Desfasurare Cupa Seniorilor ed. a II -a Tancabesti

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Dan Serban
Pescar de competitie
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Iul 10, 2008 15:25
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Seniorilor ed. a II -a Tancabesti

Mesaj de Dan Serban »

popescu59 scrie:Dl Stefanmuraru--

Vai domnule ce scandal ati facut joi dimineata. Ce ati patit de tipati asa unul la altul?
Sa stiti ca mi-ati stricat somnul de frumusete (pescar de pe Avicola 4).

Nu aveti de unde sa stiti pentru ce a fost acel scurt scandal , aveam in lanseta un monstru si dupa un dril de 35 de min s-a bagat in trestie , am cautat sa facem cit mai mare galagie si aruncari de pietre dar in zadar a rupt si s-a dus , normal ca au urmat reprosurile si injuraturile de rigoare.
Ne cerem scuze ca v-am deranjat dar nu cred ca din vina acelei mici discuti a noastra v-ati clasat atit de bine pe sector . :oops: :oops: :oops:

Sper sa mai avem loc de tine , macar p-aici pe forum.
Pescar de rând

Avatar utilizator
stefanmuraru
pescar de competitie
Mesaje: 1054
Membru din: Lun Dec 28, 2009 9:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Seniorilor ed. a II -a Tancabesti

Mesaj de stefanmuraru »

popescu59 scrie:Dl Stefanmuraru--

Vai domnule ce scandal ati facut joi dimineata. Ce ati patit de tipati asa unul la altul?
Sa stiti ca mi-ati stricat somnul de frumusete (pescar de pe Avicola 4).

Nu aveti de unde sa stiti pentru ce a fost acel scurt scandal , aveam in lanseta un monstru si dupa un dril de 35 de min s-a bagat in trestie , am cautat sa facem cit mai mare galagie si aruncari de pietre dar in zadar a rupt si s-a dus , normal ca au urmat reprosurile si injuraturile de rigoare.
Ne cerem scuze ca v-am deranjat dar nu cred ca din vina acelei mici discuti a noastra v-ati clasat atit de bine pe sector . :oops: :oops: :oops:
:)
ati facut scandal si nu a mai venit tenul in golf (partea din stanga a standului dr. pompe). Cand ati vazut ca am inceput sa prindem ten...ati inceput galagia.

Glumesc domnule Popescu.
legat de locul in clasament: atat am putut noi, nu toti sunt excelenti pescari.

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Desfasurare Cupa Seniorilor ed. a II -a Tancabesti

Mesaj de popescu59 »

O sa aveti destul loc de mine macar aici pe forum cind cei care m-au JIGNIT pe fata vor recunoaste ca au gresit . Din cite imi amintesc si dv faceti parte din aceei contestatari ai mei . Cred ca ati observat ca o buna bucata de vreme nu am mai facut comentarii pe forum . Problema este simpla cind ai performante ai tot dreptul sa si comentezi , si mai ales cind esti un participant activ la concursuri , nu cum fac majoritatea celor care m-au contestat incontinu. Va repet la toti adevarata competitie este pe balta la pescuit , nu in fata calculatorului facind aprecieri si comparatii cu cea ce cititi pe net.Corect este ca aprecieri sa faca cei care participa la competitii si cit mai putine cei care stau in fotoliu cu laptopul in brate .
M-ati contestat ca nu sunt pescar adevarat fiindca plantez cu vaporasul , acum am demonstrat ca ma descurc si fara vaporas asa ca va rog sa incetati prin a ma mai bruia si sa va vedeti de problemele dv.Eu fac parte si voi face in continuare dintre aceia care participa la concursuri asa ca in curind nu cred ca voi mai conversa pe aici decit cu acei pescari adevarati acei pescari impatimiti care intradevar a se afla pe balta la pescuit inseamna enorm.

