Desfasurare Cupa Rig - Corbu - 17-20.Mai.2012

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
vioril
Mesaje: 627
Membru din: Vin Aug 06, 2010 13:18
Puncte: 0
Localitate: mihailesti

Re: Desfasurare Cupa Rig - Corbu - 17-20.Mai.2012

Mesaj de vioril »

foarte bine ca ne-au controlat , hai sa ne aducem aminte ce au facut unele persoane pe la sarulesti acum vreo doi ani , altii de la un club cunoscut prin faptul ca au cei mai buni arbitri ,prinsi pe la greaca-cercani cu peste ascuns , etc , etc ,etc . dar de ce sa nu spunem de faptul ca pe unele balti , la concursuri trebuie sa platesti ca sa folosesti cabanuta , trebuie sa platesti sa-ti poti pune cortul , vine furtuna care darama la pamant toaletele ecologice si administratorul acolo le lasa si multe alte pretentii care aici la Corbu 2 organizatorul a considerat ca sunt obligatiile lui sa ne puna la dispozitie GRATIS : casutele ,paturile , scaunele , umbrelele , vidanjarea toaletelor zilnic , etc , etc ,etc .

din cate am auzit se pare ca vor sa puna si dusuri ecologice , gazon pe toate standurile , vor sa faca inca 50 de standuri , sa populeze in continuare , pestele va fi furajat pentru a putea ajunge sa fie punctabil .
care este concursul unde premiile au depasit valoarea incasarilor din taxa in ultimii ani , unde ai fost servit la festivitatea de deschidere si de inchidere cu mancare , bautura GRATIS .

Mici probleme consider ca au fost la arbitraj, instiintarea concurentilor cu privire la clasamentele intermediare , vremea si cam atat . IN REST FELICITARI MAXIME SU UN BIG LIKE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
catch & release DOAR DACA E CAZUL

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Rig - Corbu - 17-20.Mai.2012

Mesaj de Vladut Mateianu »

Controlul este sfant, facut cat mai amanuntit.... si asa tot se pleaca cu peste acasa de la concursuri..... :oops: :oops: de, Romania.... :oops:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
vioril
Mesaje: 627
Membru din: Vin Aug 06, 2010 13:18
Puncte: 0
Localitate: mihailesti

Re: Desfasurare Cupa Rig - Corbu - 17-20.Mai.2012

Mesaj de vioril »

tin sa multumesc pe aceasta cale sponsorului echipelor CARP ZONE , celor de la REVE CONCEPT pentru toate eforturile care le-au facut pentru noi .

multumesc REVE CONCEPT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
catch & release DOAR DACA E CAZUL

amador
Mesaje: 18
Membru din: Lun Mar 12, 2012 6:49

Re: Desfasurare Cupa Rig - Corbu - 17-20.Mai.2012

Mesaj de amador »

