Desfasurare Cupa Senzor Sulimanu 2014

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Desfasurare Cupa Senzor Sulimanu 2014

Mesaj de gabi1 »

popescu59 scrie:( Dar ca sa zici ca este in panta si nu se poate pune cortul... :oops: )

Mai Vladut nu am scris asa ceva am scris ca cele mai bune locuri de pe balta de campat sunt cele de la casute dar si acelea sunt intr-o rina .
Scoate te rog postarea unde am scris eu ca nu se poate pune cortul . :mrgreen: :mrgreen:
Iti repet ce ti-am mai spus , esti de nerecunoscut si tare nu as vrea sa te caut pina la iarna prin alta parte , stii de la durerile de cap unde se ajunge :lol: :lol:
Ce bine erea la Senzor ce bine . :lol: :lol:
Cand o dai de gard treci pe caterinca, razi a fraier si pe deasupra mai esti si pervers. :oops: :oops:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

valiauto68
Mesaje: 507
Membru din: Dum Feb 13, 2011 13:25
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Senzor Sulimanu 2014

Mesaj de valiauto68 »

De cand stiu eu balta asta nu am auzit pe nimeni sa se planga de locul de campat, nu era nimeni disperat sa monteze rulote, gratare, dusuri, baruri...

Balta are potential, este accesibila din autostrada, are o suprafata suficient de mare, poate fi populata si se preteaza si la pescuitul competitional.

Topicul asta era despre concursul de pescuit. Nae a deturnat discutia....dupa ce multi i-au spus sa stea in banca lui....ca vorba lui trebuia sa se pregateasca pentru concursul pe balta lazar...

Cat despre locuri 15-le si 30-ul se cam bat cap in cap.... unele au loc de campare chiar in drum , dar cat timp este peste in balta celelalte aspecte se pot corecta din mers.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Senzor Sulimanu 2014

Mesaj de Vladut Mateianu »

popescu59 scrie: In afara de locurile de pescuit din dreptul casutelor care si alea sunt in panta si te obliga sa campezi intr-o rina , aproape toate locurile de pescuit si campare sunt neingrijite .
.
Sa inteleg ca, camparea in rana nu este similara cu locurile neingrijite ? :roll: :D In fine, nu mai conteaza, am comandat deja mobilier , televizor si antena satelit ptr fiecare stand in parte, turnam placi de beton la boloboc pe absolut toate locurile, apoi le acoperim cu fasii de gazon, bineinteles cu sistem de drenaj si irigare ! Sper sa fi multumit acum..... :D


@vali

Asa este, locurile 15 si 30 sunt cam la limita, dar doar anul acesta va mai fi sectorul B pe malul opus, de la anul vom avea doar un singur mal, cel cu casutele. Iar malul opus va fi inchis definitiv pescuitului si braconierilor, va fi montat gard de sarma ghimpata !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Senzor Sulimanu 2014

Mesaj de Vladut Mateianu »

Uite Nae si parerile unor pescari, bineinteles nu asa de cunoscuti ca tine : :D

ionut72 scrie:D'abia ce am venit de la o partida test "fulger" de aproximativ 24 de ore pe Sulimanu (de ieri de la ora 17 pana azi la aceeasi ora). Am pescuit pe standul 29 cu 3 lansete la cca 10-15m de malul opus (de remarcat cat de aerisite sunt standurile), exclusiv cu bile de la BD, 220V, nadit (cu midi-spombul + cobra) cu tari+solubile (in proportie de 80% tari) si la carlig doar tari (in diverse combinatii inclusiv cateva cu pop-up). Dupa fiecare peste prins nadit un midi-spomb cu lanseta respectiva cu firul pus in clips. Monturi: o lanseta IQ-D Rig cu carlig ESP curve-shanx nr 6, cu bila critic echilibrata si 2 monturi "normale" (fir forfac Mantis Gold de cca 18-20 mm, ace Hayabusa M1 - bent-hook nr 6, snagger si fir de par 2-3 cm), plumb pierdut, leadcore 80-100 cm.