Avatar utilizator
Dan Serban
Pescar de competitie
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Iul 10, 2008 15:25
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Seniorilor ed. a II -a Tancabesti

Mesaj de Dan Serban »

popescu59 scrie:O sa aveti destul loc de mine macar aici pe forum cind cei care m-au JIGNIT pe fata vor recunoaste ca au gresit . Din cite imi amintesc si dv faceti parte din aceei contestatari ai mei . Cred ca ati observat ca o buna bucata de vreme nu am mai facut comentarii pe forum . Problema este simpla cind ai performante ai tot dreptul sa si comentezi , si mai ales cind esti un participant activ la concursuri , nu cum fac majoritatea celor care m-au contestat incontinu. Va repet la toti adevarata competitie este pe balta la pescuit , nu in fata calculatorului facind aprecieri si comparatii cu cea ce cititi pe net.Corect este ca aprecieri sa faca cei care participa la competitii si cit mai putine cei care stau in fotoliu cu laptopul in brate .
M-ati contestat ca nu sunt pescar adevarat fiindca plantez cu vaporasul , acum am demonstrat ca ma descurc si fara vaporas asa ca va rog sa incetati prin a ma mai bruia si sa va vedeti de problemele dv.Eu fac parte si voi face in continuare dintre aceia care participa la concursuri asa ca in curind nu cred ca voi mai conversa pe aici decit cu acei pescari adevarati acei pescari impatimiti care intradevar a se afla pe balta la pescuit inseamna enorm.
Esti incurabil mestere .. oricum felicitari pentru rezultat .
Sa faci tare si d-acum incolo !
Pescar de rând

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Desfasurare Cupa Seniorilor ed. a II -a Tancabesti

Mesaj de RazvanG »

popescu59 scrie:Am mai invatat ceva de la acest concurs . Ocuparea unui loc pe podium iti da mult mai multa satisfactie atunci cind il obtii pe un loc slab cotat.
Nu vreau sa umbresc cu nimic victoria celorlalti cistigatori de la acest concurs dar sincer va spun ca am simtit aceeasi satisfactie sufleteasca ca si cind as fi fost cistigatorul marelui premiu. Stiti de ce? E mult mai dulce victoria atunci cind incontinu trebuie sa cauti sa faci ceva nou pentru a gasi pestele pe un loc foarte slab cotat . Ma gindeam daca as fi cazut pe unul din locurile de top si as fi prins sute de kg de peste si nu as fi urcat pe podium care ar fi fost satisfactia ???
Ca m-am antrenat la scos peste din balta ??? Va rog sa ma credeti poate nu va inchipuiti ce satisfactie am putut avea cind cu citeva ore inainte de final am scos din apa un crap peste 10 kg , dupa aproape 30 de ore in care nu avusesem nici un tac si cum ploaia torentiala care cadea din cer ni se parea un dusulet.
Si cea mai mare si cea mai mare satisfactie am avut cind la terminarea festivitatii de premiere marele campion Johan a tinut sa ne felicite recunoscind ca am realizat un rezultat foarte bun pe unul din locurile cel mai slab cotat de pe balta .
Vreau sa va mai spun despre vecinul de stand Vasilica Baboieru care merge aproape saptaminal la cite un concurs care munceste fantastic de mult fara ca macar sa ia in calcul oboseala sau altceva .Zeci de ore de concurs la care din 30-45 de minute scoti , arunci si iar scoti si arunci lansete una dupa alta , scoti peste etc. Si va mai spun celor incepatori ca mine , niciodata senzatia pe care o ai la concursuri orunde s-ar tine acel concurs nu se poate compara cu vre-o partida de pescuit . Numai si numai in concursuri iti poti testa aptitudinile, nadele , momelile si mai ales sculele de pescuit care ti se potrivesc cel mai bine.
ea si indiferent de cit Va indemn sa mergeti la concursuri indiferent de cit de putin ar costa participarea si mai ales indiferent de cit de mari sau mici sunt premiile sau cupele. NU EXISTA PLACERE SI SENZATIE MAI MARE CA ATUNCI CIND PARTICIPI LA UN CONCURS.

