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare Cupa Revelionul Pescarilor - MV2 -2014

Mesaj de jdmishere »

petcuvictor scrie:
jdmishere scrie:Doar 13.56 media...sincer ma asteptam la mai mult....se vede ca s-a navodit :)

Cum ti-ai dat seama ca s-a navodit ? Ai vazut navodul sau apa scazuta ?
urmaresc si eu ``stirile``, Domnul Petcu :) MV2 e balta pe care vreau sa imi inchei sezonul ;
Dragos MARDARE
CS APS

trandafir
Mesaje: 421
Membru din: Dum Ian 29, 2012 13:11
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: Desfasurare Cupa Revelionul Pescarilor - MV2 -2014

Mesaj de trandafir »

Din cate stiu eu LA REVELIONUL PESCARILOR SE CHEFUIESTE SI SE ASTEAPTA UN AN MAI BUN CU MULTA SANATATE IAR ANUL VIITOR SA PRINZI MACAR 5% DIN CAT PESTE ARE VICTOR PETCU AN MOARA VLASIEI 2 :D
CRED CA ARE GHEATA PE TASTE :lol:

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: Desfasurare Cupa Revelionul Pescarilor - MV2 -2014

Mesaj de Victoras Petcu »

Marian Constantin scrie:WOW , si eu care credeam ca daca s-a plăsuit Luni , Marti si Miercuri nu o sa se prinda peste ... ce greseala am facut si ce rau imi pare ca nu am participat .. :lol: :lol: :shock:

Marian Piticu, cel cu gura mare si care intodeauna ai ceva de reprosat indiferent pe ce lac pescuiesti !!!

La concursul "Ultimate Winter Challenge-Ed. a III-a, organizatorul mi-a transmis ca mai multi concurenti vor sa opresc apa sa nu mai scada,pentru ca nu mai venea debitul de apa de la inceputul concursului !!! Iohann ti-a transmis si tie aceasta, iar tu m-ai sunat si mi-ai spus :
Victoras sa nu opresti apa,ca pestele trage destul de bine, iar eu sint pe locul 1 si nu vreau sa-l pierd !!!
"Vezi ca am fost de doua ori la digul despartitor si nu mai vine apa de loc pe deversor !!!
In cazul in care lucrurile ar fi stat asa cum le-ai descris tu, ar fi trebuit sa opresc imediat apa............ !!!
Imediat m-am interesat la paznici,iar acestia mi-au spus ca vine apa de sus,dar mai incet si ca tu te-ai dus de doua ori si te-ai uitat, insa nu te-ai uitat la cele doua deversoare si cele trei tuburi pe unde intra apa, tu te-ai uitat pe deversorul care intra in actiune numai in cazuri de forta majora (inundatii) !!! :D
Eu oricum am luat legatura cu Iohann si am cazut de comun acord sa nu umblam la apa, iar tu ai reusit sa pierzi locul 1 !!!
In urma cu 15 minute am incercat sa-ti raspund la afirmatiile tale pe "facebook",dar tu mi-ai banat si de aceea iti raspun aici !!!
Cred pe pe M.V.2 ai cucerit cele mai multe podiumuri si tot pe M.V.2, ti-ai facut cea mai mare reclama la "boilies-urile X-treme Baits"( sa le "ude" Bujie cu prietenii lui) !!!
Te anunt ca daca nu incetezi cu timpeniile tale,esti aproape sa mai castigi inca un premiu pe M.V.2, acela de " PERSONA NON GRATA" !!!
P.S. Este o vorba : "Mare si "destept" "!!!
Tu incerci sa schimbi aceasta vorba in "Mic si destept" ? :D
Victoras Petcu

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: Desfasurare Cupa Revelionul Pescarilor - MV2 -2014

Mesaj de Victoras Petcu »

jdmishere scrie:
petcuvictor scrie:
jdmishere scrie:Doar 13.56 media...sincer ma asteptam la mai mult....se vede ca s-a navodit :)

Cum ti-ai dat seama ca s-a navodit ? Ai vazut navodul sau apa scazuta ?
urmaresc si eu ``stirile``, Domnul Petcu :) MV2 e balta pe care vreau sa imi inchei sezonul ;
Dle Dragos, daca in urma cu doua saptamani se capturau crapi foarte bine (vezi "Ultimate Winter Challenge-Ed. a III-a, MV2 -2014 "),cam de o saptamana, in primul rand din cauza timpului rece si in al doilea rand si din cauza plaselor, crapii nu mai vor sa se hraneasca !!! Sincer sa fiu, nu ma asteptam la acest lucru !!! Bagam plase de 4 - 5 ani in aceasta perioada si nicodata nu s-a intimplat asa ceva !!!
Incepind de luni si pina ingheata apa, cei care vor sa pescuiasca pe M.V.2, nu o sa mai achite taxa de pescuit, decit in cazul in care o sa captureze macar un crap !!!
Rugam pe cei interesati sa ceara informatii de la paznici cind sosesc pe lac,daca in acea zi se baga plase si daca da, in ce parte a lacului !!!
Victoras Petcu

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”