Rezultate 18 buc. (in conditiile in care azi-noapte de la ora 2 pana dimineata pe la 8 am scos lansetele ca sa dorm), 6 buc.de 4-5 kg, 8 buc. intre 6 si 8 kg si 4 buc. "overteni" dintre care "captura" 12,3 kg. Per total o partida agreabila, personal politicos si saritor, Vladut superbaiat (ca de obicei). Voi reveni pentru niste partide mai lungi si cu alta abordare in cautarea dulapilor si in speranta intalnirii cu "Baba Rada" si cu "Cezarica" (un comun de 19 kg+ dupa cum mi-a fost prezentat de catre Vladut).
razvan89 scrie:Luni pe standul 22 am luat si eu unul de 12 kg pe solubile, dar si inca 8 bucati 3-7 kg. Solubile Planet 1016 imbracate in pasta si pescuit pe o groapa gasita de mine la circa 100 m, super conditii si personal de nota 10 ! Bravo baieti ptr balta !
CrapMLT scrie:Partida 16.05

Am ajuns la 5:35 pe balta, soarele deja isi facea aparitia pe balta, din deal se vedeau "ochiurile" pe balta...multe si promitatoare "batranu" deja incepuse cu comentariile (prima lui partida pe balta aceasta)
Citez : -iaute ba...ce bine ca a facut drumul asta...iesim daca ploua...
-opa...iaute ce-i pe balta, daca nici aici nu prind nu mai merg cu tine nicaieri...
-are si teren de fotbal ma ? si casute ?
EU: ce crezi ? are si bar sa bei bere...si gratar daca ai pofta de mici ! iar pestele e ascuns de apa...
-la cat mai innebunit cu balta asta...presimt ca mai bine mergeam la "s...."
EU: ma enervezi...iti montez betele si imi vad de cafea, sa te mai aud apoi ca vrei la platica... :lol:

La 6:15 era rod-podul era pregatit cu 3 bete, am zis ca a 4 a o pun pe picheti in dreapta (locul meu)
6:20 aprind o tigara ...inca buimac de somn, ma pregatesc sa o fac pe a 4a...nu apuc sa trag firul ca statia deja suna, o salonta draguta !
"batranul" deja isi baga unghia in gat ! :lol:
Lansez din nou...inclusiv pe cea din dreapta...

Comentariile continua:
-ce ma...asta a fost noroc de'al tau..am mai fost noi si am prins in primele 10 minute si am dormit toata ziua...
EU: eu zic sa-ti muti scaunu la aia din dreapta de acolo ca o sa faca "scurta" batu ala...
Nu apuc sa trag 3 fumuri si o gura de cafea ca batu din dreapta era sa-l dau pierdut...se proptise in inel o iau la fuga...intep un romanesc 6kg...

Deja comentariile au luat o intorsatura mare:
-da ma da...imi place...a amenajat frumos aici...trebuie sa mai venim...
In conditiile in care a tras si el de vreo 7 pesti...si deja obosise... :lol:

O partida reusita, cu vreme frumoasa pana la ora 14:00 cand o furtuna cu grindina ne-a cuprins din toate partile...dar scurta !

Pe balta mai era ocupat standu 5...(care cica prinsese)
Iar pe B'uri erau 3 baieti...care din spusele lui Augustin nu prea ... au avut activitate.

Feedback:
Acces Drum 10/10
Curatenie 10/10
Personal 10/10
Control plecare + amabilitate 10/10
pycostef scrie:Am fost d vineri seara pana luni seara p stadul 7. Am fost 8 persoane, in principal pt relaxare si gratar, dar si pescuit. S-a prins caras la greu l undita si ciortani intre 1-4 kg, dar doar d duminica pana luni, cnd s-a stabilizat nivelul apei. In rest, toti 8 am ramas impresionati d amenajarea baltii, conditiile d cazare si ospitalitatea gazdelor. A fost un wk foarte reusit, iar baietii d p balta sunt d nota 20+. Ne-am simtit extraordinar si ne vom reintoarce cat d curand. Va recomand cu toata increderea berea rece d l dozator si melodia baltii. Tinem sa multumim pt tot lui Vladut-mare om, mare caracter, Ciordea-barmanul priceput l toate, Gusti-ochi vigilenti, Mihaita-grataragiu sef si Ady-Szabo al baltii, pt atmosfera d vis pe care au creat-o. Sunt oameni cum rar gasesti p alte balti. Jos palaria.
AlexH scrie:Salut tuturor,