Dom Popescu,de ce spuneti ca Dr.pompe este un loc slab cotat pentru sectorul C?
Pai va uitati in analele concursurilor sa vedeti ce rezultate au fost si ce cantitati de peste s-au scos?
Eu inaintea acestui concurs mi-am dorit acel loc care din pacate nu a fost sa fie.Pai cu 60 si ceva de kg sa iei podium pe Tancabesti este ok?
Oricum vorba lu Nasuk....faceti tare si ascultati de Johan.
Nume utilizator schimbat din shimanobig in RazvanG

Avatar utilizator
Lukyan
pescar de competitie
Mesaje: 1106
Membru din: Sâm Feb 12, 2005 14:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare Cupa Seniorilor ed. a II -a Tancabesti

Mesaj de Lukyan »


Vasilica Baboieru
Mesaje: 500
Membru din: Dum Feb 07, 2010 19:51

Re: Desfasurare Cupa Seniorilor ed. a II -a Tancabesti

Mesaj de Vasilica Baboieru »

Felicitari ,Radu ,Iohan,Gabi si Nicu,stiam de la inceput ca o sa castigati concursul,dar nu asa categoric. Imi cer scuze ca nu am mai stat la premiere, eram foarte obosit.Felicitari tuturor participantilor si celor care au terminat pe podium.Multumesc celor de la Carping Club pentru nada si pentru incredere.
vreau sa pescuiesc in ape limpezi

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Desfasurare Cupa Seniorilor ed. a II -a Tancabesti

Mesaj de popescu59 »

De ce credeti ca pe Tincabesti cu 60 si ceva de kg nu poti fi pe podium? Cred ca nu ati studiat clasamentul sa vedeti ca au fost destui pescari si cu renume care nu au sarit de 30 kg, si au fost si fara peste prins . E clar ca vremea a dat tot concursul peste cap.

Avatar utilizator
iohann
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 3183
Membru din: Dum Noi 01, 2009 11:06
Puncte: 0

Re: Desfasurare Cupa Seniorilor ed. a II -a Tancabesti

Mesaj de iohann »

multumesc tuturor pt felicitari, incurajari si sustinere!
vreau sa-mi felicit colegii de echipa:Radu Badica,Gabi Popa si Nicu Dinescu,pt ca au dat tot pt acest rezultat.
a fost cea mai frumoasa partida pe care am avut-o pe tancabesti in regim de concurs.
felicitari Robert,Garcea si Cristi pt locul 3 pe sector b.
felicitari castigatorilor, organizatorilor si participantilor!multmumim arbitrilor ca ne-au suportat :D si lui George pt frumoasele poze pe care le face.
multumim nea Adi pt ciorba de peste,icre si salata de vinete :wink: .sunt invidios pe Stefan cand stiu de ce surprize culinare are parte in stand :D .

Avatar utilizator
Rujjuman
Mesaje: 72
Membru din: Sâm Noi 13, 2010 11:08
Puncte: 0
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Seniorilor ed. a II -a Tancabesti

Mesaj de Rujjuman »

In primul rand as vrea sa felicit si eu castigatorii acestui concurs frumos! Au tras un loc bun in care si-au arata maestria!
Bravo! Ati fost impecabili! :)
Sincere felicitari celor care au ocupat podiumul(sunt convins ca au dat totul pentru asta) precum si tuturor participantilor!
Felicitari organizatorilor acestui concurs, precum si proprietarilor acestei locatii frumoase: Tancabesti.
O balta pe care de mult "am avut-o in vizor" si uite ca acum, cand am avut ocazia sa pescuim pentru prima data pe Tancabesti, am si reusit sa facem o figura frumoasa, la care nici nu ne gandeam: castigarea sectorului C.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”