Desfasurare Cupa Senzor Sulimanu 2014

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
valiauto68
Mesaje: 507
Membru din: Dum Feb 13, 2011 13:25
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Senzor Sulimanu 2014

Mesaj de valiauto68 »

popescu59 scrie:Impresii -

Balta este in perioada cind nu isi poate arata adevarata valoare dar are potential . Cu inca 5-10 tone de crap 3-5-10 kg ar urca in top .

Locurile de pescuit trebuie lucrat foarte mult la ele sunt multe locuri care lasa de dorit .
Locurile de camapat la fel trebuie multa munca ,unele locuri sunt sub orice critica , din dorinta de a oferi mai multe locuri de pescuit nu s-a tinut cont ca oamenii vor pescui in regim de concurs 24-48 sau 72 de ore

Personalul noua 10 plus, mincare la fel 10 plus , bautura diversificata toata gama ape sucuri si bauturi alcolice .
Servirea de mincare si diferite produse pe standul de pescuit o idee excelenta din partea administratiei .



La acest moment ii trebuie rapid cam 100.000 eu ca sa isi indeplineasca visul , si sper sa nu ajung ca in 2-3 luni sa il caut la spitalul nr.9 :lol: :lol:
In loc de 5-10 tone de crap se populeaza cu caras sau "carasa" pentru unditari!
Sunt 4 casute mari si late pe care nu le poti lua decat daca pescuiesti pe "A-uri" langa ele. Cei care le inchiriaza ,vin mai mult la gratare si distractie, nu sa stea langa bete sa pescuiasca...

Balta e foarte frumoasa , poate deveni ce a fost.

Degeaba ai magazin de bauturi, nade,mancare pe balta, daca lipseste obiectul muncii!

Cat despre locuri ... mare dreptate ai nae. 30 sunt multe si unele sunt dezastru

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Senzor Sulimanu 2014

Mesaj de Vladut Mateianu »

Nu neg, multe dintre problemele enuntate sunt reale, din pacate nu pot din primul an sa fac tot ce mi-am propus, realitatea din "teren" este alta decat cea "teoretica".....

Dar, majoritatea celor care vin la Sulimanu (pescuit, distractie, fotbal, terasa, gratare, etc) revin si a doua oara cu placere, ceea ce ma face sa cred ca sunt pe drumul cel bun... :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Desfasurare Cupa Senzor Sulimanu 2014

Mesaj de popescu59 »

Prin postarea mea nu am vrut sa critic , nu nu . Prin postarea mea am facut niste constatari simple vazute de toti pescarii care vin la Sulimanu . In afara de locurile de pescuit din dreptul casutelor care si alea sunt in panta si te obliga sa campezi intr-o rina , aproape toate locurile de pescuit si campare sunt neingrijite . Cind am scris despre cei 100.000 eu care trebuiesc URGENT bagati in aceasta balta nu glumeam , este o realitate. Pentru a crea locurile de pescuit pentru pescarii de concursuri trebuie urgent urgent de tot la toate locurile de pescuit PONTOANE de 4x8 m unde sa poti intinde sculele si eventual sa iti poti pune cortul . Este. o realitate Vladut si pina la ruperea malului la care visezi tu cel mai rapid si mai simplu este sa faci pontoanele despre care vorbeam si cred ca in maxim 10 zile poti face cele 25-30 de pontoane la dimensiunile de 4x8 m. Doar ca trebuiesc baniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii . Cit despre popularea care am scris de 5-10 tone crap de la 3 la 10 kg si asta este tot la fel o URGENTA. Si aici la fel trebuiesc urgent baniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii. Daca reusesti cea ce cred eu ca ar trebuii sunt convins suta la suta ca zilnic ai avea pe balta 15-20 de pescari sa nu mai spun sf de sapt plina .
Daca am deranjat cu postarea mea imi cer scuze Vladut dar credema ca cele citeva aspecte trebuie neaparat remediate , si consider ca aminarea in timp a acestor remedieri va face multi pescari sa nu mai treaca pe la Sulimanu dupa care va fi foarte greu sa ii readuci la tine pe balta .
Deja am auzit destule voci care spuneau ca in astfel de conditii nu vor mai calca pe Sulimanu.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Senzor Sulimanu 2014

Mesaj de Vladut Mateianu »

Nu ai deranjat Nae, stiu si eu cate trebuiesc facute....dar nu le pot face pe toate deodata, trag concluzii pe parcurs, acum am vazut si cum se comporta balta pe timp de concurs... Foarte ciudat, azi, de la 8 la 10 , am prins 6 pesti intre 2 si 6 kg pe pontonul 6, doar la bila tare....iar in concurs locul a fost "mort"....

Criticile sunt constructive, mai ales cand vin din partea celor in masura, voi tine cont de majoritatea, dar, repet, pas cu pas...
Intai sa ingradesc balta, ca sa fiu sigur ca pestele ramene acolo (am avut destule probleme in doar 3 luni si nu vreau sa patesc ce a patit Vlad la Tancabesti).

