Desfasurare Cupa Senzor Sulimanu 2014

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
cata grasu
Mesaje: 57
Membru din: Lun Mai 12, 2008 21:03

Re: Desfasurare Cupa Senzor Sulimanu 2014

Mesaj de cata grasu »

osc1or scrie:Pe langa cele enumerate mai sus, eu cred ca ar trebui scos si noroiul de pe substrat si eventual create ceva structuri/praguri pe A-uri..
La noi pe A8 am bagat markerul peste tot, nu am gasit apa mai mare de 1,2m si noroi mai mic de 30cm...
Si o alta fitza ar fi un paravan antifonic la autostrada, dar deja asta e SF! :)

Totusi balta arata foarte bine, e foarte frumos amenajata, pe Auri ai toate conditiile, pe B-uri nu e mare spatiul de campare dar macar ai un pom sa te pui la umbra etc..

Daca s-ar popula balta masiv ar deveni foarte atractiva pt foarte foarte multi pescari.
Sa scoata namolul din balta ? :D Cred ca glumesti, asta este cea mai tare cerinta pe care am auzito ! Si da, pescuiesc si eu la Sulimanu, anul asta am fost de 2 ori (odata pe standul 9 cu 1 pesti intre 2 si 11 kg) si nu am avut probleme cu namolul. Doar cu alcolul ! :D

Si alta tampenie spusa de Nae 69 , ca se campeaza in panta pe sectorul A ! Poate asa a vazut el de sus de la cabanuta, dar problema de campare pe A este ultima. Probabil ca nu a observat de la drumurile cu masina in mijlocul nopti deranjand concurentii cu masina lui Audi de fite, ca altfel observa si altele...cum ar fi ca vecinul lui a castigat concursul iar el nu a a avut un peste mai rasarit , sau de genul asta.
SREVNI ETSETIC !

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Desfasurare Cupa Senzor Sulimanu 2014

Mesaj de RSC »

popescu59 scrie:....Pentru a crea locurile de pescuit pentru pescarii de concursuri trebuie urgent urgent de tot la toate locurile de pescuit PONTOANE de 4x8 m unde sa poti intinde sculele si eventual sa iti poti pune cortul . Este. o realitate Vladut si pina la ruperea malului la care visezi tu cel mai rapid si mai simplu este sa faci pontoanele despre care vorbeam si cred ca in maxim 10 zile poti face cele 25-30 de pontoane la dimensiunile de 4x8 m. ....
....Deja am auzit destule voci care spuneau ca in astfel de conditii nu vor mai calca pe Sulimanu.
...Vlade, sa faci si o scoala si-o gradinita pentru copiii "pescarilor de concursuri" pt ca, dupa ce o sa faci cele 30 de pontoane de dimensiunile unei garsoniere, o sa dea toti buluc la Sulimanu si o sa inchirieze standuri pe 3-5 ani , cu plata in avans :wink: ...nu te mai incurca cu "recreativii" :wink: ca-s putini si fomisti :wink:...astia "de concursuri" sunt mult mai multi.:wink: si mai "potenti"... :wink:
"Keep it simple!"

Laurentiu C-tin
Mesaje: 1
Membru din: Lun Mai 26, 2014 19:36

Re: Desfasurare Cupa Senzor Sulimanu 2014

Mesaj de Laurentiu C-tin »

Felicitari participantilor si echipelor castigatoare!
Multumiri Vladut pentru organizare!
Multumesc colegilor de echipa pentru efortul depus!
Si nu in ultimul rand multumiri echipei de arbitrii!

valiauto68
Mesaje: 507
Membru din: Dum Feb 13, 2011 13:25
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Senzor Sulimanu 2014

Mesaj de valiauto68 »

cata grasu scrie:
osc1or scrie:Pe langa cele enumerate mai sus, eu cred ca ar trebui scos si noroiul de pe substrat si eventual create ceva structuri/praguri pe A-uri..
La noi pe A8 am bagat markerul peste tot, nu am gasit apa mai mare de 1,2m si noroi mai mic de 30cm...
Si o alta fitza ar fi un paravan antifonic la autostrada, dar deja asta e SF! :)

Totusi balta arata foarte bine, e foarte frumos amenajata, pe Auri ai toate conditiile, pe B-uri nu e mare spatiul de campare dar macar ai un pom sa te pui la umbra etc..

Daca s-ar popula balta masiv ar deveni foarte atractiva pt foarte foarte multi pescari.
Sa scoata namolul din balta ? :D Cred ca glumesti, asta este cea mai tare cerinta pe care am auzito ! Si da, pescuiesc si eu la Sulimanu, anul asta am fost de 2 ori (odata pe standul 9 cu 1 pesti intre 2 si 11 kg) si nu am avut probleme cu namolul. Doar cu alcolul ! :D




Si alta tampenie spusa de Nae 69 , ca se campeaza in panta pe sectorul A ! Poate asa a vazut el de sus de la cabanuta, dar problema de campare pe A este ultima. Probabil ca nu a observat de la drumurile cu masina in mijlocul nopti deranjand concurentii cu masina lui Audi de fite, ca altfel observa si altele...cum ar fi ca vecinul lui a castigat concursul iar el nu a a avut un peste mai rasarit , sau de genul asta.

