Desfasurare Cupa Seniorilor ed. a II -a Tancabesti

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Desfasurare Cupa Seniorilor ed. a II -a Tancabesti

Mesaj de popescu59 »

La acest concurs au participat 3 echipe din Alexandria , in curind vor fi mai multe echipe participante pe Tincabesti din Alexandria .
Am vrut sa punctez acest aspect deoarece un oras mic are din ce in ce mai multi pescari doritori sa participe la concursuri pe Tincabesti.

Avatar utilizator
cristi big carp
Mesaje: 95
Membru din: Mar Oct 18, 2011 12:56

Re: Desfasurare Cupa Seniorilor ed. a II -a Tancabesti

Mesaj de cristi big carp »

body scrie:Felicitari in primul rand tuturor participantilor, organizatorilor si arbitrilor care pe vremea rece si ploioasa au dus acest concurs la final.

Multumesc colegilor de echipa Gabi, Iohan si Nicu pentru acest rezultat splendid la care am participat impreuna.

In spatele unui succes de marca sta intotdeauna un sprijin, Toto si Meet Carp Company ne-au ajutat cu componente de maxima calitate pentru boilesurile care au implinit miracolul de la Tancabesti:
72 ore, 3 pescari, 900.64 kg + captura competitiei 19.83kg!

Radu Badica
Felicitari Nea Raducu FORTA MEET CARP COMPANY ALEEE :D
MEET CARP COMPANY!!!
CAPTURA VINE DE LA NOI!
http://www.meetcarp.ro
http://www.cpk.ro

Cpk Carp&More

Cristi Baciu

Avatar utilizator
CLAUMAR PESCAR
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 500
Membru din: Dum Sep 06, 2009 9:46

Re: Desfasurare Cupa Seniorilor ed. a II -a Tancabesti

Mesaj de CLAUMAR PESCAR »

Felicitari Iohann Kraus, Radu Badica, Popa Gabriel si Nicu Dinescu pentru victoria categorica!

mitudaniel
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 459
Membru din: Mie Sep 01, 2010 14:40
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Seniorilor ed. a II -a Tancabesti

Mesaj de mitudaniel »

Felicitari Radu Badica ,Iohann,Gabi si Nicu.pt rezultatul obtinut!

mitudaniel
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 459
Membru din: Mie Sep 01, 2010 14:40
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Seniorilor ed. a II -a Tancabesti

Mesaj de mitudaniel »

Multumim Bogdan Dragan pt Super nada si ajutor. Locul 2 pe Sectorul C este marca Bogdan Dragan !

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Desfasurare Cupa Seniorilor ed. a II -a Tancabesti

Mesaj de popescu59 »

Am mai invatat ceva de la acest concurs . Ocuparea unui loc pe podium iti da mult mai multa satisfactie atunci cind il obtii pe un loc slab cotat.
Nu vreau sa umbresc cu nimic victoria celorlalti cistigatori de la acest concurs dar sincer va spun ca am simtit aceeasi satisfactie sufleteasca ca si cind as fi fost cistigatorul marelui premiu. Stiti de ce? E mult mai dulce victoria atunci cind incontinu trebuie sa cauti sa faci ceva nou pentru a gasi pestele pe un loc foarte slab cotat . Ma gindeam daca as fi cazut pe unul din locurile de top si as fi prins sute de kg de peste si nu as fi urcat pe podium care ar fi fost satisfactia ???
Ca m-am antrenat la scos peste din balta ??? Va rog sa ma credeti poate nu va inchipuiti ce satisfactie am putut avea cind cu citeva ore inainte de final am scos din apa un crap peste 10 kg , dupa aproape 30 de ore in care nu avusesem nici un tac si cum ploaia torentiala care cadea din cer ni se parea un dusulet.
Si cea mai mare si cea mai mare satisfactie am avut cind la terminarea festivitatii de premiere marele campion Johan a tinut sa ne felicite recunoscind ca am realizat un rezultat foarte bun pe unul din locurile cel mai slab cotat de pe balta .
Vreau sa va mai spun despre vecinul de stand Vasilica Baboieru care merge aproape saptaminal la cite un concurs care munceste fantastic de mult fara ca macar sa ia in calcul oboseala sau altceva .Zeci de ore de concurs la care din 30-45 de minute scoti , arunci si iar scoti si arunci lansete una dupa alta , scoti peste etc. Si va mai spun celor incepatori ca mine , niciodata senzatia pe care o ai la concursuri orunde s-ar tine acel concurs nu se poate compara cu vre-o partida de pescuit . Numai si numai in concursuri iti poti testa aptitudinile, nadele , momelile si mai ales sculele de pescuit care ti se potrivesc cel mai bine.
ea si indiferent de cit Va indemn sa mergeti la concursuri indiferent de cit de putin ar costa participarea si mai ales indiferent de cit de mari sau mici sunt premiile sau cupele. NU EXISTA PLACERE SI SENZATIE MAI MARE CA ATUNCI CIND PARTICIPI LA UN CONCURS.

