DESFASURARE DEBUTMANIA 2012 -TANCABESTI

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: DESFASURARE DEBUTMANIA 2012 -TANCABESTI

Mesaj de popescu59 »

Nu am cum sa vin duminica sa fac o poza cu tine, dar iti promit ca vin cu prima ocazie cand apari la vreun concurs.
Sa vezi ce bine o sa ne cunostem noi doi!
Iti doresc de pe acum multa sanatate!

La asta va pricepeti cel mai bine , sa jigniti si cind vedeti ca nu iesiti la liman incepeti cu amenintarile.
De ce oare ??? Ce vreti sa demonstrati ???
V-am obligat eu vreodata sa cititi aberatiile mele??? V-am obligat eu vreodata sa scrieti comentarii la cea ce debitez eu???
Nu nu eu v-am rugat sa nu mai deschideti unde vedeti ca am scris eu si nu o sa va mai doara capul.
Arsinel--
O sa iau toate cupele mele de anul asta si tu pe ale tale , asta fiindca ati ris mult si bine de mine ca nu stiu sa pescuiesc decit cu vaporasul.
Uite ca nu este asa uite ca am invatat sa pescuiesc si din mina si din cind in cind merg si imi verific cunostiintele acumulate .
Si unde mai pui ca am avut la calitate o medie de 12,11 kg , naspa rau de tot . :lol: :lol: :lol: :lol:
Multumesc frumos dl Viorel de urari si sa ne vedem sanatosi

livi79
Mesaje: 19
Membru din: Joi Apr 28, 2011 19:41

Re: DESFASURARE DEBUTMANIA 2012 -TANCABESTI

Mesaj de livi79 »

e pacat ca la un concurs de debutanti cei care sunt "titrati" in concursuri participa in primul rand si in al doilea rand jignesc si se inteapa aiurea in loc sa aiba o discutie constructiva din care noi debutantii sa avem ce invata..... :( :( :(

felicitari in primul rand pustilor de 14 ani si apoi debutantilor care au participat la acest concurs
nu a raspuns nimeni la o intrbare pusa de cineva si anume:

oare au "disparut" pesti din tancabesti avand in vedere rezultatele slabe in concursurile de anul acesta?

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: DESFASURARE DEBUTMANIA 2012 -TANCABESTI

Mesaj de popescu59 »

livi79 -
O intrebare la care nu vor putea sa raspunda multi pescari.
Eu pescuiesc cam la 2 saptamini cind nu sunt concursuri , cite 4 zile si am incercat mai multe locuri de pe acest lac .
Pot spune ca de fiecare data am prins peste destul si mare , chiar nu imi explic ce se intimpla in aceasta perioada cind ar trebui sa ne traga in apa cu lansete cu tot .
In urma cu 1 luna am pescuit pe ponton Nae sec 4 zile la 42 de grade afara si pot spune ca am avut capturi destule si de greutati diferite.
Astept si eu raspunsuri de cei care pescuiesc de mult mai multi ani pe acest lac .

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: DESFASURARE DEBUTMANIA 2012 -TANCABESTI

Mesaj de eugen dragnea »

Mare victorios Popescu 2 clase ca trenul personal din Gara Caracal,pentru siguranta ta si a generatiilor viitoare nu mai manipula obiecte contondente cum ar fi: cratima (liniuta aia mica pozitionata la mijlocul paragrafului pe care o gasesti greu pe tastatura ! ) si virgula (mazgalitura aia care se formeaza in momentul in care te loveste colegul de banca peste cot ! ). ATENTIE ! Dauneaza grav sanatatii intelectuale a persoanelor din jur care sunt obligate sa-ti citeasca perversiunile gramaticale.
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: DESFASURARE DEBUTMANIA 2012 -TANCABESTI

Mesaj de popescu59 »

Din cauza ca am eu 2 clase cit trenul nu poti tu sa dormi la noapte??? Frateeeeeeeeeeee poarta de grije tie si familiei tale asa este cel mai corect .
D e bine de rau ne purtam singuri de grije nu mergem sa cadem pe mesele altora , ne vedem de noi si familile noastre nu ca tine care porti de grije altora .
Cer scuze pentru off topic si rog un moderator sa stearga tot ce este off.

claudiupascu
Mesaje: 361
Membru din: Mar Iul 14, 2009 22:55

Re: DESFASURARE DEBUTMANIA 2012 -TANCABESTI

Mesaj de claudiupascu »

