Desfasurare Cupa Rig - Corbu - 17-20.Mai.2012

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Cristi Matei
pescar de competitie
Mesaje: 1246
Membru din: Dum Sep 23, 2007 20:44
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Rig - Corbu - 17-20.Mai.2012

Mesaj de Cristi Matei »

imi permit sa-mi dau cu parerea din punctul de vedere al unui administrator de balta - balta este extraordinar administrata, fonduri nelimitate, logistica extraordinara, investitor incredibil de implicat.nu am de spus decat JOS PALARIA in fata acestor oameni. stiu ce inseamna un proiect de genul asta dar impartit la 1000, adica minuscul.
din punct de vedere al concursului, foarte reusit, foarte solicitant in 2 oameni, foarte buna organizare, exemplara, ciar de 5 stele. primire in sala imensa-teren fotbal acoperit, amenajat cu scaune pt toata lumea, bufet suedez, absolut tot confortul, standurile la balta fffff bine echilibrate si aproape egale din punct de vedere valoric.
fff mult peste nepunctabi, adica sub 1500 gr, dar se furajeaza intens si panala CN si CM va ajunge in jur de 1600-1900 gr.
intinderea mare de apa: valuri de pana la 1 m, casutele de la fiecare stand au fost f utile, atentie aici administratia la geamurile de plasa pe unde intra f multa apa in caz de ploaie laterala.
curatenie impecabila, tomberoane de gunoi, umbrele f mari la fiecare stand,...
despre arbitraj - arbitraj corect realizat cu o echipa de studenti de la piscicultura si cinegetica din cate am inteles si cativa arbitrii cunoscuti in frunte cu nea' Popica.
nu arbitrajul in sine a fost problema, ci transmiterea rezultatelor pe balta, cu intarzieri fffffff mari.
strategia se face si in functie de clasament.
in concluzie, sunt mandru ca sunt pescar roman cu asa balta in tara, chiar daca nu sunt niste exemplare f mari.
felicitari investitorului, felicitari echipei pe care o coordoneaza, felicitari celui care i-a injectat provocarea CN si CM2012.
PS: au fost vizitate standuri de catre oficiali FIPSed care au omologat pista de concurs.
am fot vizitat la stand de pescari din nationala Frantei, la furat de secrete. :lol:

Avatar utilizator
cristian505ro
Mesaje: 556
Membru din: Sâm Sep 05, 2009 22:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Rig - Corbu - 17-20.Mai.2012

Mesaj de cristian505ro »

Cristi Matei scrie: in concluzie, sunt mandru ca sunt pescar roman cu asa balta in tara,
Bravo Cristi ! Te-am urmarit cu interes pe tine si pe George si mi-a placut debutul vostru !
E foarte tare pista de la Corbu din putinul cat am vazut doar pe net. Ma bucur ca mergem inainte in carpfishing!
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
Cristi_Ionita
Mesaje: 307
Membru din: Mar Apr 01, 2008 10:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare Cupa Rig - Corbu - 17-20.Mai.2012

Mesaj de Cristi_Ionita »

Felicitari Emil, Nelu, Florin! Echipa momentului - fantastice rezultate!!!

Felicitari Dan Mitranescu , Florin Mirea, Drobota Remus! Ce sa mai zici de acesti colosi ai carpfishingului, secundati de unul din cei mai buni aruncatori din tara si un pescar ce a progresat enorm intr-un timp extrem de scurt (4 locuri de 1 pe sector si 2 locuri 1 pe balta in 2012) - absolut remarcabil!!!

Felicitari Maxx & co! La fel o echipa ce a progresat enorm in ultimii doi ani, ce va pune umarul serios in lotul Carp Zone pentru depasirea performantei de anul trecut de la CN.


Felicitari echipelor Energy Carp Brasov - pescari extraordinari ce se vor bate cu sanse f mari la titlul de campioni nationali!

Felicitari echipelor Carping! Mai mult ca sigur ca in urma acestui concurs au tras concluziile necesare, iar la CN vor sti ce e de facut sa se bata pentru obtinerea calificarii la CM.