Avatar utilizator
booghy28
Pescar de competitie
Mesaje: 141
Membru din: Lun Iun 21, 2010 10:48

Re: Desfasurare Cupa Seniorilor ed. a II -a Tancabesti

Mesaj de booghy28 »

Felicitari participantilor dar mai ales castigatorilor!
Felicitari Iohann - Gabi - Radu - Nicu! jos palaria!
Felicitari Organizatorilor si administratiei lacului Tancabesti !
Multumim lui Iulian Petre si Mircea Gheran pentru boliesurile castigatoare - loc 2 sector B.
Divizia de crap al Clubului Sportiv Green Lake
Imagine

Avatar utilizator
stefanmuraru
pescar de competitie
Mesaje: 1054
Membru din: Lun Dec 28, 2009 9:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Seniorilor ed. a II -a Tancabesti

Mesaj de stefanmuraru »

popescu59 scrie:Am mai invatat ceva de la acest concurs . Ocuparea unui loc pe podium iti da mult mai multa satisfactie atunci cind il obtii pe un loc slab cotat.
Nu vreau sa umbresc cu nimic victoria celorlalti cistigatori de la acest concurs dar sincer va spun ca am simtit aceeasi satisfactie sufleteasca ca si cind as fi fost cistigatorul marelui premiu. Stiti de ce? E mult mai dulce victoria atunci cind incontinu trebuie sa cauti sa faci ceva nou pentru a gasi pestele pe un loc foarte slab cotat . Ma gindeam daca as fi cazut pe unul din locurile de top si as fi prins sute de kg de peste si nu as fi urcat pe podium care ar fi fost satisfactia ???
Ca m-am antrenat la scos peste din balta ??? Va rog sa ma credeti poate nu va inchipuiti ce satisfactie am putut avea cind cu citeva ore inainte de final am scos din apa un crap peste 10 kg , dupa aproape 30 de ore in care nu avusesem nici un tac si cum ploaia torentiala care cadea din cer ni se parea un dusulet.
Si cea mai mare si cea mai mare satisfactie am avut cind la terminarea festivitatii de premiere marele campion Johan a tinut sa ne felicite recunoscind ca am realizat un rezultat foarte bun pe unul din locurile cel mai slab cotat de pe balta .
Vreau sa va mai spun despre vecinul de stand Vasilica Baboieru care merge aproape saptaminal la cite un concurs care munceste fantastic de mult fara ca macar sa ia in calcul oboseala sau altceva .Zeci de ore de concurs la care din 30-45 de minute scoti , arunci si iar scoti si arunci lansete una dupa alta , scoti peste etc. Si va mai spun celor incepatori ca mine , niciodata senzatia pe care o ai la concursuri orunde s-ar tine acel concurs nu se poate compara cu vre-o partida de pescuit . Numai si numai in concursuri iti poti testa aptitudinile, nadele , momelile si mai ales sculele de pescuit care ti se potrivesc cel mai bine.
ea si indiferent de cit Va indemn sa mergeti la concursuri indiferent de cit de putin ar costa participarea si mai ales indiferent de cit de mari sau mici sunt premiile sau cupele. NU EXISTA PLACERE SI SENZATIE MAI MARE CA ATUNCI CIND PARTICIPI LA UN CONCURS.
Vai domnule ce scandal ati facut joi dimineata. Ce ati patit de tipati asa unul la altul?
Sa stiti ca mi-ati stricat somnul de frumusete (pescar de pe Avicola 4).

dril pe Dreapta Bradu:

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... TXb5-J3Uhk

Avatar utilizator
Rusu Andrei
Mesaje: 137
Membru din: Vin Feb 19, 2010 0:05
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Desfasurare Cupa Seniorilor ed. a II -a Tancabesti

Mesaj de Rusu Andrei »

Felicitari organizatorilor si arbitrilor.Felicitari d-nilor Parfene pentru acest loc de vis numit Tancabesti.Ne bucuram pentru locul 2 obtinut,am facut tot ce am putut,poate daca nu se schimba vremea reuseam mai mult pentru ca pe caldura plecasem bine dar toate aceste lucruri fac parte din pescuit si trebuie sa le tratam ca atare( inclusiv faptul ca am ajuns pe balta dupa inceperea concursului din cauza ca am ramas inpotmoliti :lol: ).Felicit castigatorii si ma bucur ca am luat parte la un concurs cu atatea nume cunoscute in pescuitul sportiv din Romania.Fir intins tuturor !

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Desfasurare Cupa Seniorilor ed. a II -a Tancabesti

Mesaj de popescu59 »

Dl Stefanmuraru--

Vai domnule ce scandal ati facut joi dimineata. Ce ati patit de tipati asa unul la altul?
Sa stiti ca mi-ati stricat somnul de frumusete (pescar de pe Avicola 4).

Nu aveti de unde sa stiti pentru ce a fost acel scurt scandal , aveam in lanseta un monstru si dupa un dril de 35 de min s-a bagat in trestie , am cautat sa facem cit mai mare galagie si aruncari de pietre dar in zadar a rupt si s-a dus , normal ca au urmat reprosurile si injuraturile de rigoare.
Ne cerem scuze ca v-am deranjat dar nu cred ca din vina acelei mici discuti a noastra v-ati clasat atit de bine pe sector . :oops: :oops: :oops:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”