@livi79
O sa incerc sa-ti raspund eu,ca unul care a participat in ultima luna la doua din concursurile de pe Tancabesti,Senior si Open.Daca compari standurile din acest concurs cu cele de la Senior de exemplu prin prisma cantitatii de peste ce s-a prins ai sa vezi ca este peste in lac si ,,problema'' este in alta parte.Gandeste-te ca Bogdan castigatorul concursului a prins pe Vaci 3 in 20 de ore aproape cat tot sect. C in 72 de ore.La Open echipa lui Soare a prins pe DR.Bradu in 44 de ore aproape 300 de kg iar pe dr.Corcodus inca vreo 200 iar ceilalti care au pescuit pe aceleasi locuri in concurs de abia au prins un peste sau doi.Asa ca haideti sa lasam balta in pace ,pe Vladut cu sectorizarea si noi sa ne gandim unde am gresit ptr. ca la urmatorul concurs sa prindem mai mult si mai mare :lol:
P.S.L-am uitat pe Iohan si Radu Badica care acu vreo doua luni au castigat un concurs tot de 72 de ore parca cu vreo 900 de kg.Ei ce spuneti are balta peste :wink:

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: DESFASURARE DEBUTMANIA 2012 -TANCABESTI

Mesaj de eugen dragnea »

foarte pertinent raspunsul lu' Claudiu.
P.S : pentru Popescu : pertinent nu este o injurie ! :twisted:
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

livi79
Mesaje: 19
Membru din: Joi Apr 28, 2011 19:41

Re: DESFASURARE DEBUTMANIA 2012 -TANCABESTI

Mesaj de livi79 »

scuze.. dar vorbim de oameni care prind doi pesti dintr-o balta care are doar un peste :D :D :D
banuiesc ca toti participantii la acest concurs sunt de acord cu mine cand afirm ca daca se duceau la in pescuit de placere de 72 ore si pregatiti dpdv al nadei ca pt acest concurs pe o balta care se respecta si are crap ar fi avut mai multe prezentari...
din pacate statistica acestui concurs dezamageste din punct de vedere cantitativ.....
sper din tot sufletul sa ma insel in privinta "disparitiei" pestelui din Tancabesti ......dar prea se vindea in Peris "peste mare si mult"
toamna trecuta

Avatar utilizator
stefanmuraru
pescar de competitie
Mesaje: 1054
Membru din: Lun Dec 28, 2009 9:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: DESFASURARE DEBUTMANIA 2012 -TANCABESTI

Mesaj de stefanmuraru »

claudiupascu scrie:@livi79
O sa incerc sa-ti raspund eu,ca unul care a participat in ultima luna la doua din concursurile de pe Tancabesti,Senior si Open.Daca compari standurile din acest concurs cu cele de la Senior de exemplu prin prisma cantitatii de peste ce s-a prins ai sa vezi ca este peste in lac si ,,problema'' este in alta parte.Gandeste-te ca Bogdan castigatorul concursului a prins pe Vaci 3 in 20 de ore aproape cat tot sect. C in 72 de ore.La Open echipa lui Soare a prins pe DR.Bradu in 44 de ore aproape 300 de kg iar pe dr.Corcodus inca vreo 200 iar ceilalti care au pescuit pe aceleasi locuri in concurs de abia au prins un peste sau doi.Asa ca haideti sa lasam balta in pace ,pe Vladut cu sectorizarea si noi sa ne gandim unde am gresit ptr. ca la urmatorul concurs sa prindem mai mult si mai mare :lol:
P.S.L-am uitat pe Iohan si Radu Badica care acu vreo doua luni au castigat un concurs tot de 72 de ore parca cu vreo 900 de kg.Ei ce spuneti are balta peste :wink:
E corect ce ai spus - numai ca unele locuri sunt infecte nu pentru ca nu tin peste ci pentru ca au ajuns pline de fire (spre exemplu pe avicole, pe pompe, nu poti recupera o montura pentru ca ai "ziduri" de fire...ca sa nu mai vorbim de scos peste.

livi79
Mesaje: 19
Membru din: Joi Apr 28, 2011 19:41

Re: DESFASURARE DEBUTMANIA 2012 -TANCABESTI

Mesaj de livi79 »

iar lucrul care imi intareste aceasta parere este faptul ca a aparut paza pe balta si controale la bariera.....
chiar stiu echipe care au fost controlate la bariera in masini desi un peste la acest concurs putea sa te salte pe podium

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”