In sfarsit am am facut cont, ca trebuia neaparat sa scriu si io cate ceva.
Ca pescar, imi place pescuitul la feeder, nu sunt foarte experimentat (dar foarte entuziast) si merg la peste de cate ori am ocazia.
Am dat de pliantul de la Sulimanu intr-un magazin cu articole de pescuit si am fost convins de regulile stricte si de dotarea barului.
Normal ca in primul week-end, am luat tovarasul de pescuiala si am mers pe balta unde am fost intampinati de Nicu (pentru cunoscatori).
Nu stiu in ce ore au fost trasaturile dar pot sa zic asa:
1. La a 3-4 bere a colegului,el a scos un ciortan
2. la al 5 whisky (pentru mine) am scos si io un ciortan
3. Colegul Ursu termina a 7 bere cand a scos o salonta pe la 2.5 kg
4. Tot el se indrepta spre a 9-a haba de bere (da pe balta se serveste berea la halba) cand mai scoate o salonta frumoasa
5. dadeam "sah mat" la al 10-lea pahar de J&B, colegul Ursu facea pipi de la atatea beri, iar Nicu de la Sulimanu se odihnea ca facuse febra musculara dupa cate drumuri dupa bautura a trebuit sa faca, cand trage usor la un feeder (medium).
Trebuie sa zic , cu acel feeder nu prinsesem niciodata captura (doar ciortanica si caras) si nu stiam cum se comporta. Ideea e ca dupa un dril ce mie mi s-a parut ca a durat 3 luni, am scos o printesa de rasa crap romanesc, de 6.9 KG
Cand m-am oprit din tremurat, am facut si cateva poze, dar nu reusesc (inca) se le uploadez ca primesc tot felul de mesaje : Imaginea trebuie să fie de cel puţin 0 pixeli lăţime, 0 pixeli înălţime şi cel mult 950 pixeli lăţime şi 900 pixeli înălţime. Imaginea trimisă are lăţimea de 960 pixeli şi înălţimea de 540 pixeli.
In sfarsit, ii dau io de cap si tot le urc pe site

Momelile le-am luat de la ei, bautura de la ei, saltea si spray dezinfectant de la ei, pestele l-am luat de la ei si mahmureala a doua zi tot de la ei.

Nu pup in fund pe nimeni si nici reclama nu fac, dar la balta mai vin de cate ori am ocazia (deja am mai facut rezervare pentru 2 partide), si daca nu vin la peste, macar vin la o bere in aer liber si curat.

Va doresc tuturor ce-mi doresc si mie :wink: .