Big like!

Cum ma ,sa scoata namolul din balta?
Cat despre locul 20 ...vezi cupa overten din toamna 2013, cand nici pestii bagati de Mateianu nu erau in balta.

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Desfasurare Cupa Senzor Sulimanu 2014

Mesaj de popescu59 »

Dl Cata Grasu timpenii spui tu nu eu , te rog frumos explica aici incepind cu locul 1 de pesector A care loc este bun de pus cortul pe teren drept , cumva locul 1 sau poate 2 sau 3 ? si asa mai departe pina la locul 9 unde am putut vedea eu .Toate locurile sint ba in groapa ba in panta deci excelente locuri pentru campat .Un loc cit de cit bun asa cum ar trebuii sa arate toate de pe acesta balta este locul 6 si atit. Si daca te-a deranjat masina mea Audi de fite de ce nu m-ai reclamat ? :lol: :lol: Si nu inteleg altceva , ce te freaca pe tine ca locul 21 de linga mine a cistigat concursul ??? Care e problema ta ?? De ce am luat eu casuta si veneam noaptea sa dorm ?? Sau ce ? Trebuia sa stau sa rup lansetele in doua ca sa iti fiu tie pe plac ??? Frate eu asa pescuiesc numai in conditii de conditii , asa imi este cresterea :lol: :lol: :lol:
Vad ca nu ai inteles absolut nimic din postarea mea , nu am certat pe absolut nimeni fiecare face ce vrea cu banii lui si mai ales cu balta lui , mi-am spus parerea despre cum ar trebuii sa fie o balta de pretenti ca Sulimanu, nimic mai mult.

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Senzor Sulimanu 2014

Mesaj de osc1or »

Ok, sa nu scoata noroi din ea, ca nu se poate, dar sa o dragheze putin se poate?
Critic echilibrat

cata grasu
Mesaje: 57
Membru din: Lun Mai 12, 2008 21:03

Re: Desfasurare Cupa Senzor Sulimanu 2014

Mesaj de cata grasu »

Nea Popescu 69, ai trecut noaptea cu masina prin standuri de ziceai ca erai pe mosia matale in goana dupa iepuri ! Stai flexat ca nu te acuza nimeni pe ce faci pe banii matale, dar deranjul il suportam noi , cei din drumul tau. Si la apa cine la invatat pe Mateianu sa dea drumul sa prindeti voi de pe coada, daca esti tu corect ?
SREVNI ETSETIC !

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Desfasurare Cupa Senzor Sulimanu 2014

Mesaj de popescu59 »

Daca sunt eu corect habar nu am ce a facut Vladut cu apa , de fapt nici nu ma intereseaza asta . Interesul meu a fost sa ma relaxez si sa ma simt bine cea ce am si facut . Vreau sa spun ca la sosire Vladut mi-a spus Nae imi doresc sa te simti ca la tine acasa cea ce am si facut :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Senzor Sulimanu 2014

Mesaj de petre iulian »

LAURENTIU_GL scrie:
LAURENTIU_GL scrie:Felicitari tuturor participantilor !
Felicitari maxime echipelor de pe podium!
Multumesc colegilor de echipa pentru munca depusa.
Multumim George pentru minunatele poze.
Felicitari Vladut pentru tot ce faci pe aceasta balta,mult succes in continuare.

Ne'am dorit foarte mult sa pescuim pe sectorul B, si am tras B21 :D
Multumim pentru Felicitari D'le Popescu, va multumim pentru sfaturi :D , un om cumsecade si foarte sociabil.
Si nu in ultimu rand multumim lui George Alexandru(4CARP) pentru nada
-------
este a treia oara consecutiv cand se prinde captura cu bilele 4Carp +doua locuri 1 si-un loc 2 :wink:
Felicitari participantilor si lui Vladut pentru ce face pentru pescari .
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
otto_ph
Mesaje: 417
Membru din: Mie Feb 29, 2012 12:33
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Senzor Sulimanu 2014

Mesaj de otto_ph »

:lol: . :lol: . :lol: ....ce-mi plac contrele voastre.... :lol: . :lol: . :lol:
Mai baieti, mai colegi, mai prieteni, mai oameni buni.......hai sa fie Pace!
Fişiere ataşate
10155736_284990351663608_615716674_n.jpg
10155736_284990351663608_615716674_n.jpg (27.67 KiB) Vizualizat de 917 ori
Viata este de unica folosinta, n-o cauta la 38!

- Otto Fishing Team -

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”