In alta ordine de idei, voi vedea ce se intampla si la urmatoarele 2 concursuri, iar daca rezultatele vor fi tot modeste, voi renunta definitiv la concursuri si ma voi orienta catre pescuit sportiv recreativ, nu sunt nici batai de cap si as avea si profit... :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
LAURENTIU_GL
Mesaje: 111
Membru din: Mie Apr 18, 2012 17:29
Puncte: 0
Localitate: Galati

Re: Desfasurare Cupa Senzor Sulimanu 2014

Mesaj de LAURENTIU_GL »

Felicitari tuturor participantilor !
Felicitari maxime echipelor de pe podium!
Multumesc colegilor de echipa pentru munca depusa.
Multumim George pentru minunatele poze.
Felicitari Vladut pentru tot ce faci pe aceasta balta,mult succes in continuare.

Ne'am dorit foarte mult sa pescuim pe sectorul B, si am tras B21 :D
Multumim pentru Felicitari D'le Popescu, va multumim pentru sfaturi :D , un om cumsecade si foarte sociabil.
Laurentiu Ghilase


" Un om nu este terminat atunci cand este invins, ci atunci cand renunta " Richard Nixon

Avatar utilizator
jdmishere
Mesaje: 714
Membru din: Dum Mai 01, 2011 11:50
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare Cupa Senzor Sulimanu 2014

Mesaj de jdmishere »

Felicitari participantilor si mai ales celor de pe podium!
Multumim George pentru povestea in imagini a acestui concurs!
Multumim Vladut pentru gazduire si spor la treaba!
Dragos MARDARE
CS APS

Avatar utilizator
LAURENTIU_GL
Mesaje: 111
Membru din: Mie Apr 18, 2012 17:29
Puncte: 0
Localitate: Galati

Re: Desfasurare Cupa Senzor Sulimanu 2014

Mesaj de LAURENTIU_GL »

LAURENTIU_GL scrie:Felicitari tuturor participantilor !
Felicitari maxime echipelor de pe podium!
Multumesc colegilor de echipa pentru munca depusa.
Multumim George pentru minunatele poze.
Felicitari Vladut pentru tot ce faci pe aceasta balta,mult succes in continuare.

Ne'am dorit foarte mult sa pescuim pe sectorul B, si am tras B21 :D
Multumim pentru Felicitari D'le Popescu, va multumim pentru sfaturi :D , un om cumsecade si foarte sociabil.
Si nu in ultimu rand multumim lui George Alexandru(4CARP) pentru nada
Laurentiu Ghilase


" Un om nu este terminat atunci cand este invins, ci atunci cand renunta " Richard Nixon

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Senzor Sulimanu 2014

Mesaj de osc1or »

Pe langa cele enumerate mai sus, eu cred ca ar trebui scos si noroiul de pe substrat si eventual create ceva structuri/praguri pe A-uri..
La noi pe A8 am bagat markerul peste tot, nu am gasit apa mai mare de 1,2m si noroi mai mic de 30cm...
Si o alta fitza ar fi un paravan antifonic la autostrada, dar deja asta e SF! :)

Totusi balta arata foarte bine, e foarte frumos amenajata, pe Auri ai toate conditiile, pe B-uri nu e mare spatiul de campare dar macar ai un pom sa te pui la umbra etc..

Daca s-ar popula balta masiv ar deveni foarte atractiva pt foarte foarte multi pescari.
Critic echilibrat

Avatar utilizator
roana
Mesaje: 116
Membru din: Mar Feb 04, 2014 22:46
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare Cupa Senzor Sulimanu 2014

Mesaj de roana »

Multumim colegilor de club pentru sustinere !
Felicitari castigatorilor si tuturor participantilor !
Felicitari arbitrilor !!
Felicitari Vladut pentru organizare !
Born to Fish, Forced to Work !

Avatar utilizator
tzoi
Mesaje: 34
Membru din: Lun Aug 30, 2010 14:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare Cupa Senzor Sulimanu 2014

Mesaj de tzoi »

Vladut Mateianu scrie:In alta ordine de idei, voi vedea ce se intampla si la urmatoarele 2 concursuri, iar daca rezultatele vor fi tot modeste, voi renunta definitiv la concursuri si ma voi orienta catre pescuit sportiv recreativ, nu sunt nici batai de cap si as avea si profit... :wink:

Vladut, genul asta de concursuri iti aduc bani , bani pe care daca ii reinvestesti in balta o sa ai satisfactii! Ca si parere personala , aceste concursuri sunt bine venite si benefice atat pentru tine cat si pentru participanti din simplul motiv ca pot participa si pescari care nu-si permit sa mearga la concursuri mai solide din cauza banilor,oameni care nu traiesc din acest business dar care isi doresc sa simta adrenalina unui concurs pentru ca este cu totul altceva decat o iesire de recreere pe o balta. Toate cer timp si rabdare iar tu trebuie sa impaci si capra si varza pentru ca dupa cum ai spus si tu , 90 % din cei care vin pe balta vin sa retina peste.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”