Desfasurare Cupa Solacolu

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
xdocx
Mesaje: 318
Membru din: Lun Noi 02, 2009 8:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Solacolu

Mesaj de xdocx »

In vederea desfasurarii in bune conditii a concursului incepand cu saptamana viitoare se vor efectua 2 populari cu crap: 2000 kg crap intre 4-6.5 kg, 1000 kg crap intre 7 si 15 kg. vom posta poze si video de la populari.
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Astia unde au disparut? :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
sau au fost luati deja in hibernare? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Daniel Spoiala

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Desfasurare Cupa Solacolu

Mesaj de gor965 »

xdocx scrie:
In vederea desfasurarii in bune conditii a concursului incepand cu saptamana viitoare se vor efectua 2 populari cu crap: 2000 kg crap intre 4-6.5 kg, 1000 kg crap intre 7 si 15 kg. vom posta poze si video de la populari.
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Astia unde au disparut? :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
sau au fost luati deja in hibernare? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
In paralel cu concursul asta a mai fost unul pe Greaca ...cunoscut fiind faptul ca balta are si pesti f. mari, casca ochii bine de tot la numarul de capturi, cantitate si mai ales MEDIA pestilor prinsi in perioada asta a anului...poate ai o revelatie ! :wink:

Imagine
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
Cristi Matei
pescar de competitie
Mesaje: 1246
Membru din: Dum Sep 23, 2007 20:44
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Solacolu

Mesaj de Cristi Matei »

xdocx scrie:
In vederea desfasurarii in bune conditii a concursului incepand cu saptamana viitoare se vor efectua 2 populari cu crap: 2000 kg crap intre 4-6.5 kg, 1000 kg crap intre 7 si 15 kg. vom posta poze si video de la populari.
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Astia unde au disparut? :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
sau au fost luati deja in hibernare? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
am un bazin mai mic in spatele casei si ii tin acolo. nu am vrut sa se prinda la concurs. le-am zis sa nu puna botu' ca ii sparg. George cred ca ti-a explicat mai bine.

Avatar utilizator
xdocx
Mesaje: 318
Membru din: Lun Noi 02, 2009 8:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Solacolu

Mesaj de xdocx »

am un bazin mai mic in spatele casei si ii tin acolo. nu am vrut sa se prinda la concurs. le-am zis sa nu puna botu' ca ii sparg. George cred ca ti-a explicat mai bine.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Daniel Spoiala

Avatar utilizator
THL
Mesaje: 449
Membru din: Dum Noi 22, 2009 19:05
Puncte: 0

Re: Desfasurare Cupa Solacolu

Mesaj de THL »

Macar la Greaca, CMMC a fost peste 9 kg, nu peste 5! Nu ca zic, dar vreau sa spun!

Avatar utilizator
Cristi Matei
pescar de competitie
Mesaje: 1246
Membru din: Dum Sep 23, 2007 20:44
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Solacolu

Mesaj de Cristi Matei »

asa este. dar nu am facut nicio comparatie. Lui George Mihaila ii port tot respectul si sunt convins ca daca ar fi putut face ceva sa fie peste mai mult sau mai mare ar fi facut-o.
pestele a refuzat sa colaboreze probabil datorita temperaturtii apei : 8 grade si probabil diferentelor foarte mari de temperaturi intre zi si noapte: ziua 15 grade, noaptea de vineri -4 grade.
va dati seama ca as fi facut orice sa se prinda mai mult peste dar nu a tinut de mine.
THL - CMMC este CMMC si daca are 1,5 kg. nu a fost o conditie legata de greutate ca sa fie considerata CMMC. asta s-a prins cel mai mare , asta a fost CMMC.

Hert
Mesaje: 219
Membru din: Sâm Apr 16, 2011 17:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Solacolu

Mesaj de Hert »

daca si pe cristi ati inceput sa-l banuiti de lucruri necurate, ati luat-o razna cu totii. citesc de cateva luni bune forumul asta si cel putin in cateva categorii ii bateti clar pe cei de la FRF. Gigi becali, Mitica dragomir, mircea sandu etc ar intra in pamant de rusine pe langa voi daca ar vedea ce se intampla in acest sport.
in momentul in care am invatat cu ce se mananca acest sport, ma decisesem sa fac tot ce-mi sta in putinta sa devin pescar sportiv - aici ma refer la faptul ca doream sa particip la competitii, sa ma inscriu intr-un club, sa platesc o cotizatie poate, sa beneficiez de sfaturile celor mai cu experienta si nu sa practic c&r, asta se intampla oricum. din pacate, de fiecare data cand citesc acest forum am un motiv in plus sa nu fac asta. pacat ca reusiti sa omorati inca din fasa un sport atat de frumos.
pacat ca luati din alte sporturi doar ce e mai rau. a existat si aici o "generatie de aur" cu rezultate frumoase pe la cm, dupa care s-a ales praful. interesele personale au devenit mult mai importante decat sportul in sine.
Bogdan Chiriac

Avatar utilizator
Cristi Matei
pescar de competitie
Mesaje: 1246
Membru din: Dum Sep 23, 2007 20:44
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Solacolu

Mesaj de Cristi Matei »

nu trebuie sa gandesti chiar asa. sunt multe chestiuni aici pe forum care trebuiesc cernute.
asa se intampla de fiecare data cand se apropie sfarsitul sezonului de pescuit. vom fi mai putin pe balta si mai mult in fata calculatorului.
aceste polemici arata ca lumea pescarilor sportivi se invarte, pescarii au activitate si au despre ce sa discute. :wink:

Avatar utilizator
xdocx
Mesaje: 318
Membru din: Lun Noi 02, 2009 8:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Solacolu

Mesaj de xdocx »

@gor965-
Am sa "casc ochii bine de tot la numarul de capturi, cantitate si mai ales MEDIA pestilor prinsi in perioada asta a anului..." la concursul de pe MV2 care urmeaza.....poate voi avea revelatia de care imi spui ! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Daniel Spoiala

Avatar utilizator
THL
Mesaje: 449
Membru din: Dum Noi 22, 2009 19:05
Puncte: 0

Re: Desfasurare Cupa Solacolu

Mesaj de THL »

Cristi Matei scrie:THL - CMMC este CMMC si daca are 1,5 kg. nu a fost o conditie legata de greutate ca sa fie considerata CMMC. asta s-a prins cel mai mare , asta a fost CMMC.
Cand la un concurs CMMC are 1,5 kg asta spune un mare adevar... te las pe tine sa descoperi care este... :wink:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”