Felicitari echipei Senzor! George Slave si Cristi Matei au confirmat, daca mai era nevoie ca sunt pescari f buni. Probabil ca daca erau 3 podiumul arata altfel...

Felicitari tuturor participantilor pentru conditiile indurate si pentru efortul depus la acest mega-concurs!

Nu in ultimul rand felicitari celor ce s-au ocupat de proiectul Corbu, organizatorilor si arbitrilor!

Sper sa ne vedem la CN !:mrgreen:

Si inca ceva, e clar ca indiferent de echipa ce va iesi campioana nationala si va reprezenta tara la CM, cu siguranta Romania va avea sanse reale sa castige titlul suprem! Daca nu se supara Africa de Sud... :lol: :lol: :lol:
In viata sunt lucruri mult mai importante decat banii...doar ca iti trebuie o grama' de bani ca sa le cumperi.

BARICADA CARP CLUB

Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Desfasurare Cupa Rig - Corbu - 17-20.Mai.2012

Mesaj de Madalin Dirla »

FELICITARI CARP ZONE PENTRU REZULTATELE OBTINUTE!!!!
FELICITARI TUTUROR PARTICIPANTILOR.

Avatar utilizator
teo44
Mesaje: 808
Membru din: Lun Apr 18, 2011 11:26
Puncte: 0
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Rig - Corbu - 17-20.Mai.2012

Mesaj de teo44 »

Acum am ajuns acasa maine foto

maty
Mesaje: 581
Membru din: Mar Ian 11, 2005 20:37
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare Cupa Rig - Corbu - 17-20.Mai.2012

Mesaj de maty »

Ma grabesc sa merg la Tancabesti ca sa trag Dreapta Bradu,asa ca voi fi scurt.
Felicitari tuturor participantilor concurenti sau nu,si inspecial invingatorilor.
Toata consideratia ptr. gazde si locatia Corbu,la care cu siguranta se vor mai face imbunatatiri.
Pacat ca a venit furtuna care a stricat ,,banda,,care se pusese in functiune si a limitat cantitatile care sar fi putut prinde.
ajutorul vine de sus.

Avatar utilizator
teo44
Mesaje: 808
Membru din: Lun Apr 18, 2011 11:26
Puncte: 0
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Rig - Corbu - 17-20.Mai.2012

Mesaj de teo44 »

Felicitari castigatorilor eitiei cu nr 11 a cupei rig si primei editii pe lacul 2 Corbu, o pista de concurs unde totul este la superlativ.
Multumesc Vali Martoiu pentru invitatia de a fi in mijlocu vostru si alaturi de voi intr-o echipa a lotului CS Energy Carp Brasov.
Multumesc Mihaiu Adrian si Bogdan Munteanu ca ati avut incredere in mine, un novice in concursuri de pescuit la crap.

Avatar utilizator
Ungureanu Bogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2792
Membru din: Joi Oct 29, 2009 15:09
Puncte: 0
Localitate: PITESTI

Re: Desfasurare Cupa Rig - Corbu - 17-20.Mai.2012

Mesaj de Ungureanu Bogdan »

@Cristi Matei "nu arbitrajul in sine a fost problema, ci transmiterea rezultatelor pe balta, cu intarzieri fffffff mari.
strategia se face si in functie de clasament."

ASA ESTE!!!,foarte bine punctat acest aspect,au fost decalate rezutatele cu o zi,deci aproape 3 cantariri si plus de asta rbitrii A-ului ne-au spus vineri dimineata, ca s-a prins captura de 17 kg pe C-uri(asta in cond care noi prinsesem un peste de 6 kg) si la cantarul de sambata seara ,tot ei ne-au anuntat ca a fost decat un zvon si ca are decat 10 kg si s-a prins de o alta echipa :twisted:
catch&release

Avatar utilizator
teo44
Mesaje: 808
Membru din: Lun Apr 18, 2011 11:26
Puncte: 0
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Rig - Corbu - 17-20.Mai.2012

Mesaj de teo44 »

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Avatar utilizator
teo44
Mesaje: 808
Membru din: Lun Apr 18, 2011 11:26
Puncte: 0
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Rig - Corbu - 17-20.Mai.2012

Mesaj de teo44 »

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”