Alex H
razvan89 scrie:Intre 2 concursuri am fost si eu pe balta, pe standul 25-cel cu umbrar, in stanga. Din start aflu ca crapii sunt la bataie iar George (seful de tura) ma indeamna sa incerc lanseuri lungi , dar pana dincolo sunt apropae 200 de m , deci ce varianta avaeam ? Una neortodoxa asa ca bag navomodelul Delfin la treaba si bag 3 lansete sub malul opus , cum zice George. In cuva cateva bile tari Bogdan Dragan in amestec cu 1016 Senzor solubile (luate de la magazinul de pe balta, bine aprovizionat de altfel) si ceva pelete Haldorado. La ac 2 pe solubile si 2 pe tari, una cu popup. Primul atac a venit la nici 10 minute , un ciortan de aproape 3 kg la solubila. Schimb si din nou prind, o salonta de peste 3 kg de data asta ! Buuun, hotaresc sa trec pe solubile pe toate si sa muncesc mai mult, cand elanul imi este taiat de o trasatura pe lanseta din dreapta, la bila TARE ! Sar, intep si incepe lupta. 30 de minute de lupta cu un sui de peste 10 kg rau ca la Dunare. Colugul Mircea il invaluie in minciog si ne minunam impreuna cum a rezistat in ac atat timp deoarece intepatura era doar intro pielita pe exterior! Schimb brusc tactica, trec pe toate pe tari si reusesc inca 3 driluri pe cinste pana la ora 17 cand vine sotia sa ne recupereze cu masina, beti si de fericire dar si de bere ! % kg, 7 kg si apropae 9 kg ultimii 3 prinsi....
Revin cu placere la balta in cautarea mascotei de 22 de kg, regina balti din cate am inteles de la George, o gazda de nota 10. Si berea la halba tot de nota 10. :))

Deci , ce zici Nae de comentariile PESCARILOR care au fost pe la Sulimanu ? :roll:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Desfasurare Cupa Senzor Sulimanu 2014

Mesaj de popescu59 »

Asa este Vladut cum spui tu , dar dupa ce vor veni de 3-4 ori in regim de concurs sa imi aduci aminte , dar nu ai sa mai vezi .
Pina una alta imi cer scuze ca am deranjat spunind ce am gasit acolo . Dar tot cea ce am scris este real pe teren la fata locului .
Inca o data scuze de deranj si ia in calcul ce iti place tie aplauze in fata si muscaturi de c... r pe la spate , nu e nevoie sa te uiti la realitatea de pe teren .
Promit solemn sa nu mai calc pe la Sulimanu prezenta mea a deranjat foarte tare.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Senzor Sulimanu 2014

Mesaj de Vladut Mateianu »

:D Cred ca in curand nu o sa mai calci pe majoritatea baltilor de prin jurul Bucurestiului.... peste tot ai creat numai probleme, barfe, scandaluri, etc.

Cu ultima postare ti-ai aratat adevarata fata, am inteles cine erau " aia" care se jurau ca nu mai vin niciodata pe balta ! TU ! Cand ai plecat spuneai ce frumos a fost si ce bine te-ai simtit, ca abia astepti sa revi..... :oops:

Si , ca tot m-ai enervat cu perversitatea asta, tine minte ca pe orice balta si in orice societate unde vei mai fi prezent este normal si de bun simt sa saluti pe toata lumea inainte de plecare, sa stai la festivitatea de premiere la sfarsitul oricarui concurs si sa aplauzi castigatorii (mai ales ca au fost vecinii tai de stand) , sa nu deranjezi pescarii noaptea trecand in repetate randuri cu masina prin standurile lor, sa nu incerci sa iti schimbi directiile de pescuit LEGALE doar ptr ca nu-ti plac tie, etc.... dar nu cred ca merita sa mai continui, iar te fac vedeta... :mrgreen:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Desfasurare Cupa Senzor Sulimanu 2014

Mesaj de gabi1 »

popescu59 scrie: Promit solemn sa nu mai calc pe la Sulimanu prezenta mea a deranjat foarte tare.
Destinul ti-a facilitat sa sari din gumari direct in pantofi de piele, de atunci calci invariabil in strachini, ce nu sesizezi inca este faptul ca esti pe "tobogan", cine erai tu naie acum 4 ani... :roll: :shock:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
claudiue
Mesaje: 734
Membru din: Mar Iul 24, 2007 15:03
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de claudiue »

VM & Naie!
Va meritati unul pe celălalt!

Sent using Tapatalk

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re:

Mesaj de Vladut Mateianu »

claudiue scrie:VM & Naie!
Va meritati unul pe celălalt!

Sent using Tapatalk
:D Si pe tine ! :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de osc1or »

Vladut, daca ai nevoie de rulete, boloboc, fire cu plumb si furtune de nivel sa ma cauti:) ma pricep :)
Critic echilibrat

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”