marin laurentiu scrie:felicitari castigatorilor!!!
felicitari tuturor participantilor !!!
cat despre organizare,cu mici carente,asupra carora voi reveni, totul a fost la superlativ, incepand cu festivitatea de deschidere si incheind cu festivitatea de premiere...administrarea lacului extraordinara,drumuri de acces f bune,standuri de pescuit impecabile dotate cu tot ce este necesar: terasament din piatra concasata,dupa ce s-a spalat de la acea ploaie,puteai sa mergi in ciorapi si nu te murdareai :wink: (din ce am inteles ,au fost transportati,nivelati si tasati peste 60 000 de metri cubi de piatra :shock: ),cabana de lemn cu 2 paturi,masa cu 3 scaune si umbrela cu deschidere de 4 metri...,o populatie piscicola mai mult decat suficienta,avand in vedere imensa suprafata a lacului, zic eu ca s-a prins extraordinar de bine :wink: ,cu un plus ptr capetele de sector...aici ar trebui mare atentie la grile :wink: , si nu in ultimul rand un concurs cu multe premii substantiale,practic cred ca e singurul concurs cu fondul de premiere ce a depasit suma incasarilor :wink:...am trait s-o vad si p-asta in romania :mrgreen: ,aviz amatorilor :mrgreen: :roll:
revenind la minusuri,ptr ca nu-i asa? doar D-zeu e perfect :wink: as mentiona urmatoarele:
-o lipsa crasa de actualizare a informatiilor reprezentand clasamentul...au fost concurenti care nu stiau nici la festivitatea de premiere pe ce loc au terminat...
-piste de pescuit inabordabile...pontoanele au fost amplasate in peretele de stuf,iar stuful care inainta in apa mai mult decat pontonul a fost cosit sub suprafata apei...practic exista o perie de stuf sub apa care inainta undeva pana la 10 m-cazul standului nostru, sau chiar 20-30 de metri in alte standuri.am pierdut f mult peste din acest motiv...
-excesul de zel a celor de la paza ,meniti sa controleze concurentii inainte de plecarea din stand...numai ideea in sine,de a fi tratat ca un potential infractor,cu toate ca participi reprezentand un club respectabil in romania mi se pare penibila,dar am inteles si chiar nu am avut nimic de comentat sa deschid porbagajul,hardtop-ul,lada frigorifica sau gentile voluminoase...dar sa deschizi fiecare gentuta sau buzunar al gentilor mi se pare exagerat...mi s-a deschis chiar si o punga stransa la gura, in care erau o pereche de pantaloni,o perche de chiloti si 2 perechi de ciorapi folositi...jenant... :oops: ...ar trebui mai multa ...maleabilitate , purtam insemnele unui club de pescuit la crap ,si chiar daca nu ne ridicam la potentialul financiar al..altora,totusi nu santem muritori de foame :wink: ...
facand abstractie de aceste mici neajunsuri,as putea afirma fara nici un fel de exagerare :
aceasta editie a cupei RIG,din punct de vedere organizatoric a ridicat la un alt standard,pescuitul de competitie la crap din romania... :wink:
FELICITARI ORGANIZATORILOR!!!
Unele aspecte mentionate sunt conforme cu realitatea si aici ma refer la acei stepi ramasi in apa,eu si partenerii mei nereusind sa scoatem decat un singur peste in prima zi dintr-un numar mai mare de 25 de trasaturi,practic pe standul B 1 nu se putea aduce la mal nici lanseta goala ,cu peste nici atat,aceasta zona de stepi intinzandu-se de pe la aproximativ 10 metri de ponton pana pe la vreo 40 de metri.
...Dar acest fapt nu umbreste cu nimic meritele organizatorilor si conditiile oferite participantilor la concurs.Probabil din lipsa timpului necesar sau a neindeplinirii sarcinilor de catre vreun angajat standul B1 a ramas necuratat.
In momentul in care am chemat arbitrii si au constatat si dansii ca pista este impracticabila domnul Carstocea ne-a oferit banii platitii la inscriere inapoi !!!
Mai rar asemenea oamenii corecti.
CINSTE LOR SI MODULUI IN CARE SA PREZENTAT ACEST CONCURS !

Avatar utilizator
Zambaccian
Mesaje: 217
Membru din: Vin Mar 17, 2006 12:29
Puncte: 0
Localitate: Globe trotter

Re: Desfasurare Cupa Rig - Corbu - 17-20.Mai.2012

Mesaj de Zambaccian »

Organizare perfecta, investitii incredibile!
Cred totusi ca balizarea standurilor ar fi benefica, au fost mici frictiuni pe alocuri datorita directiilor de pescuit.
Essential fishing tackle: Jura, Bushmills, Glenmorangie

Vasilica Baboieru
Mesaje: 500
Membru din: Dum Feb 07, 2010 19:51

Re: Desfasurare Cupa Rig - Corbu - 17-20.Mai.2012

Mesaj de Vasilica Baboieru »

@Unele aspecte mentionate sunt conforme cu realitatea si aici ma refer la acei stepi ramasi in apa,eu si partenerii mei nereusind sa scoatem decat un singur peste in prima zi dintr-un numar mai mare de 25 de trasaturi,practic pe standul B 1 nu se putea aduce la mal nici lanseta goala ,cu peste nici atat,aceasta zona de stepi intinzandu-se de pe la aproximativ 10 metri de ponton pana pe la vreo 40 de metri.
...Dar acest fapt nu umbreste cu nimic meritele organizatorilor si conditiile oferite participantilor la concurs.Probabil din lipsa timpului necesar sau a neindeplinirii sarcinilor de catre vreun angajat standul B1 a ramas necuratat.
In momentul in care am chemat arbitrii si au constatat si dansii ca pista este impracticabila domnul Carstocea ne-a oferit banii platitii la inscriere inapoi !!!
Mai rar asemenea oamenii corecti.
CINSTE LOR SI MODULUI IN CARE SA PREZENTAT ACEST CONCURS ! @


Felicitari administratiei Rig Service pentru organizare,pentru efortul depus in a creea cea mai frumoasa si echilibrata balta in a organiza concursuri pe loturi.
In legatura cu standurile de pe b-uri au fost unele unde nu se poate pescui ,cum a fost standul unde am pescuit si eu cu Gabi Tomulescu, B19.Am ramas pana la sfarsit din respect pentru restul pescarilor si pentru eforturile care sau facut acolo,trebuie sa faceti ceva si cu locurile acelea si totul va fi perfect .Cu respect Ivan Vasile.
vreau sa pescuiesc in ape